Форум Рідного Міста

Двадцятилітній ювілей інтернету.

Agent86 - 10-1-2003 у 11:19

Опублiковано 8 сiчня 2002 року

1 січня 2003 р. інтернету виповнилося 20 років. Саме в перший день 1983 р. кілька сотень комп'ютерів, що складали в той час військову комунікаційну мережу ARPANET, були переведені на комунікаційний протокол TCP/IP. Цей протокол заснований на пакетній комутації даних, і саме завдяки йому в рамках інтернету можуть існувати численні підмережі, з'єднані між собою. На думку Вінта Серфа, одного з творців TCP/IP, переведення ARPANET на цей протокол став найважливішою подією, тому Серф вважає, що саме 1983 р. варто вважати роком створення інтернету.

На цей рахунок, утім, є й інша думка, відповідно до якої інтернет виник значно раніше, а саме, 2 вересня 1969 року, коли два комп'ютери в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі були з'єднані кабелем довжиною 4,5 м і почали обмінюватися даними один з одним. Однак до 1983 р. для забезпечення роботи ARPANET використовувався протокол NCP (Network Control Program), у якому буди серйозні обмеження на розподіл адресного простору і, як наслідок, на підключення до мережі нових вузлів. Тобто, до 1983 р. мережні протоколи не дозволяли забезпечувати доступ до ресурсів ARPANET з інших мереж, а виходить, і створювати розподілену інфраструктуру, подібну до сучасного інтернету.

Але всього через півроку після переведення ARPANET на протокол TCP/IP ця мережа була розділена на два сегменти. Перший з них зберіг назву ARPANET і став використовуватися науково-дослідними організаціями. З часом, розширюючись, цей сегмент і став основою сучасного інтернету. Другий сегмент був названий MILNET і використовувався військовими для обміну незасекреченою інформацією. Поділ ARPANET на дві частини позначив подальший шлях розвитку Мережі - підключення до неї нових сегментів з утворенням глобальної комунікаційної системи.

Через двадцять років після впровадження TCP/IP у ARPANET світ вже неможливо представити без інтернету, в основі якого лежить цей протокол. Утім, поява World Wide Web, що забезпечив вибуховий ріст популярності інтернету відбулося тільки через сім років - у 1990 р. У 1993 р. число веб-сайтів не перевищувало 130. У 1994 році їхнє число досягло трьох тисяч, а в 1998 р. - перевищило 2,2 мільйони. В даний час число унікальних веб-сайтів оцінюється фахівцями On-Line Computer Library Center приблизно в 9 мільйонів, а до Мережі підключені практично всі країни світу.

джерела : Information Week, www.compulenta.ru