Форум Рідного Міста

Жахливо!!!

Олеся Козак - 3-4-2006 у 15:21

Страшно писати, але за останній місяць отримала зразу чотири жахливі звістки зі Львова. І всі стосуються смерті через недбалість лікарів! Звичайно, ті бідні мами, які втратили дітей не підуть нікуди жалітися і т.д., бо ні дитини не вернеш, ні, як то в нас, нічого не докажеш... Факт недбалості - очевидний, але чомусь зразу кудись "позникали" усі докази, причому в усіх випадках... Не буду все описувати, але невже наші люди настільки незахищені?? І ще одне: до сих пір впевнена, що наша медицина - найкраща в світі (мала змогу порівнювати), але так виходить, що найкраща-то найкраща, але і найнедбаліша, найбезвідповідальніша і, не офіційно, найдорожча!?? Звичайно, не всі лікарі однакові, не всі безвідповідальні i "не знати де вчилися", не всі беруть гроші і, загалом, бувають всякі випадки..., але страшні факти залишаються фактами!!!

Sagittarius - 3-4-2006 у 17:09

а більш конкретніше можна?

Сергій Бєляєв - 4-4-2006 у 09:18

Медичні помилки на жаль були, є, й будуть. Щоб їм ефективно запобігати необхідно, як мінімум, припинити приховувати факти помилок. Але цього не вдасться зробити, поки паталогоанатомів не виведуть з підпорядкування адміністрації лікарняних установ.

Користувач Олесь - 4-4-2006 у 09:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олеся Козак
...І ще одне: до сих пір впевнена, що наша медицина - найкраща в світі (мала змогу порівнювати), але так виходить, що найкраща-то найкраща, але і найнедбаліша, найбезвідповідальніша і, не офіційно, найдорожча!?? Звичайно, не всі лікарі однакові, не всі безвідповідальні i "не знати де вчилися", не всі беруть гроші і, загалом, бувають всякі випадки..., але страшні факти залишаються фактами!!!


Не знаю, не знаю, я б утримався від твердження про найкращість. Теж маю змогу порівняти, причому зсередини. Звичайно, що є окремі добрі фахівці. Проте, подібні ситуації, коли через помилки чи безвідповідальність лікарів гинуть люди, на жаль трапляються в українській медицині на кожному кроці.

Причин є кілька - безвідповідальність лікарів та іншого персоналу, низька кваліфікація тих же лікарів і персоналу, поєднання одного з другим, відсутність будь-якої державної концепціїї щодо охорони здоров'я. Фактично українська медицина - щось на зразок описаного Кроніним в романі Цитадель. Відповідальності уникнути легко, зокрема тому, що ведення документації дозволяє приховати будь-що, обов'язкове підвищення кваліфікації, попри і так існуючі його недоліки, перетворилося взагалі на чисту формальність, існуюча "кругова порука" унеможливлює будь-які дії лікарям, які б хотіли змінити щось в існуючій системі. Дається взнаки і повна незахищеність окремого лікаря - оскільки всі потенційні місця праці обмежені одним відомством, лікар мусить миритися з ситуацією і тримати язика за зубами.

Теоретично своє слово мали б казати зокрема страхові компанії та громадські організації, наприклад асоціяції пацієнтів, лікарів тощо. На жаль, такі громадські організації в Україні очолюють самі ж лікарі, здебільшого ще й такі, що займають високі посади в охороні здоров'я. Тому зі сторони таких "громадських" організацій розумної критики і пропозиції змін чекати годі.

Олеся Козак - 4-4-2006 у 15:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sagittarius
а більш конкретніше можна?

Думаю, нікому не було б приємно знати, що ситуація, яка для них є найболючішою трагедією в житті - обговорюється на форумі. Тим більше - це близькі мені люди і розповідати про їх нещастя я не хочу. Хотілося обговорити загальну ситуацію і позицію нашої медицини, весь її трагізм і позитивні якості, якщо такі існують.

Олеся Козак - 4-4-2006 у 15:38

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
Медичні помилки на жаль були, є, й будуть. Щоб їм ефективно запобігати необхідно, як мінімум, припинити приховувати факти помилок. Але цього не вдасться зробити, поки паталогоанатомів не виведуть з підпорядкування адміністрації лікарняних установ.

Погоджуюся з Вами. Два акти з фактами, що не відповідають дійсності, були видані паталогоанатомами.

Олеся Козак - 4-4-2006 у 15:48

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олеся Козак
...І ще одне: до сих пір впевнена, що наша медицина - найкраща в світі (мала змогу порівнювати), але так виходить, що найкраща-то найкраща, але і найнедбаліша, найбезвідповідальніша і, не офіційно, найдорожча!?? Звичайно, не всі лікарі однакові, не всі безвідповідальні i "не знати де вчилися", не всі беруть гроші і, загалом, бувають всякі випадки..., але страшні факти залишаються фактами!!!


Не знаю, не знаю, я б утримався від твердження про найкращість. Теж маю змогу порівняти, причому зсередини. Звичайно, що є окремі добрі фахівці. Проте, подібні ситуації, коли через помилки чи безвідповідальність лікарів гинуть люди, на жаль трапляються в українській медицині на кожному кроці.

Причин є кілька - безвідповідальність лікарів та іншого персоналу, низька кваліфікація тих же лікарів і персоналу, поєднання одного з другим, відсутність будь-якої державної концепціїї щодо охорони здоров'я. Фактично українська медицина - щось на зразок описаного Кроніним в романі Цитадель. Відповідальності уникнути легко, зокрема тому, що ведення документації дозволяє приховати будь-що, обов'язкове підвищення кваліфікації, попри і так існуючі його недоліки, перетворилося взагалі на чисту формальність, існуюча "кругова порука" унеможливлює будь-які дії лікарям, які б хотіли змінити щось в існуючій системі. Дається взнаки і повна незахищеність окремого лікаря - оскільки всі потенційні місця праці обмежені одним відомством, лікар мусить миритися з ситуацією і тримати язика за зубами.

