Форум Рідного Міста

Вибір цифрового фотоапарата

Андрій Рущак - 4-11-2005 у 16:25

Може хтось порадити хороший цифровий фотоапарат? Не мається на увазі професійний, так, на щодень плюс в гори / на море / в поїздку з собою взяти і за фотографії не було потім соромно :cool:. Порадьте плз, бо я розгублений від різноманіття вибору:(

Рост - 4-11-2005 у 16:43

Перемістив тему у відповідний розділ.
Крім того раджу звернути увагу на тему Цифровий фотоапарат ціною до 250 у.е.

Від себе ще додам, що коніка-мінолта хороші цифромилтниці робить.

Сергій Бєляєв - 4-11-2005 у 16:51

Тут цьому була окрема тема присвячена.

Я свого часу, правда не для приватних, а для службових потреб, взяв Panasonic DMC-LZ1 (або LZ2, якщо є бажання писати звук):
матриця 4 мегапікселя (для LZ2 - 5);
зум - 6 оптичний, 24 цифровий;
пам'ять - 14 MB (вбудована) або флешка SD до 1 GB.
Детальна інформація на сайті виробника. Коштувала навесні, якщо не помиляюсь, 1650 +/- 20-30 гривень.

Вибрав камеру Panasonic, переглянувши та порівнявши зразки зображень камер різних виробників. Знимкі Panasonic'ів виглядали, як на мене, найкраще, особливо при зйомці без спалаху при недостатньому освітленні. Передача кольорів також здавалася найбільш натуральною.

Tempika - 4-11-2005 у 17:00

...я б на заміну мильничці купила Нікон Кулпікс, мала змогу спостерігати у
декількох власників та користуватися... сподобалося :-)

Андрій Рущак - 4-11-2005 у 17:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...я б на заміну мильничці купила Нікон Кулпікс, мала змогу спостерігати у
декількох власників та користуватися... сподобалося :-)


а про той кулпікс крім хорошого враження можеш шось сказати? ну напр з якою пам'яттю йде. зум, ціна? хоч краще напиши то інглішом як звучить бо в мене трансліт кульгає :)

Tempika - 4-11-2005 у 20:07

Nikon Coolpix здається... та пошукати можна на сайтах... кажуть, тре
брати з об*єктивом... ціна без оного десь 300-350, здається.

Андрій Рущак - 4-11-2005 у 20:22

>>ціна без оного десь 300-350, здається. >>

м-да.. то трохи не той діапазон... мебі б шось до 300. але матиму на увазі. дякую ;)

ZT - 4-11-2005 у 23:47

маленьке зауваження: оскільки Нікон Кулпікс - мильниця, то він апріорі має об’єктив :). Об’єктив може бути окремо тільки в дзеркальних цифровиках.
На жаль, по темі нічого не пораджу, бо такою ціновою категорією не цікавився.

vovka - 5-11-2005 у 00:07

В мене Nikon Coolpix 5200. 5 мегапікселів. 3х зум. Щось біля 16 мб встроєної памяті. Літом купляв за 290$ . Мінус - це те що акумулятор, а не пальчикові батарейки, хоча мені воно не заважає..

Tempika - 5-11-2005 у 08:37

...гм, а хто мені казав, що до нього ще бажано мати той, як його....
широкофокусний об*єктив?... чи я наплутала... самій цікаво, бо хотіла
купувати.

Nazar - 5-11-2005 у 17:02

Я це питання вивчав досить довго (більше 7 місяців).
До чого я був прийшов:
1. Мається на увазі місце - Кенон А-85 - найкраще працює в автоматичних режимах. Можна також звернути увагу на А-95, він троха дорожчий.
2. Фуджі 550- аналог 1, але тут вручну ще щось можна зробити.
3. Олімпус, С-55 (це мій фотоапарат), мав навіть присвячені собі форуми, найдещевший профі апарат (після зміни прошивки РАВ робить), в режимі авто хіба ніч внього занадто світлою виходить (в ручному режимі він найкраще вживу передає).

