Форум Рідного Міста

10 найцікавіших місць у Львові

Олена Прокопів - 20-2-2006 у 22:24

Які, на вашу думку, 10 найцікавіших місць, які варто відвідати кожному туристу у Львові?

Tempika - 21-2-2006 у 07:50

1. площа ринок + ратуша + всі навколишні церкви
2. високий замок
3. кафе вероніка
4. оперний театр
5. шевченківський гай
6. церква святого юра
7. стрийський парк
....то так, по ходу думки, а не по значимості...

Demyan - 21-2-2006 у 09:13

Залежить від туриста однозначно. А може -Міленіум, Космо, Місто....А може Кінопалац+Макдональдс, а може розкішний готель з екскурсіями, ратуша, а може личаківське кладовище, цирк...

Nazar - 21-2-2006 у 10:10

Я би починав з Княжого Дітинця, пізніше б спускався на Старий ринок. То треба відчути, дуже енергетичні міся.
Пізніше б обійшов весь Львів по Середмістю з масою історій і т.д., далі оборонні споруди, порохова вежа, два арсенали, загорожа бернардинів, поліз би на Замок, далі б заїхав на Личаків, ну і святоюрську гору б зачепив.

Андрій Пелещишин - 21-2-2006 у 10:44

Цитадель варто в список включити.

Тарас Задорожний - 21-2-2006 у 14:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Nazar
Я би починав з Княжого Дітинця, пізніше б спускався на Старий ринок. То треба відчути, дуже енергетичні міся.
Пізніше б обійшов весь Львів по Середмістю з масою історій і т.д., далі оборонні споруди, порохова вежа, два арсенали, загорожа бернардинів, поліз би на Замок, далі б заїхав на Личаків, ну і святоюрську гору б зачепив.


Дуже непогана думка... Лише проблема, шо з княжого дитинця нічого не лишилося, шо б хоч якось про нього нагадувало... А старий ринок - це просто специфічна точка... Ніхто толком не скаже де саме воно було... Чи то під теперішним Вернісажем (просто суперова атмосфера там) чи під Добробутом (а це ше краще)...

Все решта, окрім залишків стіни на замку, прсто суперові місця... Бо та стіна - туалет...

Тарас Задорожний - 21-2-2006 у 14:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитадель варто в список включити.

Так... Але лише в світлий час доби... Ввечері там буває небезпечно...

Тарас Гулка - 21-2-2006 у 21:43

Весь центр Львова, всі вулиці та вулички , але ОБОВЯЗКОВО із хорошим екскурсоводом, який би знав всі легенди, всі історії про кожен будинок, про кожну церкву.
Я такі історії про Львів годинами можу слухати

Загалом приєднуюсь до всіх: Високий замок, пл. Ринок із обовязковим піднятям на Ратушу по крутих деревяних сходах, Шевченківський Гай, музеї (Аресенал, Королівські зали), Церкви (майже всі) ....

Доречі. Скоро відкривається Палац Потоцьких. Там закінчує розгортати експозицію Львівська галерея мистуцетв.

Загалом планують відкрити палац Потоцьких вже у цю пятницю, але думаю реально він буде доступний трохи пізніше, бо ще багато чого доремонтовують.

Nazar - 21-2-2006 у 22:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
А старий ринок - це просто специфічна точка... Ніхто толком не скаже де саме воно було... Чи то під теперішним Вернісажем (просто суперова атмосфера там) чи під Добробутом (а це ше краще)...


Ну чому?
Теперішній вернісаж аж ніяк не може бути, бо там був Низький замок, про який ще відомо за княжих часів.
Там де добробут - протікала Полтва, вірніше були її болота по дві сторони русла, тому географічне знаходження теперішньої площі Старий ринок для мене найбільш прийнятне. Враховуючи близьке розташування церкви св. Миколая це досить вірогідно.
Ще доволі енергетичний район Підзамча та Старого Знесіння, як - не як, а поселення там були ще близько V ст...
І ще дуже цікава Рота гора, її форма однозначно свідчить про розміщення там укріпленого городища ще напевно за часів Осмомисла, або ще раніше.

