Форум Рідного Міста

Порадьте будь-ласка КПК

Реплікант10322195 - 4-4-2005 у 12:36

Цікавить в ціновому діапазоні 350-400 у.е.
Я шось трошки заплутався з їхніми ОСями. Хтость лає Windows(головні аргументи: віндосівський розподіл памяті зведе на нівець будь-яку кількість мегагерц, можливість зависання) і рекомендує Палм ОС (головні аргументи: більша швидкість виконання програм, більша кільстіть програмного забезпечення), а хтось навпаки хвалить Windows (головні аргументи: багатозадачність, і наявність повноцінних 3D-іграшок) і лає Палм (посилаючить на його відсталу функціоналість).

Як я розумію, кожен виробник випускає свої моделі привязуючи їх до певної однієї ОС. А чи можна змінити ОС на КПК ?

Андрій Пелещишин - 4-4-2005 у 14:12

З досвіду користання Palm TE - мене задовольняє.

про "головні аргументи: багатозадачність, і наявність повноцінних 3D-іграшок)" говорять, ті які не користали сучасними Палмами.

за 400 доларів або трохи більше думаю можна знайти Palm T3.

І ще одне - до того, поки КПК не почав користати, уява про його використання і призначення суттєво відрізняються від того, що буде насправді :)

Андрій Пелещишин - 4-4-2005 у 14:14

ОС радикально поміняти не можна, максимум - заапргейдити.

Олексій Мачехін - 4-4-2005 у 14:28

Гм, Андрію, або хто - просвітіть - для чого використовується КПК окрім читання текстів, ігор і переносу інформації?

Андрій Пелещишин - 4-4-2005 у 16:12

Цитата:

Гм, Андрію, або хто - просвітіть - для чого використовується КПК окрім читання текстів, ігор і переносу інформації?


Саме сьогодні це показував усе колезі :), який думає над придбанням

Список мій, у деяких людей він інакший - існують спеціальні програми для різних видів діяльності (типу "калькулятор пивовара" )
- Органайзер (досить потужний), записник
- Планувальник
- "миттєві записи", попередній збір інформації, запис ідей
- Читання книг та офлайн браузинг сайтів
- Читання та писання офісних документів (Ворд, Ексель, PowerPoint)
- Електронна пошта та інтернет, icq (я правда не користаю, але воно в мене налаштоване)
- ігри
- різні корисні утилітки (типу універсального конвертора фізичних та побутових величин)
- калькулятор
- словник (англо, німецько, франко і тп)
- бази даних (типу розклад поїздів, коди міст - який знайдеш - такі і маєш, головне щоби в MS Access можна було залити)
- USB Drive
- MP3 player
- фотоальбом

Деякі функції (особливо останні три) доступні за умови наявності додаткової картки памяті (у моєму випадку - SD)

Реплікант10322195 - 4-4-2005 у 19:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
про "головні аргументи: багатозадачність, і наявність повноцінних 3D-іграшок)" говорять, ті які не користали сучасними Палмами.

за 400 доларів або трохи більше думаю можна знайти Palm T3.



Тобто сучасні палми не псевдобагатозадачні і на них можна бавитись в 3D іграшки?

Palm T3, судячи по оглядам, акумулятор тримає 3 години при хорошому навантаженні. :(

Андрій Пелещишин - 4-4-2005 у 19:59

3D можна бавитися. Приклад - Legacy, яка схожа на Might and Magic. Гарна графіка.
Чи є 3D шутери - не знаю, не цікавився, я їх не люблю.

Акумулятори не супер, але 4 години беперервної роботи тримають (у виключеному стані акки практично не розряджаються). Не вважаю що то мало - у мене не буває, щоби було стильки вільного часу протягом дня.
Є можливість зарядки від USB

Про багатозадачність то окрема історія. Її нема, але ніби вона є. Це досягається запамятовуванням стану програм та можливістю швидкого (в стилі АЛТ-ТАБ) перемикання програм. Програми, яким потрібно працювати в фоні, вміють бути резидентними, в тому числі і вмикати Палм.


На останок скажу таку річ. Палм vs "пародія на Windows" - то чергова Holy War. В якій у кожного своя правда. Але по своїй суті КПК є дуже індивідуальною річчю. Тому якщо ви чуєте якусь внутрішню преференцію (або навпаки застереження) в сторону однії з платформ - вчиніть згідно з нею. Помимо раціонального, КПК є річчю до душі - тому душу також треба слухати.

І ще одне - справжній ресурс будь-якого ПК (і значить КПК також) - це якісне ПЗ, яке грамотно і вміло використовується. Тому усі мегагерци не важать стільки, як коефіціент ЗКР його власника. У мого знайомого КПК ціною поза 650$ не міє і не може половину того, що моя ТЕ за 230$. Тому що він не освоїв і не налаштував належним чином.

Реплікант10322195 - 5-4-2005 у 17:52

Дякую Андрію Пелещишину за вичерпні рекомендації.

vovka - 10-4-2005 у 12:17

В мене от завалявся Pocket PC .
Hewlett-Packard h1900 . Але без зарядного :(
Тому нема можливості поки що побачити що там є.
Хтось щось може сказати доброго про цю модель ?
Як її зарядити, крім штатної зарядки бо її нема ? Є USB.
Карта памяті Transcend 128Mb.

Яка приблизна ціна на цей б/у КПК може бути ?
Знайшов вроді такий самий отут:
http://www.newtechnologies.ru/pdabook-04-03.shtml
Але ціна там двохрічної давності...

Андрій Пелещишин - 10-4-2005 у 13:43

а хто знає? Думаю якщо за півціни продасиш, то буде незле

vovka - 10-4-2005 у 17:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
а хто знає? Думаю якщо за півціни продасиш, то буде незле

Та то не мій.. Мені купити пропонують.. Але за 200 уо, думаю шо то задорого, тому й питаю, може хто вже ним з ним тут мав справу..

Андрій Пелещишин - 10-4-2005 у 17:57

Справи не мав, але однозначно задорого. Можна щось нове з гарантією придбати, якщо ще трішки доплатити.

Громов Сергій - 11-4-2005 у 08:24

А я от мав справи.

Досить цікава забавка, можна їдучи в електричці кіно дивитися, от тільки пару тижнів носився - так і не зміг призвичаїтись !

Андрій Пелещишин - 13-4-2005 у 21:14

Якщо ще цікаво, то щойно з'явився новий Palm Tungsten E2 - проапгрейджений TE.
Основні відмінності - кращі акумулятори та блютус

PalmOne выпустила наладонник Tungsten E2