Форум Рідного Міста

Вибір системи, версії!!!

Maluy - 10-2-2006 у 16:08

Специфіка підприємства, вимоги до мережі, постановка задачі.

Мережа Інтернет-Центру побудована наступним чином: 30 комп''ютерів класу в середньому Pentium 700Mhz/128Mb RAM/10Gb HDD. Об''єднаних в однорангову мережу, фізичного типу "зірка" на некерованому свічі (комутаторі). До Інтернету з''єднана через світч напряму з провайдером.

Мережа повинна забезпечити хостінг сайта (статичний HTML без БД) та надання клієнтських ПК з метою пошуку інформації з контролем за цільовим використанням ресурсу з боку адміністратора.
Вимоги до мережі:

* Інтернет шлюз з можливістю кешування (для мінімізації трафіку), фільтрації (порізка баннерів, заборона прокачки інфікованих файлів через шлюз). За сумісництвом - робоче місце адміністратора з можливістю віддаленого контролю за клієнтськими машинами.
* Клієнтські машини: браузер (підтримка стандартів, відсутність "дірок" в реалізації), можливість перегляду офісних документів та їх друк на мережевому принтері.

Вибір системи, версії

З цього моменту я зупинюся лише на адмініструванні шлюза, оскільки відповідно до умов проекту на клієнтські машини Інтернет Центру була придбано WinXP Pro, Win2000, Win98

Для обгрунтування вибору ОС я наведу сильні та слабкі сторони всіх ОС, які розглядалися як потенційно прийнятні.

Windows NT Server:

Плюси:
+ підтримує широкий спектр "заліза", проте ЛИШЕ на платформі і386
+ має багатий вибір ПЗ

Мінуси:
- 90% ПЗ не є безкоштовним
- хоч здається простою в установці/настройці, насправді є на порядок складнішою
- нема поглибленої документації
- хронічні проблеми з надійністю, безпекою, страждає від вірусів
- недотримання стандартів
- серйозні вимоги до апаратної частини (працює повільно)
- надзвичайно велика ціна серверних версій
- значні трудозатрати по адмініструванню

Linux:

Плюси:
+ Slackware Linux консервативний, надійний
+ Gentoo Linux зручний в настройці
+ Debian GNU/Linux поставляється на 13 CD з вражаючою кількістю ПЗ

Мінуси:
- Slackware Linux вимагає великої кількості ручної роботи
- Gentoo Linux вимогливий до CPU, вимагає значного об''єму трафіку для підтримки, нестабільний
- Debian GNU/Linux громіздкий, система пакунків орієнтована на бінарні файли
- остання стабільна версія Debian GNU/Linux вийшла три роки тому
- загалом сотні різних дистрибутивів, Linux фрагментований
- хронічні проблеми з якістю кода, проблеми з безпекою
- невиправдані інвестиції часу на освоєння системи (довго, залежить від і прив''язане до дистрибутиву)

Деякі 4.4BSD UNIX-клони:

NetBSD:

Плюси:
+ мала за розмірами
+ невибаглива до аппаратної частини, швидка
+ може виступати у ролі монітора віртуальних машин (декілька ОС одночасно)

Мінуси:
- має певні проблеми з поновленням ОС та парку ПЗ
- не ставить безпеку як основну задачу
- є складною для кирилізації

OpenBSD:

Плюси:
+ фокусується в основному як система для маршрутизаторів та firewall''ів (має в свому складі найбільш ефективний пакетний фільтр)
+ доволі швидка на одному CPU
+ має на порядок вищий захист
+ добра система документації
+ проста в розумінні система пакунків

Мінуси:
- проблеми з поновленням ОС
- страждає від нестачі ПЗ - несумісність з деякими популярними программами POSIX, Linux

FreeBSD:

