Форум Рідного Міста

Жебрацтво

кецо - 9-1-2003 у 14:01

На пр.Чорновола (біля готелю “Львів”) досить часто сидить молодий хлопець в паперовому ящику і просить милостиню. Все б було нормально – звичне наданий час явище, але він сидить так, що здається, що він без ніг. Насправді, я вже кілька раз бачив як він сам приходив і приносив з собою ящик, про-те жодного разу не бачив як він в нього сідав. Бачив тільки як він досить довго стояв і вичікував час, коли прихожих майже не було.
І можу поспорити, що таких “хитрих” бомжів більша половина.

Чирка Олег - 15-1-2003 у 09:49

Таких бомжів можна побачити на приміському і головному вокзалах, їх там особливо багато. Просять вони в приміських електричках. До електрички вони ідуть без костилів, несучи їх у руці. А там вже беруть костилі і притворюються що в них болить нога.

І не тільки бомжів можна побачити таких "хитрих", але й звичайних людей які притворюються, що їх пограбували, чі затопило хоча це далеко не є правдою. Вони ходять просити через проміжок часу - через 3- 4 місяці.

кецо - 15-1-2003 у 14:59

Я часто їзджу в трамваях і там раніше один чоловік на операцію своєї дитини просив десь протягом пів року. За такий час і померти можна.

vovka - 15-1-2003 у 17:42

От через таких всяких шахраїв, я і ніколи нікому милостиню не подаю. Це як в тій приказці
"Скільки вовка не годуй, а вуха виростуть менші ніж в слона". Тобто скільки грошей їм не давай, а як були жебраками так і залишаться.. Навіть уваги зараз на них не звертаю.. Хоча раніше мені навіть їх шкода було.. Але тепер.. На них роблять гроші всякі братки.. Привозять калік зранку а ввечері з грошима забирають.. Вже краще податки заплатити, хай допомагають ті кому ми їх платимо і тим кому це потрібно.

Зараз навіть священикам не можна довіряти. Недавно в газеті стаття була про банду з 3 священиків, які на сповіді дізналися про гроші.. Та й взагалі мені не подобається те, що дехто з священиків робить чуть не Бога. Вони такі самі люди як і ми .
А сповідатися будь кому я не маю ніякого бажання.

Ото правильно в тролейбусах розвішали наклейки, мол не подавайте милостиню - це погіршує умови проїзду.. Вже більше року висить.

Юрій Сєров - 15-1-2003 у 22:57

Так є справді бідні, а є й такі, що по 20-30 грн/день заробляють.
Подейкують, що це навіть поставлено як виробництво. Кожного ранку мікроавтобус збирає калік по Львову і розвозить на "точки" у центр міста, а ввечері по хатах. Виручку ділять. Бізнес.

кецо - 16-1-2003 у 12:27

Раніше в Експресі стаття була. Суть - журналіст передівся на жебрака, сів в центрі і просив милостиню, пізніже описав. Всього не пам"ятаю но точно пам"ятаю, що він за день зібрав понад 30 грн враховуючи що то було рік два тому назад, і що внього нема дозвіду і що його ганяли з місця на місце то сума не мала.

vovka - 16-1-2003 у 13:34

Це вроді Дмитро Синяк з Високого Замку це зробив.
Звідси і висновок можна зробити, що жебракам таке становище вигідне. Вони не хочуть працювати, бо навіщо напрягатися, якщо можна посидіти і заробити більше грошей чим на роботі...Я впевнений що навіть якби більшості з них запропонували таку сяку постійну роботу, то майже б ніхто не погодився.

Недавно якісь борці за права людини наїхали на Москву, щоб вона дозволила в станціях метро зимою ночувати бомжам і іншим подібним.. Москва звичайно не погодилася, і як на мене правильно зробила.

Незнаю, може то я неправильно дивлюся на речі, але у світі всякі борці за свободу тварин, зелені , власники авторського права , явно перегинають палку.

Чирка Олег - 17-1-2003 у 09:48


На рахунок бомжів то я важаю, що їм на станціях метро (залізничних чи автобусних вокзалах ) не є місце. В приміському електротранспорті їх останнім часом взагалі немає, а раніше їх було стільки, що неможливо їхати в вагоні.

Юрій Сєров - 19-1-2003 у 19:24

Цитата:

На рахунок бомжів то я важаю, що їм на станціях метро (залізничних чи автобусних вокзалах ) не є місце

Ти що ЗНУЩАЄШСЯ??!?! По-твоєму мають зробити спеціальні місця для бомжів?!? Їх взагалі не має бути!!!
Треба дати їм дах над головою і тоді слово бомж зникне з нашого лексикону.

Чирка Олег - 29-1-2003 у 10:14


Цитата:

Text

Юра я з тобою цілком згоден. Їх взагалі не повинно бути. Дах над головою ще не все означає? Потрібно також гроші на харчування, щоб вони мали за що жити, тобто харчуватися.
Частина таких бомжів має дах, але не має за що харчуватися тож і ходять по вулицях шукаючи мусорні баки, "риються" в них.
Бачив одного разу як двоє бомжів билися за мусорний бак в якому знайшли якусь їжу.

