Форум Рідного Міста

Що чекає гривню після виборів?

Grabchuk - 6-10-2004 у 12:58

Кажуть, зараз банки кредити під заставу в гривнях не видають...

Captivitas - 6-10-2004 у 15:11

Вопрос: – Как, по вашему мнению, будет вести себя гривня в послевыборный период? Вам как банкиру наверняка известны прогнозы, связанные с избирательными рисками.

С.Тигипко: – Полтора года назад, когда я возглавил Национальный банк, пошли разговоры: пришел Тигипко, начнется эмиссия, гривня упадет...

Но за это время гривня усилилась, валютные резервы с 4,4 млрд. долларов увеличились до 12 млрд. долл. Благодаря усилиям правительства Януковича и внешней конъюнктуре внешнеторговое сальдо – плюс 3 млрд. долл.

Гривня тоже постоянно усиливается. Поэтому говорить о дестабилизации гривни просто преступно. В крайнем случае – в высшей степени непрофессионально.

Гривня будет стабильной, потому что экономика страны работает успешно. Потому что правительство страны, Национальный банк работают стабильно и грамотно.

Джерело - http://www.ya2004.com.ua/staff/chief/412633bb3049f

Через вибори гривні загрожує обвал? (17-09 18:59)

http://uatoday.net/news?categ=2&rubr=205&date=1095759918&am...

Dмитрик - 6-10-2004 у 15:47

Гривня будет стабильной, потому что экономика страны работает успешно. Потому что правительство страны, Национальный банк работают стабильно и грамотно.

Мабуть, то він про обіцянки Я. збільшити вдвічі прибуткову частину бюджету :D Невже хтось дійсно вважає реальністю 12-ти відсотковий темп приросту ВВП. Нехай би це "грамотноє общество" пояснило за рахунок яких коштів чи операцій вони збираються це зробити. Курс долара вже 5,56 грн. Євро також поповзло вверх -- почався передвиборчий ажіфотаж (сорі, не певен, що професійно, але звучить класно :)) нафта на світовому ринку дорощає, а вони обсяг приросту ВВП женуть -- їй бо! Українське економічне диво :D

Лучишин Роман - 6-10-2004 у 15:56

Якщо переможцем буде хам, то бояся що такої валюти нестане. :(

Grabchuk - 6-10-2004 у 17:05

Схоже на те, що всі заощадження необхідно переводити у доляри, поки гривню ще тримають.



Шкода, що про стабільність гривні не розповіли бабцям на базарі, які продають мясо.....

Василь Яворський - 7-10-2004 у 12:41

Здається на сьогодні правильніше поставити запитання: "Чи чекають гривню вибори?"

saLAVado - 7-10-2004 у 23:18

Особисто порекомендував своєму другові не класти гроші в банк у гривнях. Ще влітку.

Dмитрик - 7-10-2004 у 23:52

Чому! Що на Вашу думку може спричинити її кардинальне падіння? Тим більше, що наразі банки таки дають клієнтам певні гарантії.

Василь Яворський - 8-10-2004 у 09:04

Цитата:
Першим відправив користувач Dмитрик
Чому! Що на Вашу думку може спричинити її кардинальне падіння? Тим більше, що наразі банки таки дають клієнтам певні гарантії.


Прошу пана, Ви на базар давно ходили? Я більш ніж впевнений, що після того як комедія дельарта під назвою "Вибори-2004" закінчаться буде таки солідний обвал. Сьогодні уряд штучно тримає все, що може втримати. Але вічно це робити не можливо, вже тримали 70 років, дотрималися - досі викарабкатися не можемо. Банки і будуть давати, вони застраховані величиною відсотків і моментальним прокручуванням грошей. А які Ви можете мати гарантії, що завтра за Ваші 2 грн Ви зможете купити буханець хліба (котрий досі вважається 1 кг, а реально вже сьогодні має 700-800 г)?

