Форум Рідного Міста

Відкритий лист дванадцяти аполітичних літераторів

Наталка - 15-10-2004 у 22:49

Відкритий лист дванадцяти аполітичних літераторів про вибір і вибори

НЕ ТІЛЬКИ ДО НАШИХ ЧИТАЧІВ


Ми, українські літератори, що підписалися нижче, не належимо до жодної політичної партії, не беремо участі в партійно-ідеологічному протистоянні і в цьому сенсі є цілком аполітичними. Понад усе кожен із нас цінує людське індивідуальне, тобто самодостатність і свободу кожної людської особистості. І оскільки саме ці вартості нині в нас як ніколи під загрозою, ми використовуємо своє право висловитися вголос.


СЬОГОДНІ український (?) «прємьер-міністр» Янукович погодився на атипове злягання криміналізованої української влади з новочекістським режимом Росії, а вже ЗАВТРА від української демократії не залишиться й сліду, як це вже відбулося з демократією російською.


СЬОГОДНІ український (?) «прємьер-міністр» Янукович відмовляється від європейського майбутнього України, а вже ЗАВТРА кожне українське місто може стати військовою базою Збройних сил Росії. Від України ж залишиться тільки назва, гімн і герб (хоч і з останніми двома атрибутами немає жодної певності, якщо згадати приклад історичної батьківщини Януковича – Білорусі).


СЬОГОДНІ український (?) «прємьер-міністр» Янукович погрожує нам подвійним громадянством, а вже ЗАВТРА українці знову безглуздо віддаватимуть свої життя заради «великої імперії», вже ЗАВТРА українські школи та лікарні безперешкодно захоплюватимуть бойовики, вже ЗАВТРА мирних українських людей тероризуватимуть відморожені московські генерали.


СЬОГОДНІ український (?) «прємьер-міністр» Янукович роздає своїм братанам і шісткам найкращі заповідні угіддя, історичні палаци й вілли, шматки узбереж і водоймищ, лісів і гір, а вже ЗАВТРА всім нам для виживання (чи вимирання?) буде відведено щось на кшталт останньої резервації зі знищеним депресивним ландшафтом.


СЬОГОДНІ український (?) «прємьер-міністр» Янукович обіцяє надати мові попси та блатняку абсурдний статус «другої державної», а вже ЗАВТРА вона остаточно витіснить «першу державну» на всі можливі узбіччя та марґінеси, вже ЗАВТРА мова малописьменного «проффесора» та його братви безальтернативно запанує на всій «калиново-солов’їній» території.


СЬОГОДНІ кремлівські політтехнологи, ці неперевершені в цинізмі менеджери кандидата Віктора Януковича, визначають наше з вами майбутнє і, вдаючись до найчорнішого піару та примітивної антизахідної риторики, безперешкодно провадять свої геостратегічні експерименти над «страной, которой не жалко», а вже ЗАВТРА Україна перетвориться на чорну діру в центрі Європи, де безкарно труять кандидатів у Президенти, вбивають журналістів і тримають у покорі, апатії та безнадії цілий народ.


Так, ми справді в небезпеці – і Україна, і її незалежність, і незалежність кожного з нас. І тому ми, українські літератори, що підписалися нижче, закликаємо українських виборців віддати свої голоси на виборах Президента України за Віктора ЮЩЕНКА.


Янукович – це незворотність маріонеткової диктатури, Ющенко – це незворотність демократії.

Янукович – це корумпована, криміналізована і шансонізована влада, Ющенко – це громадянські права і свободи.

Янукович – це совок і блатняк, Ющенко – це шанс для культурного різноголосся.

Янукович – це ізоляція від Європи і світу, Ющенко – це долання кордонів, це порозуміння.

Вибір Віктора Ющенка – це вибір європейський, а не єепнутий.

Вибір Віктора Ющенка – це вибір вільних особистостей, а не заляканих зомбі.


