Форум Рідного Міста

Найшвидший бровзер зробила Apple.

Agent86 - 10-1-2003 у 11:23

Опублiковано 9 сiчня 2002 року

На виставці Macworld, що проходить зараз у Сан-Франциско, штат Каліфорнія, компанія Apple представила безліч новинок, однак сама цікава з усіх, безумовно, бета-версія нового веб-бровзера. Такого ходу від Apple можна було очікувати років п'ять назад, але не в 2003 році, коли лідер на цьому ринку давно визначився. Проте, це сталось саме тепер.

Отже, що ж Apple пропонує замість Internet Explorer? Браузер називається Safari. Його основною особливістю є висока швидкість завантаження сторінок. Відповідно до графіка, опублікованому на сайті Apple, новий браузер майже втроє швидше Макової версії Internet Explorer і вдвічі швидше Mozilla. Єдиною програмою, що, за даними Apple, порівнянна з Safari по швидкості завантаження сторінок, є Chimera - бровзер для Mac OS із двигунцем Mozilla і стандартним маковським інтерфейсом. Ніяких порівнянь із Opera, на жаль, Apple не публікує.

Хоча до цифр, що виходять від самих розробників, варто відноситися не дуже серйозно, перші користувачі бровзера визнають, що Safari дійсно досить швидко працює. Правда, оцінити, чи дійсно різниця з Internet Explorer настільки велика, непросто. Справа в тому, що Safari відображає сторінки зовсім по-іншому. Якщо Internet Explorer, як правило, не показує нічого, поки не завантажить усю сторінку, браузер Apple відображає інформацію по мірі завантаження. Такий само прийом використовується в Mozilla.

Бровзер підтримує (або буде підтримувати до моменту фінального реліза) усі інтернетівські стандарти, які тільки можна уявити. При цьому він старанно наслідує Internet Explorer для Windows, навіть якщо це суперечить букві закону (або специфікаціям W3C). Зате такий хід резонний, з огляду на поширеність IE.

Інтерфейс програми нагадує інтерфейс Opera. Панель інструментів максимально урізана і сполучена з адресним рядком і полем пошуку (точно таким же, як у Opera). При завантаженні сторінки адресний рядок заміняється інформаційною панеллю.

Утім, є в Safari і свої знахідки, що, безсумнівно, незабаром будуть запозичені розробниками Mozilla і Opera. Мова йде, у першу чергу, про кнопку з фірмовою назвою SnapBack. Натискання на неї повертає бровзер на сторінку, з якої користувач потрапив на той сайт, де він зараз знаходиться. Якщо він знайшов сайт за допомогою Google, то кнопка поверне його на сторінку пошуку. Якщо вдуматися, це дійсно зручно. Крім того, усі відзначають, що інтерфейс закладок у Safari теж дуже добре продуманий.

У Safari є блакитна смужка на адресному рядку. Вона показує, яка частка сторінки вже завантажена. Жовтогаряча кнопка біля адресного рядка - це і є SnapBack.

Недоліки в Safari теж є. Головний з них - відсутність можливості відкривати кілька сторінок в одному вікні. Користувачі Internet Explorer навряд чи можуть представити, наскільки це зручно, але ті, хто звик до Opera або Mozilla, уже не можуть без цього обходитися. Можливо, правда, цю функцію залишили для фінального реліза, щоб на наступному Macworld Джобсу було, чим порадувати шанувальників.

Наскільки відомо, Apple найняла для розробки Safari декількох колишніх розробників Mozilla і лінуксового файлового менеджера Nautilus. Незважаючи на це, у браузері не використовується движок Mozilla. Safari заснований на модифікованих бібліотеках KHTML і KJS, що запозичені з KDE (менеджер робочого столу для Linux та інших Unix-подібних систем). KHTML і KJS використовуються в стандартному для KDE веб-бровзері Konqueror. Вихідні коди KHTML і KJS з усіма внесеними в них при розробці Safari доповненнями вже опубліковані і тепер можуть застосовуватися в Konqueror або інших програмах.

Як пояснив один із розробників Safari, від двигунця Mozilla вирішили відмовитися по двох причинах. По-перше, рік назад, коли починалася робота над Safari, Mozilla працювала занадто повільно. На її тлі KHTML і KJS виглядали дуже вигідно. По-друге, Mozilla дуже велика й складна. Використовувати і підтримувати компактні KHTML і KJS набагато простіше.

Коли Safari буде готовий, Apple замінить ним Internet Explorer, що зараз є бровзером за замовчуванням у Mac OS. Таким чином, Safari миттєво одержить багатомільйонну армію користувачів. Звичайно, навіть тоді IE для Windows буде розповсюджений на порядок більше, однак не рахуватись з Safari буде вже неможливо. З іншого боку, публікуючи вихідні коди бібліотек, що використовувалися в Safari, Apple сприяє поширення браузерів, сумісних з Safari, і на інших платформах. Що з цього вийде, ми незабаром побачимо.

джерело : www.compulenta.ru