Форум Рідного Міста

Де шукають люди в Інтернеті

Андрій Пелещишин - 26-12-2002 у 23:57

Є статистика, де люди шукають інформацію в Інтернеті.
Здається вперше за останні роки пошуківець обійшов портал

Сама статистика: searchenginewatch.com
Google 29.2%
Yahoo 28.4%
MSN 28.1% *
AOL 19.7%
Ask+Teoma 10.3%
Netscape 5.5%
Overture 5.4%
InfoSpace 5.1%
AltaVista 4.4%
Lycos 4.4%
Looksmart 3.5%
EarthLink 1.8%

*Відсоток від MSN напевно завищено за рахунок деяких властивостей популярного Internet Explorera.
При обрахунку очки добавлялися сайту за 1 звернення за місяць. Тому сума відсотків перевищує 100%

Аналізуючи статистику, відмітимо що ринок пошуку в Інтернет на сьогодні фактично розділений між двома надпотужними сервісами - Google (забезпечує пошук на Google, Yahoo, AOL, Netscape) та Inktomi (забезпечує пошук на MSN, Lycos, AOL, Netscape та ін, планується часткове забезпечення Yahoo)
AltaVista далі втрачає свої позиції. Перспективний пошуковець Teoma ще не набув популярності (але потроху набуває).

Серед каталогів лідерів троє. Відкритий, великий та безкоштовний ODP (підтримує Google Directory, AOL, Netscape, Ask та безліч дрібніших), напівплатний Looksmart+Zeal (підтримує MSN та Looksmart) та елітний Yahoo.

Роман Голощук - 29-12-2002 у 12:15

Андрію!
А чи є статистика по українським та російським пошуковцям?

Андрій Пелещишин - 29-12-2002 у 13:55

По російських пошуковцях(вони ж каталоги) маю якусь залишкову інформацію в голові (звідки впала не пригадую ;) ):

Яндекс - лідер (біля 40%)
Рамблер - трохи менше
Апорт - третина Яндекса
Туртле та Пунто десь по 2 відсотки

В Україні боюся якісної інформації може і не бути.
Реально, пошуківець один (Мета). Каталогів до біса. Але ними мало хто користується.
По моїх спостереженнях Мета (хоч вона українська) не має глибшої індексації УАнету ніж Google та Яндекс. А якість пошуку гірша (не використовуються сучасні алгоритми) Тому і шукають люди все рівно на Яндекс та Google.

Djin - 5-2-2003 у 02:52

я шукаю в google і всім раджу - дійсно якісний пошук.

False - 7-2-2003 у 11:31

А я шукаю на рамблері і google (через те що він вбудований в аську:)

Користувач Олесь - 7-2-2003 у 19:18

Досить часто користуюся Інтернетрями (http://www.internetri.net). Наприклад, можна знайти і неофіційні сторінки українських виконавців з mp3. Цікаві там і енциклопедія Всевідо, і знимки.

Андрій Пелещишин - 7-2-2003 у 20:10

Цитата:
А я шукаю на рамблері і google


Google - якісний пошуковець, а рамблер = :(
Я вже б краще яндексом користався. Там алгоритми нормальні а рамблер по топ100 шукає, що далеко не завжди правильно.

Думаю, для пошуковця не головне, чи він у аську вбудований

Андрій Пелещишин - 15-7-2003 у 09:09

Новина зі світу пошуковців - Yahoo придбав Overture. Чим в майбутньому зміцнить (можливо) свої позиції. Тепер Yahoo є власником таких ресурсів пошуку інформації:
Yahoo Directory
Overture PPC
Inktomi Search
Altavista Search
FAST Search

Але як не дивно, пошук по Інтернету на Yahoo далі планується реалізовувати через Google. ПАРАДОКС!

fish - 15-7-2003 у 11:52

тільки гугль

Правильні алгоритми роботи з користувачами

Користувач Олесь - 11-8-2003 у 17:20

А чому це якщо набрати в рядку бровзера http://www.meta.ua, то сторінка зобразиться російською мовою? Тобто там можна потім змінити мову на українську або англійську, але чому дефолт - по-російськи?
Причому я підозрюю, що коли користувач з України, то сторінка зобразиться по-українськи - видно виловлюють закордонні адреси, щоб "правильно" потім представити український веб-ресурс.
Спробуйте відкрити ту сторінку і дайте знати, що там в кого було.

Олексій Мачехін - 11-8-2003 у 17:29

Ні, нічого не буде - я завше набираю http://meta.ua/ua
Але то ганьба - згоден.

Олексій Мачехін - 11-8-2003 у 17:38

Тре їм натякнути на сайт Динамо Київ - там обираєш мову один раз - при вході і сторінка для цього РС має завше обрану мову.