І якщо ЦЯ влада ТАК ненавидить ЦЮ людину, то наш вибір правильний.


Вибираймо СЬОГОДНІ, тому що ЗАВТРА в нас можуть забрати саму можливість вибору!





Юрій АНДРУХОВИЧ
Олександр БОЙЧЕНКО
Андрій БОНДАР
Микола РЯБЧУК
Юрій ВИННИЧУК
Наталка БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ
Тарас ПРОХАСЬКО
Юрко ІЗДРИК
Олександр ІРВАНЕЦЬ
Ірена КАРПА
Іван АНДРУСЯК
Василь КОЖЕЛЯНКО

Джерело - http://www.yuschenko.com.ua/ukr/present/News/1290/

Dмитрик - 15-10-2004 у 23:31

Слава Україні!

Святослав - 16-10-2004 у 00:08

Героям слава!

Наталка - 16-10-2004 у 00:42

Я щойно прочитала, що у Білорусі в інтернет-кафе вимагають паспорт і реєструюють користувачів. Мене шляк трафляє... :mad:

Андрій Пелещишин - 16-10-2004 у 22:41

Я може скажу неприємну річ, але дванадцять видатних літераторів могли би написати щось лаконічніше, ефектніше, цікавіше, захопливіше і не таке нав'язливо рекламне.
Я був змушений заставляти себе прочитати ними написане. І все-таки уважно не прочитав.

jaguara - 16-10-2004 у 23:20

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Я може скажу неприємну річ, але дванадцять видатних літераторів могли би написати щось лаконічніше, ефектніше, цікавіше, захопливіше і не таке нав'язливо рекламне.


от буквально пару годин тому з сусідами говорили про те саме -- занадто нав"язливо звучить наприкінці. втішає лише, що (наскільки я то знаю :)) самі літератори того зазвичай не пишуть, а пробігши очима і виловивши головну ідею або підписуються під, або ні

Андрій Пелещишин - 16-10-2004 у 23:25

Цитата:
самі літератори того зазвичай не пишуть, а пробігши очима і виловивши головну ідею або підписуються під, або ні


Чого тоді вони варті, як літератори? Адже красне письмо - це їх хліб і їхнє ім'я. У мене після прочитання звернення виникли сумніви, а чи варто мені читати їхні твори (там є імена, з творчістю яких я ще не мав нагоди ознайомитися). Чи твори також за них пишуть? Чув на Заході таке практикується. Он Желязни давненько вже помер, а його чергові "останні твори" постійно зявляються в світ ;)

Андрій Пелещишин - 16-10-2004 у 23:29

Абзац про "московських політтехнологів" то просто "абзац". Як не намагаюся його цілком помістити в свідомість, а все ніяк не вдається. Оперативна память маленька напевно :).
Чи там кожен по черзі слово писав :)

jaguara - 16-10-2004 у 23:38

Літератори літературу пишуть, а не агітки - то не їх робота :)

Андрій Пелещишин - 16-10-2004 у 23:47

Ну власне. Якщо то не твоя робота - то не роби її.
А якщо хочеш щось добре зробити - зроби сам, а не компрометуй себе підписами під бездарними (ІМХО) текстами.
Підписанти в моїх очах трохи втратили. Не громадянською позицією, а ставленням до справи. Благу річ перетворили на карикатуру. Якщо вже хотіли допомогти, то не повірю, що не могли знайти часу на написання якісної сторінки тексту.

P.S. Думаю, ні одного голосу для Ющенка агітка не добавить, ні одного голосу в Януковича не відбере. :(

Юрій Карашівський - 17-10-2004 у 13:02

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин


P.S. Думаю, ні одного голосу для Ющенка агітка не добавить, ні одного голосу в Януковича не відбере. :(


Ото ж. Нагадує радянські часи, коли "авторитетні літератори" засуджували "негідника" і прославляли "світлу лінію партії". Засуджувати когось у совку і самому вдаватися до його проявів... Дивний лист.

Андрій Пелещишин - 17-10-2004 у 13:42

Шкода що пан Винничук перестав заглядати на Форум. Цікаво було би почути його думку.

Dмитрик - 17-10-2004 у 23:53

Цитата:

Шкода що пан Винничук перестав заглядати на Форум. Цікаво було би почути його думку


а Ви зателефонуйте до молодої галичини, кажуть він тепер там часто буває, і запитайте!
а стосовно листа -- хочу бачити оригінальні підписи! і я не згоден з вашими думками -- нехай навіть то писали не вони, але сам факт підпису, якщо той дійсно існує, свідчить про небайдужість останніх! а це -- змоєї точки зору, правильно і важливо!

Андрій Пелещишин - 17-10-2004 у 23:59

Про небайдужість свідчить не підпис, а те чи приклала людина хоч якісь зусилля. А там зусиль підписантів я не бачу.
А цей лист є традиційним прикладом агітації серед загітованих. Ні однієї людини, яка вагається з вибором (чи тим більше, зробила вибір відмінний від пропонованого) лист не переконає.
Згоден з паном Юрієм Карашівським - совком віддає.

Андрій Пелещишин - 18-10-2004 у 00:04

Цитата:
а Ви зателефонуйте до молодої галичини, кажуть він тепер там часто буває, і запитайте!

Я думав що Юрій Винничук більше до Поступу має стосунок. Хоча особливо за ним не слідкую. Згадав за нього бо він тут реєструвався (навіть у двох іпостасях).
І знаю, який він гострий на перо. Якщо хоче, то напише так, що не може не зачепити за живе. А тут ...

jaguara - 18-10-2004 у 00:11

а мені один із підписаних сказав, що я просто маленька і нічого ще не розумію :)
(а Винничука може краще в "Піраміді" пошукати, раз на те вже пішло?)

Dмитрик - 18-10-2004 у 00:14

Лист правильний і совком не віддає. а що би Ви запропонували? посадити 12 людей за один стіл й написати щось своє, щось таке пост модерне, щось оригнальне? їм не байдуже тому вони його і підписали.

Андрій Пелещишин - 18-10-2004 у 00:16

Цитата:
а мені один із підписаних сказав, що я просто маленька і нічого ще не розумію

Еее? Не розумієте чого саме? Глубини, якості та змісту листа? Чи причини, по якій було поставлено підпис? Чи причини написання листа в такому стилі?

Андрій Пелещишин - 18-10-2004 у 00:20

Цитата:
Лист правильний і совком не віддає. а що би Ви запропонували? посадити 12 людей за один стіл й написати щось своє, щось таке пост модерне, щось оригнальне? їм не байдуже тому вони його і підписали.


Я очікував би чогось яскравішого, цікавішого, талановитішого. А вийшло таке саме, якби "Кому вниз" заспівав як мій п'яний сусід. З відповідним ефектом.

Ось цей текст, хоч він і невідомо ким написаний (напевно не видатним українським письменником)
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=3127
вражає набагато більше.
Текст Фіш (також десь тут на Форумі) також набагато цікавіший. Він правда для розмовного жанру, але видно що людина з душою писала.

jaguara - 18-10-2004 у 00:21

Думаю, усього гамузом :) ну хіба окрім причин підписання -- це очевидно навіть для мене: їм дійсно не байдуже

Андрій Пелещишин - 18-10-2004 у 00:23

Очевидно ми по різному розуміємо значення слова "не байдуже" :(

PS Коли Шевченку було небайдуже, він "Заповіт" написав.

Dmy - 18-10-2004 у 14:28

Цитата:
Першим відправив користувач jaguara
а мені один із підписаних сказав, що я просто маленька і нічого ще не розумію :)

А чи не можна "одного з підписаних" спитати, хто ту нетлєнку насправді кропав? Бо я щось стилю жодного з них не впізнав (ну, хіба що Карпи не читав - може таке наразі панком зветься?). Усі, начебто, стилісти, дехто - аж надто, щонайменш третина може обреготати будь-кого в будь-якому власному стані, буквально на автопілоті. Прикладів достобіса. Щось тут підозріле.
Цитата:
(а Винничука може краще в "Піраміді" пошукати, раз на те вже пішло?)

А Вінничука, згідно його власного зголошення, можна кликати за observator@ukr.net. Може вчинити акцію й напхати йому в скриньку купу обурених листів від ображених читачів? Іншим також,, кого вдасться знайти. Може тоді з'являться якісь авторськи пояснення?

сумна - 18-10-2004 у 15:18

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
Може вчинити акцію й напхати йому в скриньку купу обурених листів від ображених читачів...


і зіграти на руку прихильників Януковича

Dmy - 18-10-2004 у 15:25

Цитата:
Першим відправив користувач сумна
Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
Може вчинити акцію й напхати йому в скриньку купу обурених листів від ображених читачів...


і зіграти на руку прихильників Януковича

Тобто?

Captivitas - 18-10-2004 у 16:50

А пана Андруховича можна знайти у форумі Потягу 76
http://www.potyah76.org.ua/forum/viewforum.php?f=1

jaguara - 18-10-2004 у 19:21

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
А чи не можна "одного з підписаних" спитати, хто ту нетлєнку насправді кропав?

Та спитала ж -- не зізнається :)

rost - 18-10-2004 у 19:25

Панове, а може все ж це кОпання "аполітичних літераторів" облишити хоча би до закінчення виборів. Всі ж бо і так знають, як добре, ми українці, вміємо дерти лаха один з одного.

Виборець проффесора-кримінальника українською не читає, тому, звичайно, ніяких голосів цей лист від нього не відбере, а іх читач і так знає за кого треба голосувати. Але, принаймні, ці літератори не побоялися заявити з ким вони в цей момент.

Щодо форми і змісту... давайте потім.

Tempika - 18-10-2004 у 19:49

...не побоялися заявити :-)))) я вас умоляю.
в контексті середовища, для якого зроблено цю заяву, було б логічніше *побоялися не заявити*...
:-)))) ну нещиро вони, нещиро.

jaguara - 18-10-2004 у 20:10

Цитата:
Першим відправив користувач rost
Але, принаймні, ці літератори не побоялися заявити з ким вони в цей момент.

От десь то я й мала на увазі, кажучи що їм не байдуже...

Captivitas - 19-10-2004 у 12:11

Цитата:
Першим відправив користувач rost
Виборець проффесора-кримінальника українською не читає, тому, звичайно, ніяких голосів цей лист від нього не відбере, а іх читач і так знає за кого треба голосувати. Але, принаймні, ці літератори не побоялися заявити з ким вони в цей момент.

Щодо форми і змісту... давайте потім.


Але чомусь "звернення" Тартака набагато вишуканіше за формою та й змістом.

http://www.umka.com.ua/ukr/textsong/?id=7754

"Я не хочу бути героєм України -
Не цінує героїв моя країна!" :(

Наталка - 19-10-2004 у 19:01

Не те, щоби я мала щось проти наведених віршів - вони суперові, але на мій упереджений погляд, героями люди хочуть бути не тому, що їх за це хтось цінуватиме. :) Та й взагалі, якось, як у дитинстві - "Ти ким хочеш бути? - Космонавтом". "А ти? - А я - героєм". :)
Просто настав час вибору. І - все.
Так, лист цих літераторів такий собі за змістом, але свій вибір вони задекларували. Не щиро? Та ні, гадаю, що все ж щиро, а ось стилістика таки стрибає на милицях, що є, те є.

Олексій Мачехін - 20-10-2004 у 09:23

Так бач, Наталочко, живемо ми в час саме важливості стилю. Великі маси людей ведуться саме на стиль.
Ти можеш вивісити на заправці 15 сертифікатів із 150-ма галограмами що бензин у тебе якісний і лічильник правильний, а піпл поїде на ТНК, бо у них стильно. Так і тут - висловлюватись мало - треба стильно висловлюватись.

Юрій Карашівський - 21-10-2004 у 07:16

"Я не хочу бути героєм України!.." - а доведеться. Сашко лише виклав загальну тенденцію, вочевидь натякаючи на вояків УПА, "Галичини", "мельниківців" та "бандерівців", яких і досі не визнано ветеранами ІІ світової і цьому чиниться шалений спротив.

А позиція 12 літераторів - симбіоз громадянської позиції (хоча дивно, якби власне ЦІ люди підписалися "ЗА Я.";) та самореклами. Варто почитати їхні твори, авторецензії на них (інакше я не можу сприймати випадки, коли рецензію на Ірену Карпу пише Ірванець, з яким, власне, її саму і порівнюють). Кожен твір - якщо аналізувати прискіпливо - не так "меседж" до оточуючих, як самокопання (аналогічно пише улюблений багатьма Харукі Муракамі, наприклад). Це модно, це актуально. Але: Коельйо також самокопається в "алхіміках"-"вероніках", однак робить це дуже художньо і казково, що його перечитуєш по надцять разів, щоб вловити суть і дати собі потрібні установки на життя, а твори наших друзів схожі на оцей лист.
Так, ми вміємо картати своїх. Але це не від браку любові до них. А від браку самокритичності і вимогливості їх самих же до власної творчості. Я запитую себе, чому не підписались Жадан, Прохасько, Дереш? Може не встигли, може їх не покликали, а може справді вважають, що в будь-яких політичнихї війнах і колізіях їхні "НепрОсті", "Депеш мод" та "Культ" зроблять більше? Власне, вже зробили, саме тому молодь сьогодні разюче відрізняється від молоді розряду "галасуй па уму - галасуй за КучмУ!"

Остап_М. - 21-10-2004 у 15:30

Звернення
представників творчої інтелігенції України до громадян України

Шановні співвітчизники!
Більшість із нас далекі від політики. Але сьогодні, коли на багато років уперед вирішується доля України, ми не можемо й не маємо права мовчати.
Ще не так давно ми були певні: незалежність України означатиме не лише добробут її громадян, а й культурний розквіт, формування суспільства по-справжньому вільних, духовно багатих людей, господарів на своїй землі. На жаль, дійсність не справдила цих сподівань.
Йдеться не тільки про те, що переважна більшість українців досі живе в бідності й безправ'ї. І не лише про те, що українська література, театр, кіно, музичне виконавство виявилися непотрібними державі, владці якої є в суті своїй людьми низької культури.
Значно гірше, що від певного часу в душі людей став знову заповзати страх - той самий страх, якого ми начебто позбулися 13 років тому. Сьогодні ми дедалі частіше боїмося вільно говорити, щоб не втратити останнього, що маємо, - роботи й шматка хліба. А замість затишного європейського дому з його заможним життям і повагою до закону знов пропонують євразійські простори і навислий над ними грізний привид деспотії й варварства.
Стає очевидним: дорога, якою вело нас дотеперішнє керівництво держави, - це дорога в глухий кут, у минуле в його найбрутальніших формах. Тому ми прагнемо змін і віримо, що вибори 31 жовтня принесуть нам ці зміни. Тому ми рішуче не приймаємо Віктора Януковича - кандидата від чинної влади, який обіцяє нам "спадковість курсу", а отже - дальший розквіт безкарного чиновницького свавілля, духовний та моральний занепад нації.
Під загрозою тисячолітня культура великого європейського народу, який віками боровся за свою свободу, пережив війни, голодомори та масові репресії - і зумів подарувати людству Олександра Довженка і Леся Курбаса, Максима Березовського і Миколу Лисенка, Олександра Архипенка і Казимира Малевича, Соломію Крушельницьку й Івана Франка, Тараса Шевченка і Лесю Українку. Сьогодні випадкова корумпована верхівка знову хоче повернути нас назад у рабство, відібравши мову і душу, пам'ять і гідність.
Україні загрожує перетворення на одну з жалюгідних диктатур "третього світу" - безликий ринок дешевої робочої сили і гарматного м'яса для вжитку злочинних владців.
Бажаючи добра й гідного життя собі, своїм дітям та онукам, ми повинні, незважаючи на свої політичні уподобання, згуртуватися навколо Віктора Ющенка, -єдиного кандидата, який сьогодні має шанс перемогти представника кримінальної влади.
Ми віримо в демократичне, європейське майбутнє України. Але вибороти його можемо лишень своєю свідомою позицією на виборах 31 жовтня.
Усіх діячів культури, хто поділяє нашу позицію, закликаємо поставити свої підписи під цим зверненням.


