Форум Рідного Міста

УР-3 – канал культурного відродження ще живий???

Тарас Сокальський - 9-2-2005 у 15:29

Бо в Чернівцях його не чути вже 2 чи 3 роки, на Тернопільщині (Чортків) зник десь з вересня минулого року, але ~в грудні на УР-1 чув його рекламу, тобто десь він ще існує. Хто щось про то знає – де його можна почути? І, цікаво, які в нього перспективи (ніби влада змінилася…)?
ps.Вчора ввечері "по дорозі" від Ніко з підсумковими новинами до Променя надибав купу неформатних FMок – морозець покращив проходження радіохвиль, і до нас "завітали" румуни. Зупинився на приємній джазовій музичці, потім її змінив диктор: "Аіч Букурешті Радіо Културал…". І чим ми за них гірші???

Наталка - 9-2-2005 у 19:22

УР-3 живий і помирати не збирається, хоча до цього доклали чимало зусиль деякі діячі. Зокрема, ще торік Нацрада з питань телебачення та радіомовлення продала каналу "1+1" телевізійний час каналу "Культура", і тепер телеверсії Культури показують на УТ-1, глупої ночі, аж після "Ери" - вочевидь, ховають таку "порнушку" від дітей. А радіо "Культура", окрім третьої кнопки, має ще й ФМ-частоту, я спробую уточнити яку, бо я слухаю "Культуру" на стаціонарному радіо. :)

Наталка - 9-2-2005 у 22:10

На жаль, ФМ - то тільки у столиці. В інших містах - третя кнопка радіо :(

Тарас Сокальський - 10-2-2005 у 12:47

Дякую за інфо. В нас і того нема :(((((

Dmy - 10-2-2005 у 17:44

Тут таке діло: надо хапати п.п. Томенка з Білозір, чистити писок і ввічливо прохати, щоб не занедбали українську культуру в провінції. Зокрема, звернули увагу на УР-3.
У нас його нема приблизно роки 4. Причому я маю на увазі не лише якусь дротову кнопку, а і FM, точніше, FM-low, як це пишеться на тюнерах. Тобто діапазон десь 65-75 МГц, на якому досі працюють і УР-1, і УР-2 (яких в регіонах, переважно, також не має на "сотках" ), і навіть УТ-1 (для тих, хто не хоче дивитись зображення, тому шкодує гроші на телевізор).
З УР-3 ситуація цікава тим (у нас, принаймні), що на їхній частоті всі ці 4 рочки без малого НІКОГО ІНШОГО НЕ БУЛО І НЕ МАЄ - ефірний шум! Тобто комерційні аргументи відпадають, не народившись - частота незаймана. Тоді чому? Ретранслятор є, інакше як воно раніше працювало, виходить - це політична акція. Справді, навіщо в Донбасі якась українська культура?

Captivitas - 10-2-2005 у 18:03

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
Тут таке діло: надо хапати п.п. Томенка з Білозір, чистити писок і ввічливо прохати, щоб не занедбали українську культуру в провінції.

Справді, навіщо в Донбасі якась українська культура?


"На баяні нехай на Донбасі грають, а гуцули мають грати на цимбалах" (с) Білозір на 5 каналі.

Сумно це все.

Наталка - 10-2-2005 у 22:31

А до чого це сказано було? Стосовно історичних традицій чи ні? Це розділеня на кшталт "німці - на губних гармоніках, шотландці - на волинках, діти - на нервах батьків"? У якому контексті?

Тарас Сокальський - 12-2-2005 у 19:32

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
З УР-3 ситуація цікава тим (у нас, принаймні), що на їхній частоті всі ці 4 рочки без малого НІКОГО ІНШОГО НЕ БУЛО І НЕ МАЄ - ефірний шум! Тобто комерційні аргументи відпадають, не народившись - частота незаймана. Тоді чому? Ретранслятор є, інакше як воно раніше працювало, виходить - це політична акція. Справді, навіщо в Донбасі якась українська культура?

