Форум Рідного Міста

Чи побачать наші внуки чисті тротуари?

Галина Лев - 29-11-2005 у 05:03

Тема стара, але не перестає боліти. Мабуть кожного форумця доводять до сказу бруднющі дороги і тротуари нашого міста.
Я згідна з тим, що мешканцям і гостям Львова тяжко підтримувати чистоту через майже повну відсутність смітників саме у центральній частині. Але непокоїть не тільки те. Що ж буде, якщо заберуть і ті дві смітярки, що на проспекті Свободи? А нічого не буде. Наші люди виродилися настільки, що смітники не допоможуть навіть, коли Буняк поставить усі назад та ще й нових добавить.
Я з чорною заздрістю слухаю розповіді своїх літніх знайомих про чистоту повоєнного Львова. На вулиці ніхто не посмів би викинути сірника після того, як припалив папіросу.
А зараз? Усі можливі обгортки від того, що жеруть(інакше не висловишся), кидають простісінько під ноги, водії теж не кремпуються і розкидають зайвий мотлох на проїжджу частину. І навіть ті дві милі риси громадян наших мене не доводять до стану, коли дуже-дуже гидко. Під ногами усе захаркане!!! Мені важко вимовляти то гидотне слово, ще важче його писати, але то факт. Усі вагітні, і тому не дають собі ради з підвищеним слиновиділенням???
Я не знаю в чому справа. Мене цікавить одне: як то припинити? Яким чином їх карати? Як навчити оту худобу поводитись так, аби інші не боялись глянути під ноги?
Може ця тема занадто примітивна, і не місце їй на такому форумі, зробіть мені зауваження, якщо ви проти, але куди вже далі??? Через кілька років того буде вище підошов, а народ уже й гадити на бруківку почне, нагавиці знявши.
Я хочу, аби вулиці Львова не були гидотними! Як то зробити?

Tempika - 29-11-2005 у 07:18

...до мене влітку приїздили родичі з ленінграду... їм все здалося таким
чистим і гарним... м-дя... все пізнається в порівнянні... :-))) ну не вийшло ще
село з наших людей, не вийшло.

Галина Лев - 29-11-2005 у 16:17

До чого тут село? Міщани нічим не кращі.

Demyan - 29-11-2005 у 16:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
ну не вийшло ще
село з наших людей, не вийшло.

Прохання не ображати, тим паче якщо не знаєш. Піди подивися в село там люди всі прибирають біля своєї хати спалюють сміття, бо це їхнє, вони знають що окрім них ніхто не прибере, а звідси і мораль - менше смітять. Місто ж привикло, а що роблять прибиральники а за що їм платять, якби не гадили то не треба було б прибирати.

Tempika - 29-11-2005 у 23:39

...вибачаюсь, що не пояснила термінології :-) всі ми вийшли з села в
кінці кінців, але, як казала дзвінка гуцул, село ще не вийшло з нас :-))
мала на увазі брак культури, і все таке... просто це дійсно трохи таке
сільське ставлення - біля хати поприбирати, а далі хоч втопися у тому
болоті... так і у місті: на бальконах квіточки, шиби миті по десять раз на
тиждень, а як троха далі - біля під*їзду або на дорозі, то всім байдуже...
хата скраю, і все тут... не мій двір - смітитиму.

Роман Ромашка - 30-11-2005 у 00:35

2 Demyan
Якраз біля своєї хати смітити не буде, а от решти не моє не шкода. Нажаль таких багатох. І як наслідок випливають такі теми. А розмежування село/місто вкрай недоречні. Місце проживання не є показником культури.

Галина Лев - 30-11-2005 у 01:08

1. Чому я приходжу додому зі сміттям у кишенях або в сумці? - Я не маю де його викинути.

2. Чому на вулицях Львова хронічно не вистачає смітників? Вони є у Києві, є у Трускавці, є у маленькій Жовкві. - Байдужа, безкультурна влада, мабуть, сама гадить на бруківку і тому не усуває цієї проблеми.

3. Чому багато людей не приходять зі сміттям у кишенях або в сумці? - Вони позбуваються його дорогою додому, кидаючи під ноги. Чому наші люди кидають непотріб на тротуари і обхаркують їх??????????????????? - Вони - бидло.
З отим багажем ми в Євросоюз пхаємося?

Не слід сперечатися про те, де більша нестача виховання - у селі чи в місті, треба подумати як зробити, аби загаджування і загиджування вулиць каралось адміністративно? Кого заставити прийняти такий закон? Кого треба переконати? Хто може звернути на це увагу? І хто врешті-решт зі мною згідний?

Demyan - 30-11-2005 у 09:27

Я згідний.
однак закон зроблять а толку? Наприклад за паління листів восени штраф 1000 грн. однак всі палять, ніхто штраф не зтягує, навіть після повідомлення органів відповідих, всеодно ніхто нічого не робить. Закон про куріння - чи поменшало водіїв які курять в маршрутках? ні. Звертаєш увагу він каже не пдобається виходьте, ну запишеш номер ну позвониш ну напишеш заяву ну а далі що???? скажуть приймутьміри. А буде потрачено купа часу і нервів. Щоб прослідуквати до кінця - треба звільнятися з роботи і тягатися з адвокатами самому по судах, тоді може і вибєш щось. Але потрібні ще й свідки, яких треба ловити в маршрутці і складати там же акт чи заяву з даними про свідків....
Така в нас держава....

