Форум Рідного Міста

Афіша: "Літаючий замок Лапута" - Лялька, 20 грудня

Олександр Дєдик - 14-12-2005 у 19:12

КІНОКЛУБ представляє:

Літаючий замок Лапута (Tenkuu no Shiro Rapyuta / Laputa: Castle in the Sky)
Японія, 1986, автор сценарію та режисер Хаяо Міядзакі (Hayao Miyazaki)

клуб-кафе "Лялька", 20 грудня, 17:30, вхід 4 грн

Хаяо Міядзакі - геній сучасної анімації, якого Куросава називає найбільшим режисером Японії всіх часів.
Можливо, є щось у цьому від традиційної ввічливості японців, але те, що після Куросави Міядзакі залишається найкращим – не викликає сумніву. І дарма, що він аніматор. Його фільми – це великі епічні саги про добро і зло, любов і ненависть, надзвичайно добре намальовані та драматургійно продумані. Тому зовсім невипадково серед нагород цього режисера – головні призи Берлінського кінофестивалю та Оскар.
(сучасному глядачу може бути відомим за однією з останніх робіт - "Віднесені привидами" / Sen to Chihiro no kamikakushi / Spirited Away, 2001)

Сюжет:
Дівчинка Сіта, котра впала з повітряного корабля, володіє чудодійним Каменем, за котрим полюють секретні агенти уряду і команда ексцентричних піратів, яких очолює власна матінка. Сіта спускається з небес прямо в руки хлопчику Пазу, сину шахтаря. На пару вони намагаються втекти від підлих переслідувачів. Незабаром діти дізнаються, що цей Камінь - свого роду ключ до таємничого літаючого острова-замка під назвою Лапута.










IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0092067/

інші сайти (офіційного, як такого, немає...):

Captivitas - 18-12-2005 у 17:51

"Віднесені привидами" - чудова казка.
Шукатиму "Літаючий замок..." у запису на CD.

Sagittarius - 18-12-2005 у 19:46

Саме з цього твору почалось мое знайомство з аніме. Переглядав вже напевно з 5 раз і кожного разу помічаю якісь нові деталі.

2Captivarius маю цей фільм на СД. Можу вислати. Якщо цікавить то домовмося через аську.

Captivitas - 18-12-2005 у 23:15

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sagittarius
Саме з цього твору почалось мое знайомство з аніме. Переглядав вже напевно з 5 раз і кожного разу помічаю якісь нові деталі.

2Captivarius маю цей фільм на СД. Можу вислати. Якщо цікавить то домовмося через аську.


дякую, спробую спочатку пошукати у своєму місті. Є деякі знайомі, треба попитати ("с пристрастием" :) ).

Яндрух - 21-12-2005 у 11:49

Я вражений від перегляду цього японського аніма-фільму. Може, навіть не те слово вжив... Я ПРИГОЛОМШЕНИЙ від побаченого!!

Чесно признатися, то вперше познайомився з японською анімацією....

Постало таке відчуття якогось надзвичайно приємного задоволення. „Мультфільм для дорослих” „Небесний замок „Лапота” (“Laputa: Castle in the Sky”; реж. Гаяо Міязакі) – то щось на зразок тих мультфільмів із раннього дитинства, які приковували увагу.

Вражає сама анімація з – і це попри те, що фільм не зроблений на комп’ютері, а… цілком МАЛЬОВАНИЙ!
Якась така гармонійсть присутня від самого початку і аж до кінця. А ті шалені перегони в хмарах на піратських літачках, їхні шоломи, окуляри, сама та їхня носата Мама – одно слово, втішений був із того всього, як мала дитина.
І ще такий нюанс там: ті „злі вояки” одягнені не що в інше, як у „гімнастьорки” і „шинелі” (з тими такими пов’язаними навхрест) советської арміїї часів „вєлікой отєчєствєнной”: щоби в глядача відразу зародилася неприязнь до негативних персонажів через дежа-вю з минулого...
http://www.nausicaa.net/miyazaki/laputa/synopsis/

Сподівають побачити решту фільмів Г. Міязакі.

Олександр Дєдик - 21-12-2005 у 12:39

Приємно чути відгуки на зразок Яндруха.

Сам дивився фільм із захопленням (тобто важко було відірватись),
хоча гадав, що такі мультики вже не зможуть мене так зацікавити.
Фільм повернув мене у стан коли дивився мультфільми у дитинстві - якось безтурботно і легко поринаєш у події фільму...

>>„гімнастьорки” і „шинелі” советської арміїї
для східного глядача то мабуть швидше асоціація з Китайською армією, я так думаю...