В нас ще цікавіще -- донедавна не було навіть ефірного шуму, стояла несуча частота, тобто передавач для чогось працював "на холостих обертах", без модуляції. Не засік, коли воно пропало на кнопках, але підозрюю, що комусь конче був потрібний канал в релейці, по якому то радіво доходило до Чернівців:(

Тарас Сокальський - 23-2-2005 у 12:43

P.S. І в своїх підозрах поступово схиляюся до того, що радейний спектр радіорелейних каналів віддали операторам мобільного зв'язку під магістральні канали. Що поробиш -- "загальна мобілізація" в нас важливіша, ніж якесь там українське радіо...

Дмитро Аусянікоу - 9-3-2005 у 00:11

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
P.S. І в своїх підозрах поступово схиляюся до того, що радейний спектр радіорелейних каналів віддали операторам мобільного зв'язку під магістральні канали. Що поробиш -- "загальна мобілізація" в нас важливіша, ніж якесь там українське радіо...


Дуже сумно це читати. Тільки можу розповісти, як позитивний приклад для будівництва культурного мовлення, щоправда на ТБ, про те, що у Росії є телевізійний канал Культура, без реклами, бандитів, масскульта та вакханлії, якої багато на інших каналах. Душа відпочиває, мозок починає працювати, а не засипати, як на інших каналах. Такого культурного каналу зараз бракує державному телебаченню України. Так, це дорого. Але ціна збереження національної самобитності того заслуговує.

Тарас Сокальський - 25-6-2005 у 10:47

Перепрошую, ті всі гіпотези про викинення УР-3 з релейки скоріш за все були хибними, бо єдиним арґументом на їхню користь було нібито одночасне зникнення УР-3 в трипрограмці. Насправді виявилося, що з трипрограмкою все Ок, але до людини, котра мені то повідомила, сигнал чомусь не доходить (при цьому депутатів і Промінчик чути). Певно, десь в фідері стояча хвиля утворилася. А те, що його нема на УКХ, – то вже якась диверсія, яка комусь тривалий час сходить з рук.

Максим Стюфляєв - 23-12-2007 у 09:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Бо в Чернівцях його не чути вже 2 чи 3 роки, на Тернопільщині (Чортків) зник десь з вересня минулого року, але ~в грудні на УР-1 чув його рекламу, тобто десь він ще існує. Хто щось про то знає – де його можна почути?
Найпростіша відповідь - в інтернеті за посиланням http://www.nrcu.gov.ua/index.php?id=510 На жаль, підозрюю, що для більшості шанувальників цього каналу Інет залишається недоступною мрією:( Рекомендую послухати- на "Культурі" трапляються цікаві програми.

Максим Стюфляєв - 23-12-2007 у 09:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
На жаль, ФМ - то тільки у столиці. В інших містах - третя кнопка радіо :(
"Культура" є ще подекуди, але то справді крапля в морі. Наприклад, УР-3 можна слухати у Луцьку на ФМ- частоті 101,9 До речі, у Києві власне на ФМ "Культури" немає- тільки у радянському нижньому УКХ діапазоні. Це не зовсім тотожні речі, бо верхній діапазон значно доступніший.

Максим Стюфляєв - 23-12-2007 у 10:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Тут таке діло: надо хапати п.п. Томенка з Білозір, чистити писок і ввічливо прохати, щоб не занедбали українську культуру в провінції. Зокрема, звернули увагу на УР-3.
У нас його нема приблизно роки 4. Причому я маю на увазі не лише якусь дротову кнопку, а і FM, точніше, FM-low, як це пишеться на тюнерах. Тобто діапазон десь 65-75 МГц.
З УР-3 ситуація цікава тим (у нас, принаймні), що на їхній частоті всі ці 4 рочки без малого НІКОГО ІНШОГО НЕ БУЛО І НЕ МАЄ - ефірний шум! Тобто комерційні аргументи відпадають, не народившись - частота незаймана. Тоді чому? Ретранслятор є, інакше як воно раніше працювало, виходить - це політична акція. Справді, навіщо в Донбасі якась українська культура?
Справа дійсно не в конкурентах. Причина банальна- НРКУ не має коштів, щоб заплатити концерну РРТ за розповсюдження своїх програм, тому цей концерн припинив трансляцію у регіонах. Найсумніше, що зараз неможливо навіть теоретично сподіватися на поновлення мовлення, бо частоти, на яких колись працювало Ур-3, НРКУ вже не належать. Вони нічиї! Тобто у 2005 році Нацрада виставила частину УКХ-частот УР-3 на конкурс, але ті частоти так ніхто і не купив, бо нижній діапазон зараз малодоступний і вважається комерційно не вигідним. А буквально на початку грудня конфіскували частоти НРКУ на СХ. Наступного року буде конкурс. Але навіть якби частоти були (зокрема й на ФМ), всеодно потрібні гроші, щоб підтримувати їх в робочому стані. Де взяти кошти? Держава не дасть. У мене два варіанти: збільшення обсягів реклами і абонентська плата. Цікаво, чи погодилися б форумці платити УР за послуги? Якщо так, то скільки саме?

