Форум Рідного Міста

Факти безпрецедентної фальсифікації місцевих виборів у Львові

Андрій Пелещишин - 2-4-2006 у 17:51

Далі пишу від імені свого брата, Ростислава Пелещишина:
----

Учора було проведено перерахунок голосів до міської ради Львова по 127 дільниці 113 округу - дільниця розміщена в СШ 81, вул. Мазепи, 1а.
Згідно з офіційним протоколом, затвердженим мокрою печаткою з підписами усіх членів дільничної комісії та прийнятим ТВК за Соціалістичну Партію України в ЛМР було зареєстровано 19 голосів.
На вимогу виборців трьох будинків дільниці було проведено офіційне вскриття мішків з бюлетенями та перехунок голосів. Було встановлено, що за соціалістів проголосувало 164 (!) виборці.
Тобто процент голосів за одну партію було майже занижено вдесятеро (!).
Аналогічні факти також мали місце щодо деяких інших партій та блоків.
Крім того, було встановлено надлишок голосів в БЮТ, ПОРИ, Блоку К-П.
Що цікаво, що мішок з бюлентнями НСНУ до кінця дня так і не вдалося знайти.
Указані факти належним чином задокументовано, є відповідний акт ТВК.
Бюлетені опечатано, викликано посилену охорону, засідання перервано до понеділка 18-00

Є численні сигнали, що жителі дільниці, які віддали свої за обікрадені партії, збирають у своїх будинках протестні заяви в ТВК.

----

від себе додам, що вибори Президента України та Мукачево-2005 просто ховаються на фоні 9-кратного заниження голосів.

Торжество демократії!!

Дуже би не хотілося, щоби наведений факт пройшов мимо уваги суспільства та ЗМІ, зокрема тих, представники яких бувають тут.

Дмитро Тарасов - 2-4-2006 у 22:26

Точність "підрахунків" вражає :(

Як вдалося здійснити легітимний (?) перехунок голосів ?
Хто, що, до кого писав? Які правові наслідки перерахунку та нових цифр?
Може цей досвід і на інших дільницях згодиться.

PS
А до ВР перерахунок не зробили ? :)

Андрій Пелещишин - 3-4-2006 у 07:32

Перехунок голосів легітимний. Його проведено відповідно до ропорядження ТВК на вимогу громадян (у формі заяви, напевно) що проживають на дільниці.
Просто на даній дільниці (це до речі, моя дільниця, і я такий злий, бо було вкрадено голоси близьких мені людей) є кілька будинків, жителі яких є високоорганізованими і в результаті внутрішнього сусідського обговорення результатів виборів прийшли до висновку, що мали місце порушення при підрахунку голосів.

От правові наслідки це питання цікавіше. Я так підозрюю, що є два основі сценарії:
1. Буде проведено перерахунок на дільницях, де є подібні самоорганізовані громади. Думаю, таких буде максимум 2-3 на Львів.
Результати перерахунку зафіксують як офіційні, потім скажуть що значних змін вони не несуть і покладуть справу "під сукно"
2. Буде проведено перерахунок голосів по всьому Львову і у випадку виявлення масових порушень - перевибори до ЛМР та обласної ради.
Але думаю, цей варіант не є дуже імовірним, враховуючи що для такого кроку потрібні або масові вимоги громадян (які в переважній більшості задоволені результатами - адже їхні партії пройшли в ЛМР), або політична воля влади (ну а тут самі розумієте - сам під себе ніхто копати не буде).

Сергій Бєляєв - 3-4-2006 у 09:51

Ситуація з перерахунком є цікавою. Згідно із ст. 30-1 скарга або позовна заява щодо рішень виборчої комісії під час підрахунку голосів та встановлення результатів подається у дводенний строк з дня прийняття відповідного рішення. Отже, у багатьох випадках щодо дільничних комісій потяг пішов.

dr.Trollin - 3-4-2006 у 12:48

тоді, певно, і мій Соц-партійний голос цеє... :(

Юрій Сєров - 3-4-2006 у 22:35

Цитата:
Дуже би не хотілося, щоби наведений факт пройшов мимо уваги суспільства та ЗМІ, зокрема тих, представники яких бувають тут.

Не пройшов. Нині говорили на багатьох каналах новин, це ж озвучувала Богословська.
Ну але наскільки я розумію, підтверджених фактів по ще якихось дільницях, немає.

Андрій Пелещишин - 4-4-2006 у 07:50

Цитата:
Не пройшов. Нині говорили на багатьох каналах новин,

Це справді радує.
Цитата:
Ну але наскільки я розумію, підтверджених фактів по ще якихось дільницях, немає.

Нема, бо нема перерахунку голосів. А шкода - такий перерахунок був би дуже "очистним" для львівського політикуму.

