Форум Рідного Міста

Що краще - лампи денного світла, чи звичайні - лампи розжарювання?

Кутузік - 2-2-2006 у 18:36

Це в принципі навіть не тема для треду - просто запитання. Підкажіть, що здоровіше для очей?

Андрій Пелещишин - 2-2-2006 у 19:02

Думаю, денного світла, але бажано щоби їх було декілька (бо вони мругають, а так є взаємна компенсація).

Hanor Narasson - 2-2-2006 у 21:18

Компенсація буде, тільки якщо підключити 3 лампи по 1-й до кожної фази трьохфазного струму. А якщо немає заведеного 3-фазного живлення. всі будуть мругати синфазно. Теоретично, можна підключити через фазоповертая, але то багато мороки.

Юрій Сєров - 2-2-2006 у 22:37

Не спеціаліст, але в мене таке враження, що лампи денного світла трохи "тиснуть на мізки". Розжарювання м'якші якісь чи шо...
Але це суб'єктив.

Ярема П. - 3-2-2006 у 01:16

Однозначно-мругаючі дампи денного світла - зле на очі. Найкраще-розжарювальні, в них весь спектр випромінювання, так само як і в сонячного випромінювання, та і принцип той самий-розжарена маса випромінює світло. Від ламп денного світла стомлюються очі. Про причини можна знайти в неті, а коротко-шкода така сама як від фігового монітора, і причини шкоди ті самі.

Hanor Narasson - 3-2-2006 у 08:03

Наскільки я знаю, в сучасних люмінісцентних лампах "мругання" трохи скомпенсоване післясвіченням люмінофору, але спектр ІМНО у них неприємний. Моя порада: загальне освітлення може бути з ламп денного світла (дешевше), але локальне (робочого місця) все ж таки раджу звичайну жарівку ЇЇ також слід підібрати відповідно до реальної напруги у Вашій мережі.

Громов Сергій - 3-2-2006 у 10:02

Троха спілкувався я зі спецами на "Іскрі" стосовно лампочок денного світла, отих що економні ...

Казали мені (перевірити не зміг), що нормальні лампи мають три контури світловипромінення, які мругають через "фазоповертання", тому знімається ефект 50герц.

А от стосовно спектру - звичайно, вони гірші від жарівок, але й останні - не ідеал ! Просто ми вже звикли до одних :P. Для коридорного чи кухонного освітлення ці дорожчі лампи - як знахідка, а от у вітальні чи кабінеті - очі стомлюються від недостатку спектру. До ванної чи туалету взагалі не варто їх використовувати, бо схема боїться вологості, а крім того лапма дуже чутлива до невеличкої тривалості роботи і скорше зіпсується від частого перемикання, ніж від напрацьованих годин.

Hanor Narasson - 3-2-2006 у 19:46

Для вітальні, спальні або кабінету вони ще не ідеальні, бо не включиш через регулятор потужності.

Hanor Narasson - 3-2-2006 у 19:47

<вилучене, як помилково продубльоване>

Тарас Сокальський - 18-2-2006 у 13:44

Для усуненнння ефекту мерехтіння, гудіння, чутливості до перепадів напруги, покращення запуску до денних ламп вартує вчепити "електронний дросель" (електронний пускорегулювальний апарат, ЕПРА). Є варіанти з регулюванням потужності (але межі не дуже широкі), є з "гарячим запуском" для частого вмикання/вимикання. Кого цікавить -- поділюся схемками:). Поширене поєднання ЕПРА і денної лампи -- "енергоощадні лампочки" з цоколем, як в жарівки.
ps.з точки зору економічної доцільності там, де світло потрібне кілька хвилин на добу -- жарівка поза конкуренцією.

Андрій Пелещишин - 18-2-2006 у 14:41

До речі, поясніть мені, а чого саме бракує в спектрі лампи денного світла у порівнянні з жарівкою?

Громов Сергій - 20-2-2006 у 09:23

Сонце всеж-таки ГОРИТЬ, як і нитка жарівки, тому їх спектри подібні, а от лампочка "холодного" світла випромінює світло люмінофора, якому далеко до природнього

Hanor Narasson - 20-2-2006 у 10:38

У Сонця спектр випромінювання неперервний (більш-менш), у жарівок також. А скажімо, у т.зв. "ртутних ламп" спектр складається з 3- ліній - "червоної", "зеленої" і "синьої". Наше око сприймає їх світло як "біле" за рахунок змішуваня кольорів.

