Форум Рідного Міста

Мобільний GPRS Інтернет - враження не супер

Андрій Пелещишин - 13-1-2005 у 21:05

Учора під'єднав свій Palm до мобільного GPRS-інтернету від Jeans
Як не дивно, проблем з під'єднанням з боку провайдера не було (трохи пальма глючила, прийшлося хардресетнути). Але то деталі.
Суть у тому - а який то інтернет! Якщо вони це називають високошвидкісним - то що ж тоді повільний? Конкретних замірів ще не проводив (як проведу - обов'язково напишу), але враження сумне. Навіть увечері викачування одного маленького листа (не більше 2К) виглядало на важку тривалу процедуру - щонайменше 30 секунд. Потім пробував ще кілька раз - на краще нічого не змінилося. Часто рветься зв'язок. А подеколи GPRS взагалі не доступний.

Експериментував лише одну добу - може далі буде краще.

Юрій Філатов - 14-1-2005 у 09:34

кілька разів грав у преф з партнерами що з'єднувались саме "ж...різом" (GPRS), перепрошую, пане впомірнювач, цей сленг дуже росповсюджений у "інеті", то на "пінг" ніхто не скаржився, а от "дісконекти" дійсно бувають, але це залежить не від провайдера, а від умов проходження сигналу, хлопець з Домодєдова "падав" щоразу коли літаки сідали чи злітали - ми за одну партію вивчили розклад їх руху :lol:, а от морячок з Фінської затоки сидів за столом як живий, ми б і не помітили що він у поході, якби сам не сказав...

наше підприємство дістає дані частково за послугою GPRS від Київ-Стар - регулярно, але небагато, рекламацій поки що не було...

Лучишин Роман - 14-1-2005 у 18:08

На рахунок швиджкісного це вони собі, м'ягко кажучи, погнали. Для контрактних абонентів (в мене UMC- святковий) менш більш паше. Мак. швидкість 8 кб/с. Більше не замічав. Зрештою це робив на чужому КПК. Щодо WAP GPRS, то там все гаразд.

Рост - 25-1-2005 у 10:59

Говорив з товаришем, який на контракті КС. Каже, що нормально зі свого палму ходить. Тобто, висновок такий - пріпейд обслуговується аби як.

Ignat Solovey - 1-3-2005 у 19:41

Народ, а чи є GPRS-інтернет в "Київстар-BASE", а якщо є, то яка вартість мегабайта? Коли я був останний раз у Львові (в листопаді 2004) - такий послугі не було.

Оскильки я буваю в України декилька раз за рік, то мене немає сенсу придбати контракт, а користуватися мобильним інетом через GPRS/Bluetooth/PocketPC під час прогулянок (наприклад, якусь думку швидко до LiveJournal відправити, чи поспілкуватися з львівськими друзями по асьці - це справжня економія при будь-якой вартісти трафіку, або на домашньому комп'ютері щось невідкладне зробити через SSH) було б непогано.

До речи - та реализація GPRS, яка нині використується в межах операторів в Україні і Росіі, не є найшвидшою, тобто може забезпечити зв'язок на швидкисти "так собі модема" - 1.5 - 3 кбайт/сек (до 44 кбіт/сек). Як основний канал це не найкращій вариант, а як резервний чи мобильний же - саме те.
Але... декілька моїх друзів в Ярославлі, Краснодарі і Петербурзі користуются тильки GPRS від БіЛайн'а (в їх гуртожиткових мережах немає підключення к інтернету, а білайновській gprs - найстабильнийшій) і не скаржатся... Для майже цілодобово працюющих на десктопах IRC, ICQ і surfing'е без картинок трафик за добу (перерахуючи) - 6-12 грн (~8-16 Мб). В Росіі пріпейди вже навчилися обслугувати як контракти (читай - з темі же глюкамі :) )

Що до мене, то я користую GPRS тільки для "вилазок" в аську/ЖЖ/IRC/пошту з покета, чи якщо обідві виделенкі удома відмикаються разом, що буває раз-два за рік...

(вибачаюся за помилки - все ж москвіч... якщо кому цікаво - буду у Львові з середини дня 5-го до ранку 13-го березня, коли чого передати із/в Москву - прошу писати в мейл).

