Форум Рідного Міста

Історія FM-Радіво у Львові. Початок 90х.

archimost - 13-8-2005 у 23:32

Пам"ятаю на початку 90х у львові виникло переше радіо у цьому діапазоні. Його єдиним ведучим був пан Залізко чи Железко який сміло змішував музику з власними сентенціями "за політику та за життя". Радіостанцію потім громили а самого пана ведучого здається били.

трохи піздніше майже єдиним радіодіджеєм у Львові був здається Дмитро Пруїдзе. На якій станціі він працював?
Хтось пам"ятає ще деталі з тих часів стосовно сабжа?
Що сталось з тими першими львівськими ведучими?

Tempika - 14-8-2005 у 08:20

...а я желізка пам*ятаю... не раз сиділа у прямому ефірі і балакала з ним
*за життя*... радіо називалося *вільне слово з україни* чи якось так :-))
а ще там прикольна служба знайомств була.. :-))) ехх, молодість..
на радіо люкс першим непоганим діджеєм був юрко червінський (наскільки
нап*ятаю, то не справжнє його прізвище)... куди пропав – невідомо теж..
але курив багато :-)))) міг і не вижити.

Ігор Баранік - 14-8-2005 у 13:50

А зараз у Львові є з чого вибирати. Ну дивіться самі: Їх є:
Радіо "Ера FM",
"ЕкоРадіо",
"РадіоМан",
Радіо "Львівська хвиля",
"GALA"-Radio,
Радіо "ХІТFM Україна",
Радіо "Niko FM",
Dance Hit Radio "Star FM",
Радіо "M-FM",
Радіо "Люкс FM",
"Авторадіо-Україна",
"Наше Радіо",
Радіо "Незалежність",
Радіо "Мелодія", є 14!

vovka - 14-8-2005 у 15:52

А на яких частотах радіо
Dance Hit Radio "StarFM", Екорадіо і ЕраФМ ? В мене приймач щось таких не знаходить..

Ярема П. - 14-8-2005 у 20:47

Є дійсно з чого вибирати... Купа русскої попси, а Радіо Люкс взагалі споганилося. А Залізка і я памятаю:-) Фізики зе бест форева!

Tempika - 14-8-2005 у 21:09

...офтопік: може хтось знає, де взяти польську попсу? :-))
на, наприклад, той же останній диск Леді панк (розшукую давно)...
особисто я слухаю Радіоман.

Юрій Сєров - 15-8-2005 у 00:03

Зовсім нема з чого вибирати :(. Люкс дійсно споганився, а на радіомані польської попси вже забагато... :(

Яндрух - 15-8-2005 у 09:40

Для мене вона почається, напевно, з львівської хвилі. Чогось іншого не пам’ятаю: тоді ше малим був, дурним, машинками бавився, фантіки збирав, дивився мультфільми (а втім, як і тепер дивлюся, хе-хе), рибки розводив, на дівчат навіть не заглядався (як і тепер не… та ні, брешу: таки...). З музики – слухав фрістайл і ласковий май, хе-хе…

Пригадую оту рекламку на ТВ, таку дурнувату: ну, там, ніби якийсь лісник (чи мисливець) з фузиєю в шапці-вушанці, десь у зимовому лісі пробирався крізь хащі і раптово надибав на радіоприймач (то, виходить, чувак знайшов свого першого підсніжника!, хе-хе), що так мирно собі лежав у снігу під кущем, і з якого линуло утробним таким голосом щось на зразок: „львівська хвиля – квітка твоя!” Чи шось там таке, вже й не пам’ятаю точно… Скільки років-то пройшло… Де то всьо голови ся тримає!..

Сергій Бєляєв - 15-8-2005 у 10:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від archimost
Пам"ятаю на початку 90х у львові виникло переше радіо у цьому діапазоні. Його єдиним ведучим був пан Залізко чи Железко який сміло змішував музику з власними сентенціями "за політику та за життя". Радіостанцію потім громили а самого пана ведучого здається били.

Доповню. Називалася та радіостанція "Вільне слово з України". Мовити почала у 1991, якщо не помиляюсь з серпня, під час чи одразу після відомих подій. Отже скоро ювілей появи першої львівської FM-станції.

