Форум Рідного Міста

Плагіату з Інтернету – Ні!

Роман Голощук - 11-1-2003 у 21:03

Усім відомо, що Інтернет досить спростив життя і навчання студентів та учнів – вони можуть знайти джерела і додаткову літературу майже по будь-якому предмету. Однак багато студентів не бажає опрацьовувати джерела, а намагаються просто скачати реферат чи курсову роботу і видати це за свою роботу. Про це свідчить і статистика – запити про реферати містяться у першій п’ятірці найбільш використовуваних слів.
У Великобританії вирішили боротися з цією проблемою. З нового року у всіх освітніх установах країни вводиться нова технологія Plagiarism Advisory Service, що буде впроваджена в національну комп'ютерну систему Великобританії. Plagiarism Advisory Service дозволить викладачам визначити справжнє джерело студентських робіт.

Технологія, розроблена каліфорнійською компанією iParadigms, сканує текст курсових робіт позначаючи скопійований текст різними кольорами. Якщо більш 75% змісту роботи було скопійовано, то текст червоніє. У випадку, якщо в тексті плагіату менше, ніж 10% від усієї роботи, то текст буде мати блакитний колір. Крім того, програма вміє розпізнавати конкретні фрази і речення, що були використані студентом з чужих праць. Ще одна особливість: Plagiarism Advisory Service з точність установлює не тільки факт копіювання, але і вказує пряме його джерело, себто веб - адресу, звідкіля була скопійована робота.
Наскільки ефективна дана програма – покаже час.
Українські студенти поки що можуть спати спокійно – впровадження подібної системи в Україні – це далеке майбутнє :) Однак, фахові викладачі, на мою думку, спроможні побачити неякісну роботу та плагіат самостійно – без використання додаткових програмних засобів.

Андрій Пелещишин - 11-1-2003 у 21:39

Подібні речі існують і фукнціонують і на сьогодні. Я, наприклад, навіть одному такому роботу заборонив доступ до нашого Форуму (TurnitinBot - в robots.txt можете глянути) - вже дуже часто весь сайт перетрушував у пошуках оригіналів рефератів американських студентів. Але наскільки я знаю, для вузу це достатньо дорога послуга. Та й напевно переклади не відловлює

А мені здається старі методи кращі

kristi - 22-1-2003 у 08:43

Звичайно це дуже легко: зайшов в нет, скачав диплом й готово. Але я особисто не поважаю таких студентів. Скільки я рефератів переписала у своєму житті, однак кожного разу плентаюся в бібліотеку (тут правда своя історія), або обдзвонюю всіх знайомих в пошуках потрібних книжок, обкладаюся навколо горами тотих книжок й пишу. Оце, на мою думку є справжнім. Просто оскомину дістаю, коли котресь ліниве сотворіння приносить скачаний реферат на якомусь не досить потужному сайті з горою помилок, причому таких несусвітніх, що сміх пробирає!
Шкода в нас ще не скоро запровадять таку програму, отоб було б класно!!!!

ZT - 22-1-2003 у 13:29

Цитата:
Першим відправив користувач kristi
Просто оскомину дістаю, коли котресь ліниве сотворіння приносить скачаний реферат на якомусь не досить потужному сайті з горою помилок, причому таких несусвітніх, що сміх пробирає!


а мені просто шкода таких студентів. Зрозуміло що з таких нічого не вийде, а якщо й вийде то не те що треба:rolleyes:
справжня робота мусить бути творчою, бо інакше це вже не буде повноцінним навчанням. І тут лише викладач володіє ситуацією, тобто він повинен бачити хто працює, а хто сачкує... і ці всі реферати та інше потрібні не йому а студенту. Тобто, з боку студента повинна бути відповідальність, а з боку викладача - довіра і особистий підхід до студента. Лише тоді можна використовувати ресурси мережі, хоча це малокорисне, бо більшість тих рефератів то є повна лажа.:rolleyes:
Тож, думаю що на старших курсах ця проблема не постає (особливо на каф. ІСМ:saint: )

наразі...

П.С.:
Хай живе творче навчання !

vovka - 22-1-2003 у 15:39

Особисто я качаю реферати, курсаки, дипломи і інше добро. Але звичайно не для того щоб тупо відпрінтувати і здати. Треба ж подивитися як робив народ, інформацію в принципі знайти. Я вирізаю цікаві думки, компоную їх, якщо це суто технічний реферат, де нового не придумаєш. Наприклад опис якогось мікропроцесора. Я ж нового від себе як би не хотів але не додам. Тобто інфу я беру з онлайнових бібліотек і рефератів. Потрібно від чогось відштовхуватися.

Що стосується спеціальності, то курсаки і реферати н з кого не здираю, роблю сам.. Звичайно консультуюся з відмінниками, на форумах питаюся, але то вже творча справа.. А всякі там соціології, культури, історії, то, чого гріха таїти, качаю, і здавав нерідко прямо з нету, з помилками.. А то шкода часу пів-дня сидіти і писати..
Отже як казав Ющенко:
"Головне правильно розставити пріоритети"

Роман Голощук - 22-1-2003 у 18:40

Мені дуже приємно, що дописувачі нашого форуму не є „лінивими сотворіннями”;). Себто використовують інформаційні ресурси мережі тільки як базу для аналізу та опрацювання, а не для „списування”. Так тримати! Але тут постає ще одне цікаве, як на мене, питання. Чи розміщували ви свої „безцінні творчі роботи” – дипломи, курсові, реферати – в Інтернеті для скачування іншими людьми? Ваше ставлення до цього?

