Форум Рідного Міста

Пам'ятники та вулиці Львова - чи варто?

Тарас Гулка - 27-12-2002 у 16:48

Йшов сьогодні на роботу і побачив, що вже змонтували пам'ятник Чорноволу. Завтра має бути відкриття. І така мене гордість взяла за наше місто: це ж вже всі вулиці відремонтували, всі будинки відреставрували, зарплату вчителям повиплачували. Дійшли до пам'ятників.

Взагалі-то, я нічого немаю проти Вячеслава Чорновола. Був собі хороший дядько. Я навіть за нього не раз голосував (він проходив по моєму окрузі).
Ну назвали його іменем величезну вулицю, але чи на часі витрачати гроші на пам'ятник?

Р.S. Ще більша гордість мене переймає за маленьке містечко Золочів на Львівщині. Там недавно теж вікрили пам'ятник Чорноволу.

vovka - 28-12-2002 у 06:38

Цитата:
Першим відправив користувач Тарас Гулка
Йшов сьогодні на роботу і побачив, що вже змонтували пам'ятник Чорноволу. Завтра має бути відкриття. І така мене гордість взяла за наше місто: це ж вже всі вулиці відремонтували, всі будинки відреставрували, зарплату вчителям повиплачували. Дійшли до пам'ятників.

Взагалі-то, я нічого немаю проти Вячеслава Чорновола. Був собі хороший дядько. Я навіть за нього не раз голосував (він проходив по моєму окрузі).
Ну назвали його іменем величезну вулицю, але чи на часі витрачати гроші на пам'ятник?

Р.S. Ще більша гордість мене переймає за маленьке містечко Золочів на Львівщині. Там недавно теж вікрили пам'ятник Чорноволу.



Кажуть , що гроші в с оновному були з доброчинних внесків, а не з бюджету.
А щодо памятників, то я згоден з Тарасом Чорноволом, хоча він мені і не імпонує як політик. Так от він сказав, що кількість памятників не потрібно доводити до абсурдної, так як колись з памятниками Леніна. Декількох хватить.

Шановні!

Worman - 28-12-2002 у 12:50

Поминаючи усі життєві негаразди і проблеми хочу звернути вашу увагу на художню цінність пам'ятників, які встановлюються у нашому місті. Відсутність у Львові на протязі довгих років скульпторської школи спричинило неспроможність сучасних скульпторів створювати монументи, які б відповідали рівню творів дорадянського мистецтва. В результаті маємо цілий ряд макабричних і незграбних бронзових (данина радянській гігантоманії) постатей, які, поминаючи абсолютну їх невідповідність до архітектурного середовища нашого унікального міста, не відображають те, що задумано. Щодо пам'ятника Вячеславу Чорноволу, то тут ми вже маємо повний абсурд. Незрозуміло, Горинь це чи Чорновіл? А може збірний образ? Мало того, відчувається явна неврівноваженість зображуваної постаті. А родзинкою, безумовно є пальці! Ну невже скульптор не знає як вони ростуть? Це ж не морква! І ніхто не здивується коли одного прекрасного ранку двох з них просто не стане. :o

Я не проти памятників в принципі, але мені важко дивитися, як Львів, завдяки різним маргінальним впливам, впевнено перетворюється на посміховисько.


"Взагалі-то, я нічого немаю проти Вячеслава Чорновола. Був собі хороший дядько. Я навіть за нього не раз голосував (він проходив по моєму окрузі)."

Знаєте, шановний, потрібно бути повним профаном в політиці та новітній історії, щоб назвати В. Чорновола "Був собі хороший дядько"! І голосували ви за нього, чи ні, нікого тут не цікавить. Наскільки я розумію, ви просто нездатні осягнути маштабів його діяльності. Для цього необхідний певний рівень... Адміністратор....???


Тарас Гулка - 28-12-2002 у 15:02

Цитата:

Знаєте, шановний, потрібно бути повним профаном в політиці та новітній історії, щоб назвати В. Чорновола "Був собі хороший дядько"!


Хто такий Чорновіл я чудово знаю, проте в даному випадку я обговорюю не його особу, а діяння наших можновладців.

