Форум Рідного Міста

Чи можна голосувати не маючи прописки?

Sergi Adamchuk - 19-10-2004 у 10:07

Моя дружина 3 роки тому виписалась і так ніде не прописалась. Чи хтось може дати компетентну пораду як їй проголосувати за місцем проживання у Києві. Їй кажуть у дільниці, що без прописки проголосувати практично не реально, хоча з іншого боку всі кажуть що навіть нелегали за кордоном можуть вільніше голосувати, або люди які перебувають в лікарнях.

Сергій Бєляєв - 19-10-2004 у 10:19

Списки на дільниці надають органи місцевого самоврядування. А вони їх формують на підставі даних про реєстрацію.

Приклад з нелегалами не дуже коректний. Щоб проголосувати, вони повинні перебувати на консульському обліку (та сама реєстрація, але для того треба в'їхати легально) або мати відкріплення.

У лікарні людей при госпіталізації реєструють у приймальному покої. Якщо Ви потрапили до лікарні без паспорту, то ще не факт, що Ви проголосуєте.

Sergi Adamchuk - 19-10-2004 у 10:26

Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
Списки на дільниці надають органи місцевого самоврядування. А вони їх формують на підставі даних про реєстрацію.

Приклад з нелегалами не дуже коректний. Щоб проголосувати, вони повинні перебувати на консульському обліку (та сама реєстрація, але для того треба в'їхати легально) або мати відкріплення.

У лікарні людей при госпіталізації реєструють у приймальному покої. Якщо Ви потрапили до лікарні без паспорту, то ще не факт, що Ви проголосуєте.


Тобто справді громадяни, дільнична комісія за фактичним місцем проживанням не може включити людину у списки якщо ця людина не має ні прописки ні реєстрації?

Користувач Олесь - 19-10-2004 у 10:57

Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
Приклад з нелегалами не дуже коректний. Щоб проголосувати, вони повинні перебувати на консульському обліку (та сама реєстрація, але для того треба в'їхати легально) або мати відкріплення.


Вони НЕ повинні перебувати на обліку. Вони повинні покинути територію України на законних підставах і подати заяву про внесення до списку виборців в консульській установі до 23. жовтня включно. Громадяни, які перебувають на консульському обліку, вносяться до списків виборців в даній консульській установі автоматично. Громадяни, які мають відкріпне посвідчення, не подають заяви, а просто приходять з відкріпним посвідченням на дільницю в день виборів.

Користувач Олесь - 19-10-2004 у 11:09

Цитата:
Чи можна голосувати не маючи прописки?

Моя дружина 3 роки тому виписалась і так ніде не прописалась. Чи хтось може дати компетентну пораду як їй проголосувати за місцем проживання у Києві. Їй кажуть у дільниці, що без прописки проголосувати практично не реально, хоча з іншого боку всі кажуть що навіть нелегали за кордоном можуть вільніше голосувати, або люди які перебувають в лікарнях.


Вашій дружині можу порадити звернутися до виборчої дільниці за останнім місцем реєстрації щодо отримання відкріпного посвідчення. З цим посвідченням можна проголосувати в день виборів на будь-якій дільниці, в тому числі і за кордоном.

Sergi Adamchuk - 19-10-2004 у 11:15

Цитата:

Вашій дружині можу порадити звернутися до виборчої дільниці за останнім місцем реєстрації щодо отримання відкріпного посвідчення. З цим посвідченням можна проголосувати в день виборів на будь-якій дільниці, в тому числі і за кордоном.

Можете відіслати до конкретних нормативних документів?
Щось мені здається цей спосіб не пройде, адже вона може взяти відкріпне, після цього таки десь зареєструватись, а тоді у день виборів проголосувати раз за місцем реєстрації і другий раз у будь-якій іншій дільниці з відкріпним. Тому або закон має описану мною дірку або так зробити не можна.

rost - 19-10-2004 у 11:20

Та нема дірки. Реєстрація виборців по місцю проживання відбувається до певної дати. Після цього проголосувати в іншому місці можна тільки з відкріпним.

Користувач Олесь - 19-10-2004 у 11:23

Ще стаття на спростування підкинутої тут дези про голосування за кордоном:
http://www2.pravda.com.ua/archive/2004/october/19/1.shtml
:baddevil:

Щодо нормативних документів - швидше за все таких нема. Закони і постанови приймають, абсолютно не думаючи, як вони пов'язані з іншими законами і постановами. Колись без прописки людина не могла існувати, тому і не було нічого на цю тему в законі про вибори. Прописку напівскасували, а доповнити інші закони не встигли.

