Форум Рідного Міста

Боротьба з корупцією

Олександр Чорнобиль - 14-2-2005 у 16:33

Пропоную обговорити таку важливу зараз тему. Навмисне не намагався назвати тему
"Як побороти/подолати/перемогти/знищити/викорінити корупцію". Як на мене - то неможливо. Однак знизити рівень - щонайменше потрібно намагатись.

Вважаю, що не тільки від Віктора Ющенка і уряду, а і від нас, звичайних громадян України, буде залежати чи задекларована керівництвом держави боротьба буде приносити плоди.
Як то зробити - давайте подумаёмо разом :).

P.S. Започаткувати це обговорення мене спонукали перші статті про "псевдоборотьбу", наприклад:
http://ru.obkom.net.ua/articles/2005-02/11.1131.shtml

Юрій Філатов - 14-2-2005 у 17:46

з надцікавого надзапозичення у сусідній темі
Тетяна Монтян: Справедливість vs законність. Хтось з двох мав померти... можна зробити деякі висновки і до питання цієї теми:
якщо можна поступитись законністю на користь справедливості, то вочевидь не буде серйозних перешкод і для повного знищення чи то викорінювання не лише корупції, а й будь чого...

Олександр Чорнобиль - 15-2-2005 у 10:56

Ну, якби все було так просто. В тому ж запозиченні були припущення, до чого така поступливість може привести в майбутньому - до тієї ж корупції.:(

Юрій Філатов - 15-2-2005 у 11:59

вважаєте не так просто? побутовий приклад з учорашніх новин:
запитання журналіста (звісно обстоює права виборців): а 300 000 доларів готівкою?
відповідь контрадмірала (мабуть добре знається на боротьбі): а Ви знаєте скількі коштує утримання загону? 1.5 млн доларів на місяць, то що ті 0.3 млн? трохи недооформили документи...
- питань немає...

і дійсно, ну що тут такого?
інший приклад:
утримання нашого підприємства (газ, вода, електрика, зарплатня, матеріали) коштує десь 60-80 млн. грн на місяць (звісно б/г) уявимо що працівник бухгалтерії, нехай навіть главбух виносе готівкою (відчуйте різницю між б/г утриманням і готівковою сумою) 12-16 млн. грн, а директор так суворо погрожує "ну що це ви робите шановні, хоч би видатковий ордер виписали"

так що вести боротьбу можна різними методами, деякі на жаль не відрізняються від тих що вживалися слов'янами за часів царя Гороха, тим хто й досі вірить чесним каналам істиних новин пропоную ще раз прочитати "1984"

Олександр Чорнобиль - 15-2-2005 у 14:35

Цитата:
Першим відправив користувач Юрій Філатов
так що вести боротьбу можна різними методами


Ну, може б приклад привели:).

Юрій Філатов - 15-2-2005 у 15:39

Цитата:
Першим відправив користувач Олександр Чорнобиль
Цитата:
Першим відправив користувач Юрій Філатов
так що вести боротьбу можна різними методами


Ну, може б приклад привели:).


будь ласка... усі дійові особи вигадані, жоден Юрій філатов не постраждав:

невеличка кімната без вікон, крісло на кшталт стоматологічного, симпатичні шкіряні ремінці на підлокоттях та ніжках (на вигляд дуже тривкі) для кріплення контактів до рук та ніг, сітка з контактами для фіксації зачиски, вбудовані мигалка-стробоскоп, сирена, гучномовець, обладнання для запису від якого до крісла йдуть ізольовані дроти неабиякої товщини...

уявіть себе на такому кріслі, забудьте про існування не лише адвокатів а будь якого зв'язку із світом і скажіть відверто чи потрібні будь-які методи боротьби з "ненашими"?

Олександр Чорнобиль - 16-2-2005 у 09:39

І ви ото вважаєте такі методи придатними для застосування сьогодні в Україні?
Схоже активність дописування в цьому треді свідчить про те, що ніхто на Форумі не вірить в можливість боротьби з корупцією. Що ж, тоді можна було на Майдан не виходити...

Юрій Філатов - 16-2-2005 у 09:57

Цитата:
Першим відправив користувач Олександр Чорнобиль
...


пане Олександр, надіслав Вам у2у, якщо отримали - можна не відповідати...

Олександр Чорнобиль - 17-2-2005 у 15:46

Перший млинець вийшов гливким. Міністр, який збирався бути одним з головних борців йде у відставку ... через ту ж корупцію.
А хто казав, що буде легко?

Ось в цій статті: http://www.pravda.com.ua/archive/2005/february/16/1.shtml
автор малює таку песимістичну картину, обгрунтовуючи що таке корупція, що руки опускаються.
Але то вони у нас опускаються, а у тих, хто отримав кредит народної довіри для боротьби з корупцією повинні, навпаки, крила розправлятись...