Яндрух - 20-2-2003 у 16:55

Т.зв. бомжі, неповносправні, недієздатні, злодії, шахраї, вбивці є також Божими дітьми.
Окрім того, вони є таким собі знаряддям в руках Господа, "лакмусовим папірцем" для "нібито решти" людства.
Взаємопізнання себе в такий спосіб, співжиття між усіма членами Великої Родини і визначає ступінь зрілості людини для усвідомлення Вічного, неминучої зустрічі з нашим Творцем.

Націоналіст - 23-4-2003 у 11:26

Бомжі вони усі туніядці. Їх потрібно примусити працювати!!!
Інакше вони не мають права на ІСНУВАННЯ!
Якби моя воля я б зібрав їх в вагон, а вагон спалив!!!!

Андрій Пелещишин - 23-4-2003 у 11:40

Заклики до насильства є строго забороненими на Форумі

Націоналіст - 23-4-2003 у 12:20

Я не закликаю так робити , а лише пропоную. Можна їх просто настрашити

Рост - 23-4-2003 у 16:14

2 Націоналіст - ми так далеко заїдемо... Насильницькі методи не завжди дають хороші результати. Я так бачу, що корисні вони тільки в сукупності з іншими заходами і тільки в критичних обставинах.

Вихід з цієї ситуації бачу, в першому наближенні, один:
а) Створити ринок праці для таких людей, в рамках якого вони могли б заробити собі на хліб. В суспільстві є багато роботи, яку нІкому виконувати. І інваліди теж можуть працювати. І не треба закидати мені звинувачення в жорстокості - їсти зароблений своєю працею хліб - це щастя. Бачити, що ти приносиш користь - теж, а саме це важливо для інвалідів в першу чергу.
б) Паралельно організувати збір коштів для такої мети і роботу серед громадян для висвітлення суті цього проекту.

Якщо кожен відраховуватиме яку пару гривень, чи скільки вважати необхідним, в місяць на цю справу, не подаючи при цьому на вулиці, то проблема зрушить з мертвої точки.

Тільки вот реалізація, звісно, зашкутильгає. Бо корупція майже стовідсоткова. Хто б не взявся, майже всі почнуть паразитувати на цьому.
В тему пригадався фільм "Втеча з Шоушенка". Пам`ятаєте епізод, коли начальник тюрми створив загони арештантів для виконання певних видів суспільних робіт? Ото ж. Один з методів паразитизму.

Яндрух - 23-4-2003 у 16:14

Взагалі-то, колись у Львові, тільки но випаде багато першого снігу, залучені міськими владцями бомжі (за разове харчування) без ніч вичищували місто від снігу геть до останньої сніжинки!
P.S. То Бунякови на замітку...

кецо - 24-4-2003 у 15:07

Якщо почитати дискусію з початку, то там йдеться, і я абсолютно згідний, що "посада бомжа" в багатьох випадках прибуткова. І нащо гнути спину, якщо можна попросити. Це звичайно не про всіх. Але де і як провести межу жім дійсно бідними і "баригами" які так заробляють і ніколи не будуть працювати.

Рост - 25-4-2003 у 08:34

2 кецо
Ти, напевно, неуважно прочитав мій постінг.
А я писав, що один з виходів - не подавати на вулицях, а на ті гроші створити ринок праці для бідних, в рамках якого вони могли б заробити на хліб. Це і проведе розмежування, тому що "бригади" працювати за невеликі гроші не підуть.
Правда, тут є мінус - ці всі "жебраки" все рівно ж працювати не будуть. І, цілком можливо, перекинуться на крадіжку чи ще щось таке.
Ех, от так завжди - одна проблема тягне за собою іншу і т.д. Тому всі проблеми можна вирішувати хіба всім суспільством в цілому. Або дуже маленькими кроками. Або оголосити стан "рятуйся, хто може"... Складно це все...

Потойбіччя, яке завжди поряд

Роман Голощук - 13-8-2003 у 20:34

“СЛАВА Ісусу Христу! Поможіть, люди добрі, хто скільки може! Мама хора, тато нас покинув, нас шестеро в сім’ї...” Майже щодня, і то не раз, доводиться вислуховувати в трамваях і тролейбусах такі монологи у виконанні осіб доволі ніжного віку. Ті читачі “Газети”, які громадським транспортом уже не користуються, а тілоохоронців ще не завели, теж мають нагоду поспілкуватися з юними збирачами “податків на милосердя” – з вікна свого авто, за столиками кав’ярень або в інших, інколи несподіваних місцях. А втім, у вільній Україні їх “професія” набула поширення серед різних вікових груп. Фаховими атрибутами “податківців” є демонстративність, нав’язливість, нахабне прагнення будь-що достукатися до людських сердець... Хоча, по суті, “серйозний” бізнес будує свою рекламу на тих же засадах.

