Форум Рідного Міста

Монітори LCD vs TFT. Що краще, яка різниця?

Андрій Пелещишин - 18-2-2006 у 12:17

Розясніть яка різниця між цими двома технологіями плоских моніторів?
Які в кого переваги і тп.
По цінах я так зрозумів, що LCD трішки дорожчі (десь на 10%), проте зображення на LCD видалося мені дещо кращим.

Тарас Гулка - 18-2-2006 у 21:03

Різниці ніякої. :)

LCD - Liquid Crystal Display – Дисплей на рідких кристалах

Рідкі кристали бувають 2-ох видів:
DSTN (dual-scan twisted nematic – кристалічні екрани з подвійним скануванням) і
TFT (thin film transistor – на тонкопльоночних транзхисторах)

Їх ще називають відповідно пасивними і активними матрицями.

Сьогодні всі монітори використовують TFT. DSTN – можна зустріти у мобільних телефонах.

Висновок.
Маємо LCD монітори зроблені по техноолгії TFT. На сьогодні коли говорять про монітори то вважають ці поняття тотожними.

Андрій Пелещишин - 18-2-2006 у 21:14

Ну але ж зображення візуально відрізняються досить сильно?

Тарас Гулка - 18-2-2006 у 21:24

Так воно може відрізнятися. Але ж і зображення традиціних моніторів відрізняється. Все залежить від виробника та моделі монітора. Наскільки він якісно зроблений.
Скажімо якщо порівнювати LCD TFT Samsung, Lg, CTX, BenQ. То приблизно при однаковій ціні СТХ беззаперечно лідер за якістю зображення. Хоча технологія одна і та ж.
Деякі виробники використовують додаткові фільтри для збільшення кольоропередачі та чіткості

Тарас Гулка - 18-2-2006 у 21:27

Але це ще не все. Досить часто хороші монітор просто невірно налаштовують.

Роздільча здатність LCD-моніторів.
Така розділка є тільки одна, і її ще називають native, воно відповідає фізичній кількості пікселей у матриці з рідких кристалів. Саме в native розділці LCD-монітор відтворює зображення найкраще. Ця розділка визначається розміром пікселів, які в LCD-монітора фіксований. Наприклад, якщо LCD-монітор має native=1024x768, те це значить, що на кожній з 768 ліній розташовано 1024 електродів, читай: пікселів. При цьому є можливість використати й більше низьку, чим native, розділку. Для цього є два способи.

Перший називається "Centering" (центрування). Суть методу в тім, що для відображення зображення використається тільки та кількість пікселів, які необхідні для формування зображення з більше низькою розділкою. У результаті зображення виходить не на весь екран, а тільки в середині. Всі невикористовувані пікселі залишаються чорними, тобто навколо зображення утвориться широка чорна рамка.

Другий метод називається "Expansion" (розтягання). Суть його в тім, що при відтворенні зображення з більше низькою, чим native, розділкою використовуються всі пікселі, тобто зображення займає весь екран. Однак, через те, що зображення розтягується на весь екран, виникають невеликі перекручування, і погіршується різкість.

Окрім того є ще одна функція про яку часто не знають або забувають. Це кнопка Autoselect.
Справа втому, що після зміни роздільчої здатності тфт-монітора необхідно зробити автонастройку. Більшість сучасних моніторів її роблять самостійно, але не всі. Для деяких це необхідно робити вручну. Для цього просто тикніть в кнопку Autoselect (або Auto) на панелі монітора. Якщо цього не зробити то зображення може бути дещо змазаним, а дрібні елементи не чітку, «мохнатенькі»

Тарас Гулка - 18-2-2006 у 21:28

А взагалі напиши які саме монітори (моделі) ти порівнював

Андрій Пелещишин - 18-2-2006 у 22:02

Бачив якусь модель Fujitsu-Siemens LCD та поряд TFT. Магазин "Кнопка" на проспекті Свободи
Зображення на LCD було більше схоже на "телевізійне", таке як на звичайних моніторах з трубкою.
Аналогічно і на ноутбуках.
Сходи і подивися. Різниця дуже відчутна.

KDI - 19-2-2006 у 22:11

LCD - це збірна назва отих "тонких" моніторів.
TFT - Одна з кількох технологій виготовлення матриць LCD-моніторів.
Тобто питання неправильне - воно схоже на таке: "Що краще: автомобіль чи Мерседес?"