Dmy - 24-12-2007 у 15:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Тут таке діло: надо хапати п.п. Томенка з Білозір, чистити писок і ввічливо прохати, щоб не занедбали українську культуру в провінції. Зокрема, звернули увагу на УР-3.
... виходить - це політична акція. Справді, навіщо в Донбасі якась українська культура?
Справа дійсно не в конкурентах. Причина банальна- НРКУ не має коштів, щоб заплатити концерну РРТ за розповсюдження своїх програм, тому цей концерн припинив трансляцію у регіонах. Найсумніше, що зараз неможливо навіть теоретично сподіватися на поновлення мовлення, бо частоти, на яких колись працювало Ур-3, НРКУ вже не належать. Вони нічиї! Тобто у 2005 році Нацрада виставила частину УКХ-частот УР-3 на конкурс, але ті частоти так ніхто і не купив, бо нижній діапазон зараз малодоступний і вважається комерційно не вигідним. А буквально на початку грудня конфіскували частоти НРКУ на СХ. Наступного року буде конкурс. Але навіть якби частоти були (зокрема й на ФМ), всеодно потрібні гроші, щоб підтримувати їх в робочому стані. Де взяти кошти? Держава не дасть. У мене два варіанти: збільшення обсягів реклами і абонентська плата. Цікаво, чи погодилися б форумці платити УР за послуги? Якщо так, то скільки саме?
Може скластися враження, що Національна рада з радіо і телебачення (чи як вона там?) і Національна радіокомпанія України - це 2 приватні лавочки, які щось там ділять на ринку частот. А що, в УР-1 є кошти? Там завжди було реклами менше, ніж, приміром, на "Промені" й передачі куди менш цікаві, бо купа офіциозу. Так їм, значіцца, вистачає, а решті - ні?!
Я не даремно ставив питання саме так: чи українській державі потрібна українська культура разом із мідіями, яки би ту культуру транслювали в маси? Якби так, то знайшла би вона бабло - на куди менш потрібні речі знаходить.

Доречі, чи хтось приблизно знає:
скільки треба на повноцінне функціонування (хоча б те, яке було - у тому ж обсязі, в "непопулярному", як було зауважено вище, а значить - не дуже дорогому діапазоні);
скільки раніше (коли працювали) приносила реклама (& інша власна діяльність);
скільки дотувала держава;
і скільки це буде в папугах - у Державних бюджетах України?
Тобто чи дуже розорило би кохану владу переведення національних медіаканалів під національний патронат?

Доречі, для порівняння: скільки розмов було і є про УТ-1, як про валізу без ручки, про його непопулярність, неефективність, відтак - дешеву рекламу, роздуті штати тощо тощо. А й досі фінансують із центра. Радіо (навіть усі 3 скопом) - це куди дешевше, і не треба бути фахівцем.

Максим Стюфляєв - 24-12-2007 у 15:48

Dmy, цілком поділяю Ваше обурення нашою владою і сам обурений. Але факт залишається фактом: не займатиметься наша влада проблемами радіо, це її не цікавить. Яку владу обрали, таку й маємо...:( Хочу захистити Нацраду, бо її вини тут немає. Ще місяць тому НРКУ мала частоти, які дозволяли усім трьом каналам спокійно мовити по всій країні. Хай на СХ, але мовити! Було таке мовлення? Ні, бо УР не може його оплатити. І надання нових частот тут нічого не вирішить, а фінансуванням Нацрада не займається. Старі ж частоти зараз забрали саме тому, що вони не використовуються роками. На всі Ваші питання про вартість мовлення нічого не скажу, бо не знаю. Можна спитати Олю, але й вона навряд знає. Спробую поставити ці питання на спеціалізованому радійному форумі. Там спілкуються фахівці, можливо, вони щось скажуть. Трансляцію УР-1 можу пояснити тим, що усі таки наявні в неї копійки НРКУ віддає саме першому каналу. Він же перший! До того ж хіба можна позбавити народ такого щастя, як трансляція Ради?:lol::mad: Депутати галас піднімуть! Хоча за якістю канал справді найгірший з трьох!

