Форум Рідного Міста

Вартість будівництва 1 пов. будинку

Андрій Гарасим - 4-6-2005 у 16:58

Скільки на вашу думку потрібно на будівництво 1 пов. невеликокго будиночка (без викрутасів), в когось був такий досвід будівництва. Що дешевше, купити квартиру чи будувати самому хату?

Andreas - 4-6-2005 у 20:48

Ну само собою, що будувати самому дешевше, але клопотів....
Нормативна вартість по Україні – 254 уо за 1 м2 загальної площі. Але то з розрахунку, ну скажемо, 9-ти поверхівки. На власний одноповерховий будинок кладіть 300-350уо. Додайте до цього вартість підключення мереж (вода, електрика і т.і. – а може їх Вам за 5 км тягнути потрібно?), затрати на землю, хабарі чиновникам....

Юрій Сєров - 4-6-2005 у 22:58

Власний будинок, то є власний будинок, і ніяка квартира з ним не зрівняється...
Проблема, ІМХО, на сьогодні не у вартості будівництва, а у вартості землі...

Андрій Гарасим - 4-6-2005 у 23:32

Думав над варіантом спільного будівництва житла, скажімо особняк на 4 сім'ї, вартість має бути дешевша і сусідів можна підібрати за власним бажанням, і будувати разом простіше.Непогана ідея, як думаєте?

Юрій Сєров - 5-6-2005 у 00:19

Ідея супер! :) Лиш би гроші були! :)
Та й стосунки між людьми бувають дуже непростими, коли йдеться про таку відповідальну справу. Будувати разом не завжди простіше. Знайдеть хтось, хто почне линяти або з грошима проблеми почнуться...
Та й на особняк на 4 сім'ї треба місця багато...

Andreas - 5-6-2005 у 00:21

Цитата:
Юрій Сєров
Проблема, ІМХО, на сьогодні не у вартості будівництва, а у вартості землі...


В Брюховичах вартість землі складає приблизно 5% загальної вартості будівництва. Точніше, складала рік тому, але не думаю, щоб вартість землі підскочила у рази...

Цитата:
Андрій Гарасим
Думав над варіантом спільного будівництва житла, скажімо особняк на 4 сім'ї, вартість має бути дешевша і сусідів можна підібрати за власним бажанням, і будувати разом простіше.Непогана ідея, як думаєте?



Ідея погана. Як тільки між Вами, та Вашими співвласниками будови стане питання розподілу витрат, ви стаєте лютими ворогами, будівництво глохне, фундамент, стіни і решта збудованого стають „закопаними в землю” коштами.
Якщо будувати – то будувати самому!

Юрій Сєров - 5-6-2005 у 00:35

Цитата:
В Брюховичах вартість землі складає приблизно 5% загальної вартості будівництва. Точніше, складала рік тому, але не думаю, щоб вартість землі підскочила у рази...

... і скільки коштує/коштувала "сотка"?

А ідея не "погана", а швидше делікатна. Дуже багато залежить від людей, з якими ви це задумали зробити. Менше співвласників - більше шансів на успіх. Але думаю простіше збудувати повністю, а потім продати 3 квартири.

Андрій Гарасим - 5-6-2005 у 08:16

В Брюховичах вартість землі складає приблизно 5% загальної вартості будівництва. Точніше, складала рік тому, але не думаю, щоб вартість землі підскочила у рази...

На жаль ціни на землю ростуть як на дріжжах, для прикладу знайомий в Борисполі (під Києвом) купив ділянку два роки назад за 2000 у.о., на сьогодняшній день вона коштує разів у 10 дорожче, непогане вкладання грошей:sing:

Напевно будувати дійсно краще самому, будуєш раз і на все життя, єдина проблема кошти на будівництво потрібні більші. З нинішніми % кредит брати ну аж ніяк не вигідно.
Правда Юлька, чув, обіцяла знизити ставку 3-6%, але чого вона тільки не обіцяла :sing:

Andreas - 5-6-2005 у 08:37

А іпотечного кредиту зовсім нема?

Andreas - 5-6-2005 у 08:51

Цитата:
Юрій Сєров
... і скільки коштує/коштувала "сотка"?

А ідея не "погана", а швидше делікатна. Дуже багато залежить від людей, з якими ви це задумали зробити.


Півтора роки тому я продав свої 6 соток за 500 уо. Але то тільки дякуючи тому, що сусідня з моєю ділянка теж продавалася, і разом у нового власника стало 12 соток. А так – взагалі ніхто купляти не хотів. 6 соток-що то є? Мало для нормального будівництва!

Ідея, повторюю, погана. Від людей не залежить нічого – коли навіть між найкращими друзями встають гроші, виникають конфлікти. Така вже істота – людина.

Андрій Гарасим - 5-6-2005 у 09:42

Гарненька стаття про іпотечне кредитування http://www.obriy.pib.com.ua/47_04/05.shtml
"Все більше банків пропонують кредити для придбання нерухомості (зараз таку послугу надають близько чотирьох десятків банківських установ). Щоправда, іпотека – задоволення не з дешевих. І для громадян, і для банків. Аби придбати квартиру за чужі гроші, слід, перш за все, мати й свої, як правило, не менше 30% вартості квартири. А окрім того, стабільний заробіток, який має бути значно вищим від мінімальної зарплати і становити не одну сотню доларів. Втім, навіть якщо хтось має зараз зарплату 500 – 700 доларів, чи може він бути впевненим у тому, що і через десять років матиме такий заробіток? Тому іпотечне кредитування нині, на жаль, доступне лише для близько 5% українців. Для банків це теж досить ризиковано, адже, якщо раптом ціни знизяться, вони втрачають забезпечення кредиту. Хоча споживача мало хвилюють проблеми банку. Для нього головне, щоб відсотки були нижчі, як і стартова ціна, аби він міг дозволити собі купити квартиру в кредит у будь-який момент, а не довго й нудно збирати перший внесок, розмір якого зростає щодня. Щоб виплати за кредитом були співвідносні з його доходами, а не витягували з нього всі жили. Як-от на Заході: чотири відсотки на тридцять років і менше 10% вартості, які треба внести одразу."

