Форум Рідного Міста

Жахи нашого міста або Інтернет та міліція

Тарас Гулка - 10-6-2005 у 11:46

Сьогоні мені студент розказав одну цікаву історію.
:o:o

Свого часу по Львову ходив логін та пароль доступу до інтернету. Провайдер Літех. Чий логін і звідки він взявся вже й ніхто не знає, але користувалось десь чоловік 30. Користувались довго.

28 травня обласним управлінням міліції було порущено кримінальну справу за фактом несанціонова доступу до мережі.

В результаті почали відсідковувати хто користується цим логіном та приходити до них з ордером. В мого знайомого студента вилучи на експертизу всю цифрову техніку: пк, цифровий фотік, мп3-плеєр, мобільний. Погрожують тюрмою до 3 років або штрафом в розмірі до 15 тис. грн.

Наразі конфіскована техніка у 3-4 людей. Кажуть з понеділка буде продовження.

Поки що ніхто не знає, а хто ж подав позов ?

Андрій Пелещишин - 10-6-2005 у 11:58

Цитата:
Поки що ніхто не знає, а хто ж подав позов ?


А яка різниця? Літех напевно, або ті, хто в кого крали.

Кража є кража. Хтось поніс прямі збитки. Якби тобі принесли рахунок на 1000 грн за інтернет - ти б тоже звернувся в міліцію.

А такі випадки - не рідкість. У Росії більше половини злочинів, що розслідуються силовими структурами в ІТ-галузі, це крадіжки інтернет-паролів і тп.

Боротьба зі комп'ютерною злочинністю. Точка зору російського МВД | Журнал "Інформаційні технології. Аналітичні матеріали".

Aндpiй - 10-6-2005 у 12:57

Цитата:

Чий логін і звідки він взявся вже й ніхто не знає


А провайдер знає? А клієнту все одно?

Тому хлопові ще повезло, що міліція холодильник і газову плиту не забрала.

уявив собі таку картину: приїхав в Карпати, грибочки збираю. Під кущиком 20 грн. лежить, геть вже розмокли - теж до кошика. А на зворотній дорозі доблесна міліція кошик з грибами вилучила :o

Дмитро Тарасов - 10-6-2005 у 13:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Aндpiй
Тому хлопові ще повезло, що міліція холодильник і газову плиту не забрала.
уявив собі таку картину: приїхав в Карпати, грибочки збираю. Під кущиком 20 грн. лежить, геть вже розмокли - теж до кошика. А на зворотній дорозі доблесна міліція кошик з грибами вилучила :o


Окремі статті карного кодексу (зокрема "комп'ютерні") передбачають конфіскацію засобів вчинення злочину (обладнання, програмне забезпечення ...)

Крім того, деякі речі вилучаються як речові докази.

Aндpiй - 10-6-2005 у 15:23

Щось не знаю, де наприклад, у фотоапараті вносити dialp-ний пароль, от холодильники з виходом в інтернет взагалі то є.

Олексій Мачехін - 10-6-2005 у 15:29

Якщо фотоапарат цифровий, то він може містити мегабайти паролів :)

Користувач Олесь - 10-6-2005 у 15:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Якщо фотоапарат цифровий, то він може містити мегабайти паролів :)


Ага, назнимкованих з екрану... :lol: Пароль - вісім зірочок.

Тарас Гулка - 10-6-2005 у 22:01

Сміх сміхом, але коли вилучали техніку то так приблизно і сказали: і мобільний і фотік і плеєр є носіями інформаціі - одже на експертизу. При чому попередили зразу - навіть якщо він відмажеться за той логін - то за неліцензійне ПЗ гроші на штраф нехай готує.

Взагалі ця вся історія досить дивна: логін народ використував більше півроку. І що - власник (або провайдер) за півроку не могли помітити, що на якомусь діалапі сидить 30 чоловік. Чи чогось все ж таки чекали?

З однієї сторони я згідний - за все треба відповідати.
Але з другої - якщо в нас за таке можуть винести півхати - мені стало моторошно. :wow::wow:
А може за ту програмку яку я вчора скачав, і яка буцімто безкоштовна завтра хтось подасть позов - то мені готувати сухарі ???

Андрій Пелещишин - 10-6-2005 у 22:25

Цитата:
за півроку не могли помітити, що на якомусь діалапі сидить 30 чоловік. Чи чогось все ж таки чекали?


Могли. Наприклад, оплачували рахунки, не дуже в них вчитуючись (наприклад, бухгалтеру сказали "оплачуй інтернет", от він і оплачував).

Tempika - 10-6-2005 у 22:42

...у моєї колєжанки з польщі винесли весь комп з дисками тільки за те, що
хтось доніс, що у них на компі є все те, що має пересічний користувач: зріповані фільми,
емпетри та пару корелів некупованих :-(( конфіскували і чуть в суд не
подали.. так типу борються напоказ... :-(( піратів тре штрафувати, а не
бідняків (бо люди то мають на компах по бідності, чи не так?)... а може
той логін був тільки приводом, бо україна типу теж тепер стала так
ревностно боротися проти всього неліцензованого... влаштують
показовий суд типу... як це все противно :-(

vovka - 10-6-2005 у 23:59

А як захиститися від того ? А що якщо завтра хтось до мене з ордером прийде ? Ну якийсь електромагніт з червоною кнопкою я до харда можу причепити :) Кажуть що в комп. клубах свого часу допомагало. Але куди все бекапити ?
Звичайно це малоймовірно що прийдуть з ордером просто так і одразу, але все ж таки.

Олексій Мачехін - 11-6-2005 у 06:10

Ви що, ніколи не переносили музику фотоапаратом?

Tempika - 11-6-2005 у 07:56

...я не переносила, мій фотоапарат цього не дозволяє... з нього закачати
картинки – прошу дуже, а вот назад ніяк :-)

Dмитрик - 11-6-2005 у 23:10

Я ото чогось також не надто в*їхав -- себто якщо я користуюсь паролем та не знаю звідки він, то дуже ймовірно, що завтра д мене міліція прийде й любімий комп забере? а мені нізя комп віддавати -- у мене сесія :)