Євгеній Шаповал - 8-6-2005 у 03:22

Хтось користується GPRSом від Мобі?
Хотілося б почути враження. Особливо в зонах не дуже впевненого прийому

Юрій Марків - 27-8-2005 у 14:08

Я користуюся wap gprs від umc. Швидкість, як на мене, нормальна. Звичайно ж, дорого - 11 коп. за 10 кілобайт. Просто є непотрібна картка sim-sim, на котрій є ~50 грн. і які потрібно якось використати. І є ще сайт wap.yahoo.com, від якого за відсутності інтернету на роботі я в захваті :) Тим більше, що на yahoo можна перевіряти зовнішні pop-3 cкриньки.
А хтось знає про мобілки, у wap-браузері котрих можна змінювати кодування? Бо пошта приходить як мінімум в двох кодуваннях - windows-1251, koi8-u(r), а часом ще й utf-8.

Андрій Пелещишин - 27-8-2005 у 16:10

Цитата:
Хтось користується GPRSом від Мобі?
Хотілося б почути враження. Особливо в зонах не дуже впевненого прийому

Я спробував.
Повільний. Суттєво гірший за звичайний діалап.

Цитата:
А хтось знає про мобілки, у wap-браузері котрих можна змінювати кодування? Бо пошта приходить як мінімум в двох кодуваннях - windows-1251, koi8-u(r), а часом ще й utf-8.


Може спробуй Оперу-міні ?
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=3915

Captivitas - 4-10-2005 у 08:54

Під час підключення GPRS на UMC було до 5 Кб/c - але ж таріфи :( (хіба що нічний 1,12 за Мб - тільки пошту глянути, коли дуже тре).
Мобі пристойний вже другий день - у ненавантажений користувачами час стабільна ICQ та цей Форум.

Tempika - 4-10-2005 у 14:19

...джіпіерес від приват-мобайлу (себто мобі, себто веллкам), гм... тяжко
оцінити, коли сидиш на локальній мережі, і воно, звичайно, туго, і мучітєльно...
але наразі безплатно, то нема чого жалітися :-))

Ігор Баранік - 6-10-2005 у 10:36

А яка ціна на Вап Джіпіарес від Лайф?

Роман Ромашка - 23-11-2005 у 11:21

Найбільше мене здивувало те що халявний інет від велкома працює краще ніж зовсім не дешевий від джинса.
Перевірялося в ~22:00 вечора.

2 Ігор Дзвін
Приблизно така ж як і у слонів. На http://www.life.com.ua все є.

Tempika - 23-11-2005 у 12:10

...а, то Ви з Києва :-) у львові практично неможливо підписатися на
велкам... така трудна процедура, і телефона підтримки нема, тре
дзвонити по міжгороду в київ... на мої питання електронною поштою
велком вирішив за краще не відповідати :-))

Роман Ромашка - 23-11-2005 у 14:08

В чому проблема? Товриш підлючався у дилера без проблем.
http://www.wellcom.ua/index.php?option=com_content&task=view&am...
Доречі зараз поки ще бажаючих не так багато можна гарний номер вибрати :) У всякому разі йому попався досить симпатичний 540045Х.

Tempika - 23-11-2005 у 17:50

...а я була в тому Альянсі, мені таку ахінею несли, що жах :-))
як підписуватися, то у них, як платити, то у приватбанку, як толком що
чого - ніхто не знає...
...ну а якщо я не хочу вибирати новий номер, а хочу лишити старий?...
у мене в мобілці де мережа так і пише: укр-велком... то чому я не можу
лишити старий номер?.... і знов же нема нормального телефону підтримки.

Роман Ромашка - 23-11-2005 у 18:32

Т.е.? Рахунки полюбому сплачують ч-з ПБ або а СЦ (поки що у Львові немає).
А вот про зміну номера, то трудно сказати.
А про тел. підтримки що вим маєте наувазі? 8-800-ххххх?

Tempika - 23-11-2005 у 19:03

...так, маю на увазі, що у них такого телефону нема... тре дзвонити в київ
по міжміському :-((

Captivitas - 28-12-2005 у 14:02

Нові GPRS тарифи від Мобі (з 26.12.05):
8.00-24.00 - 3.99/Мегабайт,
0.00-8.00 - 0.50/Мегабайт
похвилинка відсутня, тільки метраж.

volkorny - 28-12-2005 у 16:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ignat Solovey
Народ, а чи є GPRS-інтернет в "Київстар-BASE", а якщо є, то яка вартість мегабайта?