Сергій Бєляєв - 4-4-2006 у 08:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
... це ж озвучувала Богословська.

Невеличкий офф-топ щодо Богословської.

http://oligarh.net/?/actually/11456/

Навіть, якщо у неї і "позичили" голоси - може то на краще.

Юрій Сєров - 4-4-2006 у 12:25

Цитата:
Навіть, якщо у неї і "позичили" голоси - може то на краще.

Не згідний, що робити щось нечесно "на краще".
Так, цього разу вона б пройшла, і якщо скомпрометувала себе, то як політик стала б трупом. Так би мало бути. І так є в нормальних країнах. Але, нажаль не в нас.

Сергій Бєляєв - 4-4-2006 у 12:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Не згідний, що робити щось нечесно "на краще".

Якщо гратимешь за правилами з людьми, які до цього не звикли, завжди програєшь.

Олексій Мачехін - 4-4-2006 у 15:24

Цю тезу було озвучено пару разів тут під час революціїї 2004 :)
Зараз я б не погодився. Добро насправді має бути з кулаками, але мусить залишатися добром інакше сенсу ніякого у цій боротьбі нема.

Мені, звісно, теж не подобається перерозподіл голосів - за такі речі треба притягати до кримінальної відповідальності. Проте, як на мене, в даному випадку винні самі соціалісти, які не забезпечили присутність спостерігачів і членів комісій від своєї партії.

Кутузік - 4-4-2006 у 17:36

Ми стояли на Майдані щоб мати право ВИБОРУ. Щоб НІХТО не обирав замість нас.

А тому, правильне розрулювання цієї ситуації повинне передбачати виявлення організаторів і виконавців махінацій і притягнення їх до відповідальності.

А ідейних натхненників фальсифікаторів - на смітник історії!

Тарас Задорожний - 4-4-2006 у 17:51

Тут складається враження, що деякі члени ДВК попросту не виконують своєї роботи... А члени ті є призначені партіями та блоками... Шкода, що так діється, але де були тіж спостерігачі від соціалістів? Де їхні люди? Після бою шашками махати пізно... На другий раз подумають швидше. Фальсифікують не в обладміністрації, не в кабміні. а тут на місці... Наші ж люди...

Андрій Пелещишин - 4-4-2006 у 18:59

А я не згоден з Олексієм та Тарасом.
По перше - по такій логіці можна звинуватити і людину, яку забили хулігани - мовляв, сама собі винна, що не володіє ефективними прийомами рукопашного бою.
По друге - масові (на кожній дільниці) спостерігачі - це аномалія, яка мала місце в умовах жорстокого громадянського протистояння, притому лише двох сил.
А тут (в окремо взятому випадку по конкретній дільниці) жертвою стала партія, яка мала 167 прихильників. З такого числа за умови громадянського спокою та демократії (яка ніби почалася з торжества помаранчевих ідеалів Майдану) може і не знайтися достатньо активістів готових кілька днів свого життя контролю за проходженням своєї партії до місцевої ради.
Особливо, якщо вся ДВК сформована з людей, які напевно були "проти фальсифікацій", хтось напевно мерз на Майдані за "правду" і тп.

Я не виправдовую і не шкодую соціалістів. Їм нічого не станеться і ІМХО вони ще прийдуть до влади як панівна сила в державі.

Я про інше. Я про те що чесних виборів У Львові не було
Вам їх і не потрібно? І слава Богу! Так спокійніше жити.

Олександр Ганущин - 4-4-2006 у 19:02

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Перехунок голосів легітимний. Його проведено відповідно до ропорядження ТВК на вимогу громадян (у формі заяви, напевно) що проживають на дільниці.
Просто на даній дільниці (це до речі, моя дільниця, і я такий злий, бо було вкрадено голоси близьких мені людей) є кілька будинків, жителі яких є високоорганізованими і в результаті внутрішнього сусідського обговорення результатів виборів прийшли до висновку, що мали місце порушення при підрахунку голосів.

От правові наслідки це питання цікавіше. Я так підозрюю, що є два основі сценарії:
1. Буде проведено перерахунок на дільницях, де є подібні самоорганізовані громади. Думаю, таких буде максимум 2-3 на Львів.
Результати перерахунку зафіксують як офіційні, потім скажуть що значних змін вони не несуть і покладуть справу "під сукно"
2. Буде проведено перерахунок голосів по всьому Львову і у випадку виявлення масових порушень - перевибори до ЛМР та обласної ради.
Але думаю, цей варіант не є дуже імовірним, враховуючи що для такого кроку потрібні або масові вимоги громадян (які в переважній більшості задоволені результатами - адже їхні партії пройшли в ЛМР), або політична воля влади (ну а тут самі розумієте - сам під себе ніхто копати не буде).


Ця історія із зазначеною дільницею набула широкого розголосу. У будь якому випадку неподобством порушенням і т.д. є те щосталося і відповідальність хтось би мав понести, оскільки масштаби вражають. Але хотілось би зауважити і інше.
1.) Абсолютною дурницею є теза про повторний підрахунок голосів по виборах депутатів ... рад Львівської області та міських голів. Для тих хто це пропонує раджу поспілкуватися хоча б з п'ятьма (на ваш вибір) членами дільничних виборчих комісій кількість яких у області сягнула за 30 тис., адже це саме їм ВР пробувала піднести окремий подарунок. Хто не зможе переконати себе і після цього відсилаю до ч.2 ст. 30/1 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів» і також до ч. 6 ст. 72 цього ж закону.
2.) Програвати треба вміти. Глибокий зміст цього був не до кінця зрозумілий (назву лише окремі відомі персонажі):
- 1998 рік, вибори народних депутатів, ПРП та Аграрна партія України
- 2006 рік - вибори народних депутатів, Блок Наталії Вітренко, НБЛ, Віче, Блок Кармазіна
- 2006 рік - вибори депутатів Жовківської районної ради, партія "Віче", не стало 2 голоси для проходження в районну раду, ТВК провела перерахунок по одній дільниці, але порушень не виявлено, окрім цього програний суд
2006 р. - вибори депутатів Сколівської районної ради, Селянська партія України, не стало 2 голоси для проходження в районну раду, ТВК відмовилася іти на "поступки", програний суд.
2006 р. - кандидат на посаду міського голови В.Куйбіда на прес-конференції сказав "фальсифікації були масовими і системними"
....
P.S. Пропоную також подумати над тим, що було б як ВР би прийняла постанову.

P.P.S Абсолютно погоджуюся з тими - ...де були Ваші члени ДВК і спостерігачі... Бо не ж один Р.Пелещишин мав би турбуватися за голоси СПУ. Окрім цього, члени ДВК від соціалістів теж були, адже ця партія мала ексклюзивне право на своїх членів ДВК, оскільки мала фракцію у ВР...

І останнє - якось напишу про легітимний повторний підрахунок голосів...

marco - 4-4-2006 у 19:32

а ще "бандити сидітимуть в тюрмах" - якби це сталося після попередніх виборів - можливо хтось би і задумався про кримінальну відповідальність...

а оскільки, на жаль, "слова з ділом" розійшлися (особливо на місцях) - то "маємо те що маємо" ...

ще пару років такої політики і замість думок самі цитати залишаться :-))

Олексій Мачехін - 5-4-2006 у 09:19

Андрію, я тільки хотів сказати що коли ділять пиріг, всі, хто на нього розраховують, мають бути присутні ;) Інакше поділять нечесно.

Ігор Мартинів - 5-4-2006 у 09:26

Отож. Хтось був зацікавлений у результаті , а хтось хотів поспати.

Це звичайно пародія на вибори, але всі знають в якій країні живемо, а отже мали готуватися саме до такої пародії і протистояти їй.

Тарас Задорожний - 5-4-2006 у 09:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Я про те що чесних виборів У Львові не було
Вам їх і не потрібно? І слава Богу! Так спокійніше жити.


Може і так Андрію. Признаюся чесно, на рівні міста я сам проголосував за соціалістів, бо в першій 5-рці дуже поважаю 2х людей і розумів, шо як комусь може забракнути голосів, то хіба їм. Я за чесні вибори в державі. Вони мені потрібні. Але вважаю, шо недораховані голоси лежать на совісті саме членів ДВК та спостерігачів. ДВК складається з добрих півтора десятка членів. Не повірю, шо в мому коханому районі було менше ніж якихось 4-5 спостерігачів. То шо? З 20 чоловік не виявилося жодного чесного?! Це просто вражає... Якшо і справді сфальсифікували на цій дільниці, в чому, на жаль, я досі не зовсім впевнений, бо бюлетенів я не бачив, то де ж совість людей? Це не Олійник, не Єхануров, не Ющенко фальсифікують вибори... Це такі самі люди, як ти і я... Ось в чому наша проблема. За скільки вони всі продались тоді? І чи можна купити 20 людей, які зібралися в одному місці на кілька днів зовсім випадково? Кому так вигідно не пропускати соціалістів до влади???

Captivitas - 5-4-2006 у 10:16

можливо оф-топ, але мысцевы вибори проблеми мали у багатьох містах:
наприклад, у Запоріжжі НСНУ для проходження 3% барьєру до місцевої ради "не вистачило" 0,04%, а Литвину - 0,03%. Виявилися приписки голосів у Вітренко. Зараз розпочалися суди та вимоги перерахунку голосів.

Тарас Задорожний - 5-4-2006 у 10:34

Це зробилося просто масовим. Я надіявся, шо введення кримінальної відповідальності за фальсифікації виборів буде достатньо... Може варто посадити кілька десятків голів ДВК і стане інакше...

Сергій Бєляєв - 5-4-2006 у 11:44

Я висловлю свою думку, маючи для цього певні підстави, що на переважній більшості дільниць Львівщини та й України фальсифікацій не було. Були помилки, накладки, але не навмисні дії. Не всі члени комісій та спостерігачі добре знали свої права й обов'язки.

Те що неспівпадіння у результатах виявлені між протоколами, які отримували спостерігачі, та протоколами, переданими до комісій вищого рівня, свідчить, що, якщо якісь розбіжності (можливо технічні) й виникали, то вже на ділянці ДВК-ОВК, ОВК-ЦВК, ДВК-ТВК. Але це теж не свідчить про фальсифікацію результатів.

Вибори були технічно складні: багато бюлетенів, багато протоколів, складний процес голосування та підрахунку. На кожному етапі можливі помилки. Власне завданням спостерігачів було фіксувати ці помилки, звертати увагу членів відповідних комісій на їх наявність, належним чином оскаржувати неправомірні дії та рішення.

Щоб вести мову про фальсифікацію результатів, треба мати докази того, що хтось вчиняв навмисні дії, спрямовані на фальсифікацію.

Людей вже й так добряче налякали після попередніх виборів. Можем на наступні вибори взагалі членів комісій не знайти.

Dmy - 5-4-2006 у 13:14

Цитата:
Те що неспівпадіння у результатах виявлені між протоколами, які отримували спостерігачі, та протоколами, переданими до комісій вищого рівня, свідчить, що, якщо якісь розбіжності (можливо технічні) й виникали, то вже на ділянці ДВК-ОВК, ОВК-ЦВК, ДВК-ТВК. Але це теж не свідчить про фальсифікацію результатів

Це, справді, ще не свідчить про фальсифікацію результатів, а, наприклад, про фальсифікацію копій протоколів. За визнанням деяких членів ВК різних рівнів вони підписували спостерігачам чи не пусті бланки, які потім заповнювались із голосу, і ніхто не дивився, що там спостерігач понаписував. Аби тільки швидше відчепився і не заважав працювати. Може і брешуть, але для перевірки достатньо звірити почерк із почерком оригіналу.

Також членів і спостерігачів елементарно купували, на що скаржилися Каськів і навіть Вінський: "Ми така стара партія, у нас така розгалужена система, такі перевірені кадри, а все одно..." Щоправда, він точно не поскаржиться, якщо у когось купили членів-спостерігачів саме на користь СПУ.

Коли кажуть про фальсифікації в дусі: "Як це могло статися за нової влади!!! :o За шо, тіпа, рєволюцію дєлалі?!:baddevil:", - забувають, що люди-то не змінились. Якщо хтось раніше регулярно цупив, то у нього і зараз руки сверблять - за рік психологію не зміниш. За 10 - також :(. Більше того, тоті виборчи комісари ще і дратуються, бо раніше їм вказівки з гори спускали, і вони знали, якщо що - мають дах. А зараз Гора хай і не сажає, як грозилася, але засуджує вголос. А це неприємно - Дах поїхав.
І в цьому транзиті, як на мене, головний плюс - так виходить, що не було фальсифікацій централізованих, а тільки місцева самодіяльність, хоча іноді й дуже потужна. Може, в такому напрямку і слід длубатись?

Олександр Ганущин - 5-4-2006 у 14:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
А я не згоден з Олексієм та Тарасом.
По друге - масові (на кожній дільниці) спостерігачі - це аномалія, яка мала місце в умовах жорстокого громадянського протистояння, притому лише двох сил.
А тут (в окремо взятому випадку по конкретній дільниці) жертвою стала партія, яка мала 167 прихильників. З такого числа за умови громадянського спокою та демократії (яка ніби почалася з торжества помаранчевих ідеалів Майдану) може і не знайтися достатньо активістів готових кілька днів свого життя контролю за проходженням своєї партії до місцевої ради.
Особливо, якщо вся ДВК сформована з людей, які напевно були "проти фальсифікацій", хтось напевно мерз на Майдані за "правду" і тп.

.


Не аргумент. Не знаю як на цих виборах, але коли був голосвою дільниці № 35 115 ТВО у 20002 р. нас було 9 !!! членів ДВК а спостерігачів 26. Думаю, що схоже було і на цих виборах. На своїй дільниці я це запримітів. Не вірите - статистика є на сайті ЦВК

Цитата:

Я не виправдовую і не шкодую соціалістів. Їм нічого не станеться і ІМХО вони ще прийдуть до влади як панівна сила в державі.


Побачимо. Хоча гадаю не з Таліповим... Бо з огляду на настрою в українському суспільстві - нескоро...