Форум Рідного Міста

відкритий лист Яна Табачника

Юрій Філатов - 24-2-2005 у 18:49

я особисто не чув заяву Томенка, з якої це почалося, але він мені увесь час нагадував "міністра пропаганди" (хм, можливо цьго неможна казати зараз)
яким же було моє здивування коли я прочитав лист Табачника та відповідь Томенка... невже наша культура насправді потребує таких висловлень та дій для розквіту, розбудови, роз... тощо?
відкриваю тему бо хотів почути думку людей які симпатизують, на відміну від мене, Томенкові...
опитування, "корисні посилання до джерел істини", "гасла гасляні", та таке інше вважаю недоцільним...
хотілося б почути особисте ставлення, можливо аргументоване, але не обов'язкове, це тонка матерія, "розтин та алгебраїчна перевірка" навряд чи допоможуть...

Наталка - 24-2-2005 у 19:29

То викладіть лист та відповідь, якщо хочете почути думки інших людей. Чи поговоримо про те, чого люди не читали? Бо я не чула ані того, ні іншого.

Андрій Пелещишин - 24-2-2005 у 19:52

Я Табачника і його творчість категорично не сприймаю. З чого все почалося між ним і Томенком- не знаю. Але відповідь міністра, яку я читав, важко назвати достойною державного діяча. І на мене вона справила від'ємне враження

Наталка - 24-2-2005 у 20:26

Де можна побачити лист і відповідь?

rost - 24-2-2005 у 20:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
Де можна побачити лист і відповідь?

