Форум Рідного Міста

Анна Політковська. Друга Чеченська

Тарас Сорока - 11-1-2005 у 18:37

Аннa ПОЛІТКОВСЬКА
ДРУГА ЧЕЧЕНСЬКА

Передмова
<...>
Спершу, як тільки стало відомо, що видавництво "Діокор" має намір видати цю книжку українською мовою, я передусім, звісно ж, хотіла повідомити майбутнім читачам, що за національністю є українкою. Моє дівоче прізвище - Мазепа, родина мого батька й він сам - із Чернігівської області, Семенівського району, великого села Костобобр, що неподалік від тих місць, де сходяться кордони України, Білорусі й Росії.
Але швидко перше поривання зблякло - справді, як це сто-сується чеченської війни? І до того, що доля обернулася таким чином, що саме мені довелося її висвітлювати в деталях? Ніякого. І навіть більше: а що, якби я була коренями росіянка, білоруска чи бурятка?.. Чи змінила б ця деталь бодай що-небудь?
Упевнена - ні. Війни - найбільш інтернаціональне лихо на світі. Вони не щадять нікого - у крові й болю немає національності.

ЧАСТИНА ПЕРША

ЛОНДОН. ТРАВЕНЬ 2002. ЗУСТРІЧ
ЯК ДОБРЕ БУТИ ГЛУХИМ
"ЛАҐПУНКТ "ЧИРІ-ЮРТ"
МАХКЕТИНСЬКИЙ КОНЦТАБІР ІЗ КОМЕРЦІЙНИМ УХИЛОМ
"БЄСПРЄДЄЛ" ВЕДЕНСЬКОГО РАЙОНУ
БЛОКАДА ГРОЗНОГО. ЧЕРГОВА. № 100
ГРОЗНЕНСЬКІ МОЛОДЯТА ВІКТОРІЯ Й ОЛЕКСАНДР
КОМСОМОЛЬСЬКЕ, ЯКОГО НЕМАЄ
АНКЛАВ ГРОМАДЯНСЬКОГО БЕЗПРАВ'Я
ВИПАЛЕНИЙ ХРЕСТ ЦОЦАН-ЮРТА
СТАРІ АТАГИ. "ЗАЧИСТКА" № 20
ЧЕЧЕНСЬКИЙ 37-Й
ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ
ЧЕЧЕНСЬКИЙ ВИБІР: ВІД "КИЛИМА" ДО "КОНВЕЄРА"
СМЕРТЬ ЕПОХИ ВІЙСЬКОВОГО БАНДИТИЗМУ, АБО СПРАВА ПОЛКОВНИКА БУДАНОВА
http://ukrlife.org/main/evshan/chechen.htm

Юрій Карашівський - 13-1-2005 у 14:20

цікаво, коли буде решта частин опубліковано?..

Наталка - 13-1-2005 у 19:52

Я цю книгу вже встигла прочитати російською. Всього лише прочитати - не побачити це, слава Богу. Дві доби практично не спала, а як засинала - снилися жахи. Просто немає слів...
Треба буде купити книгу українською - щоби була вдома.