Форум Рідного Міста

Рідкісні українські фільми

Влодко Войт - 28-2-2006 у 21:49

Вітаю!
Я шукаю один дуже рідкісний довоєнний Український фільм.
Він називаєтсья "Назар Стодоля" 1937р., за одніменною драмою Тараса Григоровича Шевченка.
Режисер Георгій Тасін.
Уривки з цієї картини використовували у 2-ох документальних виробництва Франції та Канади. Фрагменти були використані через присутність у них відомого діяча української культури та мистецтва Гната Мартиновича Хоткевича, котрий грає роль кобзаря Кіріка. З великою артистичністю та віртулзністю він виконує характерний твір (співаючи акампонуючи собі на бандурі).
Особливий інтерес і потреба в цьому фільмі виникає тому що Гнат Хоткевич зазнав пеереслідування, був розстріляний у 1938р. і його особа та мистецтво були заборонені. Частково реабілітований у 1956р. Разом з особою Хоткевича був заборонений і цей фільм. А показ у США незабаром після виходу фільма — обрізана версія...
На сьогодні його мистецтво (бандурна його частина), надалі зазнає певної заборони. Це відчуваєтсья у замовчуванні видатного імені та приховування його творів.Internet Movie Database

Khotkevych.jpg - 71kB

Captivitas - 1-3-2006 у 11:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Влодко Войт
На сьогодні його мистецтво (бандурна його частина), надалі зазнає певної заборони. Це відчуваєтсья у замовчуванні видатного імені та приховування його творів.Internet Movie Database


Міжнародного конкурсу бандуристів ім. Гната Хоткевича проходить у Харкові. Й взагалі Харківський кобзарський цех тісно підтримує зв"язки з донькою Гната Хоткевича.

Влодко Войт - 1-3-2006 у 20:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Captivitas
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Влодко Войт
На сьогодні його мистецтво (бандурна його частина), надалі зазнає певної заборони. Це відчуваєтсья у замовчуванні видатного імені та приховування його творів.Internet Movie Database


Міжнародного конкурсу бандуристів ім. Гната Хоткевича проходить у Харкові. Й взагалі Харківський кобзарський цех тісно підтримує зв"язки з донькою Гната Хоткевича.

Я є лауреатом цього конкурсу!
А про цех нема що говорити!!!
Хто, скажіть з цеху, виконує твори Хоткевича???
Хто з бандуристів на Україні грає Хоткевича. Якщо ви щось почули, це не означає, що знаєте, що насправді відбуваєтьтся в бандурному світі України!!!!!!!!!!!!

Captivitas - 2-3-2006 у 18:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Влодко Войт

Я є лауреатом цього конкурсу!
А про цех нема що говорити!!!
Хто, скажіть з цеху, виконує твори Хоткевича???
Хто з бандуристів на Україні грає Хоткевича. Якщо ви щось почули, це не означає, що знаєте, що насправді відбуваєтьтся в бандурному світі України!!!!!!!!!!!!


Я знаю багатьох з цих людей, тому знаю, що пишу. Деяких дуже близько.
Наприклад, Кость Черемський випустив кілька книжок, присвячених Хоткевичу.

Ярема П. - 2-3-2006 у 19:41

На Internet Movie Database пише, що фільм російською, це так?

Влодко Войт - 2-3-2006 у 19:49

Ті епізоди що бачив у док. фільмах присвячених бандурі і Хоткевичу — українською. Але напевно був і російський варіант. Чув, що зберігається в кіноархіві під Москвою.

Влодко Войт - 2-3-2006 у 20:12

Цитата:
Цитата:
Я знаю багатьох з цих людей, тому знаю, що пишу. Деяких дуже близько.
Наприклад, Кость Черемський випустив кілька книжок, присвячених Хоткевичу.

Тут справа не в тому, хто кого знає чи бачив чи за руку тримався...
Я питав чітко про конкретний фільм. Пояснив чому він рідкісний.
Цікавлюсь фільмом, якщо маєте що розповісти за фільм — послухаю з задоволенням, а людей різних і ми зустрічали, але не про це мова!
Тож говорю ще раз:
"Про особу Гната Хоткевича говорять одиниці, займаються ним, ще менша кількість. Зокрема люди з-за кордону — Віктор Мішалов з Торонто, наприклад. Костя Черемський не писав праці про Хоткевича, лише публікації у збірці "Дивосвіт Гнатат Хоткевича" та деякі тези доповідей. Але він там не єдиний автор, є Михайло Хай та ін.. У Черемського 2 праці по кобзарству:
"Повернення традиції" та
"Шлях звичаю".
Якщо в Харкові є фонд Гната Хоткевича та мислячі патрони, так це на Вашу думку дає підстави говорити що до ставлення до особи небіжчика Хоткевича на всій Україні? Видали праці Хоткевича (репринтн) — гарно, але хто цим має займатись, як не фонд?
А Черемський не виконує творів Хоткевича на бандурі!!! Він лікар, а не виконавець. Ще науковець.
І з цеху теж ніхто не виконує. Можу на пальцях перелічити тих, хто грав Хоткевича на бандурі, а що до виконавства на народній бандурі, на якій грав Гнат Мартинович то взагалі, може двоє людей... Скажіть де по радіо, телебаченню в концертах ми чуємо Хоткевича сьогодні?"
Якщо хочете сваритись і щось доводити, то не пишіть зовсім! Я у добрих людей про фільм запитую!

Ярема П. - 2-3-2006 у 20:40

Я думає, є сенс виставити пост на http://www.share.net.ua/, http://www.mediaclub.org.ua, http://www.ukrmuz.net.ua і на http://www.kinoblog.com/

Влодко Войт - 2-3-2006 у 20:58

Дякую!
Супер, треба зробити.

Captivitas - 3-3-2006 у 10:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Влодко Войт
Якщо хочете сваритись і щось доводити, то не пишіть зовсім! Я у добрих людей про фільм запитую!


Сваритись ніхто не хоче...
А стосовно фільму, то чому б не згадати ще Наталю Ужвій (яка у 1943р. знялася у першому радянському фільмі, що отримав "Оскар") та Амвросія Бучму (!!!) - легенду українського кіно.