Павло Жежнич - 20-2-2006 у 11:07

Я в себе вдома стараюся максимально використовувати лампи денного світла, бо дуже часто скаче напруга. Звичайні лампочки приходилося міняти раз на декілька тижнів, а лампи денного світла від скачків напруги не горять.

На робочому столі з компом однозначно раджу ставити настільну лампу денного світла, але лампу слід повертати в сторону від очей.

Громов Сергій - 20-2-2006 у 12:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Для усуненнння ефекту мерехтіння, гудіння, чутливості до перепадів напруги, покращення запуску до денних ламп вартує вчепити "електронний дросель" (електронний пускорегулювальний апарат, ЕПРА). Є варіанти з регулюванням потужності (але межі не дуже широкі), є з "гарячим запуском" для частого вмикання/вимикання. Кого цікавить -- поділюся схемками:). Поширене поєднання ЕПРА і денної лампи -- "енергоощадні лампочки" з цоколем, як в жарівки.
ps.з точки зору економічної доцільності там, де світло потрібне кілька хвилин на добу -- жарівка поза конкуренцією.


А поділися зі мною, дуже цікаво, бо я користував примітив з трох діодів і конденсаторів для живлення лампи зі спаленими спіралями ....

Тарас Сокальський - 20-2-2006 у 14:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Громов Сергій
Сонце всеж-таки ГОРИТЬ, як і нитка жарівки, тому їх спектри подібні, а от лампочка "холодного" світла випромінює світло люмінофора, якому далеко до природнього

Спектри люмінофорів поділяються за кольоровою температурою. Так, "Теплий Білий"(Т=2700) виглядає для роботи/читання цілком комфортним, сам постійно користуюся такими енергоощадними лампочками.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Громов Сергій
А поділися зі мною, дуже цікаво, бо я користував примітив з трох діодів і конденсаторів для живлення лампи зі спаленими спіралями ....

Ок, днями накидаю -- повішу

ps. Для фанатів слухання далеких короткохвильових радіоголосів (і тим більше довго-середньо) будь-яка денна лампа є страшним джерелом радіоперешкод, тому я іноді перемикаюсь на жарівки:)

Громов Сергій - 20-2-2006 у 14:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Цитата:
Сонце всеж-таки ГОРИТЬ, як і нитка жарівки, тому їх спектри подібні, а от лампочка "холодного" світла випромінює світло люмінофора, якому далеко до природнього

Спектри люмінофорів поділяються за кольоровою температурою. Так, "Теплий Білий"(Т=2700) виглядає для роботи/читання цілком комфортним, сам постійно користуюся такими енергоощадними лампочками.


Ну що не кажи - люмінофор НЕ ДАЄ сонячного спектру, наближення можливі. Жарівка - більш ергономічніша, але й вона не ідеал.

А загалом, це вже переходить до інтиму, тобто "подобається/не подобається". Кожен сам мусить для себе вирішити, чи комфортно йому при такому світлі чи ні ... бо й спектр сприйняття очима теж має різні межі

Яндрух - 20-2-2006 у 16:27

Та людоньки, та найпростіше взяти звичайну жарівку, але матовану - не так разить в очі, як така, звичайна. :yawn:

Sagittarius - 21-2-2006 у 10:29

Особисто використовую лампи денного світла (вольта, філіпс). Оскільки живу в сільській місцевості в вечері більше 180 вольт буває рідко і звичайна лампа розжарювання своїм спектром стає більш похожа до червоного гіганта ніж до нашого сонця. Для отримання приємног спектру комбіную теплогарячу від вольти (дає яскравий білий колір) з філіпсовською яка має злегка оранжевий відтінок.

Кутузік - 3-4-2006 у 15:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sagittarius
... живу в сільській місцевості в вечері більше 180 вольт буває рідко ....


ГОСТ 13109-97 "Норми якості електричної енергії в системах електропостачання загального призначення" дозоляє відхилення напруги +- 5%, короткочасно не більше +-10% від номінального. 220В - 10%= 198В - мінімально-допустима короткочасна напруга. Якщо менше - електропередавальна організація попадає в штраф 25% вартосі електроенергії.

Громов Сергій - 3-4-2006 у 15:17

Цікаво, як це довести, якщо техніка згоріла ??

То треба ставити апаратуру, сертифікувати встановлення, проводити контрольні заміри певно при свідках, інакше - ЖОПА.

В моєї співробітниці напруга скакнула "короткочасно", спалахнув телевізор. Поки загасили - все в диму від пластика, третій місяць ремонт ....... а якби просто згорів ящик - нічого нікому не довести :baddevil:

Sagittarius - 3-4-2006 у 20:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Кутузік

ГОСТ 13109-97 "Норми якості електричної енергії в системах електропостачання загального призначення" дозоляє відхилення напруги +- 5%, короткочасно не більше +-10% від номінального. 220В - 10%= 198В - мінімально-допустима короткочасна напруга. Якщо менше - електропередавальна організація попадає в штраф 25% вартосі електроенергії.