Цитата:

І голосували ви за нього, чи ні, нікого тут не цікавить.


А ви вже знаєте думку всіх учасників форуму, що так впевнено стверджуєте ?
А взагалі-то, цією фразаю я хотів сказати, що підтримував його як політика.

Цитата:

Для цього необхідний певний рівень


Рівень чого ? І який він у Вас ?


Цитата:

Адміністратор....???

Перш за все адміністратор в розділі "Львів в Інтернеті". Я фахівець в галузі інформаційних технологій. Чи Ви вважаєте, що адміністратор комп'ютерного форуму обов'язково має бути політиком, істориком ... Я чомусь думав, що він перш за все повинен щось петрати в ІТ.

Зупинімося на секунду!

Андрій Пелещишин - 28-12-2002 у 15:20

Друзі!
Хотів сам щось розумне сказати, але передумав. Вже досить сказаного.
Прошу вас не вивалюватися за межі задекларованої дискусії. Дуже до речі актуальної (я не тільки про пам'ятник Чорноволу, а взагалі про пам'ятники у Львові та Україні).
Дискусію про історичну постать Чорновола я думаю можна припиняти. Якщо хочете продовжувати, то краще перенести її в розділ "Україна, Європа, Світ". Якщо будуть наступні повідомлення про це, то я так і зроблю (відділю частину повідомлень у інший розділ).

А Тарас звичайно як учасник Форуму поступив неграмотно - фактично сам відкриваючи дискусію, відійшов у свому повідомленні від головної теми до іншої ("характеристика політика)". Прошу інших не повторяти цієї помилки.

Панове!

Worman - 28-12-2002 у 16:38

Абсолютно згідний з висновком п. Андрія, хотів би лишень поцікавитися, чому Ви, п.Тарас, не відреагували на мій коментар стосовно теми дискусії, яку самі розпочали, а відгукнулися тільки на те, що торкнулося Вашого самолюбства. Таким чином Ви аж ніяк не додаєте цьому обговоренню фактичного матерілу, а переводите його в русло обговорення навіть не постаті В.Чорновола, як політика, а своєї власної. А ця тематика для МЕНЕ аж ніяк не цікава. Щоб дізнатися думку інших учасників форуму пропоную Вам, як Адміністратору провести опитування на тему "Чи цікавить вас як голосував на виборах 1994, 1998 років п. Тарас Гулка". І тоді ми неодмінно отримаємо об'єктивні результати. :)
Вибачайте, якщо я вас чимось образив, але настільки цинічне трактування постаті покійного В. Чорновола (світла йому пам'ять) спричинила мою дещо емоційну відповідь.

"Перш за все адміністратор в розділі "Львів в Інтернеті". Я фахівець в галузі інформаційних технологій. Чи Ви вважаєте, що адміністратор комп'ютерного форуму обов'язково має бути політиком, істориком ... Я чомусь думав, що він перш за все повинен щось петрати в ІТ."

Згідний з вами на 100%. Усім повинні займатися професіонали.

А щодо мого рівня...Не мені про це судити. Кожен має повне право сам формувати думку про свого співрозмовника.

На цьому з дискусії усуваюся. До появи коментарів по суті.

Щиро Ваш Worman :cool:

Про пам'ятник!

Роман Голощук - 28-12-2002 у 18:37

Хлопці! Кожен має свою думку. Але у своїх повідомленнях намагаєтесь не переступати межу. Не опускайтеся до обговорення "особистісних" характеристик співрозмовника.
А тепер по темі дискусії.