Карта йде всюди 16 Мб, хібаякісь акції продавцівтут можутьзмінитикартину, але все одно карту слід купувати окремо.
З практики сказати, щомені найбільшсподобались апарати, у яких акумулятори типу АА, які легко можна замінити на пальчикові батарейки - насправдіпрактичнаріч, особливо вбагатоденних походах з насиченим режимом з'йомки (у мене бувало до 300 знимок в день). А максимум, що язробив на одній зарядці акумуляторів, це 3600 фоток (+/- 50) - більшість звичайно без спалаху, хоча з використанням детальних налаштувань майже у кожній другій фотці.

ZT - 5-11-2005 у 19:16

До Темпіки:
то ширококутний конвертор напевно. Це окрема лінза, яка накручується на об’єктив, і виходять "ширші" кадри.

Андрій Рущак - 7-11-2005 у 10:07

2 Nazar: а що таке "Автоспуск 10 Sec" ? Це в характеристиці олімпуса с55

Олександр Дєдик - 7-11-2005 у 10:20

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Рущак
2 Nazar: а що таке "Автоспуск 10 Sec" ? Це в характеристиці олімпуса с55

ну то мабуть "Автоспуск", з таймером на 10 секунд
(Автоспуск - фотографування без натискання клавіші спуску, ну тобто ви активували автоспуск, швидку відбігаєте, стаєте перд об'єктивом і він фотографує)

Demyan - 7-11-2005 у 12:21

раджу для гір морів і т.д. брати щось маленьке, можна й волого захищене. Сам я маю Кенон PowerShot A-300, зараз ця модель вже й знята з виробництва але знімкує чудово, і вночі теж, якщо підібрати витримку ІSO та поставити. А ще подобається що має камеру зі звуком та й акумулятори - пальчики, габарати маленькі (зараз можна й менші знайти), отож задоволений повінстю.

Станкевічас Сергій - 19-10-2006 у 18:28

Хочу придбати фотоапарат для зйомки предметів малої величини, розміром з сірникову коробу. Покопався в інеті і сподобав собі:
Canon PowerShot S2 IS

Його характеристики

CCD - кількість пікселів в млн.: 5.3 млн.пікс.
Максимальний розмір фотографії по вертикалі: 2592 px
Максимальний розмір фотографії по горизонталі: 1944 px
LCD-дисплей: так
Розмір LCD-дисплею: 1.8"
Оптичне збільшення: 12х опт. зум
Цифрове збільшення: 4х цифр. зум
Перемінна фокусна відстань: 36-432мм
Інтерфейс: USB інтерфейс
Відеовихід: так
Фотоспалах: так
Вбудована камера: так
Вбудована пам'ять: 16 Mb вбудованої пам'яти
Зовнішня пам'ять: так
Зовнішня пам'ять (тип): Multi Media
Вага, гр.: 405г
Габарити(мм): 113 х 78 х 75.5
Інше: 400 ISO; ручные настройки выдержнк/диафрагмы; макросьемка; баланс белого по листу; крепление штатива; запись звука; аккумулятора NiMH, AA


Бачу, що на форумі є знаючі люди. Підкажіть, чи мій вибір вдалий?

Олександр Дєдик - 19-10-2006 у 19:00

минулого року брав собі фотоапарат з ультра зумом:
довго вагався між Canon S2 IS і Sony DSC-H1, взяв Sony.
(зараз перевагу надав би мабуть Canon)

Зараз є "нащадки":
Canon S3 IS і Sony DSC-H2.
по ціні, принаймні за кордоном, що предки що нащадки приблизно однакові. (тобто ціна S3~=S2 і H1~=H2)
Тобто як будете брати, то тоді вже шукайте новішу модель.
Sony H2 дешевше від Canon S3 приблизно на 70 євриків.

Якби я зараз брав то знов ж таки би довго вагався між цими двома новішими моделями :)

Статті з характеристиками (на англ.):
Canon S3 http://www.dpreview.com/reviews/canons3is/
Sony H2 http://www.dpreview.com/reviews/sonyh2/

Тарас Гулка - 19-10-2006 у 20:17

Я би брав Canon S3 IS (хоча надзвичайно люблю Соні :) ). S2 IS - стара модель знята із виробництва.

S3 - має режим СуперМакро. Відстань до об'єкта від 0 мм. Це типу ситуація коли об'єкт лежить на об'єктиві (наприклад, муха сіла :) )

Вартість у Львові ~ 500 у.о.

