Форум Рідного Міста

Про відрядження, чи обовязково їздити, як часто...

Demyan - 20-2-2006 у 17:45

Скажіть будь-ласка чи повинен я їхати у відрядження якщо не хочу? Що буде якщо я відмовляюся? Або ж як часто підприємство може посилати працівника у відрядження підряд?

Тарас Задорожний - 20-2-2006 у 18:23

Начебто не регламентовано... Можуть і попросити з роботи, якшо нема реальної причини через яку ви не хочете їхати... Водії-далекобійники постійно по відрядженнях і нічо...

Василь Яворський - 20-2-2006 у 18:30

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Начебто не регламентовано... Можуть і попросити з роботи, якшо нема реальної причини через яку ви не хочете їхати... Водії-далекобійники постійно по відрядженнях і нічо...


У водіїв далекобійників робота така.... А якщо робота не така, то як? Зрештою частота і можливісить відряджень повинні обумовлюватися при влаштуванні на роботу. І якщо вже погодилися працювати, то хоч не хоч, а їхати мусиш.

Олександр Ганущин - 20-2-2006 у 18:47

Відрядження в окремих людей - частинка життя. В т.ч. і по тривалості також. Інший світ, інший вимір часу, роботи знайомих і т.д. І не тільки в далекобійників.
На державній службі відрядження їдуть на виклик, або за необхідністю через службову записку. Так чи інакше є наказ або розпорядження, яке треба виконати. Або їде хто за Вас....

Тарас Задорожний - 20-2-2006 у 19:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
У водіїв далекобійників робота така.... А якщо робота не така, то як? Зрештою частота і можливісить відряджень повинні обумовлюватися при влаштуванні на роботу. І якщо вже погодилися працювати, то хоч не хоч, а їхати мусиш.


Коли Ви влаштовуєтесь на роботу, то Вам не відразу все говорять... Якшо Ви маєте підозру про відрядження мало не щодня, то питайтесь самі. Припустімо, Ви фінансовий аналітик. Якшо Ви єдиний на мережу підприємств, то забудьте, шо Вам хтось пробачить прогул відрядження.

Мій колєга за це полетів з роботи. Працював менеджером на одну Дніпропетровську контору. В його обов"язки входило працювати на них в нашій області та щомісяця їздити на якісь збори в генеральний офіс. В січні така поїздка припала на 12 число. Прийшлось би "старий-новий" зустріти в поїзді. Він зробив все можливе, шоби не взяти квитків вчасно. Дочекався, коли всі розкупили... А його потім звільнили, за невиконання обов"язків... Тому вирішуйте самі...

Якшо у Вас на підприємстві хтось інший може/хоче поїхати, то зверніться обоє до керівництва з такою пропозицією. Якшо ж ні, а Ви не поїдете, то маєте 2 тижні на пошук нової роботи, або, щонайменше, добрячий скандал...

Думаю, що це не варто загострювати.

Тарас Задорожний - 20-2-2006 у 19:04

А ще один яскравий приклад. Мій генеральний директор щомісяця вдома проводить 10 днів. Решта часу - Бразилія, Канада, Китай, Румунія, Австрія ітд... А вдома дитина маленька і дружина... Інколи чимось треба жертвувати... Хочете більше часу проводити з сім"єю, думайте про це шукаючи роботу...

Demyan - 21-2-2006 у 09:08

Так власне - тобто виходить що треба їхати, а якщо я не висипаюся в поїзді, страшно вимучуюся, гроблю своє здоровя...це ж не береться до уваги. Чому цікаво в законі такого нема. В договорі звісно наказ є мусиш їхати, алеж тоді виходить я у цьому власник в начальства. Він може кожен день писати накази (якщо потрібно) і приходиться їздити без вибору. Де ж людська свобода в цьому?