Юрій Сєров - 17-2-2005 у 16:30

Тут написано більше:
http://www2.pravda.com.ua/archive/2005/february/17/3.shtml

Здається, він не хоче щоб його "підчепили" бо тоді він буде змушений грати по старих правилах.
До речі щойно прочитав в Поступі думки про нову владу: Порошенко десь в січні вносив законопроект, щоб скасувати пільги на ввіз какао. Там же робиться припущення, що за той місяць, що пільги діяли, фірма "Рошен" купила собі на кілька років какао, а коннкуренти тепер будуть відпочивати...

Олексій Мачехін - 17-2-2005 у 16:44

Якщо я не помиляюсь, введення пільг пропонувалось на місяць-нє?
Це поперше.
А навіть якщо не так, Порошенко сам-один читав бюджет? Чи у ВР більше нема людей, які б його читали? Я маю сумнів, що в АВК, наприклад, не знали про цю статтю.

Сергій Бєляєв - 17-2-2005 у 19:14

А у нас більшість пільг вводилась, для кого на місяць, а кому і тижня вистачало. А щодо Зварича, це наслідок формування коаліційного уряду без підгрунтя для об'єднання. Починається те, про що я вже писав у іншому треді. Кожен тягне на себе. Можливо, Зварич вчинив правильно, бо руки забруднити у такій ситуації дуже легко.

marco - 25-2-2005 у 16:04

Тааак, боремося з корупцією аж тріски летять!!!

І як завжди невмирущий совок в дії :-)))

Оце в шанованому і "абсолютно некорупційному" ВНЗ ЛНМУ провели АКЦІЮ - Ознайомся з законом про боротьбу з корупцією!

Наслідком акції став збір папірчиків з добровільно-примусовими підписами спіробітників, що "так, ознайомилися і більше ні-ні..."
Ну я, яко законопослушний громадянин, який окрім закону шанує і наполегливі рекомендації начальства, також то-то підписав.

А тепер думаю собі, а чому я не розписався за ознайомлення з законами:
- про боротьбу з проституцією
- про боротьбу з наркоманією і алкоголізмом
- про боротьбу з забрудненням навколишнього середовища
і ще напевно є багато поганих речей з якими варто боротися. Та і зрештою за весь Карний кодекс варто б розписатися...

А з іншого боку - раз всі мали розписатися - то якось так виходить що ВСІ брали??? Бо це як покаяння злодія якого злапали на гарячому: "Так крав, але біііільше не буду, чесно!!! Якщо хочете - то навіть на папірчику напишу і кров'ю клятву скріплю!"

І чуюся тепер як обпльований...

Чи такі маразми практикують ще інші ВНЗ ЛЬвова?
Чи далеко ми зайдемо з такою боротьбою?
А що буде тим хто розписався і продовжує брати???

І куда Юзьо Обсерватор дивиться....

Олексій Мачехін - 25-2-2005 у 16:39

Як що буде? новини дивишся? Про фарбу, що світиться в ультрафіолеті знаєш?
Мічені бакси СБУ і при Кучмі на хабарі давала, а зараз може бути ще й кампанія проведена по роздачі таких от баксів. Десяток-два показових процесів і більше нікому не захочеться.
Принаймні не в тих маштабах і ьільки від знайомих.

spark - 25-2-2005 у 21:37

А мічених фарбою цукерок та коньяку СБУ ще не винайшла?
Мені здається, що проблема трохи глибша, і ніяке СБУ це не вирішить. В нас могорич - нормальна складова національного стереотипу поведінки. Мене навіть ображає іноді, якщо людина відмовляється від мойого "Вечірнього Києва" та шампанського. Бач, яке цабе, думаю.

Олексій Мачехін - 25-2-2005 у 22:08

Еге, цей ідіотизм мені знайомий. При цьому це відносно нова мода, ще ми викладачам, скажімо, нічого не несли, а перший курс, коли ми випускались, вже намагався якусь каву і цукерки на екзамен приперти, на що літні викладачі дуже ображались.

Олександр Чорнобиль - 28-2-2005 у 09:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
літні викладачі дуже ображались.


А інші викладачі? :baddevil: І чи досі ображаються літні викладачі?

Олексій Мачехін - 28-2-2005 у 10:32

Я не в курсі, чи ображаються. Але у нас на кафедрі, та й на факультеті не було заведено нести пакети. Після сесії або держіспиту або захисту могли накрити столи, аби посидіти разом з викладачами, а на залік чи іспит максимум - пляшка води на стіл.

Сам своєму керівникові віддячував коньяком через два місяці після захисту. Як зараз роблять я не в курсі.

