Форум Рідного Міста

Побудова локальної мережі в будинку

Олексій Мачехін - 20-1-2005 у 13:34

Є пропозиція обмінятися досвідом побудови локальних мереж в житлових будинках. Мене особисто цікавлять всі аспекти: Апаратна частина, які проектні рішення розведення дротів, необхідний софт, тощо.

Є на форумі, хто подібним вже займався?

Tempika - 20-1-2005 у 13:39

...ох... мушу сказати, справа це корисна, але вимагатиме усіх
зусиль, і не окупиться :-))) пишу це, як користувачка такої мережі.

Олексій Мачехін - 20-1-2005 у 13:41

Якщо можна, докладніше в пункті "не окупиться" :)

Олексій Мачехін - 20-1-2005 у 13:50

І ще, питання білінгу інтернету як вирішується?

Рост - 20-1-2005 у 15:12

Можна подумати про інет через кабельне ТБ. Правда, нюансів не знаю...

Олексій Мачехін - 20-1-2005 у 15:24

Пофігу джерело, головне - як розподіляти витрати?

Андрій Пелещишин - 20-1-2005 у 15:40

провайдер, як правило, сам веде білінг.

Tempika - 20-1-2005 у 15:47

...провайдер веде білінг, так :-) але питання заміни шнурків, свічів,
іншого обладнання висітиме на адміні локалки... як правило, одразу
знаходяться розумники, що намагаються сніфити, підміняти ай-пі,
і взагалі пообрізати шнурки... у нас в локалці платиться 10 грн
в місяць тільки за локальну мережу (до якої я, наприклад,
з причин безпеки не підключаюся взагалі, та й в ігри по
локалці не бавлюся і фільми не дивлюся)... коли мережі нема
тиждень на протязі місяця (а це частенько буває), то така
абонплата не платиться... а розцінки уарнету можна
дослідити на їх сайті в розділі *виділені лінії*.

Tempika - 20-1-2005 у 15:48

...тобто для користувача без сумніву окупиться, я мала на увазі, а
ось організаторам прийдеться працювати на чистому *ентузіазізмі*... :-)))

Андрій Пелещишин - 20-1-2005 у 15:55

Ну розцінки сильно залежать від міста. Припускаю, що в Києві ціни значно нижчі ніж у Львові.
Але я також вважаю, що інтернет через локальну мережу рідко є достатньо якісним і надійним для професійної роботи. Хоча якщо це просто для проведення часу - то можливо він і згодиться. Бо мені важко назвати професійним варіант, коли домашню мережу пропонували взагалі на базі хабу ставити. Щоби потім кожен 15-літній "хакер" ставив собі сніфера і радів з того, що ловить мою пошту чи аську. Та і загроза блискавок і тп - не пусті слова. Щонайменше два мої знайомі попалили на ніц свої компютери через підєднання до такої мережі під час грози.

Інтернет по кабельному ТВ в цьому плані виглядає більш серйозно.
Хоча на загал, швидше за все, даний сегмент ринку буде захоплюватися великими провайдерами, що пропонуватимуть DSL-зєднання.

Олексій Мачехін - 20-1-2005 у 15:58

Стоп, провайдер видає хто з користувачів мережі на скільки накатав?

Олексій Мачехін - 20-1-2005 у 16:12

>Інтернет по кабельному ТВ в цьому плані виглядає більш серйозно.

В мене альтернативи нема - тільки воля кабель, проте треба спочатку ознайомитись із предметною галуззю.

Андрій Пелещишин - 20-1-2005 у 16:20

Цитата:
Стоп, провайдер видає хто з користувачів мережі на скільки накатав?


Ну це один з варіантів. І найбільш поширений. У такому разі кожен користувач має своє ІР в мережі інтернет, і провайдер рахує для кожного окремо.
Подеколи провайдер власнику мережі може пропонувати самому виставляти ціну за інтернет, тоді провайдер знімає гроші по домовленому тарифу з власником, а частину різниці віддає власнику.
Плюс варіанту - простіша і надійніша схема, вищий ступінь довіри між власником мережі та користувачами, менше ризіків для власника. Підключення технічно просте (наскільки я розумію, від хаба чи свіча достатньо кинути лінію до провайдера)
Мінус - привязка до провайдера, яка як правило означає дещо дорожчий трафік, оплату білінгової послуги та гарантовану покупку певного мінімуму трафіку.

