Форум Рідного Міста

Путівник "по Галактиці автостопом"

Андрій Пелещишин - 6-6-2005 у 18:42

Колись з захопленням прочитав твір Адамса, по якому тепер зняли фільм. Скоро він буде йти в кінотеатрах.
Чи бачив хтось уже його, чи може чув якісь відгуки? Хотілося би подивитися фільм, але за умови, що оригінал не сильно зіпсули.

Tempika - 6-6-2005 у 19:10

http://www.imdb.com/title/tt0371724/

...тре піти подивитися...
а ти прочитав всю епопею? :-)) до самого кінця?
тим, хто прочитав до кінця, боюсь, дивитися буде нецікаво....

взагалі я впевнена, що вся іронія дугласа адамса у фільмі буде втрачена,
хоча за кадром читатиме стівен фрай... :-(

Андрій Пелещишин - 13-6-2005 у 22:25

Ну що, я сходив - подивився.

Перше враження - здивування від "масовості". В залі ("кінопалац - малий зал") було чоловік 15. Не знають в нас Адамса :( Зате аудиторія достойна - не було підлітків, готових шуміти та реготати де не слід.

Про фільм. Спочатку негатив.
Не розумію, навіщо було ліпити романтичну історію між Тріліан та Артуром Дентом. Як на мене - вийшло штучно і невдало. Але що поробиш - Голівуд мусить жити.

Не сподобалося що фільм короткий. Півтори години - явно замало. Міг бути і довший - тоді і більше всього цікавого влізло.

Спецефекти подеколи не дотягували до фантазії автора. Напевно бюджет "підкачав" (тому мабуть він і короткий).

Були і ляпи по фільму. Хепі-енд недоречний.
Як на мене хепі-енд та романтична історія значно змінили акцент у порівнянні зі оригінальним твором. Зникло оте відчуття абсолютно загубленої в цьому світі людини, якою був Артур в книзі (принаймні для мене).

Позитивне.
Як не дивно, більшість жартів з книги вдалося витягнути в фільм. Дуже допомогла в цьому начитка за кадром та особливо - оригінальні мультиплікаційні вставки для ілюстрацій статтей з "Путівника". Вони справили прекрасне враження.

Гарно в фільм вмонтувалися кадри живої природи та показові виступи дельфінів.
Дуже гарно вийшов робот (Мартін здається?) - оригінально, сумно і смішно.
Деякі туповаті американські жарти (типу чоловіка, який зі шланга море наповнював) вдало йшли в той момент, коли я втомлювався від насиченого сюжету.

В результаті - я дуже задоволений, що сходив на це кіно. Усім шанувальникам Адамса раджу сходити. Хто не читав "Путівника", також отримають масу задоволення.

Tempika - 14-6-2005 у 09:15

...мені здається, романтична історія і була лейтмотивом у книзі... зараз
переглянула, і побачила, що сценарій не відступив від книги ні на крок...
всі основні моменти на місцях... мені особисто сподобалося, дуже добрі
актори... і, до речі, перша частина Путівника таки закінчується хепі-ендом,
на відміну від усієї епопеї, так що для тих, хто прочитав всю книгу, чи всі
п*ять (не пам*ятаю скільки їх там), у цьому хепі-енді є певна іронія :-)
а мос деф шикарний у білому костюмі, просто супер :-)))

Андрій Пелещишин - 14-6-2005 у 10:16

Наскільки я пригадую, жодних шансів щодо прихильності Тріліан в Артура не було, і взагалі вона була досить епізодичним персонажем. Тобто вона була весь час в сюжеті, але такої вже ролі не відігравала і так і залишилася подругою Зафода. В наступних книгах вони також залишилися разом (наскільки я пригадую). Там в Артура інша пасія з'явилася

А в книзі відновлення Землі (в першій частині, яку власне і екранізували) - не було. Спроба, що була вдалою в фільмі, в книзі виявилася браком по виробництву планет (фіорди на березі Африки і тп), який був забракований Артуром Дентом.

Tempika - 14-6-2005 у 11:32

...як це не було відновлення землі... як раз було :-) може й не в першій
книжці, але її на час відновили, щоб потім все ж вона була знищена
вогонами (ой, спойлєр) :-))

Андрій Пелещишин - 14-6-2005 у 22:07

У фільмі класно виглядав момент, коли головні персонажі перетворилися на мяких вязаних ляльок. Виглядало справді смішно :)

Рецензія на КіноБлозі

Олексій Баіров - 17-6-2005 у 09:12

Рецензія на Автостопом по галактиці на кіноблозі. Так же є лінк на історію створення фільму.

http://kinoblog.com/2005/06/10/the-hitchhikers-guide-to-the-galaxy/

Андрій Пелещишин - 17-6-2005 у 09:51

Олексію, ми уже зрозуміли, що є сайт "Кіноблог". Не обов'язково усі повідомлення зводити до "подивіться на кіноблозі"