Мабуть, переважна більшість жебраків ніколи не чули слова “етика”. Однак перед співгромадянами вони ставлять непросту етичну задачу. Бо з одного боку – мізерна частка вижебраних грошей дійсно йде на справи добра й милосердя. Основна їх маса буде витрачена, делікатно кажучи, нераціонально (алкоголь, наркотики, інші сумнівні “радощі”), ще й перерозподілена через соціальні структури вулиці на користь сторонніх, не раз зовсім небідних осіб (батьки, сутенери тощо). Зрештою, не той справді є нужденним, хто найголосніше волає: “Подайте!” Скільки разів доводилося спостерігати, як юні вимагачі, що з “непідробним” відчаєм голосили у вагоні про свою тяжку біду, потім виходили на зупинці веселенькими й відверто глузували з добросердих жертводавців.

А з іншого боку... Адже невигаданими реаліями нашого суспільстві є злиденність, безпорадність і покинутість багатьох бідолах, не один із котрих у царині освіченості, працьовитості, культурності дав би фору більшості ситих і облаштованих. Адже не існує чесної й переконливої для маленького прохача формули відмови! Цинізмом відгонять наші стандартні закиди на кшталт: “Треба працювати, а не побиратися!” (ніби безробіття геть зникло, всі зарплати “доросли” до прожиткового мінімуму, а виплачують їх регулярно) чи “Для таких є притулки, де всіх годують...” (?) тощо. Адже душа, натренована постійними “Ні!” голодним дитячим оченятам, хутко байдужіє до всякої чужої біди! А якщо ваша лепта дійсно порятує малюка від голоду або знущань садиста- сутенера? А якщо, зрештою, за моментом відмови спостерігали ваші діти – чому розумному, доброму, вічному ви їх потім навчатимете?..

Складна проблема злиднів і жебрацтва має багато економічних, соціальних, ментальних аспектів. Та передовсім це проблема неможливості реально допомогти нужденним. Адже жебрацтво існує навіть у найбагатших країнах із високорозвиненою соціальною сферою. Знаючи про це, все ж був заскочений, коли до оскоми звичне: “Поможіть, люди добрі!..” почув в одній з таких країн – і то від тітоньки, яка ніби ось тільки вийшла зі львівського трамвая... (поділюся досвідом, як здихатися приставучої євростарчихи: назвіться українцем! Здебільшого Україна позиціонується за межами географічної ерудиції таких осіб, а потенційні можливості українців як донорів єврожеброти залишаються нез’ясованими. В тяжких роздумах на цю тему я полишив за рогом цікаву співрозмовницю).

У заможній Європі жебраків не так уже й багато. Суто в економічному плані ліквідація цього явища могла би вписатися в кошториси урядових програм і доброчинних фондів для боротьби з бідністю. Однак річ не в кошторисах, а в несумісності соціальних та етичних структур Суспільства й Вулиці. Несумісності, яка майже виключає ефективну допомогу та співпрацю. Для Суспільства, яке проникло в глибини атомного ядра та секрети генетичних кодів, Вулиця залишається непрозорою, незрозумілою, недоступною.

Ця ситуація відтворюється й на рівні міжнародних відносин, набуваючи відтінків планетарного трагізму. Існує заможний Захід, де суперові авто й закордонні вікенди є атрибутами побуту більшості населення, і злиденний Південь, де сотні мільйонів не мають на щодень запевнених миски їжі та даху над головою. (10 млн. найнужденніших бангладешців можна зробити “міцними середняками” у своїй країні за ті лише кошти, які японці щорічно витрачають на гірськолижне спорядження!) Однак немає способу донести цю миску до рота голодного! На заваді конче стануть корупція влади, соціальне розшарування Вулиці, непорушні традиції перерозподілу й, не в останню чергу, ірраціональна реакція на допомогу самих голодних... Ось і постають перед світом цілі нації нужденними жебраками на глобалізаційних перехрестях: “Поможіть, люди добрі, в ім’я Христа (Магомета, Крішни, Будди – варіанти можливі)!..” Невмивану старчиху в зіжмаканій хустинці можна стрінути майже в кожній країні. Але не в кожній стає вона символом цієї країни, її іміджмейкером у світовій спільноті.

Володимир Вітковський – політолог, мешкає у Львові, vitkovsky@mailandnews.com
Джерело - Львівська газета

Наталка - 13-8-2003 у 20:52

Згадалося, як, поминаючи бабусю, я простягнула жменю монет жебраку, молодому ще хлопцю, біля своєї церкви. У відповідь почула "Не давайте мені дріб’язок зранку, день поганий буде!" :(
Так, його відповідь - виняток. Та навіть після цього я не перестала подавати милостиню. По вагонах метро у Києві штовхається безліч людей - з газетами, книжками, мапами, ручками (один дідусь постійно торгує газетою "комуніст" і страшно кричить на мене, коли я називаю його фашистом або питаю його, коли ж нарешті з’явиться комуністична партія України, а не колишнього совка.) Багато також жебраків. І я подаю якось дивно - як каже мій чоловік - просто відчуваю, коли стиснулось серце, і тоді вже ні про що інше не думаю...

dr.Trollin - 14-8-2003 у 09:04

Ото добре отим інтуїтивницям.
А тут думай - "ху із ху" (с)
Але таки мені все більше в пику хочеться зацідити.
Певно попадаютсья такі ото от :(
Ділові... :-(

Олексій Мачехін - 14-8-2003 у 10:09

Як не кажіть, а жебрацтво у нас.... лояльне та тихе.
Перші 10 років після війни жебраки ВИМАГАЛИ подать. Тобто підходило отаке смердисько і вимагало грошей. Як хто відмовляв - то вже за кілька хвилин відчував себе обі...ним у відносному і прямому сенсах цього виразного терміну.