Hanor Narasson - 21-2-2006 у 09:16

Людська свобода - в праві зміни місця роботи:baddevil:

Demyan - 21-2-2006 у 09:31

Так але ж і там не відомо як буде. В договорі просто регламентується можливість виїзд у відрядження, коли влаштовуєшся тобі кажуть ще не часто дуже рідко...а попрацюєш виходить інше, окрім того не поїдеш - напишуть що не слухаєшся. і звільнять з "стуком" :).

Андрій Пелещишин - 21-2-2006 у 10:42

Теоретично, від відряджень можна "відмазатися" медичною довідкою. Проте, зрозуміло, що там де власник фірми - цар, таке рано чи пізно призведе до неприємностей.
Інше питання - а чи варто працювати на фірмі, де не рахуються з людиною?

Василь Яворський - 21-2-2006 у 10:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Інше питання - а чи варто працювати на фірмі, де не рахуються з людиною?


Гадаю, що погане відношення до працівників видно не з частоти відряджень. Зрештою, кріпосне право в нас відмінене вже майже 150 років тому. Ніхто не заваджає підшукати собі іншу роботу, тим паче, що зараз з цим особливих проблем немає.

Андрій Пелещишин - 21-2-2006 у 11:05

Цитата:
Гадаю, що погане відношення до працівників видно не з частоти відряджень

Звичайно, ні. Погане ставлення не в частих відрядженнях, а в ігноруванні небажання працівників туди їздити. Бо є люди, які просто не можуть жити без відряджень, для яких тиждень вдома - це вже халепа і тп. А є люди, для яких відрядження - "кара Божа"
От наприклад Арсенал поважав того голандського футболіста (вилетіло з голови його прізвище)і його несприйняття літаків, і не тягав зі собою на всі гостьові матчі, але лише тоді, коли без цього - ніяк.
А звичайно, з роботи де ваші погляди на те, що ви повинні робити, радикально відрізняються, від поглядів на те керівника, краще залишити.
Ну і з мого досвіду (точніше досвіду близьких мені людей) - дуже часто відрядження носять абсолютно невмотивований характер, і ті ж питання ефективно можна було вирішити по телефону чи емайл. Особливо це характерно для великих процвітаючих фірм з часткою іноземного капіталу.
Просто таке враження, що керівництво таких фірм саме отримує задоволення від такого способу існування, а підлеглих заставляє відчути "що батько не мед пють", при тому "забуваючи", що підлеглі не їздять в "Гранд-турах" та не літають літаками в першому класі, як це дозволяє собі керівництво.

Василь Яворський - 21-2-2006 у 12:10

Коли я влаштовувався на роботу, мова йшла про одне відрядження на півроку. Як результат, за останні два місяці я вже вчетверте буду їхати до Києва. Просто є така справа, як виробнича необхідність. Хоча згоден, що трапляються абсолютно не обгрунтовані відрядження, то є вже проблеми не професійності керівників.

Demyan - 21-2-2006 у 12:40

От власне я про те і говорю. Виходить кріпосне право тут існує...

Василь Яворський - 21-2-2006 у 12:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
От власне я про те і говорю. Виходить кріпосне право тут існує...


Чому існує ?! Після подачі заяви на звільнення за власним бажанням протягом двох тижнів Вас зобов"язані звільнити, при чому протягом трьох днів виплатити заборгованість по заробітній платі і невикористаній відпустці. Плюс до того ж відрядження оплачуються окремо, окрім використаних грошей згідно авансового звіту працівник ще отримує добові. Ніхто ж Вас не прикув до робочого місця. Якщо не влаштовують умови праці (в тому числі непрофесіоналізм керівництва) Ви вправі змінити роботу.

Demyan - 21-2-2006 у 12:50

Так але гарантії по закону що на іншій роботі я теж не буду їздити де? Нема. І я повинен підчинятися наказу. Сказали їдь - їдеш. Іншого варіанту нема.

Василь Яворський - 21-2-2006 у 12:59

Цілком реально знайти роботу, де відрядження не передбачені.