Ярема П. - 30-11-2005 у 14:53

Долучаю свій вклад в цю тему: фотографії після святкування річниці Помаранчевої революції у Львові

Фотографія 1

Фотографія 2

rost - 1-12-2005 у 10:21

Свині, які смітять на вулицях живуть не тільки у Львові, але в КОЖНОМУ місті світу (хіба може крім Сингапуру). Смітників на 1 км вулиці Львова може не забагато, але більше ніж у Тель-Авіві чи навіть в Лондоні і Нью Йорку, де в звязку з террристичними загрозами їх практично немає. Але в вище згаданих містах проходить час від часу по вулицях араб/негр/латинос з нехитрим інструментом, яким підхоплює/згрібає сміття в великий пластиковий
мішок. Чим частіше, він там з'являється тим чистіша вулиця. Я не відкрию великого секрету, що в більшості випадків оплачується його праця міськими службами з податків, що платять жителі цих міст.

Щодо, Фотографія 1 і Фотографія 2, то таке саме ви побачити після любого масового заходу всюди у світі. Але вже то, як це саме місце виглядатиме зранку наступного дня дуже залежить...

Користувач Олесь - 1-12-2005 у 10:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від rost
Смітників на 1 км вулиці Львова може не забагато, але більше ніж у Тель-Авіві...


Росте, відповідь неправильна. Смітників в Тель Авіві більше (набагато), очевидно, у Львові терористична загроза вища. :baddevil:

Василь Яворський - 1-12-2005 у 15:48

Я згоден і з тим, що замало смітників, бо їх таки замало... І з тим, що в нас люди в переважній більшості свині... Не раз бачив картину, коли викидаючи в смітник обгортку від морозива людина до нього не попадає, бо кидає з далика і швидше для годиться ніж для того, щоб кинути в смітник... Тобто кидають не в смітник, а в сторону смітника, як результат - смітник напівповний, а коло нього в радіусі н-метрів розкидане те, чого бракує в середені. Згоден також і з прибиранням вулиць, проблема у центрі містак, де протягом дня ходять тисячі людей, із сміттям не вирішиться одноразовим підмітанням зранку, це повинна бути регулярне служба, котра працює зраня до вечора в дві зміни, починає в 6:00 ранку і закінчує в 10:00 весора.

Ярема П. - 1-12-2005 у 18:32

Хоча б такі смітники як в Києві по центру, на які і рекламу можна вішати, і дивляться естетично. Але поки наші галицькі барани свої проблеми особисті повирішують, поки пересваряться, помиряться, фінанси знайдуть, поки закуплять...

Чирка Олег - 3-1-2007 у 22:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Хоча б такі смітники як в Києві по центру, на які і рекламу можна вішати, і дивляться естетично.

Наші також поставили такі смітники в центральній частині міста, хоча в інших районах і з свічкою одного важко знайти. Хоча добре, що на це спромоглися а то і того не було б якби не день міста.

Hanor Narasson - 3-1-2007 у 22:49

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Галина Лев

2. Чому на вулицях Львова хронічно не вистачає смітників? Вони ... є у Трускавці, ... - Байдужа, безкультурна влада, мабуть, сама гадить на бруківку і тому не усуває цієї проблеми.


Неправда:mad: На жаль:(

Між-іншим, спалювання сміття біля хати ІМНО рагулізм ще більший, ніж кидання на тротуар.

Андрій Пелещишин - 23-10-2011 у 17:46

У темі розмова йшла переважно про один фактор - кидання сміття.
А мені здається, що можливо іншим, критичним фактором, є стан газонів. Вони в такому жахливому стані, витоптані, незасаджені, з розваленими бордюрами, що земля постійно потрапляє на асфальт. Кожен ранок двірники лопатами ту землю назад...
Фактично, часто є відчуття, що ти не по асфальту ідеш, а по грунтовій дорозі. Можливо і від того занижується бар'єр - кинути папірчик чи окурок вже не так психологічно важко.

Юрій Сєров - 23-10-2011 у 21:07

Цитата:
А мені здається, що можливо іншим, критичним фактором, є стан газонів. Вони в такому жахливому стані, витоптані, незасаджені, з розваленими бордюрами, що земля постійно потрапляє на асфальт. Кожен ранок двірники лопатами ту землю назад...

Мені здається, що є один нюанс. Звертав на нього увагу за кордоном. Там газони нижче рівня піхохідних доріжок. Тобто, дощ коли падає, стікає в газони, а в нас, здається, відбувається навпаки: дощі вимивають грунт на доріжки. Як наслідок купа пилюки, яка створює проблеми, більші за папірчики. Ну і розвалені і незасіяні газони - це також, звісно. :(

Юрій Сєров - 23-4-2015 у 12:22

Дослідження на тему:
http://mymaster.livejournal.com/336812.html

Андрій Пелещишин - 23-4-2015 у 20:21

Фактично в статті підтверджують тезу, що у нас просто неправильно організовані газони.
Ну і з коментарів
Цитата:
"земля выше бордюров повсеместно - любой дождь все стекает на дорогу, когда дорогу чистят, землю часто забрасывают обратно на бордюр!" Вот это вообще раздражает ужасно. Вроде очевидная вещь, но всем пабарабану.


До речі, якби газони були нижче тротуару, можливо на них би менше паркувалися.


Ще один цікавий штрих. У мене сусідка жаліється, що кожної зими їй знищують клумбу з квітами - двірники накидують на клумбочку гору снігу (у якому ще і сіль). Чия тут правота - я не знаю.

Олександр Бой - 5-6-2015 у 10:18

А я вважаю, що то все залежить від людини. Суджу по знайомим-друзям: є і "доїжджеючі" які смітять, а є і "міщани" які теж смітять. Правда з "доїжджеючих" всі можуть кинути папірчик на землю, а з "міщан" дуже малий %!