У Львові в суботу урочисто відкритий пам’ятник В’ячеславу Чорноволу, повідомляє ForUm. Бронзовий монумент роботи скульптора Івана Самотоса висотою біля трьох метрів зведений в сквері навпроти будівлі обласної ради. Фігура В. Чорновола увіковічена в момент ходьби. Права рука підкинута вгору з трьома піднятими пальцями, що символізують український герб – Тризуб, а ліва стиснута в кулак. Вартість робіт по встановленню пам’ятника – понад 500 тис. грн., з яких більше 200 тис. виділені Львівською обласною радою, а інші кошти – добровільні пожертвування. У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь голова Львівської обласної ради Михайло Сендак, глава обласної адміністрації Мирон Янків, міський голова Львова Любомир Буняк, дружина В. Чорновола Атена Пашко, сини Андрій і Тарас, а також група депутатів парламенту - Юрій Ключковський, Петро Олійник, Ярослав Кендзьор, Лесь Танюк, Олег Тягнибок і Володимир Яворівський. На мітингу було присутнє більше за тисячу львовян. Це вже другий пам’ятник В. Чорноволу у Львівській області. В минулу неділю в райцентрі Золочев також був відкритий пам’ятник В. Чорноволу – він відсидів там останні 15 діб ув’язнення в 1989 році. 24 грудня В. Чорноволу виповнилося б 65 років.
В. Чорновіл очолював найбільшу партію національно-демократичної орієнтації - Народний Рух України. З часів утворення Руху осінню 1989 він був одним з його лідерів, а з перетворенням Руху в партію в грудні 1992 року став його головою. З 1990 року обирався депутатом українського парламенту. В. Чорновіл - автор ряду книг, відомий публіцист. Трагічно загинув в автокатастрофі під Києвом 25 березня 1999 року, коли його автомобіль врізався в “КамАЗ” з причепом, що розвертався на шосе.

Романе!

Worman - 28-12-2002 у 18:51

Відомо що пише преса, а хотілося б почути твою думку в ції справі.

Андрій Пелещишин - 28-12-2002 у 18:58

Цитата:

Кажуть , що гроші в с оновному були з доброчинних внесків, а не з бюджету.


Повідомлення ForUm є фактично відповіддю на твердження vovkа

Цитата:

робіт по встановленню пам’ятника – понад 500 тис. грн., з яких більше 200 тис. виділені Львівською обласною радою, а інші кошти – добровільні пожертвування.

Роман Голощук - 29-12-2002 у 11:30

На прохання дописувача Worman поділюся своїми думками по темі дискусії:

1) Пам’ятники потрібні, оскільки вони є своєрідною подякою справам людей, які відтворенні на них. В’ячеслав Чорновіл заслуговує того, щоб його та його боротьбу за незалежність України пам’ятали. Заслуговує того, щоб спогади про нього продовжували жити у серцях та справах живих!
2) Мистецьку цінність створеного пам’ятника я, нажаль, оцінити не можу – я ще не бачив його на власні очі. Хоча й бачив по телебаченню репортаж з відкриття цього пам’ятника, де скульптор пояснював, чому Чорновіл зображений з трьома піднятими угору пальцями. Це, за його словами, символ „Тризуба”, яким В’ячеслав Максимович завжди вітався з людьми на зібраннях та віче.

Закінчити це повідомлення хочу словами Леся Танюка:
„В’ячелав Чорновіл хотів бачити людей кращими і вірив, що висока ідея ушляхетнює. Він прагнув нести у політику мораль. І вже тому був приречений”.

Андрій Пелещишин - 29-12-2002 у 14:01

Взагалі, деколи (сподіваюся, пам'ятника Чоноволу це і не стосується) мені задається, що на деяких сучасних пам'ятниках та інших творіннях треба вішати таблички, які б пояснювали далеким від мистецтва людям, що значить той чи інший символ ;)

Хоча є інше явище - деколи нові пам'ятники та споруди людям не подобаються, а через якийсь час вони стають символом міста (так здається було з Ейфелевою вежею).

Семен - 2-1-2003 у 14:33

Памятник Чорноволу не видел, поэтому обсуждать его художественную ценность не буду, но на памятник себе во Львове г-н Чорновол заслужил...

Но вызывают большин сомнения необходимость установки некоторых других монументов в нашем городе
Например: Зачем перед УВД установили герб города Москвы? Что это специально? Шутка такая? Или бабло откатили и не важно что изображено?

Павло Жежнич - 3-1-2003 у 18:40

Пам'ятник В.Чорноволу ще не встиг побачити. Але треба сходити, щоб подискутувати з вами на тему його мистецької якості.