Зараз вони просять - то хай просять, кому заважає?

кецо - 14-8-2003 у 12:09

Просто дехто просить, бо це його "бізнес", а декому дійсно треба цьо копійку, а відрізнити одних від інших досить важко.

rost - 14-8-2003 у 19:44

>Просто дехто просить, бо це його "бізнес", а декому дійсно треба цьо копійку, а відрізнити одних від інших досить важко

В країнах Заходу всі люди гарантовано мають соціальний мінімум, якого достаньо, щоб мати якийсь дах над головою і прохарчуватися. Тим не менше жебраків і бомжів повно, особливо в великих містах. При чому, серед них важко побачити калік чи стариків. Це, як правило, фізично справні люди "продуктивного" віку. І точно, як і в Україні, коли на місце жебрака сідає перевдягнений журналіст, то виявляється, що "заробіток" виходить не нижче середньго в даній місцевості, а то і більше. Тобто, веду я до того, що жебраки були і будуть (їх, правда, свого часу, позбувся Гітлер, але ми би, напевно, не хотіли використати його досвід). Хочуть вони так жити -- хай живуть, а наше право і наш вибір -- подавати їм чи ні.

кецо - 15-8-2003 у 12:53

Але на їх "вудочку" ведуться як правило пенсіонери, які такби мовити співчувають "бідним".

Користувач Олесь - 15-8-2003 у 13:14

Цитата:
Першим відправив користувач rost
В країнах Заходу всі люди гарантовано мають соціальний мінімум, якого достаньо, щоб мати якийсь дах над головою і прохарчуватися. Тим не менше жебраків і бомжів повно, особливо в великих містах. При чому, серед них важко побачити калік чи стариків. Це, як правило, фізично справні люди "продуктивного" віку. І точно, як і в Україні, коли на місце жебрака сідає перевдягнений журналіст, то виявляється, що "заробіток" виходить не нижче середньго в даній місцевості, а то і більше.

В Голландії бачив жебрака, який відкрито поставив коло капелюха порожню пушку з-під пива - мовляв, потребую на алкоголь. Соціальну допомогу він дістає, але коли хоче гроші на додаткове "хоббі" - просить. Хто згідний підтримати - дає, принаймні знає, на що підуть ці гроші.

Олексій Мачехін - 15-8-2003 у 13:41

Було проведено в цій галузі багато експериментів. Цікаво що люди справді готові дати гроші якщо впевнені у щирості людини.
Київський кореспондент газети "Сєводня" пройшовся вагоном метро не перевдягаючись. Сказав що він студент. Буцімто скінчились гроші а йому не вистачає на квиток додому. Вийшовши з вагону підрахував. Здається 87 копійок. Більше 80-ти точно.
Ще один відомий випадок:
В електричці літній чоловік попросив зранку похмілитися назбирав кілька гривень.

Чирка Олег - 26-8-2003 у 14:45

Цитата:

В Голландії бачив жебрака, який відкрито поставив коло капелюха порожню пушку з-під пива - мовляв, потребую на алкоголь. Соціальну допомогу він дістає, але коли хоче гроші на додаткове "хоббі" - просить. Хто згідний підтримати - дає, принаймні знає, на що підуть ці гроші.


А в Україні думаєте немає таких людей, що їхнім хоббі є просто жебраквання. Мені приходилося чути розмову, коли досить юний хлопець жебракує, хоча його батьки заможні. І питають його: Чого ти жебракуєш?
Він у відповідь: Це просто моє хоббі.
І що можна сказати про таких дітлахів чи навіть підлітіків. А що буде коли він виросте, років так в 25, що також жебракувати...

Василь Яворський - 26-8-2003 у 15:10

Жебракування ніколи не було і не є проблемою соціальної незахищеності. Тобто частка людей, які жебракують бо не мають іншого виходу завжди була незначною. В більшості - це звичайнісінький бізнес, так не дуже гарно пахне, зате не потребує витрат на податки і устаткування. Мінімальну роботу зараз, навіть для пенсіонера знайти елементарно.

Чирка Олег - 15-9-2003 у 08:05

Я з тобою згідний, що знайти роботу це просто, а працювати не всім хочеться.
Але все ж таки цих жебраків розвелося... Як кажуть: що забагато то нездорово.

Василь Яворський - 15-9-2003 у 11:13

Цитата:
Першим відправив користувач Чирка Олег
Я з тобою згідний, що знайти роботу це просто, а працювати не всім хочеться.
Але все ж таки цих жебраків розвелося... Як кажуть: що забагато то нездорово.


Розвелося, тому що ніхто не контролює їхньої кількості. На цю проблему всі аккуратно закрили очі і бачити її не хочуть. А треба би...

