Форум Рідного Міста

Портали Уанету

Надія Баловсяк - 14-2-2006 у 20:57

Портали – це, мабуть, той сегмент Уанету, який найбільш динамічно розвивається. За останні пів-року декілька українських порталів запропонували користувачам нові сервіси. Мета до семиріччя представила сім нових сервісів, не відстає від неї online.ua, щоразу пропонує щось нове і bigmir.net, та й uaportal.com навряд чи можна назвати аутсайдером.

Чи користуєтесь ви порталами? Які сервіси, на ваш погляд, найбільш потрібні, а які – реалізовані найзручніше? Чого не вистачає українським порталам, і знову ж, як ви вважаєте, що потрібно для їх повноцінної конкурентноздатності?

Андрій Пелещишин - 14-2-2006 у 22:02

Моя думка щодо порталів - критична, вважаю, що даний підхід до організації сайтів є дещо застарілим і поступово відходить у минуле. Єдине виключення - портали до інтернет-спільнот, можливо в них є світле майбутнє
Щодо порталів Уанету - думаю, вони нічого не дали Уанету, а саме вони не спромоглися сформувати автономне середовище Уанету, і тепер приречені бути в "другій лізі" Рунету, адже чогось особливого українського там нема.

Надія Баловсяк - 14-2-2006 у 22:31

Цитата:
Щодо порталів Уанету - думаю, вони нічого не дали Уанету, а саме вони не спромоглися сформувати автономне середовище Уанету, і тепер приречені бути в "другій лізі" Рунету, адже чогось особливого українського там нема.


А що, на Вашу думку, особливе українське можуть запропонувати портали Уанету?

Андрій Пелещишин - 14-2-2006 у 23:00

А я знаю? Нехай вони думають, це їхній бізнес.
Просто мені не цікаво на таких сайтах як bigmir і тп. Звичайно, це моя думка, але ця думка (як думка пересічного користувача інтернету) має певну хоч і маленьку вагу.
Мені як користувачу - Яндекс цікавіший та зручніший за Бігмір. Я мав би користати Бігміром, якби він мав якусь "фішку",а я її не відчуваю.
Так фішкою Яндекса у порівнянні з Yahoo є його російська мова та орієнтація на Росію, і для росіянина (як зрештою для пересічного українця) він у цьому від Яху виграє.
А чого Бігмір виграє в Яндекса? Для мене неочевидно.
Особливо тепер, коли Яндекс дає і пошук по Україні, і регіональні новини і пошук по товарах з використанням гривні.
Аналогічно, і Гугл зі своїми сервісами підтягується (і ще на вищому рівні). Я вже не говорю про те, що Google Directory (як дзеркало ODP) на відміну від Бігміра, Мети і тому подібних уапорталів має каталог україномовних, а не невиразно українських сайтів, де в купу звалені україно, російсько, англо та іншомовні сайти.

Андрій Пелещишин - 14-2-2006 у 23:01

До речі, сама назва BigMir ілюстує далі нікуди українськість таких порталів

Ярема П. - 15-2-2006 у 19:15

Пані Баловсяк вирішила використати місто.рідне.нет як збирання статистики:-) Чому ж вона в себе на сайті таке опитування не зробить? Ще й українською мовою:sing:

Ігор Мартинів - 15-2-2006 у 23:46

Попри скептичні оцінки порталів Андрієм, вони (портали) мають досить велику аудиторію. А отже формат порталу не такий уже й застарілий.

Я гадаю, що неможливо створити портал, на якому кожен користувач буде користуватися всіма його розділами і сервісами. Проте, універсальність порталу дозволяє йому збирати дуже різну і велику аудиторію. Хтось користується його поштою, хтось спілкується в чаті чи форумі, хтось знайомиться, хтось грає в ігри. Я наприклад активно користують системою статистики на Бігмірі. На Уапорталі час від часу користуюся перекладом. На Меті досить непогано розвивають розділ новин, часто користуюся ним для моніторингу інформації по заданих ключових словах. Яндекс - це пошук.

Кожен знаходить на порталі щось для себе, і саме на це розраховують його засновники.

Згоден, що українським порталам давно пора було б українізуватися. Сподіваюся, цей час недалеко.

Андрій Пелещишин - 17-2-2006 у 17:14

Напевно я трохи занадто скептичний в оцінці перспективи порталів в Україні.
Річ у тому, портали це сайти для "чайників". Коли людина не вміє навігувати по Інтернету а знає один сайт - де і пошта, і валюта, і новини, і приколи купа всього.
З часом користувач стає більш кваліфікованим, освоює пошук по Вебу, вчиться користати закладками в броузері тощо ( в тому числі глибше розуміє механізми поширення інформації по Нету), і з часом за погодою ходить на сайт погоди, валютами - на бізнес-сайт, за новинами - на новини.
А ще з часом вивчає RSS-реадери, поштові розсилки, форуми і тп.
Але для новачків і для тих хто навіки застряв на цьому рівні - портали річ зручна і корисна. А новачків в Україні багато, адже інтернет тільки почав активно ідти в маси.
Але тут вже і основне обмеження - таких порталів бути багато не може. 3-5 максимум. І виживатимуть ті, які будуть стартовою сторінкою браузера.
PS Бачив людей, які тупо рік користають якоюсь PPC пошуковою системою, яка прописалася в стартову сторінку броузера (точніше її прописав якийсь троян)
І ще той чоловік дуже радів коли я показав йому Яндекс і Гугл. Він казав "а я вже думав що в інтернеті взагалі нічого толкового нема"

vovka - 17-2-2006 у 23:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
PS Бачив людей, які тупо рік користають якоюсь PPC пошуковою системою, яка прописалася в стартову сторінку броузера (точніше її прописав якийсь троян)
І ще той чоловік дуже радів коли я показав йому Яндекс і Гугл. Він казав "а я вже думав що в інтернеті взагалі нічого толкового нема"

Ого :) Це ж скільки він за рік комусь наклікав ? :)
Я таких особисто не зустрічав.. Ех, були часи.. Трохи не встиг.. Нажаль зараз вже набагато важче сконвертувати такий adware трафік.

Вікторія Котлярова - 25-12-2006 у 20:41

По роботі постійно маю справу з порталами-лідерами Уанету.
Сама для себе виробила власну класифікацію таких ресурсів:
- за наповненням
повністю незалежні (всі розділи самі наповняють, підтримують і модерують);
частково незалежні (частина свого, частина - партнерські програми з сайтами іншого профілю)
повністю партнерські (нажаль, таких зараз більшість)

- за аудиторією
орієнтовані на російських користувачів
орієнтовані на Уанет

- за місією
портал для користувачів без комерційної вигоди (таких кадрів зараз уже не виготовляють, вимираючий вид ;)
портал і для користувачів, і для заробітку грошей
ресурси, на яких весь траф нагнаний з пошукових машин для відкрутки банерів від баннерних систем

На жаль, все менше й менше залишається нормальних порталів, їх задавлюють комерційні проекти.

З старожилів ще існує Онлайн, Укроп і декілька інших.

Бігмір вже давно став суто комерційним ресурсом, що прогинається під гроші в будь-якому напряику. Чого тільки варті махінації з рейтингом.

Юапортал колись був цікавим. зараз туди, імхо, заходять лише по старій пам"яті