Марія БУРМАКА
Володимир ГАПТАР
Василь ГЕРАСИМ'ЮК
Людмила ДЕМЕНТЬЄВА
Анатолій ДІМАРОВ
Віталій ДОНЧИК
Василь ЗАБАШТА
Галина ЗАБАШТА
Оксана ЗАБУЖКО
Олена ЗВАРИЧ
Михайло ІЛЛЄНКО
Ігор КАЛИНЕЦЬ
Ірина КАЛИНЕЦЬ
Віталій КАПРАНОВ
Дмитро КАПРАНОВ
Євген КАРАСЬ
Олександр КОВАЛЬ
Валентина КОВАЛЬСЬКА
Євгенія КОНОНЕНКО
Роман КОРОГОДСЬКИЙ
Михайлина КОЦЮБИНСЬКА
Ніла КРЮКОВА
Таїсія ЛИТВИНЕНКО
Роман ЛУБКІВСЬКИЙ
Сергій МАРЧЕНКО
Іван МАРЧУК
Ніна МАТВІЄНКО
Марія МИКОЛАЙЧУК
Дмитро ПАВЛИЧКО
Атена ПАШКО
Сергій ПРОСКУРНЯ
Лесь СЕРДЮК
Євген СВЕРСТЮК
Наталя СВИРИДЕНКО
Олег СКРИПКА
Євген СТАНКОВИЧ
Галина СТЕФАНОВА
Кирило СТЕЦЕНКО
Марія СТЕФ'ЮК
Максим СТРІХА
Федір СТРИГУН
Дмитро СТУС
Тарас ФЕДЮК
Валерій ФРАНЧУК
Тарас ЧУБАЙ

Наталка - 21-10-2004 у 15:53

Остапе, а джерело? Де підписи ставити?

Користувач Олесь - 21-10-2004 у 18:05

Ну от, вже почалося:

http://www.ukr.ru/common/68273076 (зверніть увагу на виділення жирним письмом)

http://www.ukr.ru/positions/68769082

Ну і звідси http://www.ukr.ru/news/ далі по лінках.

Остап_М. - 21-10-2004 у 20:23

2 Наталка:
http://www.maidan.org.ua/news//index.php3?bn=maidan_culture&key...

Користувач Олесь - 21-10-2004 у 20:41

А що робити тим, хто поділяє позицію, але не є діячем культури? Може хтось вже склав таке звернення?

Олексій Мачехін - 21-10-2004 у 21:00

Ставай, Олесю, діячем культури :D
Або просто піди та проголосуй ;)

jaguara - 21-10-2004 у 21:46

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
Ну от, вже почалося:

http://www.ukr.ru/common/68273076 (зверніть увагу на виділення жирним письмом)

http://www.ukr.ru/positions/68769082

Ну і звідси http://www.ukr.ru/news/ далі по лінках.