Сергій Бєляєв - 28-2-2005 у 13:16

Поки є попит, буде й пропозиція. Хочуть люди "вирішувати" питання, знаходяться й ті хто їм "допомогає" за певну винагороду. От і вся природа корупції, яка безпосередньо витікає з природи людини. Ніякими показовими процесами (чи показовими розстрілами, як у Китаї) ситуацію не виправиш.

Єдиний спосіб:

- зменшення кількості питань, які можна "вирішувати";
- спрощення процедури та зменшення вартості вирішення питань без виходу за межі правового поля.

Або, іншими словами, створити умови для функціонування схеми: "найкращий блат- без блата".

spark - 2-3-2005 у 12:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Після сесії або держіспиту або захисту могли накрити столи, аби посидіти разом з викладачами,


Цього досить, щоб звинуватити викладачів у хабарництві й вигнати з роботи. Це типовий український могорич :)

Отож, де межа, і хто її визначатиме?

Олексій Мачехін - 2-3-2005 у 14:59

Могорич це коли дав і пішов, а коли накрив і з ними посидів, це називається сабонтуй і підлягає хіба під статтю про пияцтво на робочому місці.

Сергій Бєляєв - 2-3-2005 у 15:37

За що згідно з КзПП звільняють з роботи.

Олексій Мачехін - 2-3-2005 у 17:27

Але сабж тут ні до чого?

fish - 2-3-2005 у 19:10

вилилося в дурницю і показуху. і кириченко в 5 копійках з поміж звичних дурниць таки сказала чисту правду: ті, хто вимагав хабарі на тих же митницях, тепер вимагає більше, додаючи за ризик. Те, що її опонент закрив на це очі, не зробило йому честі.
А я зізнаюся, що даю хабаря чи й не щоденно: в електричці кондукторці даєш півгривні чи гривню і просиш пустити без квиточка. Просто якщо я цього не робитиму, на проїзд у мене йтиме понад половину зарплатні, а я ще маю сплачувати за комунальні послуги, їсти щось. І борися з хабарництвом чи не борися - я не маю іншого вибору.

Юрій Карашівський - 3-3-2005 у 09:36

нас багато, хабарництво не здолати!.. :baddevil:

Користувач Олесь - 4-3-2005 у 23:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від fish
вилилося в дурницю і показуху. і кириченко в 5 копійках з поміж звичних дурниць таки сказала чисту правду: ті, хто вимагав хабарі на тих же митницях, тепер вимагає більше, додаючи за ризик. Те, що її опонент закрив на це очі, не зробило йому честі.
А я зізнаюся, що даю хабаря чи й не щоденно: в електричці кондукторці даєш півгривні чи гривню і просиш пустити без квиточка. Просто якщо я цього не робитиму, на проїзд у мене йтиме понад половину зарплатні, а я ще маю сплачувати за комунальні послуги, їсти щось. І борися з хабарництвом чи не борися - я не маю іншого вибору.


То правда. І багатьом підприємствам вигідно працювати за умов тотального хабарництва. Наведу простий приклад, з яким я сам не раз стикався. Як відомо, при поїздках за кордон треба мати страхування цивільної відповідальності, так звану зелену карту. Коли українці їдуть автами за кордон, вони купують цю зелену карту в Україні, показують її на кордоні, наприклад польському прикордоннику, також її можуть попросити показати поліцаї. Завважимо, що така зелена карта, видана в Україні котроюсь українською страховою компанією (їх є кілька, наприклад ГарантАвто, Оранта, Галінстрах), є дійсна у всіх тих країнах, які на ній вказані. Тому купивши раз таку карту в Україні, ви можете їздити автом у всіх вказаних країнах, і жодної додаткової страховки купувати вже не треба.

Цілком інакше виглядає, коли їдеш в Україну з-за кордону. Очевидно, що таку саму карту має прибулець, тільки страхування оформлене не в Україні, а в країні проживання іноземця, на карті в переліку країн вказана і Україна, і адреса/телефон в Києві, куди треба повідомляти у разі настання страхового випадку. Отже я перетинаю український кордон (конкретно це було в Краковці) і відразу за шлагбаумом стоїть такий собі пан ніхто в цивілю з пасастим патиком і пиняє авта з неукраїнськими номерами, тоді пояснює власникові, що його зелена карта, видана за кордоном, в Україні не дійсна і пропонує купити страховку тут же в залізній будці. В разі відмови погрожує закликати міліціонера. Коштує (коштувало) це задоволення 200 гривень, але за 100 він обіцяв пропустити, щоправда, в такому випадку жодних паперів ти не дістанеш (sic!). Звичайно, що коли розкрити на нього пащу і пояснити, що ти громадянин України (читай - не лох-іноземець, з якого можна злупити гроші), то тебе відразу ж пускають. Рівно ж як і пускають тих іноземців, яким знайомий цей лохоторон і як теж в стані за себе постояти. Що це, коли не чудовий симбіоз приватного бізнесу і злочинної влади? Очевидно, що таким страхувальникам невигідно мати коло себе чесних поліцаїв, прикордонників, митників і інших чиновників.