Demyan - 20-10-2006 у 10:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Станкевічас Сергій
Хочу придбати фотоапарат для зйомки предметів малої величини, розміром з сірникову коробу. Покопався в інеті і сподобав собі:
Canon PowerShot S2 IS

Його характеристики

CCD - кількість пікселів в млн.: 5.3 млн.пікс.
Максимальний розмір фотографії по вертикалі: 2592 px
Максимальний розмір фотографії по горизонталі: 1944 px
LCD-дисплей: так
Розмір LCD-дисплею: 1.8"
Оптичне збільшення: 12х опт. зум
Цифрове збільшення: 4х цифр. зум
Перемінна фокусна відстань: 36-432мм
Інтерфейс: USB інтерфейс
Відеовихід: так
Фотоспалах: так
Вбудована камера: так
Вбудована пам'ять: 16 Mb вбудованої пам'яти
Зовнішня пам'ять: так
Зовнішня пам'ять (тип): Multi Media
Вага, гр.: 405г
Габарити(мм): 113 х 78 х 75.5
Інше: 400 ISO; ручные настройки выдержнк/диафрагмы; макросьемка; баланс белого по листу; крепление штатива; запись звука; аккумулятора NiMH, AA


Бачу, що на форумі є знаючі люди. Підкажіть, чи мій вибір вдалий?


Перевір ще режим макро зйомки - мінімальна фокусна віддаль, для тебе це буде суттєво бо хочеш знімати маленькі обєкти. А так Кенон - фореве!

Станкевічас Сергій - 20-10-2006 у 12:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Гулка
Я би брав Canon S3 IS (хоча надзвичайно люблю Соні :) ). S2 IS - стара модель знята із виробництва.

S3 - має режим СуперМакро. Відстань до об'єкта від 0 мм. Це типу ситуація коли об'єкт лежить на об'єктиві (наприклад, муха сіла :) )

Вартість у Львові ~ 500 у.о.

Дякую. Паралельно з Вами, аналогічну рекомендацію щодо S3 отримав з іншого джерела. Так що я врахував Ваші пропозиції і дав замовлення саме на такий фотоапарат.
Наш відділ постачання, каже, що S3 в Києві коштує 470$

Тарас Гулка - 6-3-2007 у 23:04

Про Олімпус. Дешеві моделі не сприймаю зовсім. Основні недоліки: дуже повільне фокусування, велике енергоспоживання і т.д. Це фактично стосується всіх бюджетних Олімпусів, які так люблять по акціях продавати наші супермаркети електроніки.

Серед дорогих Олімпусів є хороші моделі, але, як на мене це все не той рівень. В Олімпусах цікава тільки ціна. Але на сьогодні за такі ж гроші можна купити суттєво кращої якості Канон.

Про Панасоніки. Сам не користувався, тому нічого не можу сказати. Знайомі мають і хвалять, але знову ж таки мають достатньо дорогий Панасонік.

Цитата:
Якось мав таку ситуацію, взяв Соні на 7,2 Мп та Панасонік на 5 Мп. Зробив знімки, і вийшло так, що з Панасоніка вийшло набагато краще зображення. Як це можна пояснити?


Кількість мегапікселів, на сьогодні є абсолютно не визначальним фактором. Є купа параметрів на які треба дивитися і купа методів для порівняння якості камер.

Скажімо я маю 5 МП Соньку, а знайомі 7 МП Олімпус взятий під акцію. Там навіть порівнювати нема що. Різниця просто колосально. Але я за Соньку заплатив в 3 рази більше.

Тарас Гулка - 7-3-2007 у 23:23

Не обов'язково. Канон, Соні - оптимальний варіант, і саме в такій послідовності. Безумовно, це суто моя суб'єктивна думка.

Поясню чому соні на другому місці. Зараз дешеві моделі вони роблять дуже маленькими (тоненькими). Багатьом це подобається, але мені особисто ні. Не скручуються в мене так пальці :)

Tempika - 8-3-2007 у 10:33

...купила влітку Кенон Павершот А620, що ж, задоволена :-)

Юрій Сєров - 9-3-2007 у 17:18

Цитата:
...купила влітку Кенон Павершот А620, що ж, задоволена :-)

не пошкрябався? ;)

Tempika - 9-3-2007 у 21:33

...останні пару місяців лежить в сумочці, чого йому шкрябатися :-) взагалі не було враження, що може.