І тут постає така відповідь

kristi - 23-1-2003 у 07:58

Напевне я є людиною не дуже сучасною щодо рефератів та інтернету, бо в неті скачую тільки книжки й твори різних письменників. А оскільки я не скачую рефератів, а пишу їх сама, тому я їх і не вставляю в нет. Хоча якихось особливих зауважень щодо цього у мене немає. Однак не хотіла б щоб хтось користувався моїми рефератами як хоче, викривляв мої думки й порушував зміст. Адже слова й думки повинні бути на своєму місці - там де їх поставив автор (тут йдеться про реферати не на технічні теми)

vovka - 23-1-2003 у 13:35

Свого я в неті не викладаю. Переважно. Хоча якщо написано щось дійсно толково, то можна навіть викласти на продаж на exaccess.ru
Однак реферати і курсові навряд чи користуватимуться попитом, тому що по-перше є багато чого безоплатного, а по-друге покупцю все одно буде потрібно підганяти під себе. А безплатно я не хочу нічого, так сказати авторського, викладати. Та й нема дуже чого :)

Нещодавно продався мій скриптик для виводу картинки з випадковим числом . За 1 доллар :)
Ото гарно допишу і оформлю свої скрипти для розсилки та й продам певно росіянам.. А то поки воно має нетоварний вигляд :(

ZT - 24-1-2003 у 11:40

Цитата:
Особисто я качаю реферати, курсаки, дипломи і інше добро. ... Потрібно від чогось відштовхуватися. ...

- так, звичайно, я теж качаю оте "інше добро":) - іноді попадається щось цікаве. Мені теж важко щось писати з чистого листка, потрібно мати якусь інформацію для загального уявлення, аналізу і синтезу. Це полегшує роботу. Не кажучи вже про довідкову інформацію.
З іншого боку, від деяких робіт голова починає боліти, краще б їх взагалі не виставляли в мережі. А ще коли якийсь розумник позбирає чужі реферати і виставить це як свою роботу!..:mad: Тому дуже потрібний контроль з боку адміністраторів ресурсів і автоматизованого ПЗ, очищення потоку інформації, відшукання першоджерел... Але того на самому ентузіазмі не зробиш - потрібно переходити на платну основу (як vovka ;) ) - зробити такі ресурси мінімально платними і з виключно якісною інформацією.
А ще потрібно заборонити будь-які друковані реферати в школах. Бо якщо дозволити учню халявити то зньго й студент вийде відповідний...
наразі...
:rolleyes:
П.С.: щодо виставляння власних робіт, то після того всього пошуку інформації, аналізу, думання, писання, кількох безсонних ночей,... курсову здаю майже на автопілоті:saint:, а потім настає така апатія, що навіть на монітор важко дивитись... хіба би та робота комусь була потрібна (на платній основі звичайно:) )
П.П.С.: Vovko! росіянам нічого не продавай!, ти шо!:o - свій до свого по своє!;)

vovka - 24-1-2003 у 14:00

Цитата:
Першим відправив користувач ZT
Але того на самому ентузіазмі не зробиш - потрібно переходити на платну основу (як vovka ;) ) - зробити такі ресурси мінімально платними і з виключно якісною інформацією.

Головне вести розумну цінову політику, а не як мікрософт с віндовсом по кілька штук гривень..

Цитата:

хіба би та робота комусь була потрібна (на платній основі звичайно:) )
П.П.С.: Vovko! росіянам нічого не продавай!, ти шо!:o - свій до свого по своє!;)

Та ні. Головне знайти ринки збуту.. А на російських площадках купують і євреї і українці і інші національності. В нашому УАНЕТі як завжди нема чогось подібного.. От виросту, тоді зроблю :)

Роман Голощук - 24-1-2003 у 22:29

Цитата:

В нашому УАНЕТі як завжди нема чогось подібного.

У Рунеті такого колись також не було! „Під лежачий камінь вода не тече” - треба ж колись починати!

Цитата:

От виросту, тоді зроблю

Про який „ріст” йде мова – віковий чи професійний? Сподіваюсь, що про другий :)

vovka - 25-1-2003 у 05:37

Цитата:
Першим відправив користувач Роман Голощук
Цитата:

От виросту, тоді зроблю

Про який „ріст” йде мова – віковий чи професійний? Сподіваюсь, що про другий :)


В основному про другий, а то зараз ще трохи розуму бракне :) Та й самому великого проекту не написати. Треба ще навчитися працювати в команді, всякі CVS повивчати..

fish - 18-7-2003 у 09:08

я теж злісна противниця цуплення рефератів з мережі. Але завважте, боротися з цим досить неважко. І забороняти друковані реферати не треба - це дурниця, вправи з письма лишіть першокласникам. Просто трошки зайвої інтелектуальної роботи для викладача - сформулювати теми нестандартно, щоб вони містили питання, яке можна знайти лише чесно порившись у першоджерелах. Я колись дивилася теми рефератів на сайтах - вони здебільшого досить шаблонні. Мені, коли я писала про гендерну ідентифікацію спортсменок або політичні уявлення дошкільнят навряд чи допомогло б усе рефератне багатство мережі :)
Зрозумію, якщо викладачі відкажуть мені, мовляв, і без того їм інтелектуальної роботи вистачає.
Але якби мені справді хтось так заперечив, я сказала б, мабуть, так: є вибір і ми його робимо на користь того, що для нас важливіше.