Інший варіант - власник сам думає, як підвести інтернет. У такому разі увесь білінг на ньому. Потрібно написати або купити спеціальну програму обліку. І тп. В більшій ступені потрібно також адмініструвати мережу та потрібно мати сервер (постійно включений) під це діло.
Мінус - великі ризики (наприклад можна внаслідок глюку програми влетіти в мінуси), недовіра між власниками і користувачами, імовірність шахрайства власника і тп.
Плюси - можливість оптимізувати трафік по цінах (брати в різних провайдерів, наприклад в одного нічний а в іншого денний і тп) і заробляти більше грошей, а користувачам відповідно - менше тратити.

У нас типовою є ситуація, коли житлові будинки (де нема належного рівня персоналу та службових приміщень) частіше підключаються по першій схемі, а гуртожитки (де вистачає технічно грамотних студентів, задатних тягнути систему і є всякі тех приміщення) - по другій.

Але я на 100% не стверджую, що все написане правильно. Бо галузь дуже динамічна і багато варіантна.

Олексій Мачехін - 20-1-2005 у 16:30

Дякую. Уточнюючі питання:
Оскільки надання послуги Інтернет через кабельну ТБ-мережу надається через модем, то постійний сервер ставити все одно доведеться. Ні?
Зміна ІР власником робочої станції гавтоматично тягне за собою витрати власника ІР. Як з цим боротись? Чи провайдер жорстко прив`язує ІР адресу до ключа мережевої карти?

Ще ніхто не написав про необхідний софт сервера - мають бути ж якісь фаєрволи і решта фігні, хіба ні?

Андрій Пелещишин - 20-1-2005 у 16:40

Нормальні модеми можуть зразу в мережу включатися.
Жорстко привязує ІР до картки. при зміні картки потрібно звертатися до техслужби
Софт сервера - проблема провайдера. Звичайно - те що ти написав плюс ще й правильно відконфігуроване.

Олексій Мачехін - 20-1-2005 у 17:12

Тобто за наявності такого модема питання полягає в наявності свіча???
Іще питання. Якщо стоїть модем, провайдер дає канал, як іде розподілення цього канала між одночасно працюючими користувачами?

Tempika - 20-1-2005 у 17:38

....DSL-зєднання то будуть попонуватися, але скільки то буде коштувати....
локальні мережі ж дешеві насамперед...
зараз в основному йде прив*язка не по ай-рі через арп, а
через PPPoE так зване, тобто по паролю....
тоді ні арп, ні ай-пі підмінити неможливо, якщо не знаєш
паролю...
сервер мати свій не обов*язково, але бажано...
а як канал ділиться мені самій цікаво знати :-)))
пропоную олексію поговорити з адміном нашої мережі Русланом
аська 119824517 :-))

Андрій Пелещишин - 20-1-2005 у 19:05

DSL не буде дуже дорожчим, а може навпаки - дешевшим. Гляньте хоча би на московський досвід. Все рівно ціна інтернету визначається в першу чергу не зєднанням, а по яких цінах його купляють провайдери. А тут великі фірми можуть мати серйозні знижки, або і взагалі автономні від національних телекомів канали.

Поділ каналу між адресами робиться сервером провайдера (до якого іде канал). Як налаштує - так і буде ділитися.
Не знаю, що такого бажаного в утримуванні власного серверу. Менінгіт один і жодних апельсинів. :). В типових будинках надійного вільного господарського приміщення нема. Отже він має стояти в когось в квартирі. Зайвий ящик (точніше кілька, хоча би БПЖ має бути), плюс жужжить цілодобово.

Tempika - 20-1-2005 у 19:46

...подивіться на exler.ru є стаття, як Екслер настроював ті модеми
і скільки то коштувало... то не 280 грн. в розстрочку, однако :-))
львівські dsl поки що в руках монополіста, наскільки я знаю...
очевидно, цей вид з*єднання пропонується лише телефонними
компаніями, а такі провайдери як уарнет (найкращий провайдер
у львові :-)) не будуть ніколи того пропонувати бо то поза межами
їх компетенції, так би мовити...
сервер тре для авторизації по PPPoe, здається... також щоб
бачитися в ігри по мережі... так само там роблять локальний
форум і ефтіпі-сервер, де тримають фільми і музику, і ще дещо :-))
трафік до такого сервера безкоштовний.