Nazar - 9-3-2007 у 23:02

А що не кажіть, а я задоволений своєю Олею,
ось, до-речі останні фото, не редагував, лише зменшив для нету:
http://picasaweb.google.com/DaGamba/04032007
Треба лише не лінуватись і баланс білого постійно виставляти, фокусує доволі швидко і добре (забракував лише одну знимку з автопортретом).
Коліропередача відмінна, як на мене.
Хоча наступний мій апарат буде якийсь великий-великий Кенон, але наразі я цим страшенно задоволений ось уже три роки.

Володимир Ковалик - 11-3-2007 у 15:15

Якщо не вистарчає грошей на Кенон, який дійсно добрий, варто глянути на іншого японця: Панасонік + оптика Лейка гідний вибір і багато моделей.
Сам користувався Кодаком Р-850, суперовий апарат за навеликі гроші:
12Х, 5.1Мр, стабілізатор, "башмак" великий дисплей... теж варіант.
Не раджу брати фUFO низька якість і жахливі кольори, а при поганому освітленні ДИКО "шумить"
Зараз маю зеркалку і всім раджу, кроще докласти і зразу мати добру річ.

Роман Голощук - 10-8-2007 у 11:52

Якраз зараз обираю собі ЦФ. Не хочу простої мильнички, але не "потягну" зеркалку :-)
Поки що ввагаюсь між Canon PowerShot A710 IS та Canon PowerShot S3 IS.

Nazar - 10-8-2007 у 13:42

Останній таки мені більше подобається.
Але враховуючи те, що апарат буде також носитись і горами, і не завжди у суху погоду то я би брав компактніший 710. Мої співробітники собі таких понабирали із картками на 4 гіги, я їх трішки підюзував - дуже приємні враження. після цього я почав собі шкрабати маківку про новий апарат:)

Роман Голощук - 11-9-2007 у 10:52

Я таки вибрав Canon PowerShot A710 IS! Одразу докупив собі картку SDHC на 4 Гб.
Перші враження хороші. Правда майже зразу відмовився від автоматичного режиму знимкування. Віддаю перевагу режимам з налашуванням діафрагми, витримки та потужності спалаху. Також зменшив налаштування контрастності та насиченості встановленні за замовчуванням. Дуже задоволений якістю знімання відео.
Недолік – довге перезаряджання спалаху (проявляється в умовах поганого освітлення).

Captivitas - 11-9-2007 у 13:31

Вже майже рік користуюся Sony-H5 (модель вже знято з виробництва - залишилися новіші Н7 та Н9). Інколи доводиться налаштовувати баланс білого ввечері та у приміщенні, а загалом хороші враження.

Катерина Слобода - 29-12-2009 у 18:24

Допоможіть, будь ласка, з вибором.:saint: Не можу ніяк вибрати між Pentax X70 і OLYMPUS E-450 Kit inc ED 14-42 mm. Що порадите?

Андрій Пелещишин - 29-12-2009 у 19:25

А чому вже не взяти зі змінною оптикою? Ці моделі вже досить дорогі

Катерина Слобода - 29-12-2009 у 22:16

Розкажу як то все починалося. :saint: Спочатку вирішила взяти собі звичайний фотоапарат-"мильницю", але потім подумала і знайшла Nikon CoolPix L100 з автоматичними налаштуваннями. Але після спілкування зі знайомими почула таку думку, що то вже не така суттєва різниця і якщо брати, то брати вже щось з напівпрофесійних з можливістю вручну налаштувати. Подумала, що справді, брати з авто-налаштуваннями то є даремно викинуті гроші і через певний час таки захочу мати можливість налаштувати вручну. Після детального аналізу ринку та порад знайомих зупинилася на тих двох варіянтах, оскільки наразі не планую брати фотоапарат " для домашнього користування " за ціною вище 500 у.о., бо я потім з ним з хати не вийду ;)

Цитата:
А чому вже не взяти зі змінною оптикою?

А які саме моделі Ви маєте на увазі?

