Форум Рідного Міста

Антиукраiнськi настроi в Росii

Андрiй Мiшко - 10-12-2004 у 21:49

мене дуже хвилю', що в Росii починають панувати вiдкрито антиукраiнськi настроi. Ось великий росiйский ресурс для програмiстiв (!)
www.rsdn.ru
але якщо ми зайдемо у форум Священные войны", а там у гiлку Топик для украинских тем, то побачимо справжню картину. Причому вiдкрито шовiнiстськi настроi по вiдношенню до укр. висловлюють простi росiяни. Це усе пiддержу'ться модераторами ресурсу, якi самi висловлюють подiбнi думки i проводять "репресii" до неугодних iм.

Андрій Пелещишин - 10-12-2004 у 21:54

То їхні проблеми. Моя порада - менше ходити туда і читати те, що вони пишуть.
А обговорювати погляди дописувачів та правила модерації інших форумів на цьому - мабуть не найкраща ідея.

dr.Trollin - 11-12-2004 у 16:07

ой, ЛЮДОНЬКИ!!
не зміг втриматися!!!!

один з палких "антиоранжевих" критиків,
проте непоганий аналітик і цікавобачуча світ особа,
хоч таки і "імперець",-
вернувшись з відрядження у Норільск
(на вулиці -- !!-47°С!!... бррррррррррр)

Алексей Чадаев (kerogazz_batyr)
@ 2004-12-11 11:46
...всё-таки,

когда видишь,
как в городе Норильске, на заиндевевшей Талнахской улице,
в Египетском зале
ресторана "Кавказ"
сидят трое ов с оранжевыми ленточками на лацканах пиджаков и поедают оленину,

...то понимаешь, что мір изменился.


:) :) :) :)

Tempika - 12-12-2004 у 08:26

...на жаль, такі настрої багато де, навіть на exler.ru/forum/,
на prodtp.ru... ех, а я так поважала екслєра... :-(((

Реплікант10322195 - 15-12-2004 у 01:07

А мені дуже подобаються дисскусії на ostro.org, особливо в темі про "Відкритий лист академічної спільноти Львівщини".

Олексій Мачехін - 15-12-2004 у 15:59

Тю..... В Москві я такого не помітив, якщо чесно.
Минулий тиждень виставка у нас там була. Розпитувались? Так. Цікавились? Так. Дехто навіть дякував, дехто розповідав про ймовірний вступ України до НАТО до 2009 і розвал РФ до того ж 2009.... А от вороже ніхто не ставився, навіть коли ми на бейджи наліпки агітаційні навісили. Багато хто в Москві нам заздрить і застерігає від їхніх помилок 91 і 93.

Хоча брешу, у друга дружина в Пскові влаштувала йому шкандаль з приводу фашистської символіки. Він вимкнув їй ТБ, за пару днів попустило :), тим більше, що він вів розмови. Але зара повернувся в Москву і дружина продовжує зомбуватись :).

Взагалі в Росії все далеко не просто. Їм багато брешуть, але вірити вони в це не хочуть. До мене особисто ставили запитання з серії "чому за Ющенка тільки молодь до 20 років?" Доводилось показати 40-річного генерального директора :)

Словом, виставка у нас була. Тільки я так і не зрозумів що ми більше там робили - роз`яснювали про України чи продукт просували? :)

Captivitas - 16-12-2004 у 11:19

Цитата:
Першим відправив користувач Олексій
Словом, виставка у нас була. Тільки я так і не зрозумів що ми більше там робили - роз`яснювали про України чи продукт просували? :)


Пеше, мабуть, більш важливе, а продукт почекає.;)

dr.Trollin - 29-12-2004 у 15:41

(хіхікаючи) о! пробило хлопа! оті Всеярррроссийския патріоти достали навіть Чадаева :-)

Алексей Чадаев (kerogazz_batyr) @ 2004-12-29 01:28:00
...
Прихожу, а мне говорят: "о! идёшь на мероприятию.
СНС-ные политологи будут Юкраину обсуждать".
...
Попутно слушал их бред.

В конце встал и выступил с пламенной речью в защиту померанчевой революции. Это я-то! А просто никакого терпения не стало безумную всякую дичь слушать.

