Форум Рідного Міста

Google планує представити власну операційку

Андрій Пелещишин - 5-1-2006 у 11:04

Невідомо, чи качка чи ні, але пішли слухи про те, що вже завтра (в пятницю, 6 січня), хтось з керівництва Google представить в Лос-Анжелесі власну операційну систему та спеціалізовану робочу станцію Google PC
Якщо це так, то можна очікувати появи пристрою, який можливо втілить в собі основні ідеї, що були розроблені 10 років тому в межах концепції Network Computer корпорацією Oracle

Тарас Задорожний - 5-1-2006 у 12:14

Приємний подарунок на українське Різдво. Ціна на операційку певно буде символічна, а тому має можливість витіснити Вікна з українського ринку.

dr.Trollin - 5-1-2006 у 13:02

давно пора.
і Мережу здешЕвити.

і послати навіг усі спецслужби (най си читають)
і причитати Вернора Вінджа "Глибина у небі"
і...

Андрій Пелещишин - 5-1-2006 у 13:46

Ну чи поможе Гугл проти спецслужб - не знаю..
Один Google Accelerator чого вартий. Про приватність можна забути

Я взагалі не дуже поділяю масове захоплення Гугл Інк. Як на мене - може вирости такий монстр, що про майкрсофт ми ще будемо згадувати з глибоким душевним теплом.

Тарас Задорожний - 5-1-2006 у 15:35

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Я взагалі не дуже поділяю масове захоплення Гугл Інк. Як на мене - може вирости такий монстр, що про майкрсофт ми ще будемо згадувати з глибоким душевним теплом.


Всяке може бути... Хоча Майкрософт переплюнути важко

Андрій Пелещишин - 5-1-2006 у 16:02

Поясню свою думку.
Google зараз
1. Тримає більшу частину інтернет-пошуку (Веб, новини і тп)
2. Робить систему локального пошуку по компютеру
3. Запускає масу інформаційних і комунікаційних сервісів (base, earth, map, orkut, froogle)
4. Жорстко демпінгує сервіси пошти та блогінгу (gmail, blogger)
5. Абсолютно домінує на ринку контестної реклами (adsense)

Поступово успішно інтегрує усі ці сервіси в один мегасервіс.

Крім того починає:
1 будувати всеамериканську вай-фай мережу та виходить на ринок інтернет-послуг
2 Робити підозрілі продукти на взірець Акселератора, які мало відповідають стандартам, і, більше того, міняють типовий функціонал операційного середовища
3. Запускати спеціальні сервіси для "тонких клієнтів" - телефонів, смартфонів тощо
4. Проявляє велику активність на ринку браузерів та пз з відкритим кодом, явно готуючи якусь значну подію
5.Дуже активно впроваджує технологію Ajax, яка фактично є засобом дистанційного завантаження та виконання ПЗ


А тепер ще й власна операційна платформа? (підозрюю, що якась оригінальна збірка Лінукса)

Тобто ми мали монополіста - Майкрософт. Який тримав монополію на функціонал користувацького компютера.
А можем отримати в перспективі монополіста, який буде тримати монополію на наше користання інформацією (як ви розумієте, це дещо більше ніж попередня монополія)

Уявіть собі комп з Гугл ОС, на якому ви працюєте в інтерфейсі Ajax, ваші дані зберігаються на серверах гугла, а його інтелектуальні сервіси щосекунди приходять вам на допомогу з підказкою - "а може краще тут клікнути. .., ви ж у текстовому редакторі написали "авто" - ось вам і сайтик з авто і тп і тд"

Майкрософт, до речі, в ідеалі так само би бачив інформаційне середовище користувача..
Отака антиутопія. Будем надіятися - монстри не пустять один одного нагору.

Тарас Задорожний - 5-1-2006 у 16:32

Просто, я вважаю, що Гугл має шанси стати конкурентом Майкрософта.... Це призведе до конкурентної боротьби, яка сприятиме зниженню цін та покращенню якості. В жодному випадку не хочу, шоб якийсь дядько на гуглі контролював всю інформацію, або ше краще, приховував її...

vovka - 5-1-2006 у 17:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
В жодному випадку не хочу, шоб якийсь дядько на гуглі контролював всю інформацію, або ше краще, приховував її...

Пізно. Гугл і так вже надто багато контролює. Ще ОС бракувало до тотального контролю.
Ще є такий собі google-analytics.com .
Не подобається мені все це...

dr.Trollin - 6-1-2006 у 16:53

2бургомістр: повторюся --прочитати Вернора Вінджа "Глибина у небі"
(я якраз і мав на мислі тотальний контроль)

2Тарас Задорожний "не хочу, шоб якийсь дядько на гуглі контролював всю інформацію"
поїдб до Китаю і спробуй знайти щось, не відповідаюче лінії партії.

2"взагалі" Великий Брат(тм) дивиться на Вас.

Андрій Пелещишин - 6-1-2006 у 18:03

Цитата:
2бургомістр: повторюся --прочитати Вернора Вінджа "Глибина у небі"
(я якраз і мав на мислі тотальний контроль)

На жаль, не читав. Мусиш мені дати почитати :)

Щодо теми обговорення.
Гугл дав деякі пояснення, що саме побачить світ. Чесно кажучи, ще не читав, не хочеться в святковий вечір.
http://news.com.com/2061-10812_3-6016821.html

dr.Trollin - 7-1-2006 у 10:54

мнее... дати почитати здається не вийде,
бо шастнув, а, здається, у мене самого вже її "зачитали"

тому http://www.fictionbook.ru/ru/author/vindj_vernor/
конкретно:
http://www.fictionbook.ru/author/vindj_vernor/glubina_v_nebe/vindj_...

Андрій Пелещишин - 7-1-2006 у 21:33

Якщо вже говорити по монстроподібність Гугла, варто згадати той факт, що ту саму пошту Гмайл до сих пір Гугл роздає лише по запрошеннях користувачів, хоча насправді він міг би вже давно дати її усім бажаючим. Точніше сказати, усі бажаючі уже давно її мають, але для того їм довелося отримати від когось запрошення.
Таким чином, Гугл отримав нехай не повну, нехай не дуже достовірну, нехай поверхневу, але можливо першу в історії глобальну схему міжлюдських стосунків (хто кого знає і тп).
І головне, схема ця актуальна (а отже може бути використана) лише для "нормальних" людей. Зловмисники чи хакери напевно використовують всякі схеми, щоби зберегти таку анонімність.