Форум Рідного Міста

Допомога з анкетою!

Ярема П. - 26-10-2005 у 20:38

Звертаюсь до усіх з проханням про допомогу в зібранні матеріалу до дослідницького проекту по міжкультурних особливостях української і
американської английської мов. Все, що потрібно - це відкрити
файл у ворді, опен офісі чи хто там чим відкриває,
відповісти на питання анкети (бажано, щоб відповіді були
спонтанні), і відіслати заповнену анкету на адресу, яка там вкзана по
електронній пошті. Ще велике прохання-якщо буде можливість, теж
дати своїм знайомим/родичам, щоб вони теж заповнили її. Єдина умова-вони повинні бути україномовними, в сім'ї і побуті повинні спілкуватися Українською. Я
розумію, що заповнення анкети потребує деякого часу, який зараз
тяжко знайти, однак дуже прошу все таки викроїти його для анкети.
Цим Ви допоможете не тільки автору проекту, але й популяризації
власної країни і мови (саме на це настрєний цей проект). Не
дивуйтесь, якщо питання здадуться Вам смішними або дивними. Анкета
має свою ціль и питання добиралися відповідно до неї. Дякую всім
наперед за Вашу допомогу.

Файл тут.

Вибачаюсь. але....

Юрій Карпенко - 26-10-2005 у 20:49

Знаєте, чого бракує в Вашому дописі?

Хоча б короткої розповіді про цей проект.

“Культурно-специфічні відмінності в ввічливих актах мови в американській англійській та українській мовах”

Хто, що, для чого?

Tempika - 26-10-2005 у 21:02

...а у мене ворда нема... :-(

Галина Лев - 26-10-2005 у 21:20

О, оригінально. Автор анкети, як я зрозуміла, моя однокурсниця, а в мене Уорда нема.

Ірина Роздольська - 26-10-2005 у 22:20

отже, цей проект ставить собі за мету дослідити мовленнєву поведінку мовців, зрозуміло яких, україномовних українців та англо-мовних американців в ідентичних ситуауціях, на основі зібраних даних будуть робитися висновки, чи мають антропологи рацію коли класифікують культури за певними параметрами і розрізняють культури колективні та індивідуалістичні, жіночі та чоловічі і так далі. Тобто проект має на меті зібрати дані про моделі мовленнєвої поведінки в 2 різних суспілствах і як вони співвідносяться з вартостями того чи іншого суспільства.

Ірина Роздольська - 26-10-2005 у 22:33

наперед перепрошую, анкета ще сира, є деякі неточності, але питання прості до смішного, і все що вимагається це- уявити себе в даній ситуації і дати спонтанну відповідь.
Дякую всім респондентам.

Зрозуміло

Юрій Карпенко - 27-10-2005 у 06:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ірина Роздольська
Тобто проект має на меті зібрати дані про моделі мовленнєвої поведінки в 2 різних суспілствах і як вони співвідносяться з вартостями того чи іншого суспільства.


Тепер зрозуміло. Дякую за пояснення, Ірино.

Ярема П. - 27-10-2005 у 16:28

Народ заповнює-допомагає аж гуде:mad:

Користувач Олесь - 28-10-2005 у 12:16

Анкету взято з американських джерел і перекладено :) Ситуації типові для Штатів і американці дуже люблять вивчати поведінку людей в цих ситуаціях :) Наприклад привітання на Різдво чи Великдень в нас - традиційні християнські вітання і побажання. В них - як будь-який інший святковий день.

Ярема П. - 28-10-2005 у 12:22

Б'ємся об заклад, що взято не з американських джерел?

Ірина Роздольська - 28-10-2005 у 19:23

анкета справді бралася не з американських джерел, вона зразу писалася анлійською мовою, а потім перекладалася на українську (я попереджала переклад непостилізований і є багато кальок), але щодо фрази "Ситуації типові для Штатів і американці дуже люблять вивчати поведінку людей в цих ситуаціях", то додам, що ситуаціі не є типові тільки для американців.
Хіба українці не світкують Різдво? А по-друге, вивченням мовленнєвої поведінки людей займається наука-соціолінгвістика і близька до неї прагмалінгвістика, які виникли не в Україні і я би не сказала, що на Україні багато зроблено в цих галузях, чим, до речі, пишатися не варто!