Почитала :mad::mad::mad: слів нема, одні "вираженія". На що я толерантна особа, але інакше як зарвавшимися і вкрай ееее... знахабнілими "представниками народу-північного сусіда (за традиційною українською термінологією)" усіх тих милих осіб і назвати не виходить. Що у людей за манера пхати носа в чужі справи? От так і розпалюється міжнаціональна ворожнеча, бо виникає потужне бажання вчинити з ними саме так, як у відомій серії анекдотів про " а ви чули як оті "недобрі росіяни" наш борщ (пиво) називають?" :baddevil: Вбила ще чудова репліка про те, як абсолютна більшість українців жити без їхнього язика не може і не хоче, і бідному проффесору ніц не залишилося, як озвучити то народне бажання. Або гідний поваги чувак, що крутиться в українських творчих колах і ні разу не чув про Андруховича. Не смішіть мої тапки.
одним словом, пригадується ще одна хороша репліка: "Папа, Ви уху єлі?"
зла як собака :mad: Евфемізми використано на побажання Адміністратора бути чемною і стримуватися :saint:

Користувач Олесь - 25-10-2004 у 10:32

Вчора про звернення дванадцяти літераторів в новинах на першому путінському говорили. В стилі "вся Росія обурена, ну і там прогресивні люди в цілому світі теж". Найбільше розписувалися за "мову блатняка і попси" - "как ета можна"... Взагалі таке враження, що за то звернення в Росії більше говорять ніж в Україні.

Олексій Мачехін - 25-10-2004 у 10:41

Хотілося б конструктивної критики. Чим ще відзначається нині рос. мова в Україні окрім блатняка і попси?

Остап_М. - 26-10-2004 у 06:32

Андрухович проти "пісень козла" у майбутньому

"Я завжди мріяв бути аполітичним, що є достатньо типовою настановою для людей творчої професії, - заявив сьогодні відомий український письменник Юрій Андрухович на прес-конференції у прес-клубі "Так!". – Але щоб я міг повною мірою отримувати насолоду від своєї творчості, а значить, і від свого життя, мені необхідні – на рівні громадському – незалежність держави, в якій я живу, і на рівні особистому – свобода моєї творчості. Сьогодні вони під загрозою".

Юрій Андрухович згадав час, коли він долучився до політичної діяльності: "Це відбувалося у 1989-91 роках, тоді я брав участь у мітингах, писав передові статті і думав, що не буду більше до цього повертатись. Тоді я, ми з вами нібито досягли своєї мети, але це виявилося ілюзією. І тепер, через 13 років мені здається, що я стою перед тими самими проблемами".

Письменник зауважив, що в нашій країні дійсно відбуваються певні прогресивні зміни, і наше суспільство "все більше стає схожим на модерне, хоча його штучно стримують". І та перспектива, яка постала перед нинішніми президентськими виборами, як зізнався він, особисто йому "загрожує руйнуванням власної життєвої візії".

"Сьогодні нас змушують дати відповідь, нею може бути вчинок. Одним із цих вчинків став "Відкритий лист аполітичних письменників", який підписали ми в дванадцятьох", - сказав Юрій Андрухович. При цьому він зауважив, що зупинились на цій цифрі, тому що не брали за мету взяти бар’єр 400 або 650 підписів. "Лист підписали люди, які постійно контактують, це позиція певного кола, - підкреслив Андрухович. - Це був творчий процес дванадцятьох і ми прислухалися до правки кожного".

На питання, чому ідея написання листа виникла саме зараз, письменник відповів, що "з одного боку підштовхнула історія із захворюванням Ющенка і певний сплеск після його повернення, а з іншого – нахабність кандидата Я".

