Форум Рідного Міста

Світле майбутнє інтелектуальної власності :)

Sergi Adamchuk - 17-2-2005 у 15:35

Інтелектуальна діяльність вимагає зусиль, часто значно більших ніж інші види діяльності, проте продукти такої діяльності можуть бути легко тиражовані (копійовані), що завжди перешкоджає адекватній винагороді інтелектуальної діяльності. Як вирішуватиметсья проблема інтелектуальної власності в майбутньому? Один із можливих поглядів на цю проблему.

Читати повністю: http://it.ridne.net/node/97

Семантична мережа для веб

Sergi Adamchuk - 23-2-2005 у 12:29

Зараз повним ходом консорціумом w3c ведеться робота над стандартизацією представлення інформації у веб на смисловому рівні.

Це також дасть можливість формально превдставляти задачі, спрособи їх розв'язання та автоматизованого знаходження залежних задач.

Оглядову статтю можна почитати тут:
http://kis.pcweek.ru/Year2004/N24/CP1251/Strategy/chapt1.htm

Sergi Adamchuk - 2-3-2005 у 13:44

Цитата:

Ню-ню
Submitted by Anonymous (not verified) on Wed, 02/03/2005 - 13:41.

Сергію, для початку пропоную написати техзавдання на роман Льва Толстого "Війна та мир". Викресли, мабуть, мистецтво зі своєї статті взагалі. Не створюють справжніх творів мистецтва за замовленням, це протирічить самій суті мистецтва.
Щодо того, що пересічний користувач ПО теж не зможе сформулювати "список фіч, які йому потрібні", я теж не плекаю ніяких ілюзій. Не зможе. Більш того, вже написану програму він буде певний час засвоювати і засвоїть процентів на 10 від того, що в неї закладено розробником. А ти хочеш, щоб він ще й ціну сам виставив за ту програму. Не запрацює ця система. ІМХО, звичайно.


Щодо мистецтва, то те що ви написали - питання спірне, я не берусь зубом клястись у своїй правоті, але й не бачу підстав вважати вас правими, це потрібно довести формально (і аргументи типу "формальні методи до мистецтва не застосовні", для мене особисто не є аргументами). Доречі зверніть увагу, що я не брав на себе мету описати якусь всезагальну істину, я висловлював лише свою особисту позицію (наближення цієї істини в моїй уяві), і всласне для цього й висловлював щоб подискутувати і зробити для себе самого поправки у своїх судженнях, проте в даному випадку ви мене зовсім не переконали.

Щодо другої половини, то тут теж я не розумію, хіба не очевидно, що ви все таки коли вам потрібно щось зробити, думаєте спочатку про те, що саме вам потрібно робити, а тоді шукаєте інструменти які могли б це виконати ваші задачі, звичайно, що абсолютно точно задачі не можливо поставити, тут я абсолютно згідний, але все таки можна завжди поставити певене наближення задачі. Так постійно і робиться, якщо хтось пише ТЗ, то він описує насправді наближення задачі, хоч всі (умовно) вважають це самою задачею (так як в школі, намалювавши на дошці точку, вчитель каже що то "точка", хоча насправді за визначенням точка має нескінченно малий розміра, а точка на дошці завжди має певний розмір) і оперують цим ТЗ як ідеальною задачею (отак всі дружно себе обманюють), причому така невідповідність не має особливо серйозних наслідків для кінцевого результату.

Щодо ціни, то якщо є чіткий ринок, то і визначаєтсья ціна, ви коли щось купуєте, ви ж розумієте скільки можна дати за певну річ, а скільки не варто, що що, а це люди (навіть дуже прості) навчились робити. Можливо для наших предків до виникнення грошей і до того як почали продавати товари теж було важко уявити як вони зможуть робити грошову оцінку речам.

spark - 2-3-2005 у 16:06

Є, власне, один дуже простий спосіб підтвердити свої слова. Написати ТЗ до "Війни та миру". А я з задоволенням його почитаю :)
Якщо ти не в курсах, то сам Лев Толстой переписував цей роман тричі, і кожного разу зовсім інакше. І справа не в формальних методах, а в тому, що твір мистецтва - унікальний за визначенням. Копії та підробки мистецтвом вже не являються. Толстой був митцем.
Він нічого готового заздалегіть не ілюстрував своїм романом, він ставив запитання і відповідав на них для самого себе в процесі написання. Роман - то пошук, а не готовий результат. Твоя ж схема пропонує не розв'язання задач з невідомою відповіддю, а підбір задач під заздалегіть відому відповідь. Можливо, інженерні задачі таким чином можна розв'язувати. Романи й картини писати - ні.

Sergi Adamchuk - 2-3-2005 у 16:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від spark
Є, власне, один дуже простий спосіб підтвердити свої слова. Написати ТЗ до "Війни та миру". А я з задоволенням його почитаю :)
Якщо ти не в курсах, то сам Лев Толстой переписував цей роман тричі, і кожного разу зовсім інакше. І справа не в формальних методах, а в тому, що твір мистецтва - унікальний за визначенням. Копії та підробки мистецтвом вже не являються. Толстой був митцем.
Він нічого готового заздалегіть не ілюстрував своїм романом, він ставив запитання і відповідав на них для самого себе в процесі написання. Роман - то пошук, а не готовий результат. Твоя ж схема пропонує не розв'язання задач з невідомою відповіддю, а підбір задач під заздалегіть відому відповідь. Можливо, інженерні задачі таким чином можна розв'язувати. Романи й картини писати - ні.


До чого тут ТЗ для війни і миру?
Відносно сентенції, що створюючи твори мистецтва, ми не завжди ставимо наперед задачу що має бути зроблено згоден із тобою, для таких випадків описаний метод в чистому випадку не підходить. Хоча тут зауважу, що те що твори мистецтва можуть бути створені без наперед поставленої мети, це ще не означає що вони не можуть бути створені із постановкою мети (зрештою ми це бачимо в нашому житті).
Крім того зуважу, що постановка задачі на біржі може також бути поставлена не абсолютно формально, а з певним рівнем абстракції (напрклад можна поставити задачу, намалювати картину, яка подобалась би особам віком від 14 до 18 років).

А взагалі я не хочу тут зациклюватись на мистецтві, тому що мистецтво - то дуже мала частина де це можна застосовувати (рекомендую подальше таке зациклювання розцінювати як офтоп), якщо вам не подобається це застосовувати до мистецтва - не застосовуйте, може хтось інший таки знайде спосіб такого застосування, не забороняти ж це. Тут не бачу проблеми про яку варто дискутувати.

spark - 2-3-2005 у 16:39

Звиняй, Сергію, це не у тебе написане?

До продуктів інтелектуальної діяльності (ПІД) відноситимемо програмне забезпечення, наукові розробки, винаходи, ідеї, твори мистецтва тощо

Я запропонував тобі мистецтво з цього переліку вилучити. І намагався пояснити на прикладі. Тільки і всього. Та мабуть Толстой у тебе не в фаворі.

Щодо ціноутворення, то теж не все так просто, як тобі здається. Потрібна була непересічна робота маркетологів Майкрософту, який всі так не люблять, щоб сформувалися ціни на офісне ПО. Тобто, він цей ринок створив і встановив ті ціни, а зовсім не користувач. Після цього вже може з'являтися Старофіс, заявляти що він цю мелодію вгадає з трьох нот і т.д. Ось на цьому етапі твоя біржа може працювати: збивати ціни на оригінальний продукт. А для справжніх винаходів вона нічого не дасть.

І ще одне зауваження. Ось ти, як досвідчений користувач, склади-но ціну на теорію відносності Енштейна. ТЗ від тебе вже не вимагатиму, щось не схильний ти до написання ТЗ.

Sergi Adamchuk - 2-3-2005 у 16:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від spark
І ще одне зауваження. Ось ти, як досвідчений користувач, склади-но ціну на теорію відносності Енштейна. ТЗ від тебе вже не вимагатиму, щось не схильний ти до написання ТЗ.


В книжках пишуть, що до винекнення форексу у минулому столітті на валюту теж ціни буди кругом дуже різні (не було методики ціноутворення), з виникненням форексу ситуація змінилась.

spark - 2-3-2005 у 17:10

Щось я втратив хід твоєї думки. Яке валюта має відношення до винаходів? Має звичайно, її таж колись винайшли китайці, але було то дуже давно, ще до виникнення форексу точно :)

Я мав наувазі, що фундаментальні дослідження теж не для такої біржі. Їх практична цінність проявляється через покоління в кращому випадку.

Sergi Adamchuk - 2-3-2005 у 17:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від spark
Щось я втратив хід твоєї думки. Яке валюта має відношення до винаходів? Має звичайно, її таж колись винайшли китайці, але було то дуже давно, ще до виникнення форексу точно :)

Власне мова про біржу і про принципи ціноутворення, а валюта - це приклад предмету ціноутворення, тепер зловив?

Цитата:

Я мав наувазі, що фундаментальні дослідження теж не для такої біржі. Їх практична цінність проявляється через покоління в кращому випадку.


Чому ж це ні? От я розробляю якусь інформаційну систему (програму, щоб було простіше), як підзадача моєї задачі може бути якесь математичне рівняння, яке значно краще (швидше і з меншими зусиллями) міг би розвязати якийсь спеціаліст з математики, тоді я ту підзадачу делегую біржі, а сам сконцентровуюсь на задачах у яких я значно більше компетений.

spark - 2-3-2005 у 17:40

Добре, а як ти складаєш ціну на розв'язання того рівняння? Щось не чув я про ринок рівнянь :)

Андрій Пелещишин - 2-3-2005 у 20:36

Цитата:
Добре, а як ти складаєш ціну на розв'язання того рівняння? Щось не чув я про ринок рівнянь


Та ну? Та то один з найрозвинутіших ринків інтелектуальної власності, нарівні з ринками задач з механіки, рефератів та креслень. Креслення, що правда, домінують.
:D:D
Жарти жартами, але в формі ринку послуг по виконанню навчальних завдань ринок інтелектуальної власності існує давно, має традиції, ціни тощо

spark - 3-3-2005 у 14:31

Ну чому ж, мабуть дуже поважний ринок. Можна й на ньому розглянути. На думку Сергія, з появою інтелектуальної біржі ціни у різних вузах повинні вирівнятися. Насправді не вирівняються, бо це залежить не тільки від скадності завдач, але й від заможності студентів.
Тобто від того, скільки вони готові платити за такі завдання.