А тепер по суті. В.Чорновіл був доволі неординарною фігурою в українській політиці. Мені особисто не все в ньому подобалося.

Але думаю, вже не час його судити, а треба дивитись на те позитивне, що він зробив. А такого є багато. Тому вважаю, що він пам'ятник заслужив. Саме у Львові. Чи вибрали для нього відповідне місце, і чи сам пам'ятник відповідає постаті В.Чорновола, не знаю, бо не бачив (як побачу, то поділюся враженнями).

Мені дуже не подобається, що вулицю 700-річчя перейменували на проспект В.Чорновола. Сумніваюсь, що ця назва приживеться в найближчому майбутньому. Та й чи потрібно це?

Семен - 3-1-2003 у 20:02

Согласен, с Zuzu,
лучше бы Алтайскую назвали его именем.

Хотя, что переименований, меня больше бедная Топольная добивает... Коммуняки её переименовывали, потом демократы вместо того, чтобы вернуть историческое название снова нашли новое наименование, а народ как говорил Топольна, так и говорит. А если правильно называет, значит приезжий...

Андрій Пелещишин - 3-1-2003 у 20:36

Семене, будь-ласка, враховуйте зміни в правилах щодо мови Форуму.

Я живу на Топольній (перепрошую на Мазепи) і мені прикро, що славного гетьмана тепер згадують у невигідному контексті - ніби він у людей вулицю вкрав. Краще б якусь нову вулицю його іменем назвали.
Принаймні, Леннон навряд чи заслужив вулицю у Львові (хто не знає - є така вулиця - бічна Щурата) а йому нову вулицю подарували.

Тема явно розширюється,

Андрій Пелещишин - 3-1-2003 у 20:37

тому наберусь нахабства перейменувати дискусію

Ярема - 8-1-2003 у 12:12

Вернусь все таки до оплати робіт за виготовлення пам"ятника. В Україні заборонено оплачувати роботи по встановленню та виготовленню пам"ятників за кошти бюджетів усіх рівнів. А що до інформації шо деяку суму заплатила Обласна Рада, то обласна Рада має в своєму розпоряджені не тільки кошти бюджету, але і різні Фонди, що не входять до бюджету ...

Світлини пам'яника Чорновола

Андрій Пелещишин - 16-1-2003 у 15:32





Юрій Сєров - 17-1-2003 у 00:12

Наживо не бачив жоден з двох пам'ятників, але той що в Золочеві сподобався більше. До речі його вже встигли сплюндрувати. А щодо бездумності будівництва у Львові, то яскравим прикладом є арка перед головним входом на Головному залізничному вокзалі, розфарбована у жовто-зелений колір.:baddevil:

archimost - 11-2-2003 у 23:32

Хочь хтось помітив то рустикальне диво (маю на увазі дашок головного вокзалу) з веселими рибками. Куда, власне, дивився головний художник міста?
Але в контексті сьогоденого Львова дивиться органічно.
Органіка одним словом:(

Sophijka - 12-2-2003 у 18:20

Цитата:
Першим відправив користувач archimost
Хочь хтось помітив то рустикальне диво (маю на увазі дашок головного вокзалу) з веселими рибками. Куда, власне, дивився головний художник міста?


Саме тому до Львова рекомендується приїджати та від'їжджати ввечері, коли це творіння менш помітне:-)) Ви зверніть увагу на барви. Органіка органікою, але кольори...:rolleyes:

Відчуваю, що наступна репліка не повністю стосуватиметься теми, але у наш час появилася дивна мода фарбувати усе, що потрапляє під руки, у блакитний і жовтий кольори. У Криму, для прикладу, є скульптури дівчини-тенісистки і ще якогось хлопчини спортсмена. Так от - у них просто одяг і спортивні знаряддя пофарбовані у власне ці кольори. Виглядає як наруга просто-таки. А ще колись довелося розмовляти зі стареньким паном у маршрутці. Не пригадую, з чого все почалося, але закінчилось тим, що він закцентував увагу на одязі наших військових - у них, виявляється, на кожному гудзикові по тризубу... А чом би й ні? :-(

Вважаю, що повинні існувати певні межі. Стяг є стягом, а герб гербом... Бо в іншому випадку робимо самі з себе посміховисько...