А в такому випадку - на вольтметрі в мережі 220 вольт, включаю електричний чайник - потужність 3 кВт - напруга падає до 180 вольт. Яку максимальну потужність дозволено використовувати (місцевість сільська, три фази, січенння проводу підведеного до хати десь в районі 8 мм, розводка потім по хаті (конкретно до чайника) 3 мм)?

Кутузік - 4-4-2006 у 17:27

Максимальна дозволена потужність прописана в Договорі і в технічних умовах.

Зменшення потужності з 220В до 180 при включенні 3-ох кіловатного навантаження пояснюється наявність поганого (нестійкого) контакту десь на лінії, на якому створюється під дією струму великий перехідний опір та відповідно втрачається енергія і відбувається спад напруги.

Тарас Сокальський - 5-4-2006 у 13:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Громов Сергій
В моєї співробітниці напруга скакнула "короткочасно", спалахнув телевізор. Поки загасили - все в диму від пластика, третій місяць ремонт ....... а якби просто згорів ящик - нічого нікому не довести :baddevil:


Притягнули вчора на ремонт нашинський стабілізатор -- в сусідів від перенапруги вигоріло ВСЕ, лампочки розривалися (звичайні 380V такого не роблять, певно на підстанції дуга з високої перекинулась). А в нашого клієнта все живе, здох тільки сам стаб.
Цитата:
...спалахнув телевізор...

Якщо "майстри" поставили "підсилений" запобіжник, то при перенапрузі вхідні варистори (призначені для поглинання енергії імпульсних перенапруг) перетворюються на бенгальські вогні і розбризкують на всі боки розжарену до білого масу...
ps. про денні лампи і ЕПРА пам'ятаю, але руки не доходять. Схемка десь посіялась, а, коли перемалюю з пам'яті, то бажано на макеті перевірити-уточнити, щоб дезінформацію не розповсюджувати. Чим і займусь принагідно.

Sagittarius - 6-4-2006 у 07:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Кутузік
Зменшення потужності з 220В до 180 при включенні 3-ох кіловатного навантаження пояснюється наявність поганого (нестійкого) контакту десь на лінії, на якому створюється під дією струму великий перехідний опір та відповідно втрачається енергія і відбувається спад напруги.


Ще декілька уточнень, провів експеримент.
На кожній з фаз в денний час виникє аналогічний спад на 40 вольт. Але в третій ночі напруга 237-240 вольт і влкючення чайника викликає спад лише на 25 вольт. Чи може бути таке викликане тим що хата знаходиться в кінці лінії?

Тарас Сокальський - 7-4-2006 у 11:35

Чи може бути таке викликане тим що хата знаходиться в кінці лінії?
Однозначно -- чим далі від підстанції, тим просадка більша
Але в третій ночі напруга 237-240 вольт і влкючення чайника викликає спад лише на 25 вольт.
Тут вже якась аномалія -- при фіксованому опорі лінії просадка повинна бути пропорційна до напруги, тобто при більшій напрузі повинна збільшитись. Чому б то в третій ночі опір лінії падав???:o Єдине розумне пояснення напрошується -- від зменшення нагріву дротів. Але ж не настільки...

Demyan - 23-8-2006 у 13:58

Поставив собі лампочки так звані економні- СУПЕР! Дуже гарно, в кімнату купив теплі кольори, в коридор холодне. В хату поставив 13 ват, в кухню 9. На 20 квдратів - включаю лише одну. Колір приємний миготіння не відчуваю. Ще дуже гарно що вони секунд 20-30 розігріваються коли вночі включаю, не так ріже очі. Економія по електриці суттєва, тепер якщо я включу всі ті лампочки - по споживанню буде аналог однієї 75 ватки яка стояла в коридорі.

Тарас Гулка - 23-8-2006 у 20:31

Я теж недавно поставив собі економні лампи. Цокольні, теплих кольорів. Згідний із Дем'яном. Жодного мигтіння, приємний колір . Причому я брав найдешевші по 12 грн за 13 ват. Бо є і по 30-40 грн.

Стосовно "традиційних" довгих ламп денного світла, то на сьогодні можна підібрати собі лампу фактично довільних температурних кольорів. Від традиційно холодних до нейтральних, жовтих, оранжевих і т.д. Є навіть такі, що повністю повторюють спектр сонця. Такі лампи, наприклад, використовують в акваріумах, але можна їх ставити і в хаті. Правда вартість їх коливається від 30 до 150 грн за 20 ватну лампу.