Чирка Олег - 17-9-2003 у 07:44

А кому це потрібно? Тим що на "горі" - ні їм і так добре, їх не зовсім цікавлять проблеми жебоацтва. Чи ті ж самі бомжі, а вони кому потрібні.
А все ж таки комусь потрібно за цим стежити і не тільки стежити, але й приймати якісь міри. Бо скоро їх буде аж занадто багато. В центрі міста біля кожного стовпа стоять і просять простягнувши руку, а працювати ніхто не хоче. Легко зароблений хліб добре їсти (себто чужий), а самому прикласти до цього сили...

Василь Яворський - 17-9-2003 у 08:32

Тут може бути тільки один вихід: примусові роботи. Наскільки мені відомо так себе веде влада всіх країн. У Франції навіть є спеціальний підрозділ соціальних служб, що слідкує і контролює жебрацтво.

Чирка Олег - 17-9-2003 у 10:58

Цитата:

Тут може бути тільки один вихід: примусові роботи. Наскільки мені відомо так себе веде влада всіх країн.


Тому і потрібно винести це питання на перший план.

Василь Яворський - 17-9-2003 у 11:02

Маємо стандартну українську ситуацію: бардак аж по саму люстру. Тобто в країні бардак, а тим, хто покликаний з ним боротися то просто до лампочки.

Чирка Олег - 18-9-2003 у 07:48

Цитата:
Першим відправив користувач Гадяч
Маємо стандартну українську ситуацію: бардак аж по саму люстру. Тобто в країні бардак, а тим, хто покликаний з ним боротися то просто до лампочки.


Один може і найдеться, що хотів би вирішити цю проблему, але один у полі не воїн.

Василь Яворський - 18-9-2003 у 08:08

Щоб щось змінити потрібно міняти систему... От бачите як легко і просто нас занесло із площини соціальної у площину політичну. :)

Чирка Олег - 18-9-2003 у 16:07

І не тільки систему, але й органи влади.

kallisto - 18-9-2003 у 16:57

А знаєте що?
Якось до мене підійшла молода обдерта циганка з малою дитиною на руках і попросила "на хлібчик". Я запропонувала відламати їй півбатона. Або взагалі дати цілий батон.
Знаєте, куди вона мене послала?...

Інша послала туди само, коли я підказала їй адресу біржі праці. Там би їй точно допомогли заробити "на хлібчик".

Наталка - 18-9-2003 у 23:51

Ну, цигани - то пісня окрема, то їхня робота така, так що дарма її на біржу праці посилали - вона вже працює. :lol: Циганам я не подаю. Ніколи.

Василь Яворський - 19-9-2003 у 09:09

Цитата:
Першим відправив користувач Чирка Олег
І не тільки систему, але й органи влади.


Система і є сукупністю органів влади та їх взаємодією.
Щодо циган, то є просто така нація, вони завжди у всі часи жили з аферизму, крадіжок і жебрацтва.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 09:13

Згадуємо про Шварца і "вбити дракона".
Люде - жебраки були завжди і завжди будуть, бо вони живляться з милосердя, а коли милосердя відімре, то вмремо і всі ми.

Василь Яворський - 19-9-2003 у 09:19

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Згадуємо про Шварца і "вбити дракона".
Люде - жебраки були завжди і завжди будуть, бо вони живляться з милосердя, а коли милосердя відімре, то вмремо і всі ми.


Згоден. Але процес розвитку жебрацтва потрібно контролювати, бо інакше у цей контенгент "егіди милосердя" відійде забагато народу.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 09:31

Не ввійде. Бо милосердя у грошовому еквіваленті є величиною більш-меньш сталою. Тому "зайві" жебраки перепрофілюються. Тут працюють справжні, неврегульовані закони ринку - скільки попиту, стільки й пропозиції.

Василь Яворський - 19-9-2003 у 09:53

Можливо й не ввійде. Однак ріст неконтрольованої маси жебраків в будь якому випадку перевищує ріст контрольований. А жебрацтво, навіть якщо воно і не вимушене, а добровільне не робить честі державі.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 09:55

Тоді в світі немає жодної "чесної" країни. Є лише ті, хто зпровадив жебраків з центральних вулиць найбільших міст.

Василь Яворський - 19-9-2003 у 10:15

Жебрацтво - то є негативне явище, яке неможливо викорінити. Тому здатність йому протистояти виражається саме у вмінні "зпровадити" жебраків подалі від ока людського.

kallisto - 19-9-2003 у 14:10

А, може, цим має зайнятися влада?
Збирати їх з усіх вулиць, примусово мити, одягати і відправляти на роботу.
Пам"ятаєте, як за савєтів було? Під час денного сеансу заходили в кіно люди з "корочками" і перевіряли, хто і чому сидить і чи не косить роботу.
Ото й треба циган у спецприйомники і на роботу. Бо якби ж вони жили й працювали десь. А то антисанітарія, крадійство, та й ще дітей крадуть і примушуют жебрати.
Понабудувати їм якихось бараків, і дати зарплатню - мінімальну зарплатню, щоб "на хлібчик" вистачало.
Тут потрібні радикальні засоби, бо інакше - ніяк.
У Києві дуже багато жебраків і боротися з ними дуже важко.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 14:15