Андрій Пелещишин - 29-12-2009 у 22:57

Річ у тім, що можливість міняти оптику принципово розширює можливості фотоапарата, фактично ви вже отримуєте пристрій іншого класу.
А в ціновій категорії трохи вище 500$ вже напевно щось знайти можна.
Конкретних моделей мені важко порадити - але на фотофорумах тих порад стільки, що може голова луснути. Якщо є можливість - можна спробувати купити на ebay. Товариш недавно за 300$ купив досить пристойну дзеркалку дещо застарілої моделі (але невживану), яка проте далеко випереджає "просунуті мильниці".
Якби ти дивилася дешевші моделі мильниць - я би не сувся зі своєю порадою. Але те, на що ти дивилася вигладяє і ціною і габаритами вже поряд з дзеркалками.

Ну і здається в цій темі ще не давали лінк на одну з найвідоміших статтей на цю тему http://www.afanas.ru/ROF/

Андрій Пелещишин - 29-12-2009 у 23:24

Тю, я трохи помилився. Вказана Катериною модель Олімпуса - дзеркальна зі змінною оптикою.

Василь Андруник - 30-12-2009 у 00:20

Так-так, якщо каати про ціновий діапазон 450-500 до 600 у.о. то вже можна наважитися брати не компакт-ультразум (Canon S20 IS). який коштує поза 400 у.о. без карти памяті та акумуляторів а саме дзеркалку... хай початкового рівня, але дзеркалку!!! а це зовсім інша швидкість фокусування, якість картинки за рахунок більшої матриці, можливість нарошувати потенціал за допомогою Топ та Топ Про оптики з чсом... + дуже багато цікавих і потрібних можливостей!!!
Якщо радити з конкретних моделей то напевно в цю ціну сміливо можна вкластися Олімпусом Е-450 Кіт (14-45 3.5-5.6) (десь 500 у.о.) і що найцікавіше Дабл Кіт тут чи не за 550чи 560 у.о., в наборі ще телеобєктив 40-150 мм 4-5,6... і акцію на яклмусь сайті бачив ще... карта памяті 8 гіг в подарунок а на іншому додаткова батарея... Від інших виробників буде дороще і купите КІТ (з одним бюджетним ширококутником).

Катерина Слобода - 30-12-2009 у 00:29

Таки, напевно, і зупинюся на тому виборі :) (Олімпус Е-450 Кіт)

Василь Андруник - 30-12-2009 у 09:00

НУ вже вибачте шо підштовхнув до Олімпуса (просто бачу шо на цьому форумі переважно пентаксоїди :-)), просто дійсно демократична ціна... компактні розміри, лайв вю та художні фільтри, та й оптика зуйко з ненайгірших...
Олімпус то для прикладу навів бо сам користуюся цією технікою, хоча і перепробував багато брендів (ну хіба пентаксом "небавився", думаю Юра Сєров колись таку можливість надасть кілька тестів з порівняльних Оліспусом провести ), і скажу наступне, фотокамера це лише інструмент, за допомогою якого ви будете втілювати свої ідеї та фотозадуми, з вудочкою можна порівняти... який би спінінг не був "крутий, з наваротами" техніку риболовлі ніхто нескасовував, так і у камерах, кнопки "шедевр" поки непридумали...
Тож, Катерино", ще раз подумайте про бренд і вдалих кадрів!!!

... так, чуть незабув... а чому КІТ... там на 40-50 у.о. більше і маєте Дабл КІт... а телеобєктив - це потрібна штука... спорт, природу познимкувати... репортаж... ширококутником так невийде...

Андрій Пелещишин - 30-12-2009 у 09:27

Цитата:
можливість нарошувати потенціал за допомогою Топ та Топ Про оптики з чсом... + дуже багато цікавих і потрібних можливостей!!!

Лишився лише один нюанс, про який ми поки що мовчали. Повідомити Катерині, що та додаткова оптика може коштувати більше за фотоапарат :)

Василь Андруник - 30-12-2009 у 11:49

Та ні, я вже повідомив цю "приємну" новину, трохи їй понарозказував про ціни на Топ і Про оптику... дійсно ціни кусаються... поки мені особисто вистачило грошів на 12-60 2.8 ширококутник і 50 мм світлосильний... але.... є інші цікаві варіанти... перехідне кільце з "одуванчиком" (сигнал підтвердження фокусування) і прикручувати чудову оптику, наприклад від Зеніта... особисто таке практикую, головне звикнути і результат буде непоганий.... і за дуже помірні гроші... ну наприклад.... макро обєктив Індустар з кільцями можна взяти за 40-60-100 грн... і т.д.

