Форум Рідного Міста

Жалоба

Користувач Олесь - 6-4-2005 у 13:15

Дозвольте поцікавитися, а що, Україна не оголосила жалобу в зв'язку зі смертю Папи?

Олексій Мачехін - 6-4-2005 у 13:16

Ні, а що?

Олександр Чорнобиль - 6-4-2005 у 13:32

Мабуть сьогодні-завтра спам"ятаються (органи державного управління у нас неповороткі - Помаранчева революція того не змінила) і приймуть рішення, що в день поховання прапори на державних установах мають бути з чорною стрічкою. Це мабуть буде все.

Олексій Мачехін - 6-4-2005 у 13:37

Я думаю цього не зроблять :rolleyes:
Папа був великою людиною, але кількість католиків в Україні значно меньша за православних.
Зрозуміло, що ми потипу прагнемо європейських цінностей, але все ж таки, жалоба тут ні до чого - ви уявляєте собі жалобу за Алексієм ІІ в разі його смерті? Чи буде це доцільно?

сумна - 6-4-2005 у 14:19

Була інформація в новинах, що Ющенко оголосить жалобу на 08 квітня.

Користувач Олесь - 6-4-2005 у 15:41

Цікава стаття: http://www2.pravda.com.ua/archive/2005/april/4/4.shtml

Цитата:
...Багатолітнього бажання понтифіка побувати на Україні, де він був лише єдиний раз – напередодні Другої світової – на військових борах Войска Польськєго – на теперішній Львівщині, не можна було ані виконати ("а що скажуть у Москві?!"), ані відмовити йому...

...Пригадується коротке – буквально на пару хвилин – інтерв'ю з намісником Свято-Успенської Києво-Печерської лаври архієпископом Павлом (Лебедем). Питаю – чого православні так категорично заперечують право католиків побачити та поспілкуватися з Папою. Відповідь просто вбила: "мені, що римо-католики, що греко-католики – то одна Сатана". Кінець синхрону...

...Вони боялися Папи не тому, що боялися "прозелітизму" (тобто перетягування католиками у свою віру православних), а порівняння людських чеснот скромного і непосидючого Папи, який у далеко пенсійному віці робив трансконтинентальні перельоти лише для того, щоб підтримати своїх чад десь у Камеруні, Гватемалі, Казахстані...

...СРСР вважав Папу-поляка одним зі своїх чільних ворогів. На одному рівні з американським президентом Рональдом Рейганом. І це справедливо.

Бо саме ці люди зробили все, щоб знищити імперію зла. Щоб Україна і Балтія стали незалежними, щоб наші хлопці повернулися з Афганістану, щоб всі комуністичні режими у Східній Європі впали, а німці зажили єдиною нацією...

Captivitas - 9-4-2005 у 08:53

Жалобний Львів від Нормалайзера
http://www.livejournal.com/users/normaliser/67744.html

dr.Trollin - 9-4-2005 у 10:24

http://www.livejournal.com/users/vokintrop/142519.html?view=233911&...

Нормалайзер - 9-4-2005 у 22:20

я дійсно не знаю, чи оголошувала влада жалобу - я майже не дивлюся зараз ТВ і, якщо по правді, не цікавлюся політикою.

мені приємно, що люди врешті самі вирішують, що варто продемонструвати своє ставлення до смерті Папи

добре, що ніхто цьому не перешкоджає
добре, що владці утримуються від перебирання ініціативи (хоча, наприклад, всі, кому тільки не ліньки, поприваландалися нині на Сихів закладати Парк Папи, і Садовий зі своєю Садопоміччю, і Пора, і інша політпаразитуюча нечисть)

я думаю, що велич Папи передо всім не у тому, що він сприяв падінню режимів чи зближувар непримиренних, релігійно чи умоглядно. Він не просто нагадав, але й продемонстрував, довів: найбільший дар - бути вільною людиною.

саме тому українці його вшановують.

а алексія ІІ, мабуть, не стануть

Олексій Мачехін - 10-4-2005 у 06:49

Влада оголосила жалобу, так що подібні правори були по всій країні незалежно від уподобань віруючих.

сумна - 17-4-2005 у 12:55

Вітер епохи свистить біля скроні.
Шукаю свою до нього дотичність.
Бо я - лише свідок цієї агонії:
Велика Людина відходить у вічність...

Tempika - 17-4-2005 у 16:22

..дуже влучно сказано...