Треба просто піти на ту дільницю і зажадати відкріпне посвідчення. Оскільки дружина не зареєстрована за іншою адресою, то має досі бути в списку виборців.

Sergi Adamchuk - 19-10-2004 у 11:24

Цитата:
Першим відправив користувач rost
Та нема дірки. Реєстрація виборців по місцю проживання відбувається до певної дати. Після цього проголосувати в іншому місці можна тільки з відкріпним.

І яка та дата? Чи можна відкріпне взяти до цієї дати?

Користувач Олесь - 19-10-2004 у 11:29

Цитата:
Першим відправив користувач Sergi Adamchuk
Цитата:
Першим відправив користувач rost
Та нема дірки. Реєстрація виборців по місцю проживання відбувається до певної дати. Після цього проголосувати в іншому місці можна тільки з відкріпним.

І яка та дата? Чи можна відкріпне взяти до цієї дати?


http://195.230.157.53/pls/vp2004/WP001

Sergi Adamchuk - 19-10-2004 у 11:38

Цитата:

http://195.230.157.53/pls/vp2004/WP001


Допоможіть мені..... може я погано дивлюсь, але на цій сторінці я не бачу конкретної потрібної дати, якщо хтось бачить цю дату - напишіть у відповідь на це повідомлення, будь-ласка

Користувач Олесь - 19-10-2004 у 12:25

Цитата:
Передача списків виборців до ТВК - початок 11.08.2004, завершення 25.09.2004
Передача до ДВК списків виборців (крім спеціальних ВД) - початок 11.08.2004, завершення 29.09.2004
Надання списку виборців для загального ознайомлення - початок 11.08.2004, завершення 29.09.2004
Повідомлення виборців про час та місце голосування - початок 10.10.2004, завершення 23.10.2004

Sergi Adamchuk - 19-10-2004 у 13:23

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
Цитата:
Передача списків виборців до ТВК - початок 11.08.2004, завершення 25.09.2004
Передача до ДВК списків виборців (крім спеціальних ВД) - початок 11.08.2004, завершення 29.09.2004
Надання списку виборців для загального ознайомлення - початок 11.08.2004, завершення 29.09.2004
Повідомлення виборців про час та місце голосування - початок 10.10.2004, завершення 23.10.2004


Був такий текст:
Цитата:
Реєстрація виборців по місцю проживання відбувається до певної дати. Після цього проголосувати в іншому місці можна тільки з відкріпним.

Тобто звідси слідує, що зареєструватись (мабуть і прописатись) у паспортному столі після якоїсь дати до виборів вже буде неможливо, я правильно зрозумів?
Так от, увага питання: що це конкретно за дата?
На це питання я ще не отримав відповіді.....

Користувач Олесь - 19-10-2004 у 13:48

Цитата:
Першим відправив користувач Sergi Adamchuk
Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
Цитата:
Передача списків виборців до ТВК - початок 11.08.2004, завершення 25.09.2004
Передача до ДВК списків виборців (крім спеціальних ВД) - початок 11.08.2004, завершення 29.09.2004
Надання списку виборців для загального ознайомлення - початок 11.08.2004, завершення 29.09.2004
Повідомлення виборців про час та місце голосування - початок 10.10.2004, завершення 23.10.2004


Був такий текст:
Цитата:
Реєстрація виборців по місцю проживання відбувається до певної дати. Після цього проголосувати в іншому місці можна тільки з відкріпним.

Тобто звідси слідує, що зареєструватись (мабуть і прописатись) у паспортному столі після якоїсь дати до виборів вже буде неможливо, я правильно зрозумів?
Так от, увага питання: що це конкретно за дата?
На це питання я ще не отримав відповіді.....


Ні, не так. Відбувається реєстрація виборців - це складання списків людей, які мешкають на території певної виборчої дільниці (згідно даних реєстрації фізичних осіб за місцем проживання). Реєстрація виборців завершується до певної дати (29.09.2004), тобто пізніше зміни до списків вносяться лише на підставі відкріпних посвідчень.

Змінити реєстрацію (прописку) ви можете коли завгодно, просто якщо ви хочете голосувати на іншій дільниці, ніж та, на котрій вас внесли до списків виборців, то ви повинні мати з собою відкріпне посвідчення.

Я знайшов ще один ресурс з цього питання:
http://www.civicua.org/elections/news_c_int.html

Якщо там недостатньо інформації, спробуйте пустити гугля за ключовими словами, які вас конкретно цікавлять. Гугль є тут: http://www.google.com