http://www2.pravda.com.ua/archive/2005/february/22/news/31.shtml

Наталка - 24-2-2005 у 23:04

Боже, я після таких вступів правдиво думала, що Томенко матюків нагнув Табачнику.
А зараз по суті, якою вона видається особисто мені. Тільки спочатку зроблю невеликий екскурс (чи, як казав проФФесор, ракурс) в історію. З місяць тому я сиділа на радіо, і нам подзвонив один дядечко, який обурювався, що, цитую, “Могилі дали звання народної артистки”. Дядечка вимкнули, очевидно, керуючись тим, що на каналі духовного відродження “Культура” не мають права звучати такі погані слова, як могила, що це – образа співачки, хоча, наскільки я в курсі справи, це дівоче прізвище Могилевської.
Ця ситуація видається мені чимось схожою. Так, з чиєїсь точки зору Томенко був різким і недипломатичним, але чи хамство це? На мій погляд, ні. “Якісь там табачники і кобзони” – сказано різко, навіть дуже, але не думаю, що, говорячи про це, Томенко мав на увазі національність Табачника чи Кобзона, тому не варто поспішати чіпляти на себе жовту шестикінечну зірку – ось від цього мені дійсно засмерділо. Аж зле стало. Тут одне з двох – або Табачник сам піариться, побоюючись, щоби його не забули, або Томенко має рацію, та із земелькою під клуб, де “Честь имеют”, щось нечисто. Якщо чисто, якщо гроші на ту розкіш Табачник на баяні награв, то, як любив повторювати Кучма, і Янукович також це говорив – “у нас є суд, нехай звертаються до суду”.
Табачник ніколи не був і не буде українським митцем, нехай би у нього корені стирчали із самої Київської Русі. Український митець – це щось значно ширше, ніж походження, ширше навіть, ніж мова, якою спілкується і творить та чи інша людина. Тепер ще одне. Більшість фактів, вказаних Томенком у своїй відповіді Табачнику – правда. Концерт російських “звьйозд” і наших “звєздєй” на підтримку Януковича під час трауру по загиблих дітях Беслану – це було. Неприкрите втручання громадянина Росії Кобзона у внутрішні справи України – це було. І якщо хтось хоче забути про це, керуючись приказкою “Хто згадає, тому око геть”, я додам “а хто забуде, тому – пару”.
З цього приводу дуже раджу почитати на сайті “Майдан” блискучу статтю Гаврили Абрамича “Народні хoхли України”. Дуже. Особливо другу частину. Ознайомитися, так би мовити, з протилежними до Табачникових поглядами.
http://maidan.org.ua/static/mai/1105346494.html
http://maidan.org.ua/static/mai/1105618704.html
Особисто я не хочу, щоби Кобзон знову приперся сюди на парламентські вибори, агітуючи за будь-кого, хоч і за “Нашу Україну”. Табачнику не хочеться чути про себе правду? Так, вона очі коле, що є, то є. Але, може, у Табачника Кобзон і має авторитет, але для мене що той – громадянин Росії, що цей – громадянин України – це відгодовані владою до втрати людських рис створіння, які остаточно забули, що таке мистецтво. У нас повно прекрасних митців, окрім Табачника, але не всі мають друга-президента. Повторюся, якщо Табачник вважає, що у відповіді Томенка десь інформація подана упереджено, або й просто опублікована брехня – нехай звертається до суду. Заодно Кобзон нехай подасть позов на покійного Павла Прокоповича Глазового за вірш, у якому є слова “аж стогнали від кобзонів мерседесні дами зі своїми тіньовими жирними котами” і “колись кобзи подобались, а тепер – кобзони”. Бо це – хамство, і не можна так писати поету, як і віце-прем’єру з гуманітарних питань. О, ще пригадала віршик того ж таки Глазового, де бабуся повідає онукові, що можна кпинити з будь-якої національності на землі, хоч з росіянина, хоч з ірландця, хоч із чукчі, хоч з українця, головне – не рухати євреїв, бо дістанеш тавро антисеміта. Хороший привід для довгого судового процесу. А може, ще й Мороз на мене до суду подасть за лист в “Літературній Україні”, ото хохма буде, доведеться перепрошувати, говорити, що ті, які спекулюють на мовному питанні, дуже хороші люди, а я не мала права їх ображати. А потім вдягнути вишиванку, і з горя заявити, що не зніму її, доки у парламенті сидітиме непримиренний опозиціонер Сан Санич. Ситуацію з особистими образами дуже добре ілюструє приказка “Сім років наймит на пана сердився, а той і не знав”.
А пишу я це все, та ще й так довго, не заступаючись за Томенка – сама вважаю, згоджуючись з Вінничуком, що краще б він у книгарню міністрів повів, а не на каток, а моя подруга, котра його добре знає, ще до його віце-прем’єрства встигла виписати йому чортів (разом із київською спільнотою, бо реакція виявилася тотожна, тільки спільнота – публічно, а вона - особисто) за “майдан Свободи”. Але нічого “неприпустимого” я у його листі не бачу. Подивлюся на дії Томенка, бо за два тижні ще важко оцінити, і тоді скажу, що, на мою думку, у нього краще виходить – в уряді працювати, чи бути ді-джеєм революції.
Мабуть, мені ще слід перепросити за те, що не втрималася у рамках неполітичної оцінки висловів та дій саме Томенка, але уся ця ситуація, знову ж таки, на мій погляд, випала за ці рамки дуже і дуже давно. Хоча насамкінець все ж спробую. Отже, коментуючи тільки цю його відповідь: нічого страшного у ній я не побачила. Різкість Томенка вважаю виправданою, бо інакше до багатьох просто не доходить. Достойна вона державного діяча чи ні? Хтозна... Чи був державним діячем Черчиль? Мабуть, що так. А говорив він часом і крутіші речі. Не те, щоби я порівнювала, так би мовити, калібр – це просто паралель.
І перш ніж хтось дуже мудрий в черговий раз заперечить, що і мій допис, і стаття Гаврила Абрамича – то лише емоції, додам ще, що «емоції» - синонім слова «почуття». Холоднокровного аналізу я й не обіцяла. Та й ніби не просили…

Юрій Філатов - 25-2-2005 у 10:26

дякую всім за відгуки, здається мені що певне непорозуміння є наслідком "незайманості" наших ЗМІ...
пошук повного тексту листа Табачника на "меті" не дав аж нічого, гугль вказав аж на одну(!) сторінку:
http://provokator.com.ua/p/2005/02/22/105724.html

Томенківська ескапада та відгук зовсім недосяжні у повному обсязі, можливо шукати не вмію...