Андрій Пелещишин - 30-12-2009 у 13:34

Я так розумію, що це з рук?
А підкажи, Василю, де саме це відбувається? Є десь якийсь базарчик, чи це через оголошення на форумах, тусовках?

Щодо оптики. Похвалюся - мені було пощастило взяти за 200$ оригінальний новий Pentax 55mm , світлосильний (1,4 діафрагма), з автофокусом. Зараз менше ніж за 400$ їх не продають.

Василь Андруник - 30-12-2009 у 14:42

Оооо, Андрій, вітаю! Гарне придбання. Так, така манюальна оптика вживана, треба уважно дивитися шоб немала плісняви, грибків всяків і великого пороху в лінзах... шукаю такі речі на аукціонах, фотофорумах в розділах купівля-продаж... в кінці кінців у "вашому магазині" інколи трапляються цікаві пропозиції... ну і у знайомих фотографів... часто продають чи міняються... зараз шукаю Геліос 40-ц на М42... начитався про нього...

Demyan - 30-12-2009 у 15:01

Взагалі мене "неврують" зараз люди які купляють фотоапарати дорогі а не вміють ними користуватися.
Спершу визначться для чого той фотоапарат, якщо для дому, щоб їздити фотогарфувати, сімейний альбом і тд. звичайної мильнички вистачить повністю!
Якщо купити зеркалку і користуватися як мильничкою для фото в альбомі і на компі тримати - гроші на вітер, або "панти в народі".

Андрій Пелещишин - 30-12-2009 у 15:05

Та ви так не "нервуйтеся", Дем'яне. Всяке буває. Хтось купить собі річ і вже тоді розбереться, навіщо вона. Зрештою, у кожного свої потреби, можливості та критерії потрібності.
Щодо сімейного альбому. У мене "дзеркалка" і 99% фотографій - це в сімейний альбом, з них 90% - лише в електронному вигляді. Просто такі фото мені подобаються значно більше, ніж фотографії з мильниці.

Demyan - 30-12-2009 у 15:10

Якщо ви фотограф то дійсно розрізнити зможете.
Тут я теж провожу свої любимі експеременти - коли людина каже що зеркалкою фото їй більше подобаються кращі якості і т.д.
Я викладаю свої фото зроблені і кеноном старим ще 2001 року на 2 мегапікселя, і китайським і зеркалкою
Як думаєте розрізняють ті "професіонали" :) ?

Андрій Пелещишин - 30-12-2009 у 15:18

Мені важко сказати, хто що розрізнить, і я взагалі мало схильний ставити експерименти на людях (можливо тому, що оцінювання кваліфікації людей - мій прямий обов'язок і мені того вистачає).
Інша справа, що багато хто, кому я на прикладі пояснював різницю між знимками різних класів фотоапаратів (точніше - різного класу оптичними системами), ніби розуміли і могли розрізнити. Дехто після цього уже сам хотів подібну техніку.
Можливо, що тут як з музикою. Є люди, яким байдуже відмінність у звучанні і тп (для мене наприклад якісь там кілобіти в потоках - це пусті слова, я не чую різниці), а є такі, для яких це важливо. Не виключаю (а швидше за все воно так і є), що причини тут можуть бути чисто фізіологічні і викликані індивідуальними відмінніностями органів почуттів та, відповідно, сприйняття світу.

Катерина Слобода - 30-12-2009 у 15:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Взагалі мене "неврують" зараз люди які купляють фотоапарати дорогі а не вміють ними користуватися.

Та вже якось розберуся з тою "чудо-технікою", Ви так не нервуйтесь дуже. ;)
Цитата:

Спершу визначться для чого той фотоапарат, якщо для дому, щоб їздити фотогарфувати, сімейний альбом і тд. звичайної мильнички вистачить повністю!