Є з серпня 2005 р.
Вартість 1 Мб:
(нічний тариф 0:00-8:00) 1 грн. (з ПДВ)
(денний тариф 8:00-24:00) 5 грн. (з ПДВ)
WAP-GPRS цілодобово 10 грн.

Хто скаже, чому WAP-GPRS настільки дорожчий за GPRS-Internet?

Роман Ромашка - 28-12-2005 у 18:44

Тарифна політика в 99%.
В технічному плані є невелика різция. Для wap йде окремий шлюз (кицька). Але це ненастільки істотно що ціна була в 2 рази дорожче.

Доречі що до gpes-нету:
перевіряли на тел. Motorola C380.
Оператори: WellCOM(контракт), KS(контракт), UMC(контракт), Life.
Файл дожиною 5 МБ
Щодо середньої швидкості закачки ситуація така:
WellCOM - 5,6 КБ/с
Life - 5,5 КБ/с
УМЗ - 4,6 КБ/с
КС - 4 КБ/с

От така цікава статистика.

А тепер ціни

WellCOM - 0.79$ (~4 гр) / MB (тарифікація побайтова) (вночі безкоштовно)
Life - 5.12 гр./МБ (одиниця тарифікації 1 КБайт)
УМЗ - 4,96 гр/МБ (одиниця тарфиікації 10 КБайт) (вночі 1,12 гр)
КС - 5 гр/МБ (одиниця тарфиікації 10 КБайт)

Варто також звернути увагу що Life, UMC, KS використовують технологію EDGE (має сенс для власників телефонів з підтримкої цієї технології). Motorola C380 цю технологію непідтримує.

volkorny - 29-12-2005 у 10:07

Я запитав оператора чому wap-трафік дорожчий, сказали що таке рішення маркетингового відділу, тобто тарифна політика 100%.
Але зустрів цікавий факт - деякі телефони працюють з wap через APN для internet, наприклад sonyericsson k500i http://helpix.ru/sonyericsson/k500i/opinion/0028.html
Цитата:

11) Работает с GPRS-WAP через APN GPRS-Internet. Кто не понял, просто скажу, что это дешевле раз в 20. Операторы ставят тарифы на скачивание через GPRS-WAP намного дороже, чем на тот же объем информации, только через GPRS-Internet. Получается, что один килобайт информации стоит меньше копейки.

Спробуйте на своїх мобільних, якщо получиться пишіть які моделі...
Samsung X140 не працює...

Роман Ромашка - 29-12-2005 у 11:08

Не думаю що таке пройде. Оператори постарались.

volkorny - 29-12-2005 у 16:08

Ще один вихід - поставити wap-броузер як java-програму, який працює з Інтернетом через дешевший APN. Тут є кілька: http://www.mob385.com/java/hr/browseri.shtml
Також OperaMini допоможе.
Нажать ніякі з них не працюють на мому телефоні...
Хоч бери й міняй...
:mad:

Роман Ромашка - 29-12-2005 у 16:17

Попробуй на іншому телефоні. Я пробував на свому Motorola C380. Теж не працює. Перепробував карточки всіх національних операторів.

Роман Ромашка - 11-1-2006 у 18:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...так, маю на увазі, що у них такого телефону нема... тре дзвонити в київ
по міжміському :-((

Зєднатися з ними можна і ч-з Мобі, виявляється. Якщо задзвоните з в службу техпідтримки і і почните задавати питання по контракту, то вони переключають на операторів що обслуговують контрактників (це два різні відділи).

Тарас Ільчишин - 15-1-2006 у 20:46

GPRS-інтернет від лайф супер. краще ніж юмс чи джинс. я в основному тільки аською користуюсь і подеколи перевіряю пошту. давніше і по форумах лазив, але не всі сторінки мають переключення до стандарту під моб. телефон і набридає гортати.

Рост - 16-1-2006 у 14:19

А лайф edge хіба підтримує? Бо в джинсі він вже на багатьох станція підтримується.
На джинсі не скажуся, постійно он-лайн аська, пошта, іноді і бровзаю по www, хоча не часто.