Видимо, так и придётся жыть.
С "оранжевыми" - злобным контрреволюционером.
А с "политологами" нашего разлива - чуть ли не активистом "поры".

А внутри самого себя, конечно же, просто нормальным правым.

Алексей Чадаев (kerogazz_batyr) @ 2004-12-29 10:43:00
а основной пафос вчерашнего спича под конец дня, в его положительной части, был такой.

Что можно допускать сколь угодно тактических ошибок, но нельзя прощать себе заблуждений в самоидентификации.

Главная же состоит в том, что идея присоединять (так или иначе) Украину к России - столь же идиотская, как и идея присоединять Россию к Украине.

Дело даже не в том, что это субъекты равного класса (хотя и это важно). А в том, что никто на постсоветском пространстве не признаёт претензий Москвы выступать центром постсоветской интеграции. Москва (точнее, правящий режим РФ) просто не имеет на это морального права. По той простой причине, что юридическим, историческим и телеологическим основанием его возникновения и существования был процесс дезинтеграции конца 89-91 г. Его основатели - лидеры и главные инициаторы этого процесса. Его Основной Закон - документ, фиксирующий итоги московской уличной революции 90-93 гг., которая привела к власти этих лидеров.

Иначе говоря, РФ - это дезинтегратор не ролевой, а онтологический. Именно поэтому единственный сценарий защиты своих интересов на постсоветских территориях, который в её арсенале является успешным - это создание новых сепаратизмов и фабричная штамповка "новых наций" - от Абхазии и Приднестровья до Украины-2.

Таким образом, заниматься интеграцией можно только в двух случаях. Первый - это заменять режим, не на уровне персоналий, партий или даже Основного Закона - а вообще на уровне системы преемственности. Т.е. революционным путём.

Либо (второй вариант) отращивать субъекта этажом выше - не карикатурный "союз РБ и РФ", а полноценный следующий этаж власти, выше нынешней наиверховной. С принципиально другой легитимностью, источник которой - не население РФ, а что-то другое.

Ігор Луцький - 18-1-2005 у 13:07

Росія не поважає Україну як сусіда, бо вона просто не має совісті.

Юрій Філатов - 18-1-2005 у 13:19

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Луцький
Росія не поважає Україну як сусіда, бо вона просто не має совісті.


що це за "наїзди"? як це Україна не має совісті? тобто, природно немає, бо що є совісттю країни - таємниця, але казати так не треба...

Dmy - 18-1-2005 у 15:57

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Луцький
Росія не поважає Україну як сусіда, бо вона просто не має совісті

Цитата:
Першим відправив користувач Юрій Філатов
що це за "наїзди"? як це Україна не має совісті? тобто, природно немає, бо що є совісттю країни - таємниця, але казати так не треба...

Це мабуть тест такий, психологічний: "Казнить нельзя помиловать"
Хто "не має совісті", хто "вона"?
Юрій Філатов чомусь відразу подумав на Україну, а я чомусь відразу - на Росію :D

Юрій Філатов - 18-1-2005 у 16:05

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
Це мабуть тест такий, психологічний: "Казнить нельзя помиловать"
Хто "не має совісті", хто "вона"?
Юрій Філатов чомусь відразу подумав на Україну, а я чомусь відразу - на Росію :D


я відразу подумав на Луцького ;) , а Ваш приклад, пане, невдалий, по перше російською, по друге "ніззя" там чекає на кому між двох слів, а от совість вочевидь йде після згадки про Україну, адже можна було б написати "Росія просто не має совісті, тому ... " - але це було б неменшим безглузддям

Dmy - 18-1-2005 у 16:48

Цитата:
Першим відправив користувач Юрій Філатов
я відразу подумав на Луцького ;) , а Ваш приклад, пане, невдалий, по перше російською, по друге "ніззя" там чекає на кому між двох слів, а от совість вочевидь йде після згадки про Україну, адже можна було б написати "Росія просто не має совісті, тому ... " - але це було б неменшим безглузддям

Ото не треба виправдовуватись ;) і звинувачувати мене в аналоговій недоспроможності:
1) приклад - мовою "оригіналів", українською він так не звучить, нажаль (хоча "невдалий, бо російською", як аргумент мені сподобалось :lol: );
2) подібність полягає у двозначності обох висловів без додаткових уточнень.
А "совість вочевидь іде після згадки" не про Україну, а при "не має", а більш глобально - про "вону". Нам у школі забороняли писати твори в такий спосіб, і дарма - так веселіше!

Мені здається, можна провести в цій гілці соціологічне опитування:
Хто про кого подумав, прочитавши допис Ігоря Луцького від 18/1/2005, 13:07?

Юрій Філатов - 18-1-2005 у 17:15

дотепно, пане, дякую за порозуміння :lol:

Ігор Луцький - 19-1-2005 у 11:23

Я мав на увазі, що совісті немає Росія. А ви що подумали? Я ж націонал-патріот!

Юрій Філатов - 19-1-2005 у 15:09

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Луцький
Я мав на увазі, що совісті немає Росія. А ви що подумали? Я ж націонал-патріот!


цікава думка, "будемо полємізувати..." (С)

давайте по черзі:

1. Що є та/або хто уособлює совість країни/держави?
2. Що є націонал-патріот? Які ідеї "наці" Вам більш подобаються? антропологічні, культурні, можливо родовідознавчи? до речи, особисто Ви націонал-патріот якої нації?

якщо можна - без політичних гасел і "цитат-портянок" особисті думки, визначення, не виключаю і жартів ;)

Dmy - 19-1-2005 у 16:53

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Луцький
Я мав на увазі, що совісті немає Росія. А ви що подумали? Я ж націонал-патріот!

Що вони подумали - написано вище ;)
А рахунок, між іншим, уже 2:1 на нашу користь! :P :lol:

Ігор Луцький - 23-1-2005 у 13:53

Я за те щоб "в ріднім краю панувати не дамо нікому". Особливо націоналізм в мені переважив коли я виїхав зі Львова. Тоді я зрозумів, що втратив. В мене виник спротив на всю цю малоросість, мені огидно чути російську мову у мові українців. Бо це не проавильно, бо льди не мають національної свідомості (крім західних областей) , та гордості за свою країну, свою мову, свою культуру. Чи потрібна нам "така" Україна? Прошу мене дуже не критикувати, бо це крик душі.

Юрій Філатов - 24-1-2005 у 10:55

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Луцький
Я за те щоб "в ріднім краю панувати не дамо нікому". Особливо націоналізм в мені переважив коли я виїхав зі Львова. Тоді я зрозумів, що втратив. В мене виник спротив на всю цю малоросість, мені огидно чути російську мову у мові українців. Бо це не проавильно, бо льди не мають національної свідомості (крім західних областей) , та гордості за свою країну, свою мову, свою культуру. Чи потрібна нам "така" Україна? Прошу мене дуже не критикувати, бо це крик душі.


цілком підтримую, саме такий, культурологічний прояв націоналізму, мені теж дуже неподобаються такі неподобства :lol:
як запозичення та калькування російських слів
візьмемо хоча б відомі скорочення USA та UNO, чи доцільно перекладати "юнайтед" спочатку як "сполучені", а потім як "об'єднані"? не знайшлося перекладачив з англійської? проте з російської хочь гать гати ;)
запозичення та калькування латинських слів замість традиційних слов'янських "пательня" замість "сковорода" чи не від латинської "patella" - тарілка, в нас що? своїх сковорід не було? почали на латинських тарілках смажити :lol:
взагалі де ресурс на якому можна довідатись про сучасну українську мову, хоча говори теж цікава річ...

Ігор Луцький - 24-1-2005 у 11:09

Такий ресурс можна пошукати, приміром якісь філологічні сайти.

Андрій Пелещишин - 24-1-2005 у 11:26

Ігоре, Ви знову в своєму стилі? То знайдіть і опублікуйте!

Sergi Adamchuk - 24-1-2005 у 15:58

Прошу вибачення за офтоп, але відповідаючи на запитання
"взагалі де ресурс на якому можна довідатись про сучасну українську мову, хоча говори теж цікава річ... " хочу привернути увагу до відкритого словника української мови на якому можна обговорювати різні варіанти українських відповідників термінів, а також можна давати оцінку тим чи іншим варіантам.
http://mova.info/wordlist.aspx