Nazar - 15-8-2005 у 11:27

Та на Вільному слові з України ще Крічевський вів проги, тоді він ставив свої україномовні пісні (НЛО прилетіло в село), ще там було купа всього, ведучих було більше, частота здається рівно 100 Фм, після його розгрому з'явились дві станції - Люкс та Львівська хвиля (котра тих часів навіть мала такі програми, як цвинтарний шелест - зараз такогонемана жодній ефемці Львова).
Взагалі, я то радіво слухав постійно (мав таку роботу та можливість), аж до розгрому.

Nazar - 15-8-2005 у 11:29

О, програму згадав на Слові - "Львівські батяри".

Сергій Бєляєв - 15-8-2005 у 13:05

Так. Радіо було хороше.

Ігор Баранік - 18-8-2005 у 14:46

Оце всі львівські радіочастоти:
Радіо "Ера FM", 88.6МГц
"ЕкоРадіо", 89.7МГц
"РадіоМан", 91.1МГц
Радіо "Львівська хвиля", 100.8МГц
"GALA"-Radio, 101.3МГц
Радіо "ХІТFM Україна", 101.7МГц
Радіо "Niko FM", 102.5МГц
Dance Hit Radio "Star FM", 103.9МГц
Радіо "M-FM", 104.3МГц
Радіо "Люкс FM", 104.7МГц
"Авторадіо-Україна", 105.4МГц
"Наше Радіо", 106.0МГц
Радіо "Незалежність", 106.7МГц
Радіо "Мелодія", 107.2МГц
Більше інформації про радіостанції Львова є тут:
http://www.proradio.org.ua/regions/lviv-fm2.html

freewill - 18-8-2005 у 20:50

Не можу не згадати Ромчика Муху, які в 90-х давав у львівський етер важку музику. Було гарно.

А Юрко Червінський зараз курить не менше і кращої якості, але тепер вже в Києві на радіо Ніко-ФМ і раніше на 5-му каналі :))

Яндрух - 19-8-2005 у 07:35

Після того, як те ніко стало т.зв. "народним", всяка цікавість до нього пропала, як вранішній туман!.. (і як роса на сонці теж, хе-хе)
А з FM-ок львівського етеру сканую так час-од-часу всі польські хвилі, а з наших тільки троє: радіо-ман, ґала-радіо та львівську хвиля (через BBC, бо всьо решта відверто дратує, ну, окрім, звісно, FDR, "музикі із ящічка" Мосєсова і джазової програми Шаріфова, хоч до останнього теж маю певні зауваження...).

MartinkaDP - 19-8-2005 у 22:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...офтопік: може хтось знає, де взяти польську попсу? :-))
на, наприклад, той же останній диск Леді панк (розшукую давно)...


у мене є альбом - із Польщі передали - Mala Wojna. можу переправити, або сама у вересні привезу.

Tempika - 20-8-2005 у 06:03

...написала телефон в особистому листі :-) чекатиму до вересня.

Ігор Баранік - 22-8-2005 у 14:54

В мене зявилося таке питання, а скажіть но Шановні, яким на Вашу думку має бути ідеальне радіо?

Сергій Бєляєв - 22-8-2005 у 17:36

Ідеальне радіо, як і будь-який ідеальний ЗМІ, має максимально враховувати побажання аудиторії.

Tempika - 22-8-2005 у 18:27

...ідеальне радіо мусить вести діалог з слухачем, а не бути самостійною
шарманкою... днколи здається, що на люксі просто женуть заздалегідь
оцифрований звуковий потік, противно просто... радіо повинно бути
ЖИВИМ... :-) і мати обов*язково щось контроверсійне, як ото в фільмі
Radiotalks.

Ігор Баранік - 23-8-2005 у 11:21

Ви всі праві. А знаєте, коли таке, що приймають слухачів у прямий етер, а потім ведучим щось не сподобалось, і їх обірвали(слухачів), це дуже нервує. Радіо Ера таким дуже грішить, там взагалі ведучі слухачів не поважають, таке враження, що ведучі працюють лише для себе. Та і чому враження, воно так і є. Скажіть, які ще станції цим грішать?