Максим Стюфляєв - 25-12-2007 у 18:17

Dmy, як я й обіцяв, скинув Ваші питання на спеціалізований форум. Уже отримав відповідь від Бориса Скуратівського- відомого фахівця з питань радіомовлення в Україні. Далі цитую його допис :" Електроенергія коштує однаково - хоч для нижнього, хоч для верхнього, хоч для середніх хвиль. На середніх хвилях передавачі більш потужні, отже, їх експлуатація обходиться дорожче. Є (точніше, були - може вже згнили) і малопотужні СХ-передавачі (по 1-5кВт), однак, зараз їх вже нерентабельно експлуатувати - ефір забит побутовими завадами, отже, треба чекати цифри. Потужні СХ-передавачі - по 100-1000кВт експлуатувати вигідно (їх ще можна чути), однак, дорого. Ну дізнайтеся ціну кіловат-години, помножте на 24, потім - на 365. А ще - зарплатню інженерам. До того ж, передавачі дуже старі: частина - ще спадок "братньої допомоги соціалістичних країн" - чеські Tesla (їх по всьому СРСР ставили), частина взагалі робилася десь в Ленінграді... Лампа одна згоріла - і все (можливо, їх вже й не випускають). Передавачі в нижньому УКХ ЧМ - теж вже морално застарілі і теж лампові. А ще додайте вартість експлуатації радіорелейних ліній (це ще десятки чи сотні веж з передавачами)... УР-1- головний і офіційний УР-2 та УР-3 - це так, додаткові Зрештою, УР-2 - таке враження, що він взагалі НРКУ не потрібний - вони навіть онлайн-трансляцію не зробили (а зрештою, за наявності такої кількості FM-станцій, це й не дивно). "


Кінець цитати. З цього допису я зрозумів, що не чути нам найближчим часом УР-2 і 3 (а пан Борис справді знає те, про що пише).:(

Тарас Сокальський - 26-12-2007 у 20:56

Релейка в одному каналі (8-МГц спектр) передає відео (50 Гц-6МГц) і 4 звукових сигнали (піднесучих не пам'ятаю, хоча можу глянути в довідник). Тобто, 3 радіопрограми йдуть безкоштовним (майже, лише нескладне кінцеве обладнання) додатком до, припустимо, УТ1. Доречі, треба якось зайти поцікавитися, чи є сигнал в релейках -- його ж можна на аналоговай сат-тюнер лапати, тілько голову треба перепорпати:sing:.
Щодо ламп -- колєґа мав знайомого на СХ-трансляторі, то вони їх по військових частинах скуповували, навіть в мене в хаті склад робили :lol::lol::lol: . Але з початком "ери кольорових металів" крамничка прикрилася :mad:
А от експлуатаційні затрати для 50-ватного УКХ-передавача мали б бути доста смішними -- я б навіть погодився за ним (чи й двома) добровільно у вільний від роботи час дивитися, ще й ламп би вділив зі своїх старих запасів:saint:
пс.хто не знає -- десь в мене валяється червона книжечка, в якій вдруковано "інженер-радіотехнік" (це я вибачаюсь за надмір довколатехнічних висловлювань) ;)

Dmy - 27-12-2007 у 12:42

Це все, справді, не дуже дорого, що й упевнює мене в тому, що при бажанні цілком можна було відновити радіо і не лише на СХ.
Я, як не професіонал, не розумію їхню логіку з іншого боку. Коли популярність BBC або "Свободи" у зв'язку зі свободою слова і закінченням "холодної війни" пішла на спад, вони просто скоротили людей, і це було зрозуміло. А у нас-то служби УР-2, УР-3 не розігнали, але працюють вони вже кілька років на сам Київ! Невже це ефективніше рішення за відновлення попереднього формату?