Андрій Пелещишин - 20-2-2006 у 07:59

Зрозумів уже.
Я тоді взнаю, що то за монітори точніше, і відпишусь

Павло Жежнич - 20-2-2006 у 11:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Бачив якусь модель Fujitsu-Siemens LCD та поряд TFT. Магазин "Кнопка" на проспекті Свободи
Зображення на LCD було більше схоже на "телевізійне", таке як на звичайних моніторах з трубкою.
Аналогічно і на ноутбуках.
Сходи і подивися. Різниця дуже відчутна.

Може це були "плазмові" монітори.

Sagittarius - 21-2-2006 у 10:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
і ще, хороші монітори мають цифровий вхід (DVI) і такий самий вихід має відеокарта. Тільки так можна отримати максимальну якість зображення.

Але в такому режимі монітор відображає лише 24 бітний колір, оскільки не вистарчає ширини каналу щоб передати 32 бітний, напрактиці це напевно має значення лише для тих хто займається професійно поліграфією, але вони і так використовують звичані аналогові через кращу кольоропередачу.

KDI - 22-2-2006 у 15:41

Sagittarius
Не заводіть людей у хащі. Скажу по секрету:
1) DVI краще у бідь-якому випадку, проблеми з кольором конкретно у DVI немає (див. №3);
2) 24- і 32-бітний колір по кількості кольорів - одне і те саме (16777216 кольорів);
3) Жодна матриця LCD-монітора не вміє повністю відображати 24-бітний колір;
4) Для поліграфії (а тепер все частіше і вдома для тих, кому треба) правильна передача кольору (причому як на LCD, так і на CRT) встановлюється калібратором (проте це не усуне проблеми №3).

Тарас Капущак - 25-2-2006 у 22:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Розясніть яка різниця між цими двома технологіями плоских моніторів?
Які в кого переваги і тп.
По цінах я так зрозумів, що LCD трішки дорожчі (десь на 10%), проте зображення на LCD видалося мені дещо кращим.



Те, що питання не зовсім правильне всі вже сказали. Але, як я зрозумів, Андрія цікавить різниця між різними моніторами. А різниця між ними справді є і досить велика. І виникає вона через різні типи матриць. А існують насьогодні такі: TN+Film, MVA/PVA і IPS. Якість їх абсолютно різна! Найліпші IPS, найдешевші TN.
Докладно про них та про значення тих параметрів, які виписує виробник на коробці можна почитати тут (стаття в двох частинах):
http://www.novostar.net/?menu_id=11&press_id=63
http://www.novostar.net/?menu_id=11&press_id=65

Ще мушу сказати, що купуючи монітор на роботу зіткнувся з тим, що виробники досить рідко вказують тип матриці! Хоча прочитавши статті можна по параметрах монітора здогадатися, який тип матриці він має. А для себе зробив висновок, що найліпше вибирати монітор очима, тобто оцінювати його роботу вживу, зокрема на тих задачах для яких він призначається (текст, креслярська графіка, фотографії, відео, ігри і т.п.).

KDI - 27-2-2006 у 08:56

Не можна так казати, що IPS - найкраща. У кожної технології є свої переваги і недоліки. Я от, наприклад, впевнений, що найкраще - PVA+OD, і як ви мене переконуватимете? Отож бо й воно - у однієї технології одні параметри кращі, у іншої - інші. І залежно від потреб кожен (хто має уявлення поглибше про LCD) вибирає собі по потребам.

KDI - 27-2-2006 у 08:59

До речі статтю вони, гади, зідрати один-в-один у Ф-центра.

vovka - 27-2-2006 у 11:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від KDI
І залежно від потреб кожен (хто має уявлення поглибше про LCD) вибирає собі по потребам.


Що порадиш вибрати з нормальних моніторів для читання текстової інформації, програмування і т.д. ?
Робота з графікою на рівні користувача.

Маю вже більше 3 років Samsung 151bm - але хоч він і зараз в дуже хорошому стані, але вже напевно морально застарів. Хочеться поміняти на якусь 17, хоча по великому рахунку мені і 15 достатньо.

Хотілося б взяти знов Самсунг - надійні, не дуже дорогі і достатньо якісні як на мене монітори.