В мене стоїть "довга" лампа над акваріумом із електронним балансом. Жодного миготіння, включається моментально, гарні не різкі кольори.

Юрій Сєров - 1-9-2006 у 13:31

Почитав думки форумчан, взяв собі одну на пробу.
Коштувала вона мені 20 грн. (Philips), тобто, щоб стати дійсно економною їй треба світити і світити... А вона почала вчора ввечері досить дивно поводитися: після виключення, ще досить довго блимала одна дуга. Це така особливість чи треба йти міняти? (гарантія лише півроку, добре хоч пачку і чек зберіг.)
Якщо та не буде надалі глючити, то хочу взяти ще. Які порадите: дорожчі, дешевші. Де купувати?

Demyan - 1-9-2006 у 13:41

Я купляв в Магнусі (підвал - Світлофор). Брав по 13-14 грн. Фірму не памятаю але там фігурує Самсунг - упаковка синього кольору, купив собі батькам додому. В загальному здається 7 лампочок. Поки що найстаршій 2 місяці - проблем нема з жодною з лампочок.

MartinkaDP - 1-9-2006 у 13:53

у мене від ламп "денного світла" (ніколи не розуміла яким місцем воно денне) дуже втомлюються очі. на роботі була щаслива, коли гасли лампи над робочим місцем. жарівки набагато приємніші для очей. хоча то може суб`єктивно... :saint:

Demyan - 1-9-2006 у 14:15

Так погоджуюся якщо це настільна лампа (довга) в офісі полюбляють такі - мені теж не подобається. Але мова йде про звичайні з цоколями які вкручуються в звичайний патрон.

Чирка Олег - 1-9-2006 у 15:39

Які ціни зараз на люмінесцентні лампи?
Згідно кошорису (станом на 8 червня), який склав енергетик, то ціна одного світильника люмінесцентного 4х40 становить 773,65 грн..
Щось воно забагото, чи то ціни зараз такі високі?

Hanor Narasson - 1-9-2006 у 20:33

Він що, з дуба впав?????:o:o:o:o:o

Ціна в межах 100-120 грн, максимум 150, якщо підвісний (зовнішній) варіант.

Андрій Пелещишин - 1-9-2006 у 21:16

Отакі у нас енергетики :mad:

Тарас Гулка - 1-9-2006 у 21:26

Є підозри, що такий у нас відділ постачання :mad:

Чирка Олег - 2-9-2006 у 20:34

Це не зовсім залежить від відділу постачання. Кошторис складає або головний енергетик, або планово-кошторисний відділ, а швидше за все вони разом.

Тарас Сокальський - 3-9-2006 у 13:56

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Чирка Олег
Які ціни зараз на люмінесцентні лампи?
Згідно кошорису (станом на 8 червня), який склав енергетик, то ціна одного світильника люмінесцентного 4х40 становить 773,65 грн..
Щось воно забагото, чи то ціни зараз такі високі?

Два цвяхи в стінку на одному рівні через 50-60 см, дросель, знайдений на металобрухті, вішаємо на один з них або десь поблизу ховаємо, цвяхи загинаємо догори і кладемо на них лампу (36 W 6 гривень). З'єднуємо все дротами на пайку, на них вішаємо і стартер (береться там, де і дросель). Робоче освітлення готове. Рахуємо кошторис:cool:

Юрій Сєров - 4-9-2006 у 20:41

Здається, зрозумів, чому блимає - в мене вимикач, з підсвіткою (очевидно там якийсь діод). Мабуть причина в цьому. Чи я помиляюся?

Hanor Narasson - 4-9-2006 у 21:03

От буквально пару хвилин тому хотів написати про таку ж ситуацію:o

Викрутив з одного місця, вкрутив у інше - почало блимати. Дійсно там вимикач з підсвіткою (НЯЗ - неонка, паралельно до вимикача). Причому блимає також підсвітка.

Офтопік.

Підсвітка у вимикачі - річ торхи підступна. Поставив нового дзвінка (кнопка з підсвіткою) Почав дзвонити постійно. Тобто струму, який йшов через лампочку підсвітки виявилося достатньо.

Тарас Гулка - 4-9-2006 у 22:17

В мене теж вимикач із підсвіткою, але лампи не мругають. Правда і підсвітка у вимикачі не мругає.