Андрій Пелещишин - 21-2-2006 у 22:18

Взагалі дуже гарний (хоч і мабуть не для одноденної екскурсії) кусок - то бік від цидателі в сторону Франка - вулиці Драгоманова, Ломоносова (до речі, можна оглянути біологічний факультет ЛНУ - там гарні музейчики і взагалі історична будівля, там Франко читав першу лекцію здається)
Головні корпуси ЛНУ та Політехніки гарні також
Можна і музей Франка відвідати (Або погуляти по тому району, там гарно)
Але то вже для більш тривалого і спокійного ознайомлення з містом

Ну є ще музей-аптека.
Органний зал на початку Бандери

Андрій Пелещишин - 21-2-2006 у 22:23

До речі, я не розумію, чого так дуже рекомендують всім відвідувати Личаків. Цвинтар є цвинтарем. Мені особисто не дуже цікаво та приємно там "гуляти"

Tempika - 22-2-2006 у 07:19

...ну чого всі, я не радила :-))
до речі, я сама давно мрію потрапити у ботанічний сад (в будь-який, де пускають відвідувачів), але ніяк не можу знайти такої інформації...

Demyan - 22-2-2006 у 08:42

Личаків приваблює бо там дійсно гарно, ввечрі теж непогано коли все освітлюється, не подумайте поганого нічого :D але дійсно виглядає гарно. Я не маю на увазі поховання, але просто людям туристам росказують ось тут похаваний такий то такий, тобто тим самим вони ще й входять в пізнання людей наших.
Щодо ботанічного саду попробуйте той що біля 4 школи, колись туди пускали і знаючи місця ми навіть самі туди перелазили, але можна й домовитися.

Тарас Ільчишин - 22-2-2006 у 21:41

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
1. площа ринок + ратуша + всі навколишні церкви
2. високий замок
3. кафе вероніка
4. оперний театр
5. шевченківський гай
6. церква святого юра
7. стрийський парк
....то так, по ходу думки, а не по значимості...


замість кафе вероніка я б вибрав "синю пляшку"

Андрій Пелещишин - 22-2-2006 у 22:13

Вам може видатитися дивним, але я би порадив і ще на вулицю Джона Ленона зїздити.
Так би мовити, мальовничий Львів з нового спальника.

Це так би мовити в "програмі розширеного знайомства зі Львовом"

Tempika - 23-2-2006 у 08:01

...а в синій пляшці накурено і ніколи нема вільних місць :-((
однозначно вероніка... ну в Купол можна ще піти, чи що.

Тарас Ільчишин - 23-2-2006 у 09:38

ви напевно не в той час заходите. А взагалі там бронювати треба. Ще я дуже люблю бзабігайлівку біля Вірмен6ської(точної назви не памятаю) -- там в них всякі Торнадо, стейки -- ліванська кухня.

Тарас Задорожний - 23-2-2006 у 10:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Вам може видатитися дивним, але я би порадив і ще на вулицю Джона Ленона зїздити.
Так би мовити, мальовничий Львів з нового спальника.

Це так би мовити в "програмі розширеного знайомства зі Львовом"

Хіба заради назви... З алеъ, яку засадили майже нічого не залишилось, а 3 будинки на самій окраїні такі самі як у всьому соцтаборі...
Думаю, що до списку можна додати ше Кайзервальд. Там непогані є місця. Колись в однієї ГО була ідея зробити постійним залізничний тур з головного вокзалу до ст. Личаків, який пролягає по парку Знесіння. Я декілька разів їздив метрисою по ньому і отримав массу задоволення

Tempika - 23-2-2006 у 13:50

...і гора куперман має теж неабиякі краєвиди :-))

Nazar - 23-2-2006 у 16:00

А що то за гора?

Demyan - 23-2-2006 у 16:33

магнус

Tempika - 24-2-2006 у 00:08

...то така гора за СКА, по вулиці Вінниці, де стрільбища стендовиків.

Юрій Сєров - 26-6-2006 у 13:25

Був учора в Шенчевківському Гаю. Можливо скоро його можна буде викреслити з списку.
Враження досить сумні. У порівнянні з станом дворічної даності стало гірше. Багато чого поламалося, повідвалювалося, понищилося.
Компанія якихось галицьких інтеліґентів хрестили дитину в одній з церков, а потім сіли "причащатися" в школі, так що відвідувачів вже туди не пускали.
Якимось чином не території були машини (мабуть інтеліґентів).
Часто можне наткнутися на купки сміття, місця від вогнищ.
Одним словом, совіти поставили, а незалежна демократична влада все ...
Справді, навіщо ремонтувати Шевченківський гай, якщо можна мурувати грандіозні особняки навколо нього. І дуже ймовірно, що скоро й не тільки навколо, а й в ньому. Можливо тому й доводять його до такого стану?

Історична вежа на Львівській цитаделі перетвориться на комфортабельний готель.

Юрій Сєров - 15-7-2006 у 05:12

Ірина Коваленко,

Західна інформаційна корпорація
Історична вежа на Львівській цитаделі перетвориться на комфортабельний готель. Так сі стало
Історична вежа на Львівській цитаделі перетвориться на комфортабельний готель. Так сі стало

Вежу на цитаделі у центрі Львова переобладнають під комфортабельний готель. Однак міські посадовці не можуть пояснити, яким чином архітектурна пам’ятка опинилася у приватній власності.