Dмитрик - 9-10-2004 у 20:29

Шановний п. Василю! Я не надто розумію до чого тут вага буханця хліба, але точно знаю, що ціна на нього не тримається урядом. І базарні ціни ніколи не вважалися основою курсу національної валюти. Згоден, що на продукти натурального виробництва спостерігається певне підвищення цін, але одночасно Ви можете спостерігати їх зниження на техніку й схожі товари! Наразі курс гривіні стабільний завдяки тому, що уряд скуповує доларову масу та проводиьт емісію гривні (за минулий рік -- 37%) Якщо вірити НБУ (дурнувато звучить, але інших данних у нас немає) то за рік, як уже написано у першому пості, вони збільшили валютний резерв на 8 млд. Та це просто нонсенс. Ок! протягом останніх чотирьох -- п*яти років сальдо таки позитивне, але ж не 8млд прибуток!!! людоньки, нехай мене ніколи не пустять до екноміки, але я в це не вірю! Я не вірю у такий річний прибуток!!! Себто ми можемо припустити, що за новенькі гривні, що хї надрукував уряд купуються долари,в обігу скажено збільшується кількість нічим не підкріпленої валюти. Єдине, що може перед виборами зробити уряд -- це викинути на ринок доларовий резерв! звичайно не весь, але добру його половину. Це досить теоритисне припущення, але реальне! Уявіть -- уряд Я. опускає курс долара, припустимо -- до 5.0 (з таким валютним запасом це можна зробити за тиждень, а то й менше). Як би ви відреагували на такий крок? Певен, що більшість таки би повелася на просто геніальну політику уряду, чи не так? А знаєте, що би сталося з нашими експортерами -- жоден з них не пережив би такого кроку! і те позитивне сальдо опустилось би до такої крапки, що й 70 років не вистачило би аби підняти на той самий рівень. Але розумні економісти кажуть, що уряд не наважиться на такі дії. Єдине, що наразі може вплинути на валютний курс -- підвищення цін на нафту. Але це зростання переверне з ніг на голову не тільки фінансовий ринок України, а й усього світу. Наразі, це єдине, чого варто побоюватись.

Андрій Пелещишин - 9-10-2004 у 22:35

http://www.korrespondent.net/main/103898
Національний банк стурбований популістським бюджетом

Grabchuk - 14-10-2004 у 07:56

У Франеку доляри продавати перестали. Правда з понеділка обіцяли, що відновлять...

Captivitas - 14-10-2004 у 11:23

Цитата:


Сюрпризи від Нацбанку

НБУ діє досить жорстко та послідовно, використовуючи як адміністративний тиск у вигляді телеграм із рекомендаціями, так і різноманітні нормативні важелі впливу. Головне, що спонукало банкірів до зниження темпів кредитування, — це весняне збільшення нормативу адекватності капіталу з 8 до 10% і осіння жорсткість резервних вимог з одночасним переведенням банків на щоденне резервування.


Стабільність гривні зіпсувала банкірам бізнес

За словами банкірів, за останні три роки бізнес зіпсували. НБУ вимагав від банків зниження ставок за кредитами, крім того, вони конкурували між собою. У результаті за три роки ставки за кредитами знизилися вдвічі, а за депозитами — у півтора. Банківська система перетворилася на пилосос, де велика частина доходів викачується на депозити клієнтів.

(c) Дзеркало тижня

http://www.zn.kiev.ua/nn/show/515/48019/

сумна - 14-10-2004 у 16:14

Поки голова Нацбанку зайнятий важливішими справами, його заступник бореться з наслідками цих справ :-(

сумна - 9-2-2005 у 12:54

Виникли 2 запитання про долю гривні:
1. Чому все-таки пішли у відставку Яценюк, Шлапак? Їх лякає відхід від штучного стримування курсу гривні?
2. Чому після відставки Тігіпка масово з'явилася "тігіпківські" купюри, які нічого окрім роздратування не викликають (особливо треба "подякувати" за схожіть 2-гривневої та 10-гривневої купюр). Вважаю, що варто було б повернутися до старого дизайну грошей, розробленого за Вадима Гетьмана.

tysovska - 9-2-2005 у 13:41

Ох, я теж дуже-дуже любила ще той, найперший, дизайн укр. гривні. Хоча якось дивилася во ТВ передачу, де один відомий художник (не пам'ятаю вже хто) розкритикував ті гривні, каменя на камені не лишивши. І при цьому зауважив, що з кожним разом дизайн наших грошей поліпшується. Чи це був тільки рекламний хід Тигіпка?

Наталка - 9-2-2005 у 19:16

Слухайте, може, я неуважно шукала, але на "тигипківських" гривнях не знайшла слова "УКРАЇНА", лишень напис "Національний банк України". Або мені повилазило (сподіваюся), або це якісь гроші Попандопуло? О, ще третя версія - готуємося до євро. :)
А стосовно подібності довгривених та 10-гривневих купюр - то прямо біда. Мама моя так ось дала кілька разів сдачі з десятки, а тепер, коли покупці покрикують "Чого так довго?", відповідає "А швидше - дорого".

Юрій Філатов - 10-2-2005 у 10:06

Цитата:
Першим відправив користувач tysovska
Ох, я теж дуже-дуже любила ще той, найперший, дизайн укр. гривні. Хоча якось дивилася во ТВ передачу, де один відомий художник (не пам'ятаю вже хто) розкритикував ті гривні, каменя на камені не лишивши. І при цьому зауважив, що з кожним разом дизайн наших грошей поліпшується. Чи це був тільки рекламний хід Тигіпка?

