Форум Рідного Міста

Відкритий лист до Президента

Громов Сергій - 18-2-2005 у 12:43

Щойно пройшла інформація - цитую дослівно:

Президента Украины просят использовать открытое ПО Производится сбор подписей к открытому письму (на украинском языке) новоизбранному Президенту Украины Виктору Ющенко, с просьбой использовать программное обеспечение с открытым кодом. Одним из основных является вопрос "зачем платить за чужое США, если у нас есть свое?" и "зачем создавать рабочие места за границей, если у нас много умных голов есть здесь, которые регулярно уезжают за границу на заработки". http://letter.org.ua/

dr.Trollin - 18-2-2005 у 20:54

хм... і ви таки собі думаєте. що таке "хтось" дозволить???
("хтось" -- то у мене стався раптовий хворобливий напад політ-корректності)
правда, звісно підписався, але...

Галина Лев - 19-2-2005 у 00:00

Мене переконали. Особливо тому, що дратує меню не рідною мовою, і маю велику надію на те, що нові програми будуть написані грамотними спеціалістами із залученням до співпраці філологів з метою уникнення таких казусів, які трапляються в багатьох мобілках, куди нашвидкоруч загнали переклад українською, ну з реклами варто багацько прикладів почерпнути: "Неймовірна сила для такого зрісту".

Ярема П. - 20-2-2005 у 00:07

Ідея непогана, та і навіщо платити Гейтсу, а з другого боку, ці так звані переклади дійсно дістають і доводять до шалу. Бульше тогоЮ Гейтс заявив, що вінда не буде українською, тіпа нафіга Україні українська вінда, а якщо і буде, то переклад буде на базі російської. Уявляєте такий продукт? Але мова не іде про переклад, це дійсно треба робити з філологами, а про відкриття коду. Процес дуже тривалий, попробуйте компанію добровільно віддати свій набуток:-) Та і перейти з одного на інший, відмовитися від звичного... це треба перевчити стільки людей навчитися користуватися чимось іншим... Окрема компанія може на це перйти, наприклад, як залізниця в Франції чи то Німеччині, не пам'ятаю точно, на лінух і відкритий офіс (Open Office) (до речі, українізований і нічим від майкросаківського не гірший), але всю державу... держава хіба що буде підтримувати виробників відкритого програмного забезпечення, і промувати в першу їх, а вже потім інших. Та і проблема з копірайт правами, в Україні це діє, як не хочу казати що.

dr.Trollin - 20-2-2005 у 10:43

2Ярема П.
копі-райт, кажете...
(тихо хіхікаючи) угу! а Слоника ти і не побачив
(задумливо) а мо' то був Ослик
(засоромлено) ну не розбираюсь я у тих лейблах Американських партій

-"копірайтування" Українських территорій вже замовлено і узгодженно (зокрема з тим же ж БілломГ. у Давосі)
-тобто уся ота податкова міліція буде переорієнтована на виявлення незаконних копій...
що буде зело весело.

Ярема П. - 20-2-2005 у 15:40

>копі-райт, кажете...
>(тихо хіхікаючи) угу! а Слоника ти і не побачив
>(задумливо) а мо' то був Ослик
>(засоромлено) ну не розбираюсь я у тих лейблах Американських партій

В тебе приступ, бідненький?

>-"копірайтування" Українських территорій вже замовлено і узгодженно (зокрема з тим >же ж БілломГ. у Давосі)

Ти мож пояснити що ти маєш на увазі, без хіхікання, задуми і т.д.? Чи тебе не вчили зрозуміло висловлювати свою думку? Чи може прогалини в освіті, замало книжок прочитаних? Чи може студентське життя політеху погано впливає?

>-тобто уся ота податкова міліція буде переорієнтована на виявлення незаконних копій...
>що буде зело весело.

А що, в тебе проблеми з податковою вже появилися?

dr.Trollin - 20-2-2005 у 17:01

2Ярема П.
-1- <i>замодеровано</i>
-2- <i>замодеровано</i>
-3- як попростіше
то мав я на мислі, що не знаючи хто з американських партій ("осли" чи "слони") провадив активніш підтримку
(ну, вірніше,- хто мав більше зацікавлення у тому, щоби таки перемогла революція Українська)
-не можу глибоко проаналізувати, хто, будучи пов'язаний з Майкрософтом пропромує активно-агресивне вторгнення (з закріпленням) його на наших теритооріях.

Загалом теж не слід забувати, що вищезгаданий Мікро-Софт є, де-факто міністерством уряду США.
не юридично, але ж по своєму впливу/суті.
(те що називалось "містоформуюче підприємство")

-тому я і перебуваю у невпевненності, що ото так просто
(за кількома, а навіть би і кількотисячмома, підписами)
вдалося би той "майкрософтоцентричний" тред збороти :(

Хоча і нЕзле було би.

Ярема П. - 20-2-2005 у 20:27

2dr.Trollin
Окі, беру слова назад. Але все одно, для спілкування емоційного є чат, різні мессенджери.
Але принаймні відповіддю я тепер задоволений. До речі, ми знайомі, я то думаю, чому фотка мені видалася знайомою. Спільна Alma Mater і крім того факультет:-)

dr.Trollin - 20-2-2005 у 21:20

2Ярема П.
щодо недоцільності "емоціювання" чистих текстів - я з тобою не цілком згоден (приоказійно "чат"... не люблю такий метод інфообміну)
не згоден, бо "стандартні" емотікони
(котрими досить часто :) і на цім форумі користаються)
таки не цілком відображують тонкі моменти емоцій.
Правда, такий стиль ("розширено-текстових емотіконів") більше ФІДО відповідає, але...

(щодо знайомості) фотка може знайома, бо вона моя :-)
а як ти теж таки фізик з базового університету (радист чи оптик?),-
(твого фото не був удостоєний бачити)
то що гарного у Кракові пороблюєш?

Громов Сергій - 21-2-2005 у 09:13

Взагалі-то, хлопці і дівчата, мова йшла зовсім не про українізацію вінди чи іншого софта, а про те, що Країна має достатньо спеціалістів для написання власного ПЗ конкурентноспроможного із закордонними !!!!

А ви сваритеся про стилі написання листів !!!!!! :(

dr.Trollin - 21-2-2005 у 10:17

ну про стиль ми приоказійно...
але імхо мова таки іде (піде) не про те, що у нас програмерів вистарчить, але чи вистарчить дипломатів(опційно військових) для обстоювання своєї незаелжності і непроплати _досить_ суттєвих коштів.

прибутковість же ІТ-сектору немала...
(риторично) так хто ж добровільно ринок віддасть-то??

Громов Сергій - 21-2-2005 у 10:29

Преценденти в світі були, коли країни свідомо на рівні політиків відмовлялися від продуктів дядька Білла - в результаті шалені знижки на Мілкософтівські софти :D То чому б і нам не зкоїти подібного ?

Дмитро Тарасов - 21-2-2005 у 15:28

На мою думку, найбильш реально та важливо зараз "...розробити й затвердити відкриті та ефективні стандарти обміну даними між державними установами, громадянами, підприємствами, установами й організаціями, що не залежать від операційної системи та конкретної програми..." . Причому в контексті "затвердити відкриті та ефективні стандарти обміну даними".
Ці стандарти мають бути ліцензійно чистими та безкоштовними для користувача. Довго шукати не прійдеться :)

Шкода, якщо чиновники все зведуть до списання грошей на "...розробити" стандарти та створення спец ПЗ для роботи з "розробленими відкритими стандартами". :(

PS
Сподіваюсь автори не образяться, якщо їх флейм буде видалено? Звертайтесь u2u
PPS
Свій флейм можна видалити і самостійно ! ;) А методи та форми спілкування в Інтернет підняті у новій темі.

Користувач Олесь - 21-2-2005 у 16:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Громов Сергій
Взагалі-то, хлопці і дівчата, мова йшла зовсім не про українізацію вінди чи іншого софта, а про те, що Країна має достатньо спеціалістів для написання власного ПЗ конкурентноспроможного із закордонними !!!!


Ага, звичайно, це ж яке чергове корито можна створити! І робочих місць скільки буде. А кожному ж як мінімум компа треба буде. Тому достойні дістануть ще й солідні відкати. І процес цей нескінченний - написання ж бо власного ПЗ, та ще й щоб конкурентоспроможне було.