Щодо пам'ятників - встановлення кожного з них викликає у Львові шквал емоцій. Але чомусь завше негативних. Згадаймо лише пам'ятник Данилові Галицькому - наче все було гаразд, допоки історики не почали обговорювати невідповідність одягу та зброї . Чи памятник Шевченкові... Й справді, мабуть недоцільно обговорювати кандидатури на увіковічнення, бо всі вони були варті того (щодо того ж таки короля Данила, то взагалі дивно, що це не зробили раніше). Але ж кожен памятник мусить мати якусь художню цінність....

Ростислав Пелещишин - 14-2-2003 у 14:04

Скільки людей - стільки і думок, тому критика нових пам"ятників неуникнима. Одним подобається іншим ні. В цьму немає нічого поганого.

Ростислав Пелещишин - 14-2-2003 у 14:04

Скільки людей - стільки і думок, тому критика нових пам"ятників неуникнима. Одним подобається іншим ні. В цьму немає нічого поганого.

Олексій Мачехін - 15-8-2003 у 14:16

Цитата:
Цитата:
Першим відправив користувач Sophijka

Відчуваю, що наступна репліка не повністю стосуватиметься теми, але у наш час появилася дивна мода фарбувати усе, що потрапляє під руки, у блакитний і жовтий кольори.


В 1991-92 роках було помічене перефарбування гаків вежевих та автомобільних кранів у національні кольори. Люди просто забули що червоний - це не прапор, це пересторога.

Проте ті, хто був у Швеції, розповідають що тамішні аборигени фарбують у НАШІ (ну і свої трішки теж ;)) кольори все на світі вагони, лавки, тощо.
То ж хіба ми гірші чи краші? Просто вони пишаються кольорами а ми ні. Ту варто нам над чимось подумати.

Торік в Маскві фарбували в ці кольоки урни. Нам варто було відповісти тим самим.
Цитата:


А ще колись довелося розмовляти зі стареньким паном у маршрутці. Не пригадую, з чого все почалося, але закінчилось тим, що він закцентував увагу на одязі наших військових - у них, виявляється, на кожному гудзикові по тризубу... А чом би й ні? :-(


Пан забув що то нормальна практика в країнах з Європейською культурою.

Цитата:

Вважаю, що повинні існувати певні межі. Стяг є стягом, а герб гербом... Бо в іншому випадку робимо самі з себе посміховисько...


Не думаю що робимо, але обережно треба - дійсно.

Sophijka - 15-8-2003 у 17:28

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Цитата:
Першим відправив користувач Sophijka


А ще колись довелося розмовляти зі стареньким паном у маршрутці. Не пригадую, з чого все почалося, але закінчилось тим, що він закцентував увагу на одязі наших військових - у них, виявляється, на кожному гудзикові по тризубу... А чом би й ні? :-(


Пан забув що то нормальна практика в країнах з Європейською культурою.



Невже? Й справді, ніколи не цікавилася як виглядають військові, але зараз хочу побачити якесь підтвердження "нормальної практики" зображення герба на кожному гудзикові. Матимете фотографії - надішліть будь-ласка...

P.S. - І бажання ліпити нац. символіку на що-небудь свідчить радше не про високу нац. свідомість, а є виявом закомплексованості і меншовартості...(Тільки непотрібно як приклад згадувати Швейцарію:))

Наталка - 15-8-2003 у 18:44

Цитата:
Першим відправив користувач Sophijka

P.S. - І бажання ліпити нац. символіку на що-небудь свідчить радше не про високу нац. свідомість, а є виявом закомплексованості і меншовартості...(Тільки непотрібно як приклад згадувати Швейцарію:))


А про що свідчить домінуюче у нас бажання забути і про національну символіку, і про Україну взагалі? Наскільки я пам’ятаю військову форму брата за совка, у нього на кожному гудзику була зірочка. Воно непогано, коли по формі бачиш, звідкіля жовнір.

І, як на мене, в якості приклада Швейцарія - то зовсім не зле. :cool: Чи в них теж комплекс меншовартости? :)