Також Андрухович нагадав журналістам етимологію слова "трагедія", яке в перекладі з давньогрецької означає "пісня козла". "Я б не хотів щоб наше майбутнє було трагічним", - сказав він.

http://www.razom.org.ua/ua/news/2919/
:saint::saint::saint:

сумна - 26-10-2004 у 10:40

Вчорашній виступ Оксани Забужко на 5-му каналі з приводу цього зверення вийшов, на жаль, якимось скомканим: ведучий її перебивав, а в кінці обірвав через брак часу, навіть не подякувавши... Вона явно не встигла сказати всього, що хотіла.

tysovska - 26-10-2004 у 12:33

Цитата:
Першим відправив користувач сумна
Вчорашній виступ Оксани Забужко на 5-му каналі з приводу цього зверення вийшов, на жаль, якимось скомканим: ведучий її перебивав, а в кінці обірвав через брак часу, навіть не подякувавши... Вона явно не встигла сказати всього, що хотіла.

Оксана Забужко могла б трохи швидше говорити, знаючи, що в програмі час обмежений. У мене взагалі її виступ викликав враження, що він якийсь сумбурний і мало підготовлений.

Наталка - 26-10-2004 у 13:13

Згодна з пані Тисовською. У мене склалося абсолютно ідентичне враження. Забужко говорила багато, а сказала по суті мало. Її виступ мене не зачепив. Значно цікавіше мені було б почути, що, приміром, Іван Андрусяк підписав листа після того, як його донька-третьокласниця прийшовши зі школи запитала, "що значить по "фєнє ботати".

Dmy - 26-10-2004 у 17:10

Цитата:
Першим відправив користувач Юрій Карашівський
Я запитую себе, чому не підписались Жадан, Прохасько, Дереш? Може не встигли, може їх не покликали, а може справді вважають, що в будь-яких політичнихї війнах і колізіях їхні "НепрОсті", "Депеш мод" та "Культ" зроблять більше?

Не знаю, хто такий Дереш, а от Прохасько, власне, листа підписав (перепрошую за пізню реакію: був відсутній з поважних причин - спацірував вечірнім Львовом)

Grabchuk - 26-10-2004 у 17:32

Цитата:
Першим відправив користувач сумна
Вчорашній виступ Оксани Забужко на 5-му каналі з приводу цього зверення вийшов, на жаль, якимось скомканим: ведучий її перебивав, а в кінці обірвав через брак часу, навіть не подякувавши... Вона явно не встигла сказати всього, що хотіла.



У мене враження склалося точно таке саме. Поведінка ведучого не відповідала статусу запрошеної. Забужко, як не як, не колгоспниця імені передостаннього з'їзду.
Перепитувати Оксану, кого саме персонально вона мала на увазі, говорячи про представника від влади з кримінальним минулим ?!!! - це якийсь прикол.


Хоча, критикувати завжди легше.

Ґвалт! Попса під загрозою!

Користувач Олесь - 28-10-2004 у 07:59

Цитата:
...Досить було дванадцятьом письменникам, членам Асоціації українських письменників, серед яких і мій кумпель Юрцьо Винничук, опублікувати свого листа в пресі та інтернеті, як зчинилося якесь неймовірне виття зі всіх боків. Лист звернений на підтримку Ющенка. І сам собою цей факт ніби не викликав особливих заперечень, але росіяни глибоко обурилися на такий абзац: "СЬОГОДНІ український (?) "прємьер-міністр" Янукович обіцяє надати мові попси та блатняку абсурдний статус "другої державної", а вже ЗАВТРА вона остаточно витіснить "першу державну" на всі можливі узбіччя та марґінеси, вже ЗАВТРА мова малописьменного "проффесора" та його братви безальтернативно запанує на всій "калиново-солов'їній" території"...


http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=32510

Grabchuk - 28-10-2004 у 18:32

Ще чуть-чуть і братва образиться та й емігрує в іншу надійнішу і послідовнішу країну:)

Captivitas - 19-11-2004 у 17:09

Інтерв"ю Юрія Андруховича німецькому виданню Die Tageszeitung

http://www.korrespondent.net/main/107070/