Тарас Сокальський - 6-9-2006 у 15:12

В кого блимає, а підсвітки позбуватися не хоче -- киньте впаралель до лампи опір 47-100 кОм 2 Вт. Або конденсатор 0.22 мкФ 400В. Бо таке мруґання скоро вбиває лампу.

Павло Жежнич - 6-9-2006 у 23:47

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Почитав думки форумчан, взяв собі одну на пробу.
Коштувала вона мені 20 грн. (Philips), тобто, щоб стати дійсно економною їй треба світити і світити... А вона почала вчора ввечері досить дивно поводитися: після виключення, ще досить довго блимала одна дуга. Це така особливість чи треба йти міняти? (гарантія лише півроку, добре хоч пачку і чек зберіг.)
Якщо та не буде надалі глючити, то хочу взяти ще. Які порадите: дорожчі, дешевші. Де купувати?

Я вже більше півтора року, як ставив першу лампу денного світла - жодного миготіння, жодна лампа не вирубалася. Купляв не "круті" філіпси в магазинах, а на Іскрі. Один фірмовий магазин точно є на Залізничній (Привокзальна), інший чи то на Новому Львові, чи на Сихові - не пам'ятаю.
На ці лампи дається гарантія 1 рік. Коштують в районі 15-18 грн. Є холодні і теплі відтінки.
Ці лампи дійсно економні - потужність їх в 5 разів менша за звичайні лампи розжарювання при рівноцінному освітленні. Крім того, якщо я раніше в місяць міняв по декілька звичайних ламп від скачків напруги, то тепер я "забув", що таке міняти перегорілі лампочки.:)

Тарас Сокальський - 7-9-2006 у 13:47

Ще один нюанс щодо КЛЛ -- в деяких є така фіча, яка "гарячий запуск" (попереднє розігрівання катодів). При запуску спочатку світяться жовтим кінці лампи, потім через ~секунду засвічується вся колба. Така штука продовжує в кілька разів ресурс лампи при частому вмиканні-вимиканні. Там, де лампи світять неперервно, вона не дуже й потрібна, а для домашнього освітлення -- бажана.

Юрій Сєров - 8-9-2006 у 14:13

А можна детальніше, що і куди кидати? І саме головне - як це робити???

Тарас Сокальський - 11-9-2006 у 13:59

Та вроді все описав... Що -- вибираємо з переліченого наявне (краще -- конденсатор (бо він не гріється), ще краще, щоб він був з запасом по напрузі). Куди -- дивимося по обставинах -- розподільча коробка, ковпачок під стелею, корпус люстри, просто до патрона на дротиках (при бажанні -- заізолювати)....... Як -- руками, можна із застосуванням паяльника, плоскогубців, викрутки... Якщо нема багаторічного досвіду запихання пальців в розетку -- проводку бажано знеструмити!!!

JumpingRat - 5-1-2007 у 12:22

Стосовно сонячного світла і штучного: є така штука як CRI - color rendering index, так от, жодна з побутових ламп не має такого самого спектру як сонячне світло й порівнювати їх можливо хіба дуже умовно. В місцях, де кольоровий спектр світла критичний для робочого процесу - використовують спеціальні сертифіковані лампи - люмінісцентні або галогенові. Вони набагато дорожче від побутових, та й придбати іх не так легко.

Тарас Гулка - 5-1-2007 у 21:37

Цитата:
Оригінальне повідомлення від JumpingRat
Вони набагато дорожче від побутових, та й придбати іх не так легко.


Придбати лампи із спектром максимально наближеним до сонячного можна без проблем у будь-якому "акваріумному" магазині. Акваріумісти використовують такі лампи для росту рослин. Ціна за 18 В люмінесценту від 25 грн за китайську до 75 грн за німецьку.

Свого часу купив собі таку - нічого так, ростуть рослинки так, що раз в місяць косити доводиться :)

Андрій Пелещишин - 6-8-2009 у 11:39

Один нюанс щодо збереження ламп денного світла в робочому стані.
Кажуть, що не можна в одній люстрі одночасно використовувати жарівки та лампи денного світла. Жарівки нагрівають їх і це значно скорочує термін життя ламп денного світла.
А взагалі я так зрозумів, що проблема генерації повного спектру для ламп денного світла (принаймні для традиційного цоколя) ще не вирішена. За деякими відгуками навіть самі дорогі OSRAM Color Proof все-рівно змінють відтінки кольорового скла, шкіри, мінералів. Сам не пробував - не знаю.