Цей метод ні до чого не призведе - ніхто з них не захоче митися і працювати за копійки. Будуть лише переховуватись і платити данину міліції.

kallisto - 19-9-2003 у 14:32

Я ж кажу - радикальні засоби.
Цим має займатися влада.
В Києві 2500 дітей, що не мають даху над головою і дихають клеєм. Хіба це нормально? Це ж наше майбутнє. Яку державу вони зможуть нам збудувати? А цигани - це одні з тих, хто сприяє такому майбутньому. Їх порівняно небагато, але й така кількість - це погано.
Хто може похвалитися, що коли бачить людину, що жебрає, то завжди подає їй? Більшість просто "не помічають" цього. Це явище не здорове і його треба позбуватися.
Ще одне нездорове явище в нас - безпритульність дітей.
Щодо дітей - то все більшого поширення набуває така форма дитячого виховання, як "прийомні родини" (якщо я не помиляюся). При цьому від дітей не приховується те, що вони сироти, проте вони ростуть в любові та мають маму і тата. Хоча офіційно вони сироти. Тут немає трагедії, коли добрі сусіди чи хлопці в дворі починають виказуватися на них і кричати, що їх взяли з дитбудинку. Статистика показує, що рівень злочинності та наркоманії серед таких дітей дуже незначний.
Ось так.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 14:50

Цитата:
Першим відправив користувач kallisto
Я ж кажу - радикальні засоби.

Заради чого, вибачте? :D

Цитата:


Цим має займатися влада.
В Києві 2500 дітей, що не мають даху над головою і дихають клеєм. Хіба це нормально?

Більшість цих дітей хоче так жити.
Цитата:

Це ж наше майбутнє. Яку державу вони зможуть нам збудувати? А цигани - це одні з тих, хто сприяє такому майбутньому. Їх порівняно небагато, але й така кількість - це погано.

Тхне нацизмом. Тобто у всьому винні цигани?

Цитата:

Хто може похвалитися, що коли бачить людину, що жебрає, то завжди подає їй? Більшість просто "не помічають" цього. Це явище не здорове і його треба позбуватися.
Ще одне нездорове явище в нас - безпритульність дітей.
Щодо дітей - то все більшого поширення набуває така форма дитячого виховання, як "прийомні родини" (якщо я не помиляюся). При цьому від дітей не приховується те, що вони сироти, проте вони ростуть в любові та мають маму і тата. Хоча офіційно вони сироти. Тут немає трагедії, коли добрі сусіди чи хлопці в дворі починають виказуватися на них і кричати, що їх взяли з дитбудинку. Статистика показує, що рівень злочинності та наркоманії серед таких дітей дуже незначний.
Ось так.


Женю, а ти хочеш виховувати таких дітей? Ламати вуличні звички, вирішувати підліткові проблеми на цьому тлі?

kallisto - 19-9-2003 у 14:53

Але ти хоча б визнаєш, що проблема така існує?

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 15:01

Проблема жебрацтва? Та вона у всьому світі є!
Більш того - міграції кітайців та індусів не що інше як міжнаціональне жебрацтво.

kallisto - 19-9-2003 у 15:06

Ти б бачив, скільки в нас в корпусі китайців. Як гадаєш, скільки з них захочуть повертатися з Європи в Азію.
А в КПІ навесні китайці побили наших студентів...

Василь Яворський - 19-9-2003 у 15:09

Цю проблемо можна вирішити і не тільки миттям і переодяганням. Я вважаю цілком допустимим вдатися до жорстких мір. Арешт, концтабори і так далі. Так від цього "тхне нацизмом" але у нацизмі є багато і позитивного, такого що можна перейняти. Перший час вдатися до наджорстких методів. Жебракуєш і не досяг безпомічного віку, є сильний і здоровий - маєш вибір, якщо мужчина армія або розтріл, якщо жінка - примусові роботи на потреби армії та держави або розтріл. Повірте, за рік-два проблема зникне. Поки ми будемо бавитися у "телячі ніжності" з деградуючою частиною нашого суспільства ми будемо деградувати разом з нею. Сильна нація повинна мати зуби, котрими зможе кусати не тільки ворогів, а й вошей і гнид, що розвелися на ній самій.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 15:11

Або ж студенти китайців? Це офтоп, проте тут не всюди китайці винні. Я в це неповірю бодай тому, що вони з цивілізованішої країни.

Василь Яворський - 19-9-2003 у 15:36

До речі про китайців (це не офтоп, це попередження розвитку теми): негайна депортація у випадку будь-якого порушення за рахунок його держави. Як зробити? Привести в його посольство з нотою: не вивезете - запроторимо до в"язнгиці і будемо судити по своїх законах.

Олексій Мачехін - 19-9-2003 у 15:40

Панове! Не принижуймося до націзму - у нас в КПІ теж ще ті цяці вчаться (даруйте). Китайці лише напіввинуватці.