Володимир Горак - 16-3-2006 у 10:54

Якщо небажання їхати таке сильне можемо скористатися кіькома способами:
- поміняти своє ставлення до відрядження (хороший плюс до можливостей просити вищу оплату)
- обгрунтувати (створити)свою необхідність саме цього тижня на роботі
- досягнути ціль поїздки іншим способом
- законодавство про працю не регулює частоту відряджень, аргументом може бути лише 40 - годинний робочий тиждень
А від себе можу додати - бути незамінним дуже приємно (оплатно), але ні для підприємства, ні для класного фахівця неефективно.

З повагою
Володимир Горак

Користувач Олесь - 16-3-2006 у 13:47

Можливо проблема в низьких добових? Я люблю у відрядження їздити - з добових завжди залишаються непогані суми. Але тоді це питання незадоволення вашим місцем роботи в цілому, вихід - знайти роботу, де або не посилатимуть у відрядження, або платитимуть такі добові, що ви самі у відрядження проситиметеся :D

Demyan - 16-3-2006 у 16:35

нам дають згідно закону - 25 грн.

Юрій Сєров - 9-1-2014 у 23:25

Кабмін заборонив всі закордонні відрядження бюджетників, окрім своїх власних
У закордонні відрядження бюджетники у 2014 році зможуть поїхати тільки за рішенням Кабміну, президента, голови АП, спікера парламенту, генпрокурора, голови МЗС, міністра внутрішніх справ, голови СБУ, голови Служби зовнішньої розвідки.

Кабінет міністрів постановою від 25 грудня 2013 року № 969 вніс зміни до заходів щодо економного та раціонального використання коштів органами державної влади, підприємствами і організаціями, які фінансуються з держбюджету.

Постановою, зокрема, до 1 січня 2015 року заборонено всі службові відрядження бюджетників.

Однак ця норма не стосується "довгострокових відряджень дипломатичних працівників і поїздок делегацій та осіб, визначених актами президента України, Кабінету міністрів, а також головою Верховної Ради, прем'єр-міністром, генеральним прокурором, головою адміністрації президента, міністром закордонних справ, міністром внутрішніх справ, головою СБУ та головою Служби зовнішньої розвідки".

Як наголошується в постанові, ці закордонні відрядження має бути "викликано нагальною необхідністю" і здійснюються вони "в тому числі для вирішення проблемних питань розвитку окремих галузей економіки, участі у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна відповідно до міжнародних договорів України, а також з метою забезпечення виконання рішень щодо прийому (екстрадиції) з-за кордону осіб, які перебувають під вартою".

http://dt.ua/POLITICS/kabmin-zaboroniv-vsi-zakordonni-vidryadzhenny...

Науковцям, вчителям, лікарям тепер навіть теоретично не можна поїхати у відрядження...

Андрій Пелещишин - 9-1-2014 у 23:44

Не зрозуміло як тепер бути науковцям, які їздять за кордон у відрядження по позабюджетних коштах. Особливо в межах виконання колективних грантів.

Юрій Сєров - 9-1-2014 у 23:52

Відпустка "за свій рахунок" і вперед!

Андрій Пелещишин - 10-1-2014 у 17:30

Еее, не все так просто.. А якщо в грант вписано саме поїздки у відрядження? А якщо грант оформлений на ВНЗ, і ніяк інакше ти не можеш вивести кошти, бо є кошторис і т.п. а всі гроші поступають на рахунок ВНЗ?
А якщо поїздка потрібна в межах впровадження госпдоговірної теми з закордонним замовником, якому не хочеться вдаватися в деталі, і він просто перевів гроші академічній установі, з якою договір? У такому разі можна і за власний рахунок, а компенсувати витрати премією з суми договору, але тоді без жодних підстав купу грошей з'їсть податок..

dr.Trollin - 13-1-2014 у 14:44

то ж бо й воно ...
-1- правда, відмічу,- останні 1,5 роки я гОнив власним коштом і так.
-2- хммм... але ж що,- "ґрантові" кошти все рівно вважаються "підпадаючими під ту постанову КабМінУ №969" ??