KDI - 27-2-2006 у 15:31

Щоб таке сказати слід знати на яку ціну ти орієнтуєшся. Що означає робота з графікою на рівні користувача?
До речі, якщо тобі нормально працювати на 15-ці, то бери або 15-ку (пристойні важко знайти) або 19-ку, а про 17-ку забудь. Пояснюю: На 15" моделях найчастіше стоять мариці 1024*768, на 19" - 1280*1024, що приблизно співвідносно. Проте на 17" моніторах - також 1280*1024, що зумовлює малий розмір пікселя. Це призводить до того, що на 17" все занадто мілке, повір мені. Особливо помітно у твоєму випадку, коли в основному потрібно читати різні тексти. Після довгого вглядання в мілкі букви на екрані очі починають боліти. Люди, звісно, обходять це стороною, збільшуючи шрифти у Windows, проценти у Word, переходять з IE на Opera і там крутять зум, але чи воно тобі потрібно?
Тому дай відповідь і на таке: чи ти згоден доплатити за зручність і перейти з 17" на 19"? якщо ні, то рекомендую залишитися на тій 15", яку зараз маєш.

vovka - 27-2-2006 у 17:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від KDI
Щоб таке сказати слід знати на яку ціну ти орієнтуєшся.
Що означає робота з графікою на рівні користувача?

Малося на увазі простий серфінг в інтернеті, перегляд своїх любительських фотографій, деколи в ігри побавитися.. Тобто не для професійної роботи з графікою. Фотошопом, всякими cad системами, і поліграфією не користуюся. Наприклад вихід DVI для мене абсолютно зайвий.

Щодо ціни. Розраховував до 400$.

Цитата:

До речі, якщо тобі нормально працювати на 15-ці, то бери або 15-ку (пристойні важко знайти)

Нормально, тільки в мого монітора вже час відклику біля 100мс - що на сьогоднійшній день багато, і дуже незручно переключатися з текстового повноекранного режиму (наприклад FAR) в Windows. Думає довго.

Цитата:

або 19-ку, а про 17-ку забудь. Пояснюю: На 15" моделях найчастіше стоять мариці 1024*768, на 19" - 1280*1024, що приблизно співвідносно. Проте на 17" моніторах - також 1280*1024, що зумовлює малий розмір пікселя. Це призводить до того, що на 17" все занадто мілке, повір мені. Особливо помітно у твоєму випадку, коли в основному потрібно читати різні тексти. Після довгого вглядання в мілкі букви на екрані очі починають боліти. Люди, звісно, обходять це стороною, збільшуючи шрифти у Windows, проценти у Word, переходять з IE на Opera і там крутять зум, але чи воно тобі потрібно?

Хм.. Тут ти мене озадачив. 17 якраз в сам раз би було. А міняти 15 на 15 якось невиправдано...

Цитата:

Тому дай відповідь і на таке: чи ти згоден доплатити за зручність і перейти з 17" на 19"? якщо ні, то рекомендую залишитися на тій 15", яку зараз маєш.

Та от вже незнаю. Розраховував саме на хорошу 17. Напевно залишуся поки що на своєму. Вже як міняти то на якусь хорошу 19 . Але вони в районі 600$ - трохи задорого :)

Тарас Гулка - 28-2-2006 у 00:03

Цілком згідний із Тарасом Капущаком - монітор треба вибирати очима. Подивитись на нього, помацати, поклацати налаштування.
Мені часто довидиться допомагати людям вибирати TFT монітор, тому дозволю собі маленький СУБ’ЄКТИВНИЙ огляд.
15’’ - фактично на сьогодні знайти важко. Більшість фірм зняли їх із виробництва. Те що продається або залишки на складах, або (як це недавно було із Самсунг) повертають великі партії із післягарантійного відновлення матриць.

17’’ – Сьогодні можна знайти Samsung, Lg, CTX, BenQ, NEС, XEROX, є і менш відомі фірми Prestigio, NV. Вартість коливається 250-350$. Samsung та Lg варто брати хіба дорожчі моделі. В дешевих моделях в них туго із кольорами. Дуже вже неприродні. Хоча, наприклад, моделі LG L1750 SQ за 270 у.о нічого небракує для домашнього користування. Майже за тіж гроші (на 15-20 у.о. більше) можна купити CTX, BenQ, які на мій погляд є суттєво кращими стосовно кольоропередачі. Хорошими моніторами є NEС – але їх ціна десь на 50 у.о. вища за англійські CTX, а якість зображення та ж.
На диво непоганими є монітори NV– дешевий офісний монітор.
Десь за 350 у.о можна взяти монітор із вбудованим тв-тюнером, або хоча би тв-входами. Тоді ви можете використовувати монітор як телевізор, підключити напряму відео- або двд- плеєр.
Стандартна розділка 1280х1024. Меншу мають тільки старі моделі.