Василь Яворський - 19-9-2003 у 15:46

Ніякого нацизму. Тут тільки те, що в інших країнах називається охорона порядку. Тай нацизм, як я вже казав, має багато позитивних моментів (я не нацист).

kallisto - 21-9-2003 у 18:44

Китайці?
В нас в цьому семестрі дуже багато китайців. Я й кажу: хто захоче їхати до своїх братів і сестер по крові, якщо тут усе порівняно недороге, життя цікавіше й демократичніше (в них там народжуваність обмежена і комунізм). І от картина. Зараз їх понаїде дуже багато, їх ніхто не контролює, вони поодружуються, почнуть плодитися і скоро в нас будуть свої гета і китайські квартали. Ви хочете таку ситуацію, як у Берліні з турками чи в тій самій Америці з неграми? У нас і так вистачає проблем внутрішніх. Ви ще хочете проблем з іммігрантами?
А нелегали - це дуже просто. Їх поміщають в трудові табори, і вони там відпрацьовують витрати на них: авіаперельоти, одяг, харчування, послуги по відправці додому.
Інакше не можна. Вони відчувають позитивне до них ставлення і пруть суди.
Коли їх невеликий відсоток - це добре. Але коли вони сприяють деморалізації нашого суспільства (араби продають в вузах наркоту і т.д.), то це вже не прикольно.
Вибачте за офтоп, проте я думаю, що ця проблема перегукується з проблемою жебрацтва.

Василь Яворський - 22-9-2003 у 13:30

Власне перегукується і то навіть дуже. Я промовчу про національний аспект у цій справі. Всі прекрасно бачуть, що переважна більшість жебраків то є цигани. Також багато і наших. Однак в сім"ї, як то кажуть... повинні бути отакі... Але можна провести чистки, арешти і тому подібне. Вирішення є. Щодо еміграції: не думаю, що ми є надто привабливою країною для еміграції сюди. Швидше як буферна зона. Сюди заселяються тимчасово, бо ближче до омріяної Європи, а там Шенген. Для буферної зони притаманні певні ознаки, які зараз ми вже можемо спостерігати, але то є вже темою іншого треду.

Чирка Олег - 1-10-2003 у 12:23

Проблема жебрацтва є у кожній країні, але всюди намагаються з цим боротися і навіть їм це вдається. На Заході хіба є проблема жебрацтва... Напевне що немає як такої тому вони до такої ситуації цього не допустили. А в Україні за цим ніхто не дивиться і ця проблема, як це вже називаємо, виходить на одне з перше місць.

Олексій Мачехін - 1-10-2003 у 12:29

В Угорщині є зазначена проблема.

kallisto - 1-10-2003 у 13:14

Угорщина - то одна з європейських країн, де того (!) за одними даними немає.
Для чого озиратися на інші держави? Нам треба спершу в себе лад навести, а тоді вже казати: "О, а в нас того вже давно немає, а в цих буржуїв є, хоча вони й буржуї".
Справа в тому, що в кожному суспільстві є люди, яким просто ліьнки щось робити. І як ти їх не примушуй, ти нічого не зробиш. Так що ходити за ними і просити (ну будь ласка, ну покиньте жебрати, а ми вам за це роботу дамо і т.д.) - безглуздо. Тут допоможуть лише силові методи. Але це моя думка і до насильства я нікого не закликаю.

Чирка Олег - 1-10-2003 у 16:28

Цитата:
Першим відправив користувач kallisto
Для чого озиратися на інші держави? Нам треба спершу в себе лад навести, а тоді вже казати: "О, а в нас того вже давно немає, а в цих буржуїв є, хоча вони й буржуї".
Справа в тому, що в кожному суспільстві є люди, яким просто ліьнки щось робити. І як ти їх не примушуй, ти нічого не зробиш. Так що ходити за ними і просити (ну будь ласка, ну покиньте жебрати, а ми вам за це роботу дамо і т.д.) - безглуздо. Тут допоможуть лише силові методи. Але це моя думка і до насильства я нікого не закликаю.


Звичайно одна людина нічого з цим не зробить, одному не розв'язати цієї проблеми. Потрібно прикладати тільки силу.
Якщо дитина (12-14років) починає жебракувати, збираючи гроші на клей, то це нормально звичайно що ні. Перш за все повинні люди не давати грошей. Але хіба бабусі зможуть встояти перед їхнім жадібним поханням "подайте пару копійок на кусочок хліба, мені немає що їсти" або тому подібне. А коли дають хліб вони кажуть дайте грошей ми собі самі купимо.

kallisto - 1-10-2003 у 17:29

2 Олег Чирка
Про це я вже писала раніше (передивись повідомлення). Я маю на увазі дітей і циган, що просять нібить на хлібчик.

А ось стаття з учорашнього номера київської газети "Сегодня". Там інтерв"ю з мєнтами:
http://today.viaduk.net/todayol.nsf/2dfcd588082c53a5c2256db1002d241...