Користувач Олесь - 11-8-2003 у 17:43

Це мені нагадує - приїжджаю в Україну автом із закордонною реєстрацією, коло Львова мене пиняє поліцай, місцевий хлопака, і починає по-російськи говорити, причому то йому тяжко йде - ну холєра ясна, шоб він скис - чесне слово, як 20 років тому, всі контакти із закордоном тільки по-російськи. От мені і цікаво - враховуючи, що львів'яни "не купують компактів з українською музикою", що "радіо - не наше", "чи існує взагалі українське телебачення", що Мета першу сторінку показує по-російськи, рівно ж як і поліцай з іноземцем намагається комунікувати - це що, спрямована кампанія? Ну напевно ж той поліцай (на вид йому років 22-25) не так наковтався того, що ми, ті кому років на 10 більше - декламування віршиків про Лєніна, російська - мова міжнародного спілкування і так далі. Значить, є якісь інструкції, як повинні розмовляти поліцаї? Невже так зле все прогресує?

Олексій Мачехін - 11-8-2003 у 17:46

Ні, просто, оскільки неіснує програми реабілітації української мови, природній процес її "активізації" затягнувся. То все виправиться.

Андрій Пелещишин - 11-8-2003 у 18:51

Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Паславський
Так і є російська, сайт ігнорує налаштування переглядача :(
Українська версія тут :http://www.meta.ua/ua/
Криво зроблено :(


Нічого не криво. Абсолютно нормально та правильно. (я не маю на увазі те що стартова сторінка - російськомовна, а те що вона "неадаптивна". Звичайно, вона мала б бути україномовною)

Підлаштування під настройки юзер-агента називаються клоакінгом, і можуть мати вкрай негативні наслідки, і крім того не дозволяють скористатися багатьма перевагами багатомовних сайтів.

Мова йде в першу чергу про просування сайту в Інтернет та про юзабіліті.

rost - 11-8-2003 у 23:45

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Тре їм натякнути на сайт Динамо Київ - там обираєш мову один раз - при вході і сторінка для цього РС має завше обрану мову.

Це в корінь не правильно. В Україні є одна державна мова-- українська, тому головна сторінка має бути українською, а коли є бажання утримувати іншомовні весії став собі лінки на головній.
У офіційно-двомовних країнах, як-то Канада чи Бельгія головна сторінка, як правило просто два лінки на вибір користувача, щоб ніхто не почував себе утиснутим.
А в Україні головна сторінка російською, це просто черговий плювок рускоязичного в українців.
UMC, наприклад, хоч і куплено росіянами, здає собі справу, в якій країні знаходиться. В них російськомовної версії взагалі не тримають. А Київстар, на українців плювати хотів. Там українську версію ще треба пошукати між всякими win, dos, koi. Мовляв, як ми і dos, koi (до речі виключно русскоязичні) тримаємо, то нате вам "націоналісти" і вашу.

Ihor Byra - 12-8-2003 у 11:30

З російських я користуюся АПОРТом, а так --- GOOGLE.
З українських я ще не знайшов нормального -- МЕТА - може бути, але не зовсім те що треба

Андрій Пелещишин - 12-8-2003 у 13:01

META практично припинила обновляти базу. А алгоритми рангування застарілі та примітивні. Базуються лише на тексті сторінки без врахування таких показників як PageRank

Олексій Мачехін - 12-8-2003 у 15:13

Цитата:
Першим відправив користувач rost
Це в корінь не правильно. В Україні є одна державна мова-- українська, тому головна сторінка має бути українською, а коли є бажання утримувати іншомовні весії став собі лінки на головній.


Пан rost так напав на мене - ніби я цю мету робив....:saint:

Андрій Пелещишин - 20-2-2004 у 10:08

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Новина зі світу пошуковців - Yahoo придбав Overture. Чим в майбутньому зміцнить (можливо) свої позиції. Тепер Yahoo є власником таких ресурсів пошуку інформації:
Yahoo Directory
Overture PPC
Inktomi Search
Altavista Search
FAST Search

Але як не дивно, пошук по Інтернету на Yahoo далі планується реалізовувати через Google. ПАРАДОКС!

Це було давно.
А тепер Yahoo здійснив переміщення системи пошуку на базу Інктомі.
Тому Google тепер буде в прямій конкуренції з Yahoo. Хоча, як на мене пошук Inktomi набагто нижчої якості ніж пошук Googla, і Yahoo ставить себе під загрозу втрати популярності серед користувачів.

freak - 22-2-2004 у 12:10

google - 4ever

Ігор Мартинів - 22-2-2004 у 13:16

А як вам пошук від bigmir.net ?

Андрій Пелещишин - 22-2-2004 у 20:00

Морально застарілі агоритми (без використання технологій типу PageRank наскільки я в курсі) та невелика база.
Хоча теоретично з часом і при належних інвестиціях вони можуть перетворитися в аналог російського Рамблера.

RedHead - 28-2-2004 у 01:29

Я користуюсь гуглом(якщо по Україні та світі), а також яндексом(якщо щось потрібно знайти в рунеті)

Asmera - 28-2-2004 у 16:13

Google, Yandex, mail.ru і дууууже рідко Мета

Наталка - 28-2-2004 у 17:24

Все теж саме, за винятком "mail.ru". :)

Asmera - 28-2-2004 у 17:35

А до речі, як виявилося, непогана системка.Не гірша за Яндекс. Я аж здивувалася :)

Андрій Пелещишин - 28-2-2004 у 19:43

mail.ru тотожне Google

Asmera - 28-2-2004 у 19:55

Тбто тотожнє? то те саме тільки під іншою назвою? Чи що ви мали на увазі?