Роман Ромашка - 16-1-2006 у 14:30

Глюк перший в Україні почав використовувати їжака. Але якщо без нього однозначно виграє велкомівський інтренет. Я на попередній сторінці писав про це. І тест приведений.

Nazar - 16-1-2006 у 15:26

А що таке їжак?

А так, до слова, то в мене на УМЗ аська часом погано конектиться (Джима юзаю), хоча мініопера беззбійно працює, і швидкість краща, ніж вдома на модемі.

Роман Ромашка - 16-1-2006 у 16:00

2 Nazar
"Їжак" - це так зв'язківці технологію EDGE називають.

З приводу інтернету на портках: ви юзаєте wap чи мобільний інтернет? Тут є суттєва різниця.

Тарас Ільчишин - 16-1-2006 у 16:03

лайф самий п ерший оператор, який мав EDGE, в низ в квітні це ще появилось. тут питання інше -- чи телефон підтримує? бо мала кількість моделей це підтримує, в основному телефони моделі 2004-2005року

Роман Ромашка - 16-1-2006 у 17:47

Взагалі за таких розцінок на мобільний інтернет присутність/відсутність підримки їжака не суттєва.
Якщо б ціна мегабайта було хоча б 1 гр., тоді можна було б щось говорити.

Nazar - 16-1-2006 у 18:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Ромашка
З приводу інтернету на портках: ви юзаєте wap чи мобільний інтернет?


конект йде через гпрс.
я ще досі не розібрався, що таке вап і навіщо він мені, хоча в налаштуваннях маю і вап...

Тарас Ільчишин - 16-1-2006 у 19:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Nazar
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Ромашка
З приводу інтернету на портках: ви юзаєте wap чи мобільний інтернет?


конект йде через гпрс.
я ще досі не розібрався, що таке вап і навіщо він мені, хоча в налаштуваннях маю і вап...


є спец. вап сайти, на які заходиш і дивишся, от наприклад КІНО має такий сайт.

Роман Ромашка - 16-1-2006 у 22:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Nazar
конект йде через гпрс.
я ще досі не розібрався, що таке вап і навіщо він мені, хоча в налаштуваннях маю і вап...

Якщо на телефоні у вас є wap браузер, то можете подивитись зайшовши на скажімо на сайт wap.umc.ua .
Якщо ваш телефон має повноцінний html браузер, то wap тисячу років непотрібен.

Доречі wap-браузер теж ч-з gprs працює. Можна звичайно і через CSD, але платити 27 коп за хв, не думаю що комусь хочеться, хіба що телефон дуже древній.

Nazar - 17-1-2006 у 12:26

ця сторінка мені завантажилась десь за 1-1,5 секунди, поки добрався до низу сторінки - 10 сек, поки набрав це повідомлення - незнаю, вже більше 15 хвилин, а ще декілька слів потрібно домордувати :), ой не знаю, чи то для мене.

Андрій Пелещишин - 17-1-2006 у 13:54

То набирав на телефоні? То може просто незручно набирати?

Роман Ромашка - 17-1-2006 у 14:34

Ще один незрозумілий для мене факт. Якщо ходити в інтренет беспоредньо на телеофоні, то швидкість доволі менша ніж через дата-кабель.

Nazar - 17-1-2006 у 14:35

наразі інші можливості набору мені наразі недоступні... Дійсно незручно набирати.

Андрій Пелещишин - 16-5-2006 у 18:13

Два останні тижні вперто користаю GPRS-інтернетом з одного карпатського курорту.
В принципі, якщо не звертати увагу на ціну (якщо це звичайно можливо ;) ) то якість досить прийнятна, усі оперативні задачі вирішуються.
Хоча в години пік швидкість сильно падає.

Ігор Мартинів - 16-5-2006 у 23:35

Уже давно мали би придумати якісь інтернетні пакети за прийнятну ціну. Скажімо я за гривень 150-200 на місяць купував би якийсь безлімітний або хоча б 2-3 гігабайтовий пакет

Роман Ромашка - 19-5-2006 у 13:59

Нам до такого ще далеко. Масимум що ж це 40+ у лайфа.

Captivitas - 14-8-2006 у 13:04

WiFi від UMC - хтось вже тестував?