За роки розвинутого кучмізму в Україні були створені і успішно роблять гроші тисячі фірм, діяльність яких тільки на хабарництві і пов'язана. Наприклад майже при кожному відділі реєстрації транспортних засобів ДАІ, або відділі віз і реєстрації (ВВіР) є таке собі ТзОВ, яке "надає населенню консультації і послуги з питань оформлення документів". На практиці це виглядає так, що приходить людина скажімо зробити паспорт для поїздок за кордон. Їй кажуть заплатити (дають квитанції) держмито, послуги ВВіР і ще від 20 і більше гривень за заповнення документів. І це при тому, що заповнити анкету сам в стані практично кожен, і на самій анкеті написано, що вона може бути заповнена друкованими літерами від руки. Те саме при реєстрації транспортних засобів, тільки там побори вищі (платиш за загадковий технічний огляд з експертизою, якого, звісно, і в природі не існує).

До речі, надавати згадані консультації з питань заповнення анкет мали б безкоштовно самі працівники установ. Я пригадую, як я перший раз пішов заповняти за кордоном податкову декларацію - мені надали стіл і крісло, бланк декларації, ручку, і пояснили, що вони мають право тільки пояснювати, як все порахувати і заповнити, але на жаль, вписувати в бланк всі дані я мушу сам, інструкція забороняє працівнику податкової служби заповняти бланк замість відвідувача. Подібне було і в решті державних установ, в які я звертався.

Припускаю, що викорінювання хабарництва натикатиметься на значні перепони і нарікання навіть зі сторони простого населення ("...це ж скільки людей без роботи залишиться..." "...ну а що, той даішник теж дітей має, вони їсти хочуть..." "...було ліпше, дав ХХ гривень і все зробили без проблем..." і т.п.).

До речі, чому відразу після проголошення початку війни з хабарництвом зависла база даних митниці? :lol:

Користувач Олесь - 4-3-2005 у 23:37

От вже і зацікавилися тим останнім, що я писав в попередньому повідомленні:

http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=37746

Цитата:
...Підприємці передусім звертають увагу на те, що "відразу після довгоочікуваної відставки пана Каленського з необґрунтованих причин перестав працювати центральний сервер Державної митної служби України". Як повідомив "Поступу" член комітету Олег Мацех, сервер не працював протягом тижня з 25 лютого до 4 березня, а оформлення митних декларацій тощо весь цей час провадилося "у ручному режимі". Підприємцям це здалося підозрілим. На їхню думку, це зроблено навмисно для того, щоб замести сліди злочинів у інформаційній базі митниці...

Олександр Чорнобиль - 19-4-2005 у 08:21

Я все слабкіше і слабкіше уявляю як цей уряд може боротись з корупцією:
http://www.pravda.com.ua/archive/2005/april/14/2.shtml

«…Я тебя умоляю, я на коленях прошу!»

Олександр Чорнобиль - 7-6-2005 у 09:05

А ось щось дуже цікаве про одного з головних борців з корупцією (за посадою):
http://ru.obkom.net.ua/articles/2005-06/05.1859.shtml
Схоже підслуховування телефонних розмов в Україні буде здійснюватись зажди...

Олександр Чорнобиль - 7-6-2005 у 15:57

А от і оновлена ДУСя впритул підійшла до діянь, які можна розцінювати як корупційні:
Зараз зі слів Ющенка не до кінця зрозуміло, за чиї кошти йтиме облаштування його нової резиденції. Можливо, за кошти громадян, тобто бюджету, а може й ні : "Майте на увазі‚ що жодну копійку, яка потребується для проведення цих робіт... Я із шляпою не буду ходить і просить по нації. Це є державна справа. І не треба сміятись з президента ні з України‚ ні з державних інститутів".
Водночас керівник Державного управління справами Ігор Тарасюк говорить, що можуть залучити гроші меценатів. Щоправда, суть вчинку Ющенка від цього не змінюється.
Це нагадує історію, як Янукович та півтисячі чиновників минулого року їздили на Олімпіаду в Греції і мешкали на лайнері "Роттердам". Те свято життя було організовано за гроші спонсорів – але тоді все нинішнє оточення Ющенка казало, що якби у Януковича була совість, то свої путівки бюрократи мали б віддати спортсменам і тренерам.

Повністю стаття тут:
http://www.pravda.com.ua/archive/2005/may/26/3.shtml

Євгеній Шаповал - 8-6-2005 у 13:02

Корупцію перемогти неможливо, але її можна очолити :)

Цікаві ідеї всеж таки є .... тут http://www.samvel.ru/BASE/interes.html