Яндрух - 23-8-2005 у 11:58

О, а мені „ну дуже сильно подобається” те, як у прямому ефірі слухачі передають привіти!.. :baddevil:
Жити без них не можу!!.. :mad:
Для когось то, певно, є сутністю всього його життя – передати привіт по радіо!.. :baddevil:
Не можу дочекатися, щоб налаштувати вухо на ті… нісенітниці, що їх верзуть у ефір… та майже всі!!! :mad::mad:
(Висловлюю співчуття радіоведучим за те, як покірно терплять таке знущання над собою…) :(

Ігор Баранік - 23-8-2005 у 12:04

Я мав на увазі не музичні привітання. То інша історія, я їх теж не можу стерпіти, ну я їх і не слухаю.

Андрій Моравський - 2-9-2005 у 13:33

А скажіть но, форумчани....

ловлю якісь польські хвилі у нас... а на яких вони частотах, щоб напевне зловити... :-)


А щодо радіо... та Люкс вже зовсім отупів... пробачте за вираз, може це і не етично... але повторюється все одне і те ж.... дійсно шарманка...


скажу, як кажуть Linux'оїди..... ЕраFM форева! :-)
от її і слухаю... з нею робзмовляю інколи емейлами... додзвонюватися не пробував.. а от мильця посилати :-)

Олексій Мачехін - 2-9-2005 у 13:50

У Києві на УКХ з'явилася класна хвиля - Радіо Молодість. Десь 69 хвиля, Bis краще знає.

Яндрух - 3-9-2005 у 20:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрія Моравського
А скажіть но, форумчани....
ловлю якісь польські хвилі у нас... а на яких вони частотах, щоб напевне зловити... :-)

Отож, кажемо...
103,4 (89,3) – RMF FM
91,3 - Trojka
87,6 - BIS
103,2 – Radio Lublin
88,0 – поганий сигнал
88,2 - поганий сигнал

Мій міні-центр, напевно, призначений для польського ринку (інструкція вся по-польському гласить), бо ловить більш-менш нормально. Хоч то, мабуть, через 9 поверх і, певно, через те що вивів за вікно провід-антенку.

Ігор Баранік - 4-9-2005 у 11:32

А я згадав на львівському радіо такі передачі, як хіт-парад "12 мінус 2"-програма ця нова, а також хіт-парад "Для лисих і мацькатих". Хтось такі памятає, і на яких хвилях це було?

Тарас Сокальський - 8-9-2005 у 08:24

Цитата:
А я згадав на львівському радіо такі передачі, як хіт-парад "12 мінус 2"-програма ця нова…

Дванадцять мінус два,
дванадцять мінус два –
ви ПРОМІНЬ чуєте,
програма це нова.
Дванадцять мінус два –
оцінок і порад
від вас чекає, друзі
хіт-парад…
Тобто радіо всеукраїнське, а не суто львівське. Передача існує дотепер в дещо видозміненій формі і під назвою "Доміно" (а ще було "5+", здається). Вже скоро буде рік, як помер Олег Горський, до останнього постійний ведучий променевих хіт-парадів…

Tempika - 8-9-2005 у 10:27

..для лисих і мацькатих було на Львівській хвилі... :-)

Ігор Баранік - 8-9-2005 у 11:21

"Промінь" нажаль дуже рідко чую, бо хвиля дуже слабенько ловиться, і то лише на селі, хотів зловити радіо "Культура", але слухати неможливо, теж нічого не чути, в мене добре йде лише "Перша програма УР".:(

Тарас Сокальський - 9-9-2005 у 10:38

Слабенько, але ловиться? Ти коли останній раз слухав? Бо в нас геть глухо, тільки з трипрограмки пробиваються Промінь з Культурою...

Ігор Баранік - 11-9-2005 у 11:22

В нас мабуть нещодавно місяці 2-3 поставили передавач, і тепер на селі потужний сигнал Променя в середніх хвилях, а Перша програма є і в СХ, і в ДХ, і на FM1(69.3). Культури щось зовсім не чути, то раніше хоч трохи, а тепер ніц.

Vedmid - 7-5-2008 у 13:22

Шановні колеги. Може трохи оффтоп, раптом хто має записи програм з ефіру Ініціативи - поділіться, будь ласка, скарбом)

Nazar - 8-5-2008 у 12:24

А що тебе саме цікавить?
Я не все писав, бо не вистарчало грошей на касети, а писав поверх всього, і наразі є десь розмагнічені радіо-метро, яке записалось випадково на одну сторону, і близько 8 касет з програмами Ю. Шаріфова "Ексклюзив", але тепер все що там було я маю у кращій якості завдяки нету...