звузимо питання:

який зміст вкладав Томенко у виступ в якому сказав:
"в Україні повинні виступати українські артисти, а не якісь там табачники та кобзони", в ефірі Першого національного телеканалу

у тих витягах з його відповіді є все що завгодно, крім позиції чоловіка "ляпнув - відповім", отже малось на увазі:
1) національність артиста "українець" за невідомим документом
2) "українське" прізвище
3) україномовність виступів
4) "український" репертуар
5) щось інше, але неодмінно українське і таке чого немають згадані пани

підкреслюю, я не прихильник творчості Табачника, я певною мірою побутовий расист (не уявляю наприклад щоб донька цілувалась із представником негроїдної раси), але якщо негрів, "евреев", циган, естонців, та будь кого почне:
цькувати товарищ по преферансу, мовляв "преф гра не про тебе, бо треба думати швидше, естонець" (справжній випадок, я викреслив того одного з друзів)...
діскримінувати міністр культури, заборонюючи джаз (та нехай і шансон) з причини неарійського походження такої музики, навіть на радіо, яке я не слухаю...
викорінювати влада, піклуючись про піднесення національної культури... котра як відомо "юбер алєсс"
....
тощо, годі чекати від мене конформізму, я можу не помічати сморід відвертої брехні у ЗМІ, подвійнх стандартів політичних борців та інши атрибути всілякої влади, але національний екстремізм то вже не "смердить", то смаженим тхне...

tysovska - 25-2-2005 у 13:44

Пане Юрію, а вам не здається, що ви дещо перекручуєте? Коли Томенко каже про українських артистів, а не всіляких там кобзонів, то абсолютно ясно, що до національності як такої стосунку тут взагалі нема. Україна зголодніла за мистецтвом, УКРАЇНСЬКИМ по суті. Нас перегодували кобзонами - великоруськими шовіністами, які зневажають і ненавидять усе українське. А якщо ви так переживаєте, що українці буцімто публічно (на рівні віце-прем'єра) ображають євреїв, дайте, будь ласка, відповідь: чому жодному українцю в страшному сні не насниться образити Мойсея Фішбейна?

Юрій Філатов - 25-2-2005 у 14:21

я не перекручую, я лишень кажу що не побачив у відповіді Томенка конструктиву, питаю ще раз як тлумачити його вислів? якщо Вам, мила пані Наталя "абсолютно ясно" що зі слів "в Україні повинні виступати українські артисти, а не якісь там табачники та кобзони" треба зробити висновок що "Україна зголодніла за мистецтвом, УКРАЇНСЬКИМ по суті" то приписівання такої ж "яснозорості" Томенкові і є "перекрученням"...
я ж навпаки аж ніяк не тлумачив ані лист Табачника, ані вислів Томенка ані його відповідь, кожен має право сприймати так як йому заманеться, але бажано без "абсолютно ясно"...
мене також цікаве на підстві чого особисто Ви зробили висновок про ненужність українському народові творчості Табачника і Кобзона, яка така є суть українського мистецтва, за чим ще на Вашу думку зголодніла Україна (себто народ, чи я знов не так зрозумів?)

tysovska - 25-2-2005 у 15:36

Висновок я зробила на підставі того, що випадків побиття "помаранчевими" "блакитних" зафіксовано не було, а от навпаки - самі знаєте.
Якщо кобзони лізуть в Україну з рекламою громадянської війни і розколюють наше суспільство, то я скажу: вони - злочинці. І таке "мистецтво" не тільки не потрібне, а й злочинне.
А якщо ви не згодні - що ж, кожен має право на власну думку, але мені шкода вас, якщо ви ще 300 років хочете прожити так, як ми жили дотепер. Особисто я - не хочу. І вибирати вирази при згадці про кобзонів не збираюся.

Юрій Філатов - 25-2-2005 у 16:00

дякую за відвертий допис, хоча це і не є відповідь на моє питання, але у тому й полягає одна з найважливіших переваг форумів над поліграфами - ніхто не має переваги і права жадати відповідей, тому й брехати один одному нам ні до чого, незгода в одному питанні можливо приведе до порозуміння в іншому...
більше ніхто не має думки чим не загодив Табачник "українській" культурі, мені цікаво що ж є культура у даному випадку, оскількі узагальнень ми не дістали у окремій темі...
ще раз підкреслюю, я не є прихильником його творчості, мене збентежив факт визначення на державному рівні приналежності того чи іншого діяча культури до цієї культури, мені взагалі Led Zeppelin подобається...

Наталка - 25-2-2005 у 16:24

Впритул не бачу у відповіді Томенка національного екстремізму. Мабуть, у мене не такий чутливий ніс, бо, як на мене, смородом тягне з іншого боку. Згодна що до подвійних стандартів, і тому не розумію, чому Табачник мовчав усі ці роки, коли на його очах нищилося все, що могло, не лише в українській культурі, а й, властиво, саму Україну нищили - він що, цього не бачив, біля Кучми сидячи? А тут раптом він приєднався до хору обурених, яких нова влада тисне, ну просто жити їм, білим і пухнастим, не дає, дискримінує їх і люструє по повній програмі! То це не подвійний стандарт? Потрійний, напевно? Томенко що, додав до своєї фрази "а не якісь там євреї (побутово-раситське визначення)"? Якщо це так, то згодна перепросити у всіх, починаючи з форумівців, і закінчуючи Табачником. Якщо ж ні, то чому відразу спливло питання про зірку Давида? Що, Табачник так потерпає від антисемітизму? Він вже грає на баяні у підземному переході за білі копійки, бо більше ніде виступати не дають? Це називається "спекуляція" - на мою думку.
Стосовно відповіді на звужене питання - я обираю варіант "Щось інше, але неодмінно українське, чого не мають згадані пани". Це, на мій погляд - за Томенка не розписуюся - елементарна повага (про любов вже я не говорю) до України - до тієї землі, на якій один живе, а другий годується, по десять разів прощаючись з естрадою, і знову повертаючись за "баблом". Дійсно, національність можна визначити нині лише за невідомим документом, але має рацію пані Тисовська - Мойсей Фішбейн - українець, а Ян Табачник - ні. Бо національність тут ні до чого. У цьому випадку для мене "українець" синонім слова "патріот". Не буду довго дописувати, що патріот - це не мистецький талант, і всі похідні із цього твердження - тут треба окрему тему заводити, та й було вже, здається, подібне обговорення. Знову ж таки, за пані Тисовську не скажу, а у мене особисто пісні Кобзона про "жену-хахлушку і разбітую Расєю" викликають десь такі ж почуття, які викликала б десь у Росії пісня зі сцени Кремлівської зали про "мужа-кацaпа". Це не кажучи вже про ролики із закликом до громадянської війни - може, це потрібно українському народові? Чи Україні? Діліть їх, як хочте - нарід України власне з Україною, але мені, малюсінькій часточці українського народу, така "творчість" потрібна ще менше, ніж гоцання Верки Сердючки. І ще одне - я не чула, щоби Томенко сказав "Я забороню табачникам та кобзонам виступати в Україні. Я не дам українцям можливості слухати їх". Ну, власне, це все, бо ловлю себе на тому, що починаю дублювати свій перший допис у цій темі. Ніззя... :)

Наталка - 25-2-2005 у 16:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Філатов
мене збентежив факт визначення на державному рівні приналежності того чи іншого діяча культури до цієї культури, мені взагалі Led Zeppelin подобається...


Факту визначення я тут не бачу, бачу особисту думку віце-прем’єра з гуманітарних питань, яка, до слова, цілком збігається з моєю, хоча це просто приємне співпадіння, і ніяким чином не означає, що ми з Томенко (я та трактор :D ) маємо рацію і кулемет на 100%. За розвитком подій слідкуватиму - дуже цікаво. :P

Юрій Філатов - 25-2-2005 у 17:57

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Наталка
я обираю варіант "Щось інше, але неодмінно українське, чого не мають згадані пани"....
У цьому випадку для мене "українець" синонім слова "патріот".


дякую, дуже грунтовна відповідь, якби і Томенко так відповів... адже тепер доведеться з'ясовувати не належність пана Табачника до діячив культури, що зовсім непросто, а лише його приналежність до патріотів, це набагато проще, дивимось за кого агітував та й годі... але біда - до вислову "в Україні повинні виступати українські артисти, а не якісь там табачники та кобзони" воно якось не дуже пасує, ну скажи він "повинні виступати патріоти" так ні - "українські артисти" і далі протиставля прізвище Табачника, от скажіть, нехай він по Вашому не патріот, мені це байдуже до речи, я не є прихильником патріотизму "за коліром", скажіть чім пан Табачник не "український артист"? я поки що бачу лише його національність, і Ваше бачення 5 пункту (присягаюсь - каламбур випадковий) не вигляда логічним...
до речи я не пам'ятаю щоб звання заслуженого та народного артиста давали у СРСР наліво та направо, треба було мабуть певну кількість концертів дати... так як спортивні розряди - виконав норму - отримай, хочь перший, хочь КМС, хочь МС, але заслужений МС - треба кількість досягнень певного рівня, а не лише майстерність, можливо помиляюсь, при владі не був, нагород не роздава - не діставав...

Настуня - 25-2-2005 у 17:58

http://maidan.org.ua/static/news/1109238062.html

Юрій Філатов - 25-2-2005 у 18:05

не є відповіддю, нехай хочь "Криворіжсталь" приватизує, Томенкові це не зарадить, бо ж він не сказав "не повинні виступати незаконні володарі земельних ділянок", а як "за базар не отвечать" я й при Кучмі надивився...

Настуня - 25-2-2005 у 18:07

8 га Дніпровськлого узбережжя, яке протече крізь пальчики акордеоніста - тут не тільки з шестикутною зіркою походиш.

Що до Томенка, то я в захопленні від цього міністра, при тому, що дуууже рідко буваю від когось в захопленні. За браком часу не аргументую. Напишу лише, що на мою думко найбільш реалізаційний міністр.
Просто неймовірна удача для України (такої знудженої усім чуженецьким), бо все що він робить, робить насправді як справжній українець для всіх, кому Україна - вітчизна!!!
Вітаю всіх, хто поділяє мою точку зору з таким міністром.:sing:

Настуня - 25-2-2005 у 18:36

Дякую Наталочці за посилання на лист Гаврила Абрамича, і за її дописи.

Юрій Філатов - 25-2-2005 у 18:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Настуня
8 га Дніпровськлого узбережжя, яке протече крізь пальчики акордеоніста - тут не тільки з шестикутною зіркою походиш.


мабуть документи на оренду Омельченко підписав, навряд чи незаконно...

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Настуня
Що до Томенка, то я в захопленні від цього міністра, при тому, що дуууже рідко буваю від когось в захопленні. За браком часу не аргументую.

а й не треба, захоплення само по собі - непоганий аргумент, але на побутовому рівні... на державному мій прогноз:
1. Томенкові доведеться визнати, що якось не теє, був у захопленні, мав на увазі одне, а ляпнув інше... зрештою вибачитися, або принаймні зробити реверанс в бік "евреев"
2. Це зробить за нього прем'єр або президент, бо робити вигляд ніби нічого не відбувається як у справах "обіймання двох крісел" або "відділення бізнесу від влади" вже не вдасться, справа з Табачником набула гуманітарного відтінку, як би її не намагалися перевести у політичну або економічну...

побачимо зрештою

сумна - 25-2-2005 у 19:10

Знаєте, якщо вже казати відверто до кінця, я бачу в цій веремії стару пісню. З одним приспівом – меншовартість українців-селюків і більшовартість всіх інших. Тих, які вважають, що в Україні ніколи не було справжньої культури. І лише вони нам, бідним, її принесли.
Ота десятиліттями культивована “зачарованість на схід” чи “зачарованість на захід” зробила свою справу: тим, хто “замовляв музику”, українська культура, пробачте, смерділа гноєм. Бо вони в ній нічого, окрім шароварів, не бачили і бачити не хотіли.
Останнього часу все більше з’являється священних корів, яких не можна чіпати, бо вони відразу стають в позу ображених і гнаних за національною чи політичною ознакою. Що б не витворяв, відповідати не доведеться; треба лише якомога голосніше кричати про утиски.

Наталка - 25-2-2005 у 21:13

Пане Юрію, якщо Ви після всіх моїх дописів не зрозуміли, чому Табачник – не український артист, то це означає лише одне: я не вмію доносити свою думку так, щоби мене почули, або мені бракує переконливих аргументів. Це насправді прикро, але не дуже :), бо у тому, що я не права, мене ще також не переконали. Товкти далі воду в ступі вважаю недоцільним. Бачення цієї проблеми, як “наїзд” Томенка на євреїв, чи на будь-кого за національною ознакою, чи якісь невимовно страшні “гуманітарні” утиски, категорично не сприймаю, і продовжую стверджувати, що віце-прем’єру у даному випадку немає за що вибачатися, зате і Табачнику, і Кобзону є за що. Та тільки вибачень я від них не дочекаюся, бо у мене немає доступу до газети “Факти”, щоби поволати, як вони мене принизили, а совість не дозволить експлуатувати жовті зірки чи червоно-чорні прапори. Про мудрість Совка у справі роздачі звань та нагород я краще помовчу, не в цій темі, то треба окремий тред заводити, зазначу лиш, що жодної ідеальної системи не існує в природі. Насамкінець підписуюся під кожним словом пані сумної – краще і не скажеш.

Юрій Філатов - 26-2-2005 у 10:19

ще раз дякую усім хто висловив свою думку, про доведення чи спростування будь яких ідей тут не йшлося (див) та й не можна щось доводити при обговоренні особистих ставлень...
пані сумна, не все так прикро з культурою, бо Ви ж пам'ятаєте мою тему про культуру? ми не знаємо що це... особисто я вважаю що культурі байдуже усіляке зазіхання на неї, вона існує сама собою і створити умови для її розквіту або ж навпаки пригнічення в принципі неможливо...

сумна - 26-2-2005 у 12:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Філатов
пані сумна, не все так прикро з культурою, бо Ви ж пам'ятаєте мою тему про культуру? ми не знаємо що це... особисто я вважаю що культурі байдуже усіляке зазіхання на неї, вона існує сама собою і створити умови для її розквіту або ж навпаки пригнічення в принципі неможливо...


Пане Юрію, погоджуюсь із Вами у глобальному контексті щодо існування культури як окремого феномену і неможливості її пригнічення в принципі.
Але мова йде про українську культуру. Хочу нагадати про валуєвський указ та інші заходи для її пригнічення, що робилися без указів, тихою сапою. Аж до фізичного знищення (згадайте "розстріляне відродження"). Мені досі болить, що Гоголь писав російською. Так, це його особистий вибір, але слід пам'ятати, чому він такий вибір зробив. Мені б дуже хотілося прочитати те, що написав би Валер'ян Підмогильний у зрілому віці.
Пробачте, якщо я дозволила собі зайву емоційність.
Пані Наталю, дякую Вам за підтримку. Взаємно підтримую написане Вами у цій темі.

Наталка - 26-2-2005 у 19:52

А не треба вибачатися за зайву емоційність, дорога пані сумна, не бачу я, щоби вона була зайва, а зовсім без неї і ваш допис, і вся тема стали б набором мертвих слів. Я дуже рада, що цього не відбулося. Пан Юрій хотів наших вражень – він їх отримав. А намагання розділити політичний і гуманітарний бік цього питання, водночас нагадуючи (аби ми не забули?) ледь не у кожній темі, доречно чи ні, що політика – справа брудна, доволі наївні, як на мене. Бо культура у нас заполітизована не Томенком, і одним із перших митців у політику вліз саме “національно ущемлений” Ян Табачник. Він у ній по саму маківку зав’яз, у тій політиці, а тепер, коли вимальовується перспектива, що тепле містечко одного з кращих дружбанів Кучми підповзає потроху під мідні ночви, він волає. Я б теж волала на його місці. Не було би різкого, але цілком, знову ж таки, як на мене, справедливого зауваження Томенка, інша зачіпка знайшлася б, не проблема.
На питання ж, чому Табачник не український артист, я відповісти не можу, так, як не можу й пояснити, чому екс-президент України Леонід Кучма не був українським президентом. І абсолютно вірно сказав Томенко у своїх поясненнях – допекло вже, коли одні орендують той же палац “Україна” за “смєшниє деньгі”, проводять там під виглядом концертів справжнісінькі антиукраїнські шабаші, називають це “внеском в українську культуру”, а, втрачаючи цю можливість, кричать про утиски на “національному ґрунті” із вплітанням у репетування жовтої зірки – сором який!!! – а тому ж Тарасу Чубаю, щоби дати концерт у палаці “Україна”, знадобилося почекати якихось п’ятнадцять років і спонсора знайти, який заплатив за оренду! То про що тут можна говорити? Ви чули крики Чубая? Він давав інтерв’ю газеті “Факти”, де, повторюся, обіцяв ходити у вишиванці, доки в Україні не буде нової влади? Ні. А знаєте, чому? Бо, по-перше, він працював, а по-друге, не те виховання. Він, за перепрошенням, не зажерся. А Табачник – “таки да”. І тому Чубай – український артист, а Табачник – ні, безвідносно до національності.

Нормалайзер - 26-2-2005 у 20:03

Обговорюється ото
http://zadonbass.org/first/message.html?id=11039
і відповідь на ото?

І чого ламати стільки списів?

Роман Голощук - 27-2-2005 у 22:15

Лист Яну Табачнику
стосовно однієї його прикрої помилки, однієї гіркої правди
та однієї гидкої диверсії

Пане Табачник!

У Вашому листі віце-прем’єр-міністру з гуманітарних питань Миколі Томенку мене обурило, образило та здивувало майже все. Але оскільки, на відміну від Вас, у мене обмаль часу, й спільну гру в преферанс разом з Кучмою та Януковичем я не вважаю для себе ні бажаною, ні пристойною (а це, як я зрозумів із Вашого виступу, є Вашою основною мрією), я дозволю собі зупинитися всього лише на трьох моментах:
1. Почну з Вашої прикрої помилки. Король Бельгії ніколи не одягав «жёлтую шестиконечную звезду» в роки війни, оскільки з 1830 року Бельгія є республікою. А якщо Ви мали на увазі короля Данії, то це є абсолютно непідтверджена ЛЕГЕНДА, а з історії відомо, що Адольф Гітлер досить лояльно ставився до короля Данії. Тому коли Ви натякаєте на неосвіченість пана Томенка, це дозволяє мені зробити висновок про брак знань, культури та виховання саме у Вас. До речі, в цьому я переконався не тільки з листа, але й тоді, коли Ви, вальяжно розвалившись у кріслі на «5 каналі», пояснювали, яка дурня всілякі екзит-поли. Мені особисто тоді було соромно за Вас.
2. Стосовно гіркої правди. Цитата з Вашого листа панові Томенку: «Вот уж кто даром никому ничего не давал, так это советская власть». Отут я з Вами абсолютно погоджуюсь. Радянська влада всілякі звання давала «не даром». Їй за все треба було відпрацьовувати. Хтось це робив, хтось ні; я, наприклад, ні. До речі, щоб не було жодних звинувачень, я на Вас не натякаю, мене особисто ніколи не цікавила Ваша творчість. Це моє право. І як саме Ви отримували регалії, мене не обходить. Але як купувалися регалії радянської влади, я дуже добре пам’ятаю. Тому дякую, що Ви про це нагадали.
3. Тепер про найголовніше. У чому гидка диверсія? Ви стверджуєте, що пан Томенко не вважає Вас українським митцем, тому що Ви єврей. Та ні, не провокуйте. Ваша національність тут ні до чого. Не тому, що Ви єврей. Я теж єврей. Але я український видавець. А до цього був українським учителем. Викладав математику і в російськомовних, і в україномовних школах, виховував генофонд нації. А саме на Майдані зрозумів остаточно, що до української політичної нації належать люди різних етносів. Я не знаю, якої національності Ваші друзі, Людмила та Леонід Кучма, Віктор Янукович, але абсолютно переконаний, що до української політичної нації вони не належать, так само, як і Ви. І Ваші намагання вплутати до цього питання «єврейські мотиви», спекуляції на історії, на «жёлтой шестиконечной звезде» — це провокація, якою сьогодні займатися соромно, бездарно, брудно. Невже Ви за своє довге життя не помітили, що єврейським питанням спекулюють антисеміти, ксенофоби та політичні шахраї?

Головний редактор видавництва «Факт»
Леонід Фінкельштейн


Джерело - "Обозреватель"
P.S. Без коментарів...

rost - 28-2-2005 у 10:33

Цитата:
Леонід Фінкельштейн:
Почну з Вашої прикрої помилки. Король Бельгії ніколи не одягав «жёлтую шестиконечную звезду» в роки війни, оскільки з 1830 року Бельгія є республікою.


При всій моїй неповазі до п.Табачника "істина дорожча". Не знаю, що там сталося з Бельгією в 1830, але Бельгія була і є королівством. Король там був протягом усіх воєн.

Чи вдягав він колись зірку Давида не знаю, але п. Табачник мав на увазі символічний крок, якогось там християнського правителя, що проявив солідарність зі своїми переслідуваними підданими іншої віри. В силу цього п. Табачник щось перепутав. Як би він, єврей, в знак підтримки "переслідуваного християнина" Януковича намалював собі хреста на маринарці тоще можна би було шукати якийсь звязок з тим королем. Але чіпляти на себе жовту зірку Давида і кричати "я бельгійський король" то більше схоже на клоуна.

А, взагалі, зручно, виявляється, бути євреєм. Чуть, хто на мозоль наступив можна ярлик чіпляти -- атисеміт.

Наталка - 16-3-2005 у 02:46

Мойсей ФІШБЕЙН.

До музиканта Яна Табачника, який збирається демонстративно почепити жовту шестикутну зірку
Маестро, ніколи не бувши з Вами знайомим, змусив себе звернутися до Вас.
Навряд чи Вам відоме моє єврейське ім'я: української поезії Ви, либонь, не читаєте, проживши більшу частину життя в Україні, розмовляєте лише мовою іншої держави. Я - український поет і перекладач, моє єврейське ім'я знане всьому українському світові. Втім, не лише українському (електронну адресу однієї з енциклопедій, де Ви можете прочитати про мене, - ізраїльської - подаю: http://www.eleven.co.il). Совєтська влада (яка любила й обдаровувала званнями Вас) руками свого КҐБ свого часу випхала мене з України. Понад півтора року тому блок Віктора Ющенка "Наша Україна" уможливив моє повернення. Не Ваш улюбленець Кучма (до якого листовно зверталася українська еліта), а саме "Наша Україна", до якої входить і Микола Томенко.
Маестро, я не є прихильником віце-прем'єр-міністра Томенка. Чимало з того, що робить цей віце-прем'єр-міністр, вважаю малохудожньою самодіяльністю. Але звинувачувати Миколу Томенка в антисемітизмі, як це робите Ви, - несправедливо й підло. Ви, либонь, не гірші за Таїсію Повалій, яка жадала запровадження надзвичайного стану, Іво Бобула, який давав концерти "під патронатом Кучми", любительку Януковича Наталію Могилевську та багатьох інших, чий шлях - "від співучості - до співучасті". Але це не дає Вам жоднісінького права навіть натякати на ототожнення Миколи Томенка з натхненниками й організаторами Кришталевої ночі та Бабиного Яру. Ви погрожуєте почепити жовту шестикутну зірку, щоб заявити світові про антисемітизм нової української влади? Що ж маю почепити я, щоб заявити світові про україножерство в Україні? Що маю почепити я, щоб заявити світові про те, що українців в Україні перетворено на національну меншину, а мою рідну українську мову в Україні упосліджено? Що маю почепити я, лауреат премії імені Василя Стуса, щоб заявити світові, що один із Стусових гонителів, головний Кучмин адміністратор досі не покаявся? Що маю почепити я, щоб заявити світові про антиукраїнський погром, який багато років чинило Ваше оточення? Маестро, Ваше право любити Кучму. Моє право - звинувачувати вас.
Ви пнетеся поставити себе в один ряд із Альбертом Ейнштейном і Томасом Манном тільки тому, що Вам також судилося народитися євреєм. Це звучить кумедно, ба навіть жалюгідно. Бодай тому, що ці велети духу до таких пігмеїв, до яких підлещувалися Ви, просто не наближалися. Втім, не забуваймо, що народитися євреєм судилося не лише Ейнштейну, а й Кагановичу.
Маестро, Ви хочете почепити жовту шестикутну зірку, яку "під час війни не побоявся вдягти король Бельгії, щоб підтримати переслідуваних гонителями своїх співгромадян - євреїв". Чому ж Ви не чіпляли її тоді, коли Кучма називав євреїв "жидами", "жидьонишами"? Чому ж Ви не чіпляли жовту шестикутну зірку тоді, коли Кучмина зграя била Вашого співгромадянина - єврея, "жидьониша" Олександра Єльяшкевича? Чому ж Ви не чіпляли жовту шестикутну зірку тоді, коли за ґратами Кучминої буцегарні катувався Ваш співгромадянин - єврей, "жид" Борис Фельдман?
Так, наша нова влада не безгрішна (безгрішний лише Бог). Але, нарешті, ми маємо в Україні українську владу. Нарешті, ми маємо в Україні українського Президента. І я щасливий з цього.
Маестро Табачник, для того, щоб Вас вважали справді українським митцем, треба ним бути. Навіть залишаючись євреєм.

http://www.chas.cv.ua/
http://svitlytsia.crimea.ua//index.php?section=article&artID=29...

tysovska - 16-3-2005 у 10:10

"від співучості - до співучасті" - краще не скажеш. Якщо можна заповажати Мойсея Фішбейна ще більше, ніж я його поважала до того, то цей лист - ще один привід до цього.
"Маестро Табачник, для того, щоб Вас вважали справді українським митцем, треба ним бути. Навіть залишаючись євреєм" - коротко і влучно.