Плюси:
+ стабільна, захищена (має пакетний фільтр з OpenBSD)
+ малі трудозатрати по підтримці системи
+ наявність сотень тисяч найменувань ПЗ, 95% ПЗ Linux успішно компілюються під нею
+ відносна простота у вивченні (порівняно з іншими UNIX-клонами)
+ наявність доброї системи документації (в тому числі російськомовної)

Мінуси:
- дещо більша за розмірами від інших нащадків 4.4BSD

DragonFly BSD:

Плюси:
+ дуже швидка, особливо на декількох CPU
+ містить прогресивні рішення
+ швидко розвивається, з часом може стати ідеальним рішенням на заміну FreeBSD Мінуси:


- "молода" система з "сирим" кодом, тому нестабільна

Оскільки мені було потрібно було крім встановлення захищеної та безпечної мережевої ОС (для цього більше підходила б OpenBSD) ще і показати працівникам повноцінну офісну систему з графічним інтерфейсом, після огляду OpenBSD та NetBSD я зупинився на FreeBSD, причому на її найбільш новій версії (але не -CURRENT), а саме на FreeBSD 6.0 beta3.

Яка Ваша на це думка????:rolleyes:

Святослав Стахів - 10-2-2006 у 17:54

Я правильно зрозумів, що реально єдиною задачею сервера є організація спільного доступу до Інтернету?

Maluy - 11-2-2006 у 09:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Святослав Стахів
Я правильно зрозумів, що реально єдиною задачею сервера є організація спільного доступу до Інтернету?


Сорі, але не вже настільки тупо написав тему поста і виклав саму постановку задачі, що а ж потрібно уточняти ще й не коректно!!! Таке враження, що то гонка за кількісттю постів мати на форумі :mad:

Якщо Вам щось не ясно то уточніть і я спробую ще більш доступніше розписати!!!

Адріан Баран - 11-2-2006 у 10:07

Вибір правильний , лише декілька зауважень - бету на продакшн ставити не варто.
З фразою "не ставить безпеку як основну задачу" стосовно NetBSD не годжуся. Без сумніву рівень параної менший ніж у OpenBSD, але безпека на достатньо високому рівні.
На загал ставити на роутер, брандмауер, proxy-сервер etc etc GUI щоб "показати працівникам повноцінну офісну систему з графічним інтерфейсом," також не варто. Поставити поряд вінду і на ній вже малюночки-шашечки через вебморду. На маршрутизаторі CLI only.
Стосовно "дещо більша за розмірами від інших нащадків 4.4BSD" , хотів би знати , не для дискусії, а виключно для власного розвитку, на чому таке твердження базується?

Андрій Пелещишин - 12-2-2006 у 00:16

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Maluy
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Святослав Стахів
Я правильно зрозумів, що реально єдиною задачею сервера є організація спільного доступу до Інтернету?


Сорі, але не вже настільки тупо написав тему поста і виклав саму постановку задачі, що а ж потрібно уточняти ще й не коректно!!! Таке враження, що то гонка за кількісттю постів мати на форумі :mad:

Якщо Вам щось не ясно то уточніть і я спробую ще більш доступніше розписати!!!

Тут закралася помилка.
Повідомлення написав я, а не Стахів, просто я не знав, що на форум зайшов він з мого компютера на роботі (ми колеги). Я бачив браузер з форумом і автоматично написав повідомлення.
Дуже прошу шановного Maluy вибачення за доставлені прикрощі даним повідомленням. Проте відзначу, що саме спонукало мене до нього. Це те, що я не до кінця зрозумів, чи покладаються на сервер задачі файл-сервера та прінт-сервера, чи ні.
У повідомленні писало, що такі задачі ставляться перед мережею, але чи перед конкретним сервером - не зрозуміло.
Ну і в догонку - якщо ставляться, на мою думку, краще орієнтуватися на Microsoft, а ще краще - розділити.
По *nix я не сильний настільки, щоби зробити певну пораду. Проте, мені виглядає, що для проксі і подібних сервісів успішно підійдуть усі варіанти.