Форум Рідного Міста

Ламінат

Sergi Adamchuk - 3-6-2005 у 09:51

Підкажіть будь-ласка, якщо хтось мав справу з ламінатом, якої ви про нього думки?

Паркет стелити для мене зараз дорого, у кімнаті лінолеум і ковролін після попердніх господарів, чи варто стелити ламінат?

Олексій Мачехін - 3-6-2005 у 09:59

Вже рік лежить у мене ламінат в вітальні і коридорі. Пересвідчився, що це не домашнє покриття - линолеум дешевше, швидше і, головне, дешевше кладеться, краще підходить до домашніх умов.

Sergi Adamchuk - 3-6-2005 у 10:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Пересвідчився, що це не домашнє покриття - линолеум дешевше, швидше і, головне, дешевше кладеться, краще підходить до домашніх умов.


Що означає "не домшнє покриття", можна деталізувати? Ти хочеш сказати, що лінолеум краще?

Олександр Чорнобиль - 3-6-2005 у 10:03

Мої батьки зараз роблять ремонт і мама вимучила всіх своїх колег, всіх відомих їй фахівців з ремонтів з тієїж самої причини. ;) В результаті постелили ламінат. :P

Олексій Мачехін - 3-6-2005 у 10:10

Ламінати, взагалі, різні бувають. Я купляв за ціною 80 грн за квадратний метр, це середній. Він не клеївся, а складався (що мало забеспечити максимальну підгонку). Все одно:
- стики панелів видно, не зважаючи на те, що підлогу під ним вирівняно з точністю до міліметру (ще одна незручність - линолеум лежить на чому хочеш)
- малюнок між панелями не співпадає, як не підбирай (може за 200 грн/метр і співпаде, не знаю), але це в разі "дерев`яного" малюнку. Якщо брати монотонний, то стики буде видно ще виразніше
- ламінат чутливий до ушкоджень - впустити ножа ти вже не зможеш у власнй хаті - виб`ється малюнок, буде дірка з білими краями (їх можна замалювати, в принципі, але дірка стає чутливою до вологи)
- ламінат довше класти, треба підганяти зрізи, ріжеться він тільки гострою пилкою і добряче її псує

А в іншу кімнату я того року поклав лінолеум, лише трішки підрівнявши підлогу. Ремонт забрав в 4-5 разів менше часу, грошей і нервів. Результат з линолеумом мені більше до вподоби :)

Олексій Мачехін - 3-6-2005 у 10:11

Якщо братимеш ламінат, обов`язково пересвідчись що серія коробок однакова, інакше неспівпадіння малюнку може виразно впадати в око.

Sergi Adamchuk - 3-6-2005 у 10:14

А як відносно отеплення кімнати? Чи вартий ламінат на те, щоб замінити ним ковролін на лінолеумі?

Олексій Мачехін - 3-6-2005 у 10:20

Ламінат сам по собі не дуже гріє, під нього стелиться утеплювач, який, власне, і грає цю роль. Взагалі, на відміну від линолеуму, який раз підібрав потрібної товщини і маєш ціну ремону, ціна ламінату складається з:
- витрати на стяжку (в т.ч. вирівнюючу суміш)
- витрати на утеплювач (він не дуже дорогий)
- витрати на ламінат

Ігор Ко - 3-6-2005 у 16:35

Ламінати різні бувають. ті що продаються в нас на львівщині - як правило низької якості тож недовговічні. тому я б радив хороший лінолеум, їх у нас буває.

Юрій Сєров - 3-6-2005 у 16:55

А чому паркет дорого? ІМХО не набагато дорожче за ламінат

Sergi Adamchuk - 4-6-2005 у 09:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А чому паркет дорого? ІМХО не набагато дорожче за ламінат


Різниця таки для мене критична.. А на вашу оцінку на скільки відсотків ламінат дешевше обійдеться?

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Ко
в нас на львівщині - як правило низької якості тож недовговічні.

Власне для мене актуально Київ

Юрій Сєров - 4-6-2005 у 22:53

2 роки стикався з такою проблемою. 1м.кв. паркету коштував приблизно так само як 1м.кв. ламінату - десь в районі 10 уйо. Плюс фанера, на яку кладуть (думаю її треба і для ламінату) - непам'ятаю ціни + клеї (так само треба) + лак (тут ціни від 200 до 500 грн за банку) + робота. Банки лаку вистачає десь на 40 кв.м. Робота - 6 уйо за вк метр укладання і лакування. Клеї - 2 види (1 дорожчий і один дешевший). Ціни не згадаю...
Словом різниця лише в ціні між ламінатом і паркетом і можливо досить одного виду клею.
Різниця, мінімальна, на фоні ціни на всі матеріали.

Олексій Мачехін - 4-6-2005 у 23:09

Ламінат, дорожчий за 12-14$ складається без клею власноруч на утеплювач (1-4гр/м2). Єдина умова - ідеальна стяжка, але вона і для паркету, в принципі, не завадить. Ламінат, на відміну від паркету, не потребує лаку.

Олексій Мачехін - 5-6-2005 у 15:08

Взагалі, якщо тобі цікаво подивитися ламінат в хаті через рік після вкладання, заходь на чай до мене, заразом віддам книжки від Пелещишина.

Sergi Adamchuk - 6-6-2005 у 09:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Взагалі, якщо тобі цікаво подивитися ламінат в хаті через рік після вкладання, заходь на чай до мене, заразом віддам книжки від Пелещишина.


Цікава пропозиція, дякую за запрошення, а ти у якому районі мешкаєш?

Доречі, я як раз скоро їхатиму до Володимира-Волинського, завезу книжки.

Кутузік - 1-6-2007 у 17:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Взагалі, якщо тобі цікаво подивитися ламінат в хаті через рік після вкладання, заходь...


І як ламінат себе показав через рік експлуатації?

Andreas - 1-6-2007 у 18:08

Ламінат - ацтой! В мене в одній з кімнат ламінат, - так , по-перше в кімнаті якійсь сторонній запах відчувається, по-друге стілець на роликах по ньому катати не можна - псується, по-третє пошкодити його - раз плюнути. Паркет (чи якісний лінолеум) краще.
Хоча свіженастелений ламінат виглядає непогано. І тільки...

Кутузік - 1-6-2007 у 18:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
Ламінат - ацтой! В мене в одній з кімнат ламінат, - так , по-перше в кімнаті якійсь сторонній запах відчувається, по-друге стілець на роликах по ньому катати не можна - псується, по-третє пошкодити його - раз плюнути


Може просто дешевенький ламінат? Читаю в рекламі ламінату - 15 років гарантії. Невже німці брешуть?

Andreas - 1-6-2007 у 21:41

Цитата:
Кутузік
Невже німці брешуть?


А що, німці не люди?

Юрій Сєров - 2-6-2007 у 11:36

Також помічав на роботі в приміщеннях з ламінатом доволі специфічний запах.
Ще однією, дуже незначною перевагою, є легкість і швидкість укладання.
У всьому іншому - паркет кращий!

Hanor Narasson - 2-6-2007 у 12:19

Остаточно, якщо хочете щось дуже вже "зносостійке", то є промислові лінолеуми, з класами зносостійкості десь 41-43. "під паркет" там рисунків правда немає, в-основному "кашка", але в офігівающій кількості кольорів :o
У Львові на Збоїщах є фірма, яка тим торгує і укладає (там є свої нюанси). В моєму банку виклали таку підлогу з логотипом - за 5 років немає найменших слідів "вичовгування" (а це ж який потік людей!!!!! ) Правда, може скоро мінятимуть, бо йде ребрендинґ і логотип буде інший. :baddevil: