Форум Рідного Міста

98% жителів Землі не в змозі вирішити дану задачку на логіку

Кутузік - 27-3-2006 у 17:08

Альберт Ейнштейн придумав цю задачу в минулому сторіччі і думав, що 98 жителів Землі не в змозі її вирішити. Чи належите ви до 2 найрозумніших людей планети?
5 чоловіків різних національностей живуть у 5 різних будинках різного кольору, 5 різних марок сигарет, вирощують 5 різних видів тварин, п’ють 5 різних видів напоїв.
Питання: хто вирощує рибок?
1. Норвежець живе в першому будинку.
2. Англієць живе в червоному будинку.
3. Зелений будинок знаходиться поруч із білим, ліворуч від нього.
4. Датчанин п’є чай.
5. Той, хто курить Rothmans, живе поруч із тим, хто вирощує кішок.
6. Той, хто живе в жовтому будинку, курить Dunhill.
7. Німець курить Marlboro.
8. Той, хто живе в центрі, п’є молоко.
9. Сусід того, хто курить Rothmans, п’є воду.
10. Той, хто куритьPall Mall, вирощує птахів.
11. Швед вирощує собак.
12. Норвежець живе поруч із синім будинком.
13. Той, хто вирощує коней, живе в синьому будинку.
14. Той, хто курить Philip Morris, п’є пиво.
15. У зеленому будинку п’ють каву.

Андрій Пелещишин - 27-3-2006 у 18:23

Складаєш систему булевих рівнянь і розвязуєш :)

Tempika - 27-3-2006 у 20:29

99 відсотків населення землі не знає, що таке булеві рівняння :-))

Oleksandra Zorina - 27-3-2006 у 22:19

То, видно, за часів Ейнштейна ...
Бо вже давно цю задачку знаю => тестувала штук 30 землян - всі підозріло розумні )) Може, то мені так пощастило з оточенням...

Треба ще зважати на досвід -за часів Енштейна ця задача була, може, єдина в своєму роді. А в моєму, наприклад, дитинстві не обійшлося без книжки з логічними загадками (там, зазвичай, хтось грабував банк чи їв останню грушу -треба було визначити злодія) , де алгоритм розв'язання -той самий .

Андрій Пелещишин - 27-3-2006 у 23:10

Зараз у продажу є книга "Искусственный интеллект. Современный подход" автори Стюарт Рассел та Пітер Норвіг.
У книзі (у перших, фактично вступних частинах) гарно і доступно описані формальні методи розв'язання подібних задач (і багатьох складніших).
Особливістю таких методів є їхня прогнозована ефективність і придатність до реалізації у вигляді алгоритмів та комп'ютерних програм.
Раджу ознайомитися.

Tempika - 27-3-2006 у 23:21

...а я вперше познайомилася з тими методами по книжці льюіса керолла... :-) забула назву.

Tempika - 27-3-2006 у 23:26

..до речі, за доомогою гугля задача вирішилася за 3 хвилини:

Ответ
Если зеленый дом слева от белого и считать что "левее" это рядом слева, то ответ такой

дом №1: желтый, норвежец, вода, Dunhill, кошки
дом №2: синий, датчанин, чай, Blend, лошади
дом №3: красный, англичанин, молоко, PallMall, птицы
дом №4: зеленый, немец, кофе, Prince, рыбки
дом №5: белый, швед, пиво, Bluemasters, собаки

Если зеленый дом слева от белого и считать что "левее" это просто левее, то ответ такой

дом №1: зеленый, норвежец, кофе, птицы, PallMall
дом №2: синий, немец, вода, кошки, Prince
дом №3: белый, швед, молоко, собаки, Blend
дом №4: красный, англичанин, пиво, лошади, Bluemasters
дом №5: желтый, датчанин, чай, рыбы, Dunhill

вот так.

Кутузік - 28-3-2006 у 06:59

Фу. З гуглем не цікаво.

Tempika - 28-3-2006 у 09:37

...я просто хотіла підкреслити, що наш світ змінився з часів Енштейна, в тому числі з появою інтернету... :-))

Тарас Задорожний - 28-3-2006 у 10:46

Та... Цю задачку ми колись розв"язували на економіці... Мені пішло десь хвилин 20 на неї... Не думаю, шо 98% не здатні зробити це... Багато людей розв"яжуть її швидше ніж я...

tysovska - 28-3-2006 у 12:20

Я тут хвилин 15 мучилася, таки вирахувала, що рибок розводить німець, а тут Темпіка гуглем крила мені й підтяла :(

Кутузік - 28-3-2006 у 15:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
Я тут хвилин 15 мучилася, таки вирахувала, що рибок розводить німець


Молодці!!!!
Мені для цього необхідно було майже 35 хвилин.

Volodymyr Kislitskyi - 4-6-2007 у 14:34

Маю політехнічну освіту, а розвязував на свій сором без допомоги логічних рівнянь, та ще й не врахував другого варіанту.Та все рівно приємно, що 100% форумчан, які сюди навіділись її розвязали.Так що стосовно мешканців України все вийшло навпаки.

Тарас Капущак - 4-6-2007 у 17:13

Якщо не помиляюсь, то коли говорилось про 98%, котрі не можуть її вирішити, малось наувазі розв'язати без папірця, чи інших допоміжних засобів, а просто в голові. Хто тут може похвалитись, що розв'язав цю задачку в голові? ;)

Aндpiй - 4-6-2007 у 20:36

Другий варіант не проходить, бо умова-3 чітко визначає взаємне розташування зеленого і білого будинку. Хотів би побачити того, хто цю задачу розвязує в голові, але вони, певно, всі десь Африці живуть.

Тарас Ільчишин - 4-6-2007 у 21:50

я цю загадку розгадував 2 години, але коли розгадував, то умова була робити все подумки. За допомогою паперу вони звичайно швидко робиться, а ви попробуйте в умі. Це не так просто!

Кутузік - 6-6-2007 у 14:57

Як на мене, що вирішити без папірця таку задачку необхідно мати от-таку голову :o

Вікторія Котлярова - 6-6-2007 у 18:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак
Якщо не помиляюсь, то коли говорилось про 98%, котрі не можуть її вирішити, малось наувазі розв'язати без папірця, чи інших допоміжних засобів, а просто в голові. Хто тут може похвалитись, що розв'язав цю задачку в голові? ;)

Не помиляєтесь. Коли мова про 99% - мається на увазі, що ьез допоміжних засобів.
Особисто я десь години дві чи три мучилась, потім плюнула й узяла папір з ручкою :)

Тарас Ільчишин - 6-6-2007 у 19:10

ну в мене за 2 години вийшло розгадати, правда я шукав хто вирощує рибок, але що розкласти по поличках що кому і як, то пішло б ще півгодини-година