Теоретично своє слово мали б казати зокрема страхові компанії та громадські організації, наприклад асоціяції пацієнтів, лікарів тощо. На жаль, такі громадські організації в Україні очолюють самі ж лікарі, здебільшого ще й такі, що займають високі посади в охороні здоров'я. Тому зі сторони таких "громадських" організацій розумної критики і пропозиції змін чекати годі.

Так як я розумію, Ви абсолютно точно описали ситуацію нашої медицини. Цілком з Вами згодна. Дякую за відвертість, тим більше " з середини". Щодо "наша медицина - найкраща" - видно, лікарі мені добрі попадалися! Але, порівнюючи нашу медицину і державну медицину ще двох країн, можу сказати наступне: не знаю людини, яка б хвалила медичне обслуговування цих двох країн (Італія - Великобританія), ну, хіба що - я сама стаю на захист пологових будинків і ведення вагітності в UK (хоча і тут є свої недоліки (наприклад, при загрозі викидня до 4-ох місяців вагітність не зберігають і т.д., але це вже окрема тема)) Може хтось і не повірить, але тут всі знають, що будь-який похід до лікаря закінчується приблизно одинаково: довжилезна черга, переважно без всякого огляду просто зі слів роблять висновок і ЗАВЖДИ приписують антибіотики... оце і все лікування. На УЗД черга до 3-ох тижнів, на аналізи - так само. Словом, тільки тоді, коли вже так припече, що далі нема куди - аж тоді дійсно можна віддати належне справжньому сервісу з кращими лікарями, але... то вже мусить бути більш ніж погано.
В лікарні швидкої допомоги ми з чоловіком спостерігали таку картину: молода мама з маленькою дитиною на руках рветься до лікарів - дитина б"ється в судомах і страшно кричить. Підійшла медсестра - поміряла температуру, пульс і... сказала чекати своєї черги! Звичайно мама шокована, плаче, просить негайно лікаря. Лікар таки прийшла і спокійно пояснює мамі: "У вашої дитини - судоми, температура висока, але шкіра - червоного кольору. Без черги зможемо вас прийняти тільки якщо шкіра ПОЧНЕ СИНІТИ!!!" В результаті ми пропустили її перед собою, але шестеро мам, які були ще перед нами - навіть про це не подумали! Усі спокійно дивилися як дитина мучиться... Отакі закони. З одного боку - добре, що є правила, яких чітко всі дотримуються, можливо і оті усі їх методи лікування типу "почекаємо, поп"ємо антибіотики, авось там нічого серйозного і нема..." і виправдовують себе, бо, як не дивно - смертність тут зведена до мінімуму, але з іншого... ну ніяк я не можу зрозуміти як це "чекати доки шкіра дитини почне синіти"...

Користувач Олесь - 5-4-2006 у 10:09

Олесі:
Звичайно, і британська NHS має свої недоліки (зокрема черги, які є бідою в лікарнях багатьох країн), ба навіть їй пророкують крах за кілька років. Проте, як Ви самі зауважили, смертність зведена до мінімуму, а це і є показником ефективності системи охорони здоров'я, разом із середньою тривалістю життя. Зрештою, ситуація з медициною у Великій Британії чи решті Европи і так є непорівнянно кращою, ніж наприклад в такій розвинутій країні, як США, де 30 відсотків населення не має медичного страхування, тобто потенційно не має доступу до охорони здоров'я (третина населення!).

Щодо лікування, яке призначають, воно може видатися дивним пацієнтові з досвідом відвідування лікарів радянської (застарілої) школи. Насправді прийняті в світі схеми лікування є дійсно набагато ефективнішими і раціональнішими. Це стосується і призначення антибіотиків, і незберігання вагітності до 4 місяців. Якщо буде цікавити, можу надати детальнішу інформацію.

Щодо висновку без огляду, просто зі слів - так, це теж здається дивним після того, як в радянській поліклініці пацієнта обов'язково пішлють на загальний аналіз крові і сечі, ще якісь обстеження. Тільки справа в тому, що єдиним важливим показником і є власне самопочуття пацієнта, його скарги. Все решта - тільки допомагає знайти причину. Тобто людина хвора, якщо погано чується навіть при бездоганних аналізах, і навпаки, самотнє відхилення в параклінічних дослідженнях ще не означає, що треба кидатися лікувати пацієнта.

Sagittarius - 5-4-2006 у 13:57

Я не прошу вказувати конкретні прізвища і місце події. Вистарчить загально обмалювати ситуацію. Десь в 2002 році маршрутка на Дрогобич потрапила в аварію, загинули практично всі, тому що вона була не пристосована до перевезення (переобладнана з грузової, крісла були неправильно закріпленні) нажаль дана жахлива звістка не викликала такої реакції в форумчан. Більша половина маршруток що їздять тепер являють собою аналогічні. Винним тоді визнали шофера (який звичайно загинув) а не власника перевізної фірми, чи скажем станцію техогляду яка дозволила використовувати даний транспортний засіб. Ще один приклад – їду на пару, поруч сидять дві жінки і одна з них розказує іншій що лікарі зробили її синові «диру» шириною в палець, в хребті і викачували з нього «спинномозковий сік», а тепер просто положили і нічого з ним не роблять. Інша охає і ахає і обоє сходяться що ці лікарі сволоті, їм би тільки гроші інакше не поможуть. Виходим разом. Починається пара, ведуть до хворих і тут бачу свою недавну знайому з маршрутки. