Форум Рідного Міста

ДК і Шахтар як національні символи

Андрій Пелещишин - 27-2-2005 у 21:57

Тут пан Янукович (голова НОКу) заявив
Цитата:
є нації, є національні символи, такі як "Динамо" (Київ), "Шахтар" (Донецьк).


Питання - чи може вважатися національним символом клуб, у складі якого число українців коливається в межах 10-20% від складу?

Я колись страшенно вболівав за ДК, особливо в Єврокубках. Пригадую, яка була радість коли вони виграли КК в 86, і як було прикро за поразки від Стяуа, Порто та Глазго.
А зараз спіймав себе на тому, що мені абсолютно байдуже, що вони комусь там програли. Мені до того яке діло?
А ще більше мені не подобається, що те саме відбувається і в "менших" клубах. Скоро на область негри будуть грати.

Олександр Чорнобиль - 28-2-2005 у 09:11

Тут ви торкнулись одразу двох проблем: національних символів і засилля легіонерів в українському футболі.
Щодо національних символів, то підозрюю, що тут фактор національності футболістів буде впливати дуже мало. Тут спрацьовують стереотипи, ба навіть архетипи ("наша" команда). Щоб змінити суспільну свідомість з нею потрібно працювати дуже активно, а навмисне паплюжити вітчизняні команди - то не дуже комусь потрібно.

Щодо засилля легіонерів - на 100% згоден. Було б добре ввести обмеження. Ні, не абсолютне. Щось на кшталт - 3(4, ну 5) легіонери на полі - будь ласка, а за кожного наступного платити (наприклад у якийсь Фонд розвитку дитячого футболу) 2000-3000 долярів. За кожну гру. :baddevil:

Юрій Сєров - 28-2-2005 у 12:20

Наскільки я знаю, обмеження будуть з настсупного сезону. Але на полі мають бути 3 УКРАЇНЦІ!!! :o, з кожним роком має збільшуватися.
Відносно символів, так ДК символ, Шахтар-ні. Мені так здається. А те, що і я не вболіваю з ці команди, також вже усвідомлюю. Коли грає Шахтар(з Тимощуком) і Мілан (з Шевою), то чомусь Мілан мені симпатичніший.
А відносно скандалу з Суркісом, я зовсім не проти, щоб його звідти копнули, бо так мені здається, що він на тому незле гріє руки.

Олександр Чорнобиль - 28-2-2005 у 15:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Відносно символів, так ДК символ, Шахтар-ні. Мені так здається.

Ну що тут скажеш. В маленькому шотландському місті Лівінгстон мені також пояснювали, що Селтік і Глазго це для них не національні символи, бо їх команда їм, бачите, не програє. :D
Але разом з тим, як можна порівнювати команду, яка виграла найбільше чемпіонатів ще СРСР, три євротурніри, мало не всі чемпіонати України, виховала вже трьох володарів "Золотого м"яча" з командою, яка НІКОЛИ не вигравала чеміпонат СРСР, жодного євротурніру, один чемпіонат України?
То майже порівняння Лівінгстон-Селтік:D

І не можна не розуміти донечан. Адже, думаю, якби Карпати були на першій сходинці турнірної таблиці в "вишці", та ще й грали в 1/8 Кубку УЕФА, то засилля легіонерів хоча і викликало б занепокоєння у вболівальників, але однозначно це занепокоєння було б менше від захоплення "чудовою роботою селекціонерів клубу". :baddevil:

Юрій Сєров - 28-2-2005 у 16:45

Цитата:

І не можна не розуміти донечан

А що заважає формувати склад, який хоча б наполовину був українським?
Скажете: "Нема кого", але з такою політикою і ніколи не буде! Де Пуканич, Бєлік, Воробєй і т.д. Зате в основу завжди попадає досить дерев'яний Бранадо. А про Шацьких в ДК, я взагалі мовчу! За стільки часу, скільки вони в основі, якби ставити якогось молодого пацана, він би гірше не грав, це точно! А так розвиваємо зарубіжний футбол. Молодці!
Цитата:

Адже, думаю, якби Карпати були на першій сходинці турнірної таблиці в "вишці", та ще й грали в 1/8 Кубку УЕФА, то засилля легіонерів хоча і викликало б занепокоєння у вболівальників, але однозначно це занепокоєння було б менше від захоплення "чудовою роботою селекціонерів клубу".

Не впевнений. В мене б викликало, так як і не викликає стосовно ДК, за котре вболіваю з дитинства, тобто року десь так з 88. І я не в захопленні від їх селекційної політики. Крім того, (ми вже з друзями цю тему обговорювали) близькість футболістів (як колишніх, так і діючих) збільшує бажання піти на стадіон. Близькість - маю на увазі не інтимну :), а коли стикаєшся з гравцями в реальному житті напр. знайомий, сусід, брат колєґи, наречений одногрупниці і т.д. :).
Особисто мав задоволення пограти у футбол з Василем Шведом.
А що мені до тих циганів,негрів, сербів і т.д.? "Карпатівський" дух у виконанні Ґодвіна це для мене щось недосяжне :)

Олександр Чорнобиль - 1-3-2005 у 09:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А що заважає формувати склад, який хоча б наполовину був українським?
Скажете: "Нема кого", але з такою політикою і ніколи не буде! Де Пуканич, Бєлік, Воробєй і т.д. Зате в основу завжди попадає досить дерев'яний Бранадо. А про Шацьких в ДК, я взагалі мовчу! За стільки часу, скільки вони в основі, якби ставити якогось молодого пацана, він би гірше не грав, це точно! А так розвиваємо зарубіжний футбол. Молодці!


Заважає власник, який хоче задовольнити свої амбіції вже і зараз і не хоче чекати поки "молодий пацан" навчиться.

Олександр Чорнобиль - 1-3-2005 у 09:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
В мене б викликало, так як і не викликає стосовно ДК, за котре вболіваю з дитинства, тобто року десь так з 88. І я не в захопленні від їх селекційної політики. Крім того, (ми вже з друзями цю тему обговорювали) близькість футболістів (як колишніх, так і діючих) збільшує бажання піти на стадіон. Близькість - маю на увазі не інтимну :), а коли стикаєшся з гравцями в реальному житті напр. знайомий, сусід, брат колєґи, наречений одногрупниці і т.д. :).
Особисто мав задоволення пограти у футбол з Василем Шведом.
А що мені до тих циганів,негрів, сербів і т.д.? "Карпатівський" дух у виконанні Ґодвіна це для мене щось недосяжне :)


Звичайно ви не в захопленні від селекційної політики Динамо! Бо за останні 15 років вони не зробили чогось видатного. А от якби вони минулого року виграли ЛЧ, перемогли у фіналі інтернаціональний Реал і вирішальний гол забив би наприклад Рінкон після пасу Гіоане, можна було б говорити про щось інше.

Про "карпатівський" дух... Знову ж таки не всім командам дістаються такі легіонери як Годвін. Бувають і такі, що і грають добре, і живуть по сусідству (при цьому не цураючись сусідів) і одружуються на сестрі вашого однокласника. І погодьтесь, що ставлення до легіонера, який є лідером команди, який знайшов спільну мову (а може й вивчив місцеву!) з місцевими гравцями трохи інше ніж до того, який ... одним словом Годвін. :P