Форум Рідного Міста

Життєве кредо. Пишемо щоденник

сумна - 5-2-2005 у 19:14

Епізод зі старого радянського фільму. Головна героїня запитує в головного героя на етапі знайомства: “Яке ваше життєве кредо? От у мене один знайомий має таке: ніколи не наздоганяй автобус – буде другий”. Головний герой (військовий за професією) їй у відповідь цитує напис зі строго солдатського кухля: “верно служи – ни о чем не тужи”.

Подумала: а яке моє життєве кредо? Виявилося, що ... ніяке. Не можу його для себе сформулювати.

Очевидно, для такого формулювання і позиціонування себе у світі треба принаймні вести внутрішній діалог. Наприклад, регулярно вести щоденник. Але чи практикує хто-небудь сьогодні ведення таких записів? Маю на увазі "звичайних" людей, не письменників і не тих осіб, які ведуть щоденник з прицілом на майбутні мемуари чи на біографію, написану вдячними нащадками. :-)

Цікаво було б дізнатися думку форумчан з таких питань:
1. Яке ваше життєве кредо? Чи можете ви сформулювати його однією фразою?
2. Чи ведете ви щоденник? Чи обмірковуєте свої минулі вчинки, чи робите аналіз прожитого?

Я на обидва питання відповідаю: ні. Певного часу, коли опинилася в складній ситуації, вела щоденник, бо не було з ким поділитися. Але скоро покинула. Зараз перечитую і бачу, що це було досить цікаво; варто було продовжувати. Дещо з записаного тоді соромно або смішно читати тепер; все бачиться по-іншому... :-)

Tempika - 5-2-2005 у 20:40

1. Прийдеться російською, якось дико воно звучить в перекладі:
*Созидать и не обладать, трудиться и не искать выгоды,
добиться цели и не гордиться*. Сказав так Лао Цзи і я з ним
абсолютно згідна.
2. Завжди вела якісь нотатки, з самого дитинства, бо образна
пам*ять у мене якась дуже нетривка. Така легенька хороба
Альцгеймера. Якщо не занотую якісь моменти, або не
розповім про щось у листі, то можу просто забути все це. Або
лишиться лише бліде розуміння того, що щось таке було, але...
Тому намагаюся писати. :-))) Щоб принаймні для себе мати
доказ того, що жила. Аналіз вчинків не роблю,
ні про що не жалкую, ніколи не повертаюся до тих, з ким
розвела доля.

Круціфукс. - 5-2-2005 у 21:01

Цікава тема. Я теж не маю ніякого чітко сформульованого кредо. Принаймні, ніякий вичерпний афоризм, яким би я міг сказати всю правду про власне життя, не приходить на думку. Мені здається, будь-який подібний афоризм, так чи інакше, давитиме своєю вичерпністю. Змушуватиме або замкнутись всередині його суті, і внутрішньо скорузнути чи дрібніти від того замкнення... або, що вірогідніше, цей афоризм, або "кредо", просто відкинеться, як щось "пораховане", як шкірка від фрукту. До речі, credo значить - вір(у)ю. Гм...

"Щоденник" я теж пробував вести минулого року. Тобто, започаткував собі ЖЖ! Але через місяць стер всі записи. Виходила якась дуже необов'язкова писанина, принаймні так воно мені бачилось. Такі ж самі (себто, необов'язкові) речі набагато веселіше висловлювати в "зовнішньому" діалозі! :-)

Втім, щоденник може бути і чимось дійсно особливим.

dr.Trollin - 6-2-2005 у 02:03

тобто ЖЖ прикрив узагалі??

до речі мушу сказати, що той ЖЖ досить нЕзле розвивається
(інша річ, що мені мої фізикотехнічні штудії туди клеїти... ну хіба зо 3-м кадрам з "ЖЖфрендів" цікаво б було. та і то один коллєга, друга космолог...)

але люде, що більш активно рухаються не по одному стислонауковому вектору - досить цікаво пишуть.
деякі навіть фотографують...

Так що як ризикнеш у деяку псевдовідкритість піти...
(бо Декотрі ідуть/проходять там під Реальними іменами.
Декотрі під "офіційними" ніками, а ти собі, як багато хто то робить,- і абстрактнонеконкретний завести можеш.)

Круціфукс. - 6-2-2005 у 10:20

Ні, ЖЖ я не прикрив, але він зараз пустий, і наразі писати туди нічого не збираюсь.

сумна - 8-2-2005 у 19:51

Не знаю кращого прикладу життєвого кредо, дотриманого аж до останнього дня, ніж безсмертне Contra spem spero Лесі Українки:

Ні, я хочу крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Жити хочу! Геть думи сумні!