Андрій Пелещишин - 28-2-2004 у 20:54

За угодою з світовим пошковцем Google російський портал Mail.ru у результатах пошуку просто відображає результати аналогічного пошуку на Google (тобто фактично шукає кожен раз Google, а mail.ru просто показує що google знайшов).
Продажа (а це саме продажа) результатів пошуку для Google є звичною справою. Так донедавна yahoo також просто ретраслював пошук Google (пару тижнів тому ситуація змінилася, дивіться вище). Аналогічно поступають багато інших популярних сайтів - щоби не тратити гроші на організацію власного пошуку купляють пошуковий сервіс у одного зі світових пошуківців (Inktomi, Google та Teoma). Детальніше про розклад між пошуківцями і порталами я писав у першому повідомленні цієї теми. З того часу змінилося, те що Yahoo тепер уже використовує результати пошуку не Google а Inktomi.

У Росії подібний бізнес хоче запровадити Яндекс (для цього передбачається використання сервісу xml.yandex.ru)

Теоретично, шукаючи на mail.ru та google користувач може бачити різні результати. Це зобумовлюється тим, що google є дуже великою системою (з кількома тисячами серверів по усьому світу) і не встигає миттєво синхронізувати бази даних по усьому світу. Тоді на сервері, що використовується для підтримки пошуку на mail.ru може бути застаріла інформація.
Така ситуація (розбіжності результатів пошуку) раніше виникала раз на місяць і тривала до пяти днів і це називалося "танцем гугла". Тепер сихронізація відбувається постійно.

Крім того, не виключено що mail.ru непомітно втикає в результати пошуку комерційну рекламу та трохи додає до опису знайденого інформації з власного каталога сайтів.

Asmera - 28-2-2004 у 21:19

Дякую, тепер зрозуміло :)

Dмитрик - 28-2-2004 у 22:37

Тільки Google...

Serjo - 29-2-2004 у 09:01

Google.com.ua - супер. Особливо, коли потрібна точність - точне він видає класно.
Yandex.ru - іноді, коли воно не знаходить, то користуюсь вказаними внизу пошуковиками.
Meta.ua - не дуже поганий.

тут один москволюб писав про бігмір. чужинськими расистськими пошуковиками не користуюсь. сайт, який ненавидить українську мову - для мене є ворожим. люди, які роблять йому рекламу - агенти впливу.

Андрій Пелещишин - 29-2-2004 у 12:04

Усе, Serjo за стійкі спроби образити інших користувачів Форуму я Ваc блокую.

Олексій Мачехін - 29-2-2004 у 12:54

Мабуть яндекс - просто взірезь розповсюдження української.

Я шукаю в Ґуґлі

Тарас Сорока - 29-2-2004 у 13:18

Ґуґл -кращий! А в Яндексі бачив пошуковик-клон для українського сегменту. Забув тільки як називається. Слабенький.:(

Asmera - 29-2-2004 у 13:27

А що то за Ґуґл український? Він шукає по україномовних сайтах чи просто з врахуванням української мови?

Олексій Мачехін - 29-2-2004 у 15:54

Там можна налаштувати як хочеш.

Asmera - 29-2-2004 у 18:19

Вай, яка краса! Власне кажучи, вперше про таке почула :) Тре неодмінно спробувати.

fish - 1-3-2004 у 08:47

Український гугль може на вибір шукати і загалом у мережі і в українській мережі. Є ще функція "шукати укр. мовою", але, чесно кажучи, вона якась глючна.
Щоб видобути, в кінці адреси просто дописуєш укр. домен google.com.ua
А укр. клон гугля - це, мабуть, Сова? http://www.sova.com.ua/

Реплікант10322195 - 4-3-2004 у 03:21

В деяких плагінах до броузерів http://www.steadysearch.com/ прописаный першим і по замовчуванню. Я би не проти, якщо б цей пошуковець сприймав кирилицю з першого разу а не з 3-го :).
Що скаже шановне панство про самонавчающийся (ось так:) steadysearch?. Як на мене, то англомовний пошук краще проводити спочатку по ньому, а в особливо важких випадках звертатись до гогла.

Daos - 22-3-2004 у 06:38

Маю наступні побажання:
1. Для пошуку україно- російькомовних ресурсів - однозначно (без жодних але) Яндекс. Морфологія мови - надзвичайно потужна деталь у пошуку, Гугл пролітає як фанера над Парижем;

2. Для англомовного контенту - звісно Гугл, решта, так би мовити, лише "жалкоє подобіє..."

Це з точки зору практичного суб'єктивного досвіду.

P.S. Наша украънська пошукова Мета - нажаль частенько перевантажена в години-пік, а по-друге, як це не печально шукає вітчизняний ресурс гірше за Яндекс.