19’’ – Вартість від 310 у.о. Ситуація майже як із 17-ми, тільки розмір матриці більший. Це на любитиля.

Стосовно розділки. KDI безумовно правий. Проте знаю багатьох людей, при чому старших у яких зір вже не є такий суперовий, проте вони дуже задоволені користуванням 17’’ TFT моніторами із стандартними шрифтами.

Як-то кажуть вибирати вам. :) Особисто я свого часу вибрав 17’’ BenQ Т705 (12мс) за 300 у.о. І ним дуже задоволений. Кольори нормальні. Доводилось займатися поліграфією – результати були навіть кращі ніж сподівався.

KDI - 28-2-2006 у 13:17

Ігор Паславський
на 17" є також матриці 1024*768. Все нормально, проблем нема.

vovka
Справді, піди в магазин і глянь, чи замалі шрифти на 17", чи ні. То й всіх справ.
А по ціні суб-400$ є просто уйма моделей 19" моніторів.

vovka - 28-2-2006 у 13:39

Цитата:
Оригінальне повідомлення від KDI
vovka
Справді, піди в магазин і глянь, чи замалі шрифти на 17", чи ні. То й всіх справ.
А по ціні суб-400$ є просто уйма моделей 19" моніторів.

Хм.. Глянув в роздрібний прайс неосервіса - нормальні самсунги біля 3000 гривень. Є ще Benq за 2000 - але щось підозріло дешево... Ладно, сходжу в Юнітрейд подивлюся що до чого...

Андрій Пелещишин - 28-2-2006 у 13:47

Рост може гарні монітори підігнати, якщо кому цікаво

Тарас Гулка - 28-2-2006 у 19:49

Цитата:

Ладно, сходжу в Юнітрейд подивлюся що до чого...


Можу дістати будь-яку річ, що є в Юнітрейді на 10-15% дешевше :)

KDI - 28-2-2006 у 20:05

vovka
Та ну! Я топовий Samsung 193P+ в Техніці для бізнесу місяць назад брав (не собі) за 530, а це 2800грн.

vovka - 28-2-2006 у 20:32

Цитата:
Оригінальне повідомлення від KDI
vovka
Та ну! Я топовий Samsung 193P+ в Техніці для бізнесу місяць назад брав (не собі) за 530, а це 2800грн.

Щойно глянув ще раз в роздрібний прайс неосервіса за 27 лютого.
Monitor 19" Samsung 193P+ TFT Silver 2942 грн.

Ніби Неосервіс - це не є найдорожча фірма у Львові :rolleyes:

KDI - 1-3-2006 у 06:41

Значить не найдешевша :)

Андрій Пелещишин - 7-3-2006 у 16:16

Наскільки я зрозумів (повертаючись до першого повідомлення), монітори, проя які я писав - це монітори, зроблені по технології Cristal View
Щоправда, що це таке, я ще не знаю :)

KDI - 8-3-2006 у 11:14

Сам писав, що тобі все ясно, все ясно, а тепер знову за своє...

Андрій Пелещишин - 8-3-2006 у 12:36

я казав, що відпишу, коли побачу марку моніторів, які видалися мені відмінними від типових TFT по якості зображення, от і відписав, коли взнав.

Микола Бук - 18-6-2006 у 10:21

Я в моніторах дуже далекій,але хотілося б прикупити собі щось більш серйозне і сучасне.Зараз у мене SAMSYNG 550b.
Хотілося б взяти щось на зразок SAMSUNG 19P+Або Samsung SyncMaster 960BF. Ще бачив прикольну штуку Samsung SyncMaster 932MP монітор із вмонтованим ТВ-ТЮНЕРОМ. Різниця в них в Уголі обзора в одних 178 а в інишиш 160. І ще там є різні дрібнички. що різнять їх.
Може ви підкажете інші варіанти,іншу фірму.
Розміри 19 порівняно із 15 мене трохи лякають,але усі знайомі радять все-таки купувати 19.Головна вимога,щоб не шкодило зору,менше давило на очі.