P.S. Поясніть мені, темній, що таке ЖЖ?!
Не глузуйте, що з мене візьмеш - село...
:)

Tempika - 8-2-2005 у 20:04

http://www.livejournal.com
так званий *живий журнал* :-)
місце, де вуайеристи підглядають за ексґібіціоністами :-)))

dr.Trollin - 8-2-2005 у 21:02

та не зовсім згоден.
може так планувалося/булося, але він вже досить сильно переріс таке означення.

так само, як і "zhurnal.lib.ru" будучи у проекті скромним хламовідстійником Мошкова,- помАленьку розвЕртується у дещо одмінне від хламовідстійника.

А щодо ЖЖ...
твоя теза ТЕЖ вірна.
для більшої частини текстів ЖЖ-шних, але...

ну скажімо -- хто як користує то.

Теж Леся Українка

Зірка - 9-2-2005 у 01:26

До Сумної:

А я з дитинства пам'ятаю інші рядки Лесі Українки - мені було років 3, коли мене навчила бабуся:

"Як маленькою, бувало, упаду собі на лихо,
То хоч серце біль стискає - я завжди вставала тихо.
Чи болить? - мене питали; але я не признавалась.
Я була малою горда - щоб не плакать, я сміялась".

Як бабуся в 3 роки навчила, так і все життя пішло.
Не знаю, чи це життєве кредо - але точно лінія поведінки. А життєве кредо? Тяжко сказати. Перефраза - "Вір, не бійся, не проси." Ніби підходить :). Треба вірити людям, нічого не боятися і нікого не просити. А ще - вірити в себе, в свої сили. І вірити в те, що ВСЕ ЩЕ БУДЕ. Навіть якщо давно наступив пенсійний вік :o. От такий я демагог :cool: :o

сумна - 10-2-2005 у 17:37

Дякую за роз’яснення щодо ЖЖ!
Цікава штука, але далеко не щоденник. Tempika влучно його охарактеризувала.
Щоденник мусить бути річчю інтимною. Бо коли людина, пишучи його, не є відвертою із собою, прикрашає себе чи фантазує, то це вже не щоденник, а художній твір, призначений для загального користування.
Знаю хіба один приклад справжнього щоденника, який став надбанням читачів: “Келія Чайної Троянди” Костя Москальця. Щоправда, не можна казати про якийсь ступінь щирості, бо це знає лише сам автор. Але деякі речі написані максимально відверто, це відчувається. В анотації написано: “... твір, який, попри формальні ознаки щоденника, є високохудожнім текстом, гранично відвертим відбитком глибокого й інтенсивного внутрішнього життя, усвідомленням трагічности й – водночас – радости земного перебування Поета”.
Ну і ще одне – все-таки варто писати щоденник древнім способом, ручкою по папері. Бо і той папір, і почерк мають певну цінність, коли до них повернутися через роки. Може це в мені говорить сентимент до старих документів? :-)

Юрій Філатов - 10-2-2005 у 19:11

взагалі-то кредо змінюється у часі, але вже досить тривалий час таке:



непогано допомога тримати себе в руцях і через це не сваритись з близькими, колегами та і випадковими знайомцями...

щоденника ніколи не вів, навіть у школі, той що примушували вести був порожній аж до батьківських зборів, та й навіщо скорпіонові щоденник?

Asmera - 17-2-2005 у 14:47

1.Навіть не знаю - мабуть, не здаватися і не опускати руки - "все буде добре"
2. Колись вела - кидала, зараз маю жж, але пишу рідко

Нормалайзер - 17-2-2005 у 20:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
http://www.livejournal.com
так званий *живий журнал* :-)
місце, де вуайеристи підглядають за ексґібіціоністами :-)))


:)
Як почесний ву-, нечесний ексбі- і, звичайно, Папа Римський, скажу таке:

ЖЖ - річ і цікава, і прикра. Ви можете демонструвати загалові те, що хочете власне демонструвати, але писати можете таки щоденник

просто, ЯКФ, нада знать матчясть

Asmera - 18-2-2005 у 13:55

2 Нормалайзер
ага, точно - зробити його закритим і видалити всіх друзів

Tempika - 18-2-2005 у 18:56

...навіть у приховуванні чогось завжди видно хто є хто :-)) особисто для
мене писане слово настільки відверте, що я можу читати поміж рядків :-)
простіше обманути поглядом.

Volodymyr Kislitskyi - 30-5-2007 у 03:30

Кредо-більше в житті меда,
Будь якого, але не гіркого.

А щоденник я пишу,
Коли я не сплю.