Максим Стюфляєв - 27-12-2007 у 13:35

З такими пропозиціями теж треба бути обережним. Бо у нас чомусь завжди скорочують найкращих! От виженуть Олю (не дай Боже! Тьфу- тьфу...) і що тоді будемо робити?!

Dmy - 27-12-2007 у 19:42

Та не пропоную я нікого скорочувати. Це - якраз погляд стороннього спостерігача, який свідчить, що щось у їхньому даньському королівсві не так просто. Не в грошах справа, точніше, не лише в них.

Максим Стюфляєв - 27-12-2007 у 19:53

Якраз в тему свіженьке повідомлення з порталу "Телекритика" :" Віктор Ющенко наполягає на звільненні керівництва Національної радіокомпанії України. "Всім має бути соромно, що в Україні є території, які не мають українського радіо", - сказав Ющенко, зауваживши, що Національна радіокомпанія втратила свої позиції в багатьох реґіонах - в Криму, східних областях. "Це шкідницька національна політика, це не проблема коштів. Я переконаний, керівник, який це допустив, має бути звільнений", - сказав він. "

Максим Стюфляєв - 27-12-2007 у 20:08

Як гадаєте, панове, ця заява Президента може спонукати керівництво НРКУ "зачухатись" і таки подати УР-2 та 3 в регіони, якщо проблема справді не в коштах? Може, саме через загрозу звільнення вірішили увімкнути СХ?

Максим Стюфляєв - 7-2-2008 у 11:37

Свіжа інформація щодо частот. Цитую "Телекритику"Національна радіокомпанія України стала переможцем у конкурсі на використання каналу радіомовлення, призначеного для розвитку загальнонаціонального мовлення, що охоплює 14 частот у Автономній Республіці Крим. Таке рішення 6 лютого прийняла Національна рада з питань телебачення та радіомовлення. НРКУ - єдина телерадіоорганізація, яка подала заявку на участь у цьому конкурсі.

Однак, разом із цим Нацрада прийняла рішення про недопущення НРКУ до участі у конкурсі, який охоплює частоти 100,6 МГц у м. Овручі Житомирської області, 103,5 МГц у м. Володарці та 93,8 МГц у м. Києві, оскільки радіокомпанія порушила процедуру надання документів і не сплатила конкурсної гарантії.
Однак у членів Нацради виникло багато запитань до керівництва телекомпанії. Зокрема, голова Нацради Віталій Шевченко зазначив: «Минулого року більшу частину частот на FM-мовлення, які у нас були в розпорядженні, ми передали Національній радіокомпанії/ Чому ж так складається, що ми видаємо ці частоти, а вони не освоюються?». У відповідь Віктор Набруско наголошував на тому, що використання частот залежить від фінансування, яке, за його словами, на сьогодні є недостатнім.

Член Нацради Тетяна Лебедєва запитувала, коли компанія зможе подати на затвердження свій статут. Пан Набруско запевнив Нацраду, що радіокомпанія вже подала всі належні документи до Кабміну та Держкомтелерадіо, тепер затвердженням статуту має зайнятись Верховна Рада, яка для цього має прийняти відповідний закон. А член Нацради Андрій Мірошниченко цікавився присутністю на частотах НРКУ компанії «Ера». У відповідь керівник національної радіокомпанії пообіцяв з’ясувати ці питання після отримання ліцензії.

Перший заступник голови Нацради Ігор Курус запропонував членам Нацради проголосувати за компанію, але ліцензію поки що не видавати, а натомість звернутись до Кабінету міністрів «із проханням забезпечити фінансування НРКУ у тому обсязі, у якому вона буде здатна працювати в ефірі».

Таким чином, члени Нацради вирішили радіокомпанію підтримати, але рішення про видачу ліцензії поки не приймати і разом з тим звернутись до суб’єктів законодавчої ініціативи щодо необхідності терміново подати закон про затвердження статуту НРКУ

Максим Стюфляєв - 13-11-2008 у 23:58

Важливо! Сьогодні зранку хотів послухати новини УР - 1 і несподівано в УКХ - діапазоні упіймав.... Культуру. Спочатку думав, що то якась помилка і УР - 3 транслюється замість УР - 1 ( таке вже траплялося), але потім я УР - 1 таки знайшов. А Культура веде мовлення на окремій частоті! І раніше було відомо, що з листопада НРКУ значно розширило мовлення на середніх хвилях, однак про УКХ тоді не йшлося. На жаль, не можу сказати точно, на якій частоті зараз Культуру ловлю, але приблизно в коридорі 67. 00 - 68. 70 МГц ( на частоті 68. 75 МГц працює УР - 1. Канали розташовані поруч, але не накладаються). Сигнал чистий, стабільний, без якихось перешкод. Чутність хороша, слухати значно приємніше, ніж з Інтернету! Чути навіть краще, ніж УР – 1. Я одразу запідозрив, що це відновив свою роботу один з передавачів, який до 2005 року транслював Промінь. Так і є. Причому таке не лише на Луганщині. Спілкувався з радіолюбами із інших міст. В Ужгороді на колишній частоті «Променя» ( 71.54) пішла «Культура». Те саме в Тернополі. Зрештою від самої НРКУ прийшло підтвердження, що в «деяких містах» на колишніх УКХ частотах Променя сьогодні запустили Культуру. Конкретного переліку міст з частотами поки не бачив. Можливо, Культуру увімкнули на УКХ там, де вона погано «добиває» на середніх хвилях. Принаймні у нас УР – 3 на СХ взагалі не чути. Зате тепер чудово чути на УКХ. Ну що ж. Тішить, що відновлюють роботу здавалося назавжди вимкнені передавачі, так само тішить, що тепер на Луганщині ( вперше з 2000 року! ) можна нормально слухати Культуру. Інше питання, чи надовго? Побачимо...
Тарасе, Дмитре, а ви могли б перевірити у Чернівцях та в Донецьку «нижній» діапазон на предмет роботи Культури? Буду вдячний!

Максим Стюфляєв - 14-11-2008 у 20:29

Канал УР-3 ("Радіо Культура") продовжує з'являтися в УКХ-етері України. Наразі можу точно стверджувати, що Культура транслюється на Луганщині, на Закарпатті, у Тернополі, на Хмельниччині, на Чернігівщині, у Сімферополі, у Чернівцях ( частота 67.19 УВАГА, ТАРАСЕ)! У всіх цих містах для трансляції Культури увімкнули передавачі, які до 2005 року транслювали Промінь. На НРКУ це пояснюють тим, що мережа Променя розгалудженіша і потужніша, а Культура у них зараз пріорітетніша, ніж Промінь.

Чи будуть вмикати також і Промінь, на НРКУ поки мовчать. Можу ще додати, що у Херсоні та в Харкові УР - 3 поки не працює. Але можливо ще запрацює, бо передавачі ще вмикають. Дмитре, як там із Культурою в Донецьку?

Dmy - 16-11-2008 у 14:09

Добрався додому. Працює. Не зовсім на колишньому Промені, але поруч - 70 МГц. Якість нормальна - краща, ніж була колись. Тепер би ще Промінь відновити:rolleyes:

Тарас Сокальський - 17-11-2008 у 12:25

Цитата:
у Чернівцях частота 67.19
Еге ж, колись там жив Промінь.
Зараз я щойно приїхав до Чернівців, ще не встиг оцінити (на роботі мою лабораторію перегнали в інше приміщення, то ще прилади по місцях не розставив, в т.ч. SMV-8,5, котрий в мене всехвильовим приймачем служить)
А в Чорткові на УКХ з'явились Промінь і Культура, зате улюблений мамин кухонний канал УР1. Доведеться лагодити в старому ВЕФі ДХ/СХ діапазони.

Максим Стюфляєв - 17-11-2008 у 20:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський

А в Чорткові на УКХ з'явились Промінь і Культура, зате улюблений мамин кухонний канал УР1. Доведеться лагодити в старому ВЕФі ДХ/СХ діапазони.
Що УР - 1 ? Припинив мовлення? Тобто на колишній частоті УР - 2 в Чорткові йде Культура, а Промінь працює замість УР - 1? Я правильно зрозумів?

Тарас Сокальський - 17-11-2008 у 23:17

Щось вроді того, так мені мама сказала, але я не мав часу перевіряти, тільки чув Культуру і Промінь в нічному повторі на тій самій частоті.