«Зараз вежа є власністю ТзОВ «Галицька цитадель». Йдеться про споруду, що на вулиці Грабовського, 11. Я не можу пояснити, яким чином вежа опинилася у приватній власності, однак це не в компетенції управління архітектури», – розповів начальник управління архітектури та містобудування Львова Василь Каменщик. «Ця вежа – унікальна оборонна споруда, збудована за Австрії у 1850 році», – каже Василь Каменщик.

Начальник інспекції архітектурно-будівельного контролю Львова Роман Стецьків також не знає деталей продажу вежі: «Для мене взагалі видається дивом, яким чином вежа опинилася у приватній власності». Проте додав: «Мабуть, це відбувалося законно, оскільки всі необхідні дозволи є. До того ж, це питання розглядалось на сесії міськради, де будь-хто з депутатів міг внести свої зауваження. Офіційно вежу передано у власність ТзОВ «Галицька цитадель» рішенням виконкому від 17.11.2003», – інформує Роман Стецьків.

Формально продана лише сама вежа, а земля навколо неї передана в оренду на 10 років. «В будь-якому разі, історичну пам’ятку повернути місту уже неможливо», – вважає Роман Стецьків. «Якщо б місто мало кошти, то з вежі могли б зробити, приміром, музей. Однак оскільки їх немає, то від побудови ще одного сучасного готелю Львів тільки виграє», – каже Роман Стецьків. Орендна плата, котру ТзОВ «Галицька цитадель» щорічно сплачує у міську скарбницю, становить 134 тисячі 927 гривень, – повідомили в міськраді.

Голова управління архітектури та містобудування Василь Каменщик переконаний, що готель є оптимальним способом переобладнання вежі. Після реконструкції архітектурна пам’ятка суттєво не змінить свого вигляду. Єдиним нововведенням буде скляний дах над внутрішнім подвір’ям», – каже Василь Каменщик.

«Реконструкція вежі під готель обійдеться приблизно в три мільйони гривень. Однак це не остаточна сума, оскільки не враховано, приміром, закупівлю меблів та деякі інші необхідні видатки. Поки що ми все робимо власним коштом, однак при необхідності не виключаємо можливості кредитування», – повідомив Андрій Стецьків. Він також зазначив, що реконструкцію планується закінчити протягом року. «З вежі не робитимуть готелю за сучасним зразком. Родзинкою відпочинкового комплексу буде стилізація під старовину», – наголосив Андрій Стецьків.

Президент Благодійного фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини Львова» Андрій Салюк каже, що пам’ятки архітектури можуть перебувати у приватній власності. Все залежить від того, наскільки вдалим буде проект реконструкції. «Я вважаю, що такі проекти повинні схвалюватись науковою радою управління охорони навколишнього середовища. Якщо у Львові така практика буде запроваджена, це допоможе уникнути багатьох проблем»

Голова комісії з питань землекористування, будівництва та архітектури Львівської міської ради Віктор Москалюк повідомив, що практика передачі пам’яток архітектури у Львові є. Приміром, в інших будівлях Цитаделі вже розміщенні банківський комплекс та торговий центр. «Процес передачі у приватну власність вежі, яку реконструюють під готель, я коментувати не можу. Це питання належить до компетенції Данила Яреми. У минулій каденції він був головою комісії з питань землекористування, будівництва та архітектури Львівської міської ради минулої каденції. Саме тоді й було продано вежу», – повідомив Віктор Москалюк.

Отож, все б воно було гаразд, якби не одне «але». Директором ТзОВ «Галицька цитадель» є Андрій Стецьків. (Не плутати з депутатом Львівської міської ради Андрієм Стецьківим). Виявилося, що він є сином начальника інспекції архітектурно-будівельного контролю Романа Стецьківа. Саме того Романа Стецьківа, начальника інспекції архітектурно-будівельного контролю Львова, який у розмові з кореспондентом ЗІКу, вибачте за повтор, зазначив: «Для мене взагалі видається дивом, яким чином вежа опинилася у приватній власності». А хіба не дивно, що батько не знає, чим займається син? Можливо, це той випадок, коли батько не визнає сина або навпаки? Хай там як, але коли все законно, то татко мав би щиро потішитися за сина. Зрештою, якщо ми не помиляємося, то сам Президент Ющенко благословив передачу напівзруйнованих замків у приватні руки. Чому б ні. Але навіщо ця таємничість?