Тарас Сокальський - 10-8-2009 у 10:18

Цитата:
не можна в одній люстрі одночасно використовувати жарівки та лампи денного світла. Жарівки нагрівають їх і це значно скорочує термін життя ламп денного світла

Якщо лампи при купі -- однозначно. Для "багаторіжкових" люстр --несуттєво.
Цитата:
навіть самі дорогі OSRAM Color Proof все-рівно змінють відтінки кольорового скла, шкіри, мінералів.
Для розглядання дрібних деталей, текстури, відтінків потрібний неперервний спектр -- оптимально галогенки. А всі люмінофори дають лінійчастий -- від "крутизни" залежить хіба кількість спектральних ліній -- мені траплялися від 4-х до 7. Переконатися нетяжко -- темна кімната, картонна коробка з невеликим отвором, як дифракційну ґратку можна використати CD.

Андрій Пелещишин - 11-8-2009 у 23:00

А чи існують "економки" під маленький цоколь?

Тарас Гулка - 12-8-2009 у 08:25

існують. Бачив потужністю від 9 до 17 Вт. Купляв навіть економки в скляній колбі для точкових світильників (ті що в підвісних стелях використовуються.)

Андрій Пелещишин - 12-8-2009 у 15:19

В поширенні економок суттєву роль грає обіцяна гарантія. Цікаво, а комусь довелося/вдалося нею скористатися?

Юрій Сєров - 12-8-2009 у 18:54

Вдалося мені раз. У мене вдома вона перестала світити, запалювалася, лише якщо її струснути. З першого разу не поміняли, бо вона у них засвітилася. З другого таки замінили, за що їм респект.

Тарас Гулка - 12-8-2009 у 19:35

Міняв не раз, зокрема міняв Delux і Maxus. Завжди без проблем. Причому Максус зараз дає 2-3 роки гарантії. Ще прикол Максуса, якщо навіть точка в якій ви купляли лампочку закрилась, то можна поміняти напряму в їх представництві. Єдине, що треба мати оригінальний чек Максуса, який практично ніхто не дає. Хоча мають давати.

Андрій Пелещишин - 21-8-2009 у 08:11

Цікавий нюанс щодо використання економок.
Вкрутив малому в кімнаті. А в нього на меблях були наклеєні подаровані кимось такі зірочки, що фосфоренціюють у темноті.
Ніколи як вони світяться побачити не вдавалося. Бо "заряджатися" від жарівки їм не вдавалося. Зате від економки вони тепер чудово світяться.

Тарас Сокальський - 21-8-2009 у 08:46

Треба дослідити спектральну чутливість -- чого ж так бракує в спектрі жарівки:rolleyes:
..........................
А голографічні наліпки також будуть себе інакше поводити.

Андрій Пелещишин - 8-10-2009 у 13:29

У Росії планують запровадити цільове кредитування фізосіб для переходу з жарівок на енергозберігаючі лампи
http://lenta.ru/news/2009/10/08/lamp/

Андрій Зайдлер - 11-12-2009 у 22:48

Із 1 вересня у країнах Європейського Союзу не продаватимуть електричних ламп розжарювання потужністю 100 Вт. До 2012-го з прилавків також зникнуть лампи на 75 Вт та 60 Вт. Замість них радять купувати люмінесцентні енергозбережні лампи. У такий спосіб сподіваються знизити витрати електроенергії та покращити екологічне становище.

Європейські фахівці повідомляють: із новими лампами одна родина заощаджуватиме на електроенергії в середньому 160 євро на рік. Завдяки цьому щорічні викиди вуглекислого газу до атмосфери зменшаться на 25 млн т.

Проте щодо енергозбережних ламп нема єдиної думки. Так, деякі європейські лікарі запевняють: люмінесцентне світло може бути шкідливим і спричинити головний біль. Чутливі до світла люди також не зможуть користуватися такими приладами.


Serg Selev - 14-12-2009 у 04:07

На початку року в себе в кімнаті вкрутив економні лампи до люстри - 3 шт. по 9 Вт. Жодних нарікань не маю. Ми з товаришем якось рахували, що термін окупності лампи приблизно 1 рік - це якщо наприклад замість лампи розжарювання 100 Вт ставити економну лампу 20 Вт (або декілька сумарною потужністю 20 Вт).

Андрій Пелещишин - 28-12-2010 у 22:06

Влітку минулого року поміняв усі лампочки на енергоощадні Maxus (порядку 30 штук). Недавно вийшли з ладу 2 лампочки. За рік з хвостиком - терпимо.
Обидві лампочки замінили по гарантії без проблем. Єдине - коробочки треба зберігати :(
Хоча коробочка до лампочки не прив'язана, тому можна по одній для кожного виду лампочки.