Andreas - 5-6-2005 у 10:14

Знов лапша на вуха. Житло – не картопля, на нього ціни не скачуть, а повзають. По друге, кредит дається на будівництво, а це значно меньші гроші, ніж вартість вже готової квартири, яка йде під заставу. Іпотека – безпрограшна лотерея для банку.
І кредит на заході – 2,3% (якщо сім’я з дітьми будує помешкання для себе відсотки платить держава), початковий капітал - 0

Demyan - 6-6-2005 у 09:45

на разі для мене це теж дуже актуальне питання. Я взнавав скажімо багато чого залежить і від того де будувати хати, я склоняюся до навколишніх сіл (не далі 15 км від львова і що б маршрутки були). Пляц коштує від 5 до 10 тисяч. Далі рекомнудють (ті хто будував), збудувати коробку на два повирхи та обладнати перший поверх щоб можна було жити, якщо відразу не вистачає коштів. по неточним даним така вся хата обійдеться десь в 30 000 тисяч з незакінченим другим поверхом. Все залежить ще від розмах наприклад які вікна? які двері? огорожа? чи далеко місце від газу електрики.... але середня вартість ось така. Якщо хтось має якісь дані будьласка кажіть.

Andreas - 6-6-2005 у 10:26

Demyan Все правильно, порядок цифр той. Орієнтовну вартість 1 м2 я наводив вище...

rost - 7-6-2005 у 07:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
І кредит на заході – 2,3% (якщо сім’я з дітьми будує помешкання для себе відсотки платить держава), початковий капітал - 0

Якщо вже переходити то конкретних цифр, то треба, напевно уточнювати координати, бо я, напевно, живу західніше всіх на форумі (хіба би хтось з Гонолулу дописував, то би було, ще західніше) а от кредиту в 2,3% (та ще й щоб держава відсотки платила) взяти не можу.

Andreas - 7-6-2005 у 07:46

Цитата:
rost
Якщо вже переходити то конкретних цифр, то треба, напевно уточнювати координати, бо я, напевно, живу західніше всіх на форумі (хіба би хтось з Гонолулу дописував, то би було, ще західніше) а от кредиту в 2,3% (та ще й щоб держава відсотки платила) взяти не можу.


Координати – прошу дуже:
8° на схід від Грінвича, 48,5° на північ від Екватора

HipoBank, Deutschland

rost - 7-6-2005 у 08:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
Координати – прошу дуже:
8° на схід від Грінвича

Ну-у-у. Схід від Грінвіча то ж схід:lol: Але кредити в вас на сході кращі ніж на заході (восток дело тонкое, однако...). Бо на 123.3° на захід від Грінвича менше 3% не знайдеш. Крім того тут нема такої торботливої держави, щоби ще й проценти платила за домовласника. Хоча широта у нас ~ та ж сама(48,4° на північ від Екватора)

Andreas - 8-6-2005 у 10:42

Цитата:
rost

Ну-у-у. Схід від Грінвіча то ж схід:lol: Але кредити в вас на сході кращі ніж на заході (восток дело тонкое, однако...). Бо на 123.3° на захід від Грінвича менше 3% не знайдеш. Крім того тут нема такої торботливої держави, щоби ще й проценти платила за домовласника. Хоча широта у нас ~ та ж сама(48,4° на північ від Екватора)


Ті проценти по кредиту тільки сім’ям з дітьми до 18р платять. Взагалі, та Німеччина на дітях дійсно злегка „поїхала”...

Demyan - 8-6-2005 у 16:46

але реально можна і пошукати хату яка вийде дешевше ніж будувати, наприклад я знайшов хату яка розташована в 12 км від центру львова, 3 кімнати дві кухні (одна літня) газ вода електрика телефон, гарне сполучення з містом, коштує 30 000 піду подивлюся на її стан, якщо стан добрий то вигідніше шукати і купляти готову хату.

Andreas - 8-6-2005 у 19:16

Цитата:
Demyan
але реально можна і пошукати хату яка вийде дешевше ніж будувати, наприклад я знайшов хату яка розташована в 12 км від центру львова, 3 кімнати дві кухні (одна літня) газ вода електрика телефон, гарне сполучення з містом, коштує 30 000 піду подивлюся на її стан, якщо стан добрий то вигідніше шукати і купляти готову хату.


30000? Сумніваюся. Але подивитися варто...

Demyan - 9-6-2005 у 08:50

повірте мені, якщо не шукати не знайдете, ще одна є коробка готова повністю, правда велика - три поверхи, два гаражі продається на дві сімї, вартість половини 20 000, але навіть як на мене то то забагато:), ще думаю тисяч 10000-20000 і за 40 000 маєат велику половину хати, не треба бігати дозволи шукати і цеглу возити:).