Чирка Олег - 1-10-2003 у 18:32

А що потрібно всеж таки давати їм гроші, щоб вони травилися, наприклад, тим самим клейом чи будь-чим іншим. Чи просто заборонити виготовляти чи імпортувати той самий клей. Потрібно не подавати грошей, контролювати ситуацію спецорганами та зрештою прикладати силу. Вимагання грошей на вулиці це також є проблемою молодого суспільства. А також переходити на іншу проблему забезпеченості громадян. Принаймі може, коли прожитковий мінімум буде більшим за мінімальну зарплату чи пенсію, тоді і вирішити проблему взагалі буде легше. Також багато залежить від фінансового забезпечення громадян України.

Чирка Олег - 1-10-2003 у 18:35

Ще за часів СРСР юнаки які приходили з війська повинні були влаштуватися на роботу на протя зі 20 днів інакше до них починали "чіплятися" міліціонери, чому вони ніде не працюють і за чий рахунок живуть.

kallisto - 2-10-2003 у 16:48

Цитата:
Першим відправив користувач Чирка Олег
А що потрібно всеж таки давати їм гроші, щоб вони травилися, наприклад, тим самим клейом чи будь-чим іншим. Чи просто заборонити виготовляти чи імпортувати той самий клей. Потрібно не подавати грошей, контролювати ситуацію спецорганами та зрештою прикладати силу. Вимагання грошей на вулиці це також є проблемою молодого суспільства. А також переходити на іншу проблему забезпеченості громадян. Принаймі може, коли прожитковий мінімум буде більшим за мінімальну зарплату чи пенсію, тоді і вирішити проблему взагалі буде легше. Також багато залежить від фінансового забезпечення громадян України.


Друже, передивися весь тред. Там усе написано.
Я писала вже, напишу ще раз (особисто для тебе :D). Я проти дитячого жебрацтва, я за силове втручання, бо умовляннями та припрошуваннями нічого не досягнеш. І однозначно, це має бути політика держави.

Чирка Олег - 7-10-2003 у 07:55

Цитата:
Першим відправив користувач kallisto
Друже, передивися весь тред. Там усе написано.
Я писала вже, напишу ще раз (особисто для тебе :D). Я проти дитячого жебрацтва, я за силове втручання, бо умовляннями та припрошуваннями нічого не досягнеш. І однозначно, це має бути політика держави.


Тред я прочитав ще минулий раз. Але чому тільки проти дитячого жебрацтва? І це буде тільки в столиці, а не по території України. Що, старші (тобто не діти) нехай жебракують собі? Та ті ж самі діти і беруть приклад з старших. Як уже обговорювалося в цій дискусії потрібно приймати міри. І перш за все не подавати ні дітям ні старшим. В громадському транспорті є вивіски на яких написано: "Шановні пасажири просимо не підтримувати жебрацтво в транспорті", чи щось тому подібне.

Василь Яворський - 7-10-2003 у 11:29

Дитяче же брачтво, доросле жебрацтво, стареце жебрацтво... Навіщо ділити проблему на три складові? Від цього, що легше її вирішити? Згоден на всі сто - ДЕРЖАВА повинна втрутитися власне силовими методами. Я ні в якому разі не закликаю до насильства. До силових методів відносяться і примусові роботи з виплатою заробітньої плати і таке інше. А проблема ця існує у всьому світі, єдине не в таких масштабах.

ЗОРЯНА - 17-10-2003 у 10:14

Найбільше не люблю циган. Брудні, смердючі, і як причепиться... Взагалі кажуть що якщо людина почала жебракувати, то заробляти власною працею вона вже ніколи не буде, тому що напевне хотітиме. Думаю "бомж" це не соціальне становище, а скоріше спосіб життя. Їм так комфортно. Особисто грошей їм не даю, всеодно вони витратяться на горілку чи спирт. Виключення становлять старенькі бабусі-дідусі мені їх просто шкода.
Якось до мене прийшло натхнення зробити велике прибирання в хаті. З комори було витягнуто 4 великих мішки пляшок від пива, після спроби їх підняти я таки вирішила що нехай ще постоять, і пішла виносити загальне сміття. У смітнику порпалася старенька бабуся. Бідно, але чисто брана, спитала чи немає у мене пляшок. Смітник розташований у самому верху вулиці коцюбинського, там добряча гора. Я ЛЕДВЕ дотарабанила мішки з пляшками до смітника, в той час як старенька згорблена бабуся одним рухом закинула їх на плечі, взявши у руки ще кілька мішків з паперами і спокійнесенько пішла назад донизу...

Нормалайзер - 17-10-2003 у 13:47

Я даю гроші жебракам. Навіть тоді, коли бачу, що цей дріб"язок проп"ють. То - їхня справа, що з грошима робити. Моя - дати. Або не дати.

vovka - 5-5-2012 у 22:39

Прочитав цю статтю десь з півроку назад, і задумався.. справді небачив щоб дитина плакала в попрошайок.
http://www.myjane.ru/articles/text/?id=2088


недавав їм нічого і тепер ще більше впевнився що цього я точно підтримувати небуду.

напрягає що ті жебраки стоять на автомобільних перехрестях з дітьми.. ходять повз машин. чому міліція з тим не наведе порядку хоча би на великих перехрестях (Стрийська-Хуторівка, Виговського-Любінська) - теж загадка.

а на благодійність деколи переводжу гроші по можливості. але на рахунки або коли особисто когось знаю що є потреба.