Ну то, напевно, мені вирішувати чого мені для чого достатньо...і вже давно визначилась.;)

Цитата:

Якщо купити зеркалку і користуватися як мильничкою для фото в альбомі і на компі тримати - гроші на вітер, або "панти в народі".

ІМХО, то кожному своє.:cool:

Demyan - 30-12-2009 у 16:18

Сумніваюся що розберетися і будете вміти правильно в ручному режимі все виставити і правильно зробити :)
Щоб це правильно робити і використовувати дійсно ті можливості треба знати не ази а хоча б середні відомості про фотграфування, окрім того необхідно мати штатив, без якого знову ж таки використати повний обєм функцій фотоапарата наприклад для зйомки вночі не зможете.

P.S. доречі якщо комусь потрібні обєктиви пишіть що цікавить, іноді навіть маю Carl Zeiss (Made in DDR ;) )
Також є маленькі портативні штативи з рухомою головкою.
Або ж тим хто використовує дані фотоапарати дійсно за призначеннями є міні фото студії для макро зйомки зроблені з спец. матеріалу

Катерина Слобода - 30-12-2009 у 16:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Сумніваюся що розберетися і будете вміти правильно в ручному режимі все виставити і правильно зробити :)

А я не сумніваюсь! :cool::cool::cool:

Андрій Пелещишин - 30-12-2009 у 16:42

А що там розбиратися, в 3 чи 4-х параметрах? Розбереться.

Штатив докупити можна. Знову ж, нічна чи макрозйомка це специфічні жанри, мало потрібні навіть професіоналам (тобто тим, хто собі заробляє фотографією на життя).

Юрій Сєров - 30-12-2009 у 18:32

Цитата:
доречі якщо комусь потрібні обєктиви пишіть що цікавить, іноді навіть маю Carl Zeiss (Made in DDR ;) )

Як будете мати під K-mount давайте знати

Онук Юрій - 30-12-2009 у 19:58

Також цікавлять об'єктиви для Nikon D40 - D90

Василь Андруник - 30-12-2009 у 22:31

Так... бачу багато пропустив...
Шановний Демя'не, нерозумію вашої реакції, питання було чітко сформульоване, "хочу вибрати між потужним компактом чи дзеркалкою початкового рівня. ми тільки намагаємося дати пораду для правильного вибору, і ваша реакція якась неадекватна... принаймні з чого ви взяли, що Катерина буде використовувати техніку для найпростіших і найпримітивніших знимків... свою думку я висловив, а ваша незрозуміла... купити мильничку? чи що? конструктиву мало. Принаймні свою допомогу Катерині з тим, шоб розібратися з режимами зйомки а також композицією і найпримітивнішою обробкою фотографій готовий запропонувати і найважливіше думаю зробити вибір і вперед, творити, креативити!!!

А щодо манюальної оптики - це цікаво, але думаю слід зробити для цього іншу тему на форумі.

Катерина Слобода - 30-12-2009 у 23:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Андруник
Принаймні свою допомогу Катерині з тим, шоб розібратися з режимами зйомки а також композицією і найпримітивнішою обробкою фотографій готовий запропонувати

Дякую! ;)

Demyan - 31-12-2009 у 09:19

Мова не йде за Катерину конкретно а в загальному. І я говорю те що бачу бо з тим стикаюся і сам. Катерина може і є професійний фотограф я ж не знаю.
А якщо ні, як і більшість людей які мають зеркалки - можемо пройтися по центру зупинити людину і просто запитати що таке експозиція, апертура, світочутливість, як в ручному режимі для конкретних пейзажів, світла і т.д виставити правильно параметри витримки, ISO ...думаю процентів 80 не будуть знати того. Постає питання для чого тоді людині цей фотоапарат?

Менше з тим якщо цікавлять обєктиви пишіть параметри обєктивів якщо знаєте краще їх моделі і фірму обєктива який бажаєте.
Наприклад для Nikno D40 - D90
15-30х телескопічний обєктив біля 200 у.о.
ширококутник 60 у.о.
18-105mm f/3.5-5.6G - в районі 300 у.о.