мила пані Наталя, який дизайн найперший? маєте на увазі велику банкноту з нетривкого паперу жовто-коричневу без захисних елементів і навіть часом порізану не досить рівно, як не сказати криво... то й була найперша гривня, але мені чомусь здається що Ви мали на увазі ту де поряд з Володимиром дотепно було написано голова нацбанку і стояв підпис Гетьмана, а на зворотньому боці над зруйнованою будівлею була розгорнута стрічка з написом Нацбанк України :lol:
мені той дизайн теж сподобався, трохи неоднозначно розташували діячив по купюрах, але всіх не задовільниш, усе ж краще аніж парсуна укрбаши на всіх номіналах :P

а нові не подобаються, жалюгідна пародія на єврообгортки до дешевих цукерок, якісь вони занадто монокольорові...

Юрій Філатов - 10-2-2005 у 10:30

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Слухайте, може, я неуважно шукала, але на "тигипківських" гривнях не знайшла слова "УКРАЇНА", лишень напис "Національний банк України". Або мені повилазило (сподіваюся), або це якісь гроші Попандопуло? О, ще третя версія - готуємося до євро. :)
А стосовно подібності довгривених та 10-гривневих купюр - то прямо біда. Мама моя так ось дала кілька разів сдачі з десятки, а тепер, коли покупці покрикують "Чого так довго?", відповідає "А швидше - дорого".


мила пані Наталка, не крайте серця, на нових папірцях теж є напис УКРАЇНА, на зворотньому боці вздовж правого краю між номиналом знизу та номером зверху, на стрічці яка трохи темніша розглядати під кутом десь 15-20 градусів до поверхні у відбитому світлі читаються світліши за фон великі літери У К Р А Ї Н А ....
але чи спрацює такий захист від падіння...

цитати з тих діячив що їх зображено теж недоречні, одразу вкидається в очи що Володимир та Хміль були неграмотні, Ярослав порадував щоправда, хочь не вдає з себе рятівника української мови, але чого "Правда Руська" - треба пошукати оригиналів...
пан Мазепа краще б був неграмотний їй-бо... самі ...ізьми, суіцид і "ять" напридачу - а "ять" ніколи не читалася в українців як "е" завжди "і", ну нехай у виключних випадках "є" - можливо і погоджуся... але ж Мазєпа навряд чи краще за Мазіпу, тьху, ганебно що так що сяк... от кому це у нацбанку довірили писати на грошах?
афористи, перепрошую, хрєнови...

tysovska - 10-2-2005 у 17:19

Цитата:
Першим відправив користувач Юрій Філатов
маєте на увазі велику банкноту з нетривкого паперу жовто-коричневу без захисних елементів і навіть часом порізану не досить рівно, як не сказати криво... то й була найперша гривня

Пане Юрію, я не пам'ятаю, щоб там щось було криво обрізано, але мені дійсно подобався най-найперший дизайн - ота велика купюра справді в українському стилі.
Цитата:
на нових папірцях теж є напис УКРАЇНА, на зворотньому боці вздовж правого краю

Серйозний захист! Якби не ви, шукала б цей напис до Другого Пришестя...

Юрій Філатов - 10-2-2005 у 17:50

Цитата:
Першим відправив користувач tysovska
Пане Юрію, я не пам'ятаю, щоб там щось було криво обрізано, але мені дійсно подобався най-найперший дизайн - ота велика купюра справді в українському стилі.

мила пані, порівняйте відстань до верхнього чи нижнього краю горизонтальніх елементів на двох-трьох "однакових" папірцях...
фірмове питання: що є "український стиль" як такий і зокрема стосовно банкнот ;)
як на мене то був український кіч, можливо в мене художній смак спотворено...

сумна - 10-2-2005 у 18:05

На жаль, Україна не має зараз другого Нарбута.
І все ж, пане Юрію, попри Вашу критику, порівняння "старих" гетьманівських купюр і "нових" тігіпківських - аж ніяк не на користь останніх.

Dmy - 10-2-2005 у 19:35

Цитата:
Першим відправив користувач Юрій Філатов
... поряд з Володимиром дотепно було написано голова нацбанку і стояв підпис Гетьмана

Найбільш дотепно було на перших "п'ятірках" і "десятках", де підпис Гетьмана (власне, дуже чітке слово "Гетьман" ) стояв поряд із портретами Хмельницького і Мазепи. Такий собі "лікбєз" для "невтаємничених".

Юрій Філатов - 11-2-2005 у 09:04

Цитата:
Першим відправив користувач сумна
На жаль, Україна не має зараз другого Нарбута.
І все ж, пане Юрію, попри Вашу критику, порівняння "старих" гетьманівських купюр і "нових" тігіпківських - аж ніяк не на користь останніх.