Юрій Сєров - 28-12-2010 у 22:19

Цитата:
Єдине - коробочки треба зберігати :(

і квитанцію.

Demyan - 29-12-2010 у 09:31

Самсунг 6 штук - 5 років купив тому, ще досі жодна не перегоріла

Іван Андрєєв - 8-1-2011 у 14:37

Зрозуміло, що економіка має бути економною (с). Але є одна небезпека. Енергозберігаючі лампи містять ртуть, тому потребують утилізації. Чи багато українців достатньо свідомі, для того, щоб не викинути лампу у сміття, а вивезти до спеціального контейнеру, який має бути (а чи є? То вже інше питання) в кожному районі. А де вони знаходяться ті контейнери? Теж цікаве питання, на яке знають відповідь далеко не всі.
Такі данні систематизує Грінпіс, проте чомусь сайт http://www.greenpeace.org не має української сторінки (і Сенегал є, і Конго є а України немає). Ось, наприклад розписані всі пункти прийому люмінесцентних ламп в РФ, все чітко і зрозуміло.

Отож, пунктів мало, свідомих людей ще менше. Провідні виробники освітлювального обладнання теж не залишились осторонь і вкрили свої лампи спеціальною оболонкою, яка може втримувати рештки скла, та пари ртуті, навіть після пошкодження. Але це не вихід, бо рятує лише від парів ртуті вдома: коли ви випадково розбили лампу в вас буде шанс, що герметичність не порушиться. На звалищі такий шанс зводиться до нуля. Отже по краплі, по краплі - і буде катастрофа.

Єдине, на що зараз в мене є сподівання, так це на те, що незабаром візьме верх інша, більш сучасна, більш економна, та більш безпечна технологія освітлення.
А поки все залежить від кожного з нас. Будьте відповідальними, показуйте власний приклад у цьому питанні. Непогано було б, якби якась організація, з тих що дбає (чи робить вигляд, що дбає) про екологію неньки-України зробила соціальну рекламу, де, наприклад якийсь мажорний мачо, чи гламурна дівчина (можливо народна зірка) здає перегорілі енергоефективні лампи у пункт прийому, або вкидає до спеціального контейнеру зі словами: "я дбаю про майбутнє наших дітей". Але, напевно, то вже мрії :)

Юрій Сєров - 8-1-2011 у 14:45

Думаю, що такого наразі немає. Довгі трубки, які використовуються вже давно і також містять ртуть, тупо викидають в сміття і ясно, що ртуть буде потрапляти в ґрунт.
Реклама - це добре, але спочатку треба зробити те, що потім можна рекламувати.
Наразі ті, що горіли міняв по гарантії, а як доведеться викидати - навіть не знаю, дома ж також не будеш тримати.

Іван Андрєєв - 9-1-2011 у 18:42

Інформація для юридичних осіб м. Львів:

НТП "Галекоресурс" (м. Львів, вул. П. Панча, 7, кв.54, тел. 242-32-89, моб. 8-050-981-76-03) - збір та вивезення люмінесцентних ламп для подальшої їх утилізації;

ПП "Екотех-Україна" (м. Львів, вул. Зелена, 251 Г, тел. 245-26-89, моб. 067-850-03-23) - надання агентських послуг по збору та завантаженню люмінесцентних ламп ТзОВ "Фірма Діола", основному підприємству-переробнику відпрацьованих ламп.

Юрій Сєров - 19-9-2012 у 21:44

Згоріла на кухні економка Філіпс. Викрутив. На ній дата 28.08.06. Знайшов коробку (зберігав на випадок гарантії) - пише Lifetime=6 років. Майже до дня вгадали... :)

Чи забирають магазини назад ті лампи на утилізацію?

Юрій Сєров - 24-11-2012 у 01:37

Цікава праця "Светлое будущее" про різного роду жарівки.
Частина 1: http://www.3dnews.ru/offsyanka/625249
Частина 2: http://www.3dnews.ru/offsyanka/626425
Частина 3: http://www.3dnews.ru/offsyanka/626657
Частина 4: http://www.3dnews.ru/offsyanka/629234

А ще, цікаві поради:
Цитата:

Основное правило, которым стоит руководствоваться при использовании люминесцентных ламп – если свет выключается меньше чем на час, то выгоднее оставить его включенным (для старшего поколения это кажется просто ужасным). И еще не рекомендуется выключать лампу менее 5 минут работы – она не успевает прогреться и увеличивается риск поломки.
http://habrahabr.ru/post/159925/



Тарас Гулка - 24-11-2012 у 21:46

На ринку з кожним днем з'являється все більший вибір діодних ламп, причому вже по адекватних цінах.
Вже давно підбирав заміну галогенній лампі JCDR 220В (на MR16 цоколь). Лампочки досить поширені в основному ставлять 35 або 50Вт.
Аналогічна КЛЛ з'явилась вже давно, але максимум 35Вт, а реально світила менше + дуже довго розігріваються (тестав кілька виробників).
Потім появились діодні, спочатку з дуже вузьким кутом розсіювання і холодно-білим світлом (6400К). Пізніше кут розсіювання і потіжність досягли бажаного, але колір свічення був жахливий. Хоча знайомий ставив перед лампою біле матове скло і результат був більш-менш нормальний.