Юрій Сєров - 31-12-2009 у 11:15

Навіть якщо людина - чайник у фотографії, то дзеркалка дасть їй незрівнянно кращу якість знимок ніж мильниця. Тому якщо людина має гроші, то чому б не купити собі дзеркалку. :rolleyes:
Потужний компакт також має свої переваги: не виникне спокуси докуповувати дорогі об'єктиви :)

Sashko Nedoviziy - 31-12-2009 у 11:15

Чому дзеркалка проти компакта для рядового споживача? Та бодай би шустрішою системою автофокусування...

Василь Андруник - 31-12-2009 у 11:29

Та й не тільки швидшим фокусуванням... меншим рівнем шумів, і незабувайте про глибину різкості... та ще можна перераховувати і перераховувати....
як на мене, якщо мова йде про майже рівну ціну з компактом-ультрахумом і, головне, якісь плани на майбутнє, бажання вчитися і творити то навіть мови нема, треба брати дзеркалку, хай навіть початкового рівня... апетит як то кажуть, приходить під час їжі, я вже таке нераз бачив в себе на курсах, минає місяць-два і людина шукає покупця, щоб сплавити той компакт, бо вже якість зображення та можливості незадовільняють...

з обєктивів цікавить Геліос 40-2 під М42 (85 мм 1.5), може маєте його за помірну ціну

Sashko Nedoviziy - 31-12-2009 у 11:32

Більшість рядових користувачів, так би мовити, про ГРЗП та інші матюги фотографів-аматорів не чули і не бажають. До речі, їх можна зрозуміти.

Demyan - 31-12-2009 у 11:39

Наразі з такого дешевго є тільки
Revuenon Japan Lens. f=50mm 1:1.9; Япоснький

Геліоси є але вони всі з фотоапаратами - окремо не продаю.

Василь Андруник - 31-12-2009 у 11:52

Ну а Геліос 40-2 85мм 1.5 є в наявності, хай навіть з фотокамерою (із Зенітом???...) цікавить ціна, можливість прикрутити його на камеру (перехідне кільце маю), спробувати а не купувати кота в мішку

Василь Андруник - 31-12-2009 у 11:54

І все-таки класно було би зробити окрему тему по менюальній оптиці для цифродзеркалок і плівкових камер.

Demyan - 31-12-2009 у 12:05

Так із зенітом. Причому є різні зеніти і ТТЛ і Е і ЕТ здається і 11 є...це треба дивитися все.
Ціну напишіть свою в приват, оскільки я не орієнтуюся скільки такі коштують в нас на ринку, тим більше на вернісажі заборонили вже фотоапаратами торгувати, тому за ціни я не знаю.
Пишіть скільки можете дати я тоді пошукаю щось.

Василь Андруник - 1-1-2010 у 12:06

Вернісаж не може бути показником цін на таку фотонхніку... перекупщиків стало багато, роблять з того фотобізнес, а фотоаматори та ентузіасти тільки від того страждають... як то кажуть "митцю завжди на фарби бракує..., а хто ті фарби легко може купити нажалбь не митець..."
Написав у приват про Геліос 40-2...

Галина Лев - 15-7-2010 у 02:21

Визріла до придбання камери. Тепер уже точно. Горить. Сьогодні.

Підкаже хтось де у Львові можна найдешевше Кванони придбати? Зокрема EOS 500D...

Галина Лев - 20-7-2010 у 21:50

То може все ж хтось підкаже?

Андрій Пелещишин - 20-7-2010 у 21:58

Може в тому Fotomag ?

Галина Лев - 20-7-2010 у 22:05

Та я там була.Так розізлилась на російськомовні цінники, що аж забула яка ціна на камеру. Але там однозначно не буду купувати. Питаю їх, чи не можна було українською написати. Відповіли, що у них магазин російський. А якби китайський???!!!

Андрій Демчук - 14-8-2010 у 12:06

я б на вашому місці краще купував у Цифровичку, правда не у магазині, а через інет замовляв а потім на анступний день забирав у магазині, дешевше однозначно

JumpingRat - 15-9-2010 у 20:39

Не знаю, чи ще акутально, але не згадали ще chako.ua, а за ціною - в них імовірно найдешевше вийде.

Галина Лев - 15-9-2010 у 21:57

Актуально, актуально. Я перенесла усе на осінь, то ж обираю ще до кінця вересня. Дякую.