а я що? відстоював новий стиль? здається навпаки...
але я не прихильник вибору "кращого з гірших" якщо "кращого з кращіх" немає...

... цікаво якою мовою буде цітовано Грушевського? поки що я усвідомив роздивившись 20-ку що Франка зараз друкують у перекладі на українську :(

Юрій Філатов - 11-2-2005 у 09:11

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
Найбільш дотепно було на перших "п'ятірках" і "десятках", де підпис Гетьмана (власне, дуже чітке слово "Гетьман" ) стояв поряд із портретами Хмельницького і Мазепи. Такий собі "лікбєз" для "невтаємничених".


так теж непогано, але на "перших" не було парсун, лише візерунок...

от і збрехав, були непогані парсуни, але по центру, а от підпису гетьман на банкнотах 1992 року чогось не видно, аж ось на зворотньому боці

Юрій Філатов - 11-2-2005 у 09:59

мабуть треба додати що банкноти зразка 1992 року введено у обіг 2 вересня 1996 року, хоча на той час вже були нові банкноти зразка 1994 (1, 5, 10 грн) та 1995 року (знов 1 та 2 і 20 грн)... мабуть навмисне щоб заплутати шпигунів :lol:

Юрій Філатов - 11-2-2005 у 10:23

роздивлявсь грошенята та випадково знайшов відповідь "що чекає гривню після" будь-чого
розумні люди працювали у нацбанку 1997-го:
накарбували "пам'ятних" (підкреслюю не ювілейних) монет
500 грн золото 999,9 проби 31.1 г 1000 шт
250-999,9-15.55-3000
125-999,9-7.78-4000
50-999,9-3.11-2000

загалом понад 100 кг банківського золота (т.зв. "чотири дев'ятки";) замість бумажок, саме перед дефолтом, поки люди думали "і що воно далі буде з гривньою"

думаю і цього разу щось вигадають, новий декор для папірців, нову тему для монет "на пам'ять"

Юрій Філатов - 11-2-2005 у 10:29

а от відомостей про нову серію срібних монет присвячену помаранчевій революції у НБУ поки що немає, а вчора начебто показували кілька монет з пані прем'єром, з паном Нестором (я сміявсь) та багато інших...
здається близько 30 штук, може це качка була, чи відверта провокація...

Олексій Мачехін - 11-2-2005 у 16:36

Ці монети карбував не НБУ. Монети не мають номіналу.

Юрій Філатов - 14-2-2005 у 12:01

Цитата:
Першим відправив користувач Олексій
Ці монети карбував не НБУ. Монети не мають номіналу.

тепер зрозуміло, тобто це не монети а пам'тні знаки? а є подробиці, цікаво хто ще потрапив на "медальки"

Captivitas - 11-3-2005 у 12:33

Сьогодні було повідомлено, що в найближчі півроку гривня буде зміцнюватись. Курс до долара має зрости до 5,25-5,22

tysovska - 11-3-2005 у 16:15

Десь рік тому була пам'ятна монета, присвячена першому Президенту - Кравчуку.
Так вона карбувалась десь чи то у Миколаєві, чи то Луганську - не пам'ятаю, але то не був монетний двір, а просто завод.
Вона вкладалась у музикальну коробочку.
Можливо, цього разу вони таке саме вирішили зробити?

Кутузік - 11-3-2005 у 19:34

Не сказав би, що зміцнення гривні всі в Україні зустрінуть із захопленням.

Dмитрик - 11-3-2005 у 20:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Кутузік
Не сказав би, що зміцнення гривні всі в Україні зустрінуть із захопленням.


а чи не можна було би докладніше пояснити?

Користувач Олесь - 11-3-2005 у 20:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dмитрик
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Кутузік
Не сказав би, що зміцнення гривні всі в Україні зустрінуть із захопленням.


а чи не можна було би докладніше пояснити?

Напевно малося на увазі, що незадоволені будуть закордонні покупці української продукції, які проводять розрахунки з українськими постачальниками в гривнях - це означатиме вищу ціну товару в USD, EUR, RUR тощо при тій самій ціні в гривнях.

Dmy - 14-3-2005 у 18:44

Та й взагалі, тут правило примітивне: послаблення національної будь-якої валюти вигідне експортерам, посилення - імпортерам (ну, звичайно, бувають окремі винятки). Але, як на мене, навколо динаміки гривні більше галасу, ніж динаміки. Може хтось пригадає курс гривні до долара десь так роки 4 тому? Скільки з того часу подій відбулось, скільки помінялось, а курс і ниньки там.