І ось недавно надибав те, що хотілось. Споживання 3,5 Вт. Світить як 35Вт, колір 2700К (аналог лампи розжарення). Кут розсіяння середній (не такий як би хотілось, але прийнятно).
Порівння вартості:
Звичайна дешева галогенка - 6 грн. (горить за кілька місяців)
КЛЛ, маловідомий бренд 30 грн., Максус - 36 грн. (доречі, досить часто горять, спасає гарантія)
Діодна, яскраве світло, маловідомий китай - 40 грн.
Ті, що поставив собі, з теплим світлом, Максус - 50 грн.

Тестав заміну звичайні 100Вт. Реально світить дуже гарно, споживає 9 Вт. По формі така сама. Але ціна поки кусається. Максус - 160 грн.



Юрій Сєров - 26-11-2012 у 12:35

Цитата:

Тестав заміну звичайні 100Вт. Реально світить дуже гарно, споживає 9 Вт. По формі така сама. Але ціна поки кусається. Максус - 160 грн.

Дорогувато... :rolleyes:

За одним з лінків, які я кидав були розрахунки окупності економок - виходило десь до року часу окупність, так що при 2 роках гарантії можна брати.

Відносно діодних пишуть, що з часом вони втрачають яскравість. Ну і невідомо як вони витримують нашу електрику...

Андрій Пелещишин - 26-11-2012 у 12:52

Цитата:

Основное правило, которым стоит руководствоваться при использовании люминесцентных ламп – если свет выключается меньше чем на час, то выгоднее оставить его включенным (для старшего поколения это кажется просто ужасным). И еще не рекомендуется выключать лампу менее 5 минут работы – она не успевает прогреться и увеличивается риск поломки.
http://habrahabr.ru/post/159925/

Це повний "вибух розуму". Замість фрази "хто не вимкнув світло?!" фраза "хто вимкнув світло!?"

Рост - 26-11-2012 у 20:15

Сьогодні був в епіцентрі, практікері і ще одному електромагазинчику на Київській.
Крім того, за чим шукав, ще дивився за економкою на кухню. Купив красиву люстру, а вона на 60 ват розрахована, вроді як 100Вт лампочка і не плавила патрон... одразу, але хто зна, як далі. Прикупив 30 Вт економку, але заодно подивився на світлодіодні.
І таки вони штурмують повним ходом. Уже є адекватні заміни лампам розжарювання у ванни-туалети для точкових світильників. Є також лампи-свічки. Потужність 5, 7, 9Вт. Температура кольору від 2700 до 4100. А от заміни круглим 100-150 ватним лампам ще нема. Зачекаємо, скоро будуть.

Юрій Сєров - 24-5-2013 у 14:11

Також учора був приємно здивований темпами подешевшання і енергоспоживанням діодних ламп.

4.5 Вт світить як 40 Вт жарівка і так далі. Є теплого кольору, як мені подобаються. Ще один плюс - міцні і не потребують утилізації як економки.

Наразі ще для мене трохи дорогувато. Я взяв економки по 28 грн., аналогічні діодні є по 65. 3 роки гарантії і в 4 рази більший ресурс по годинах ніж в економок.
Думаю, наступного разу, вже можна буде придивлятися до діодних.

Богдана Курилюк - 24-5-2013 у 22:44

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Ще один плюс - міцні і не потребують утилізації як економки.


А що з ними робити пізніше? Де викидати? :)

Юрій Сєров - 25-5-2013 у 13:51

Цитата:

А що з ними робити пізніше? Де викидати? :)

Ну оскільки ніякої переробки пластику, металу і скла у нас немає, то просто в смітник.
Йшлося про те, що ці лампочки не мають ртуті і не завдають такої шкоди довкіллю, як звичайні економки.

Олександр Бой - 30-4-2015 у 10:06

Звісно в смітник - ми ж боремося за екологію, переробку сміття і тому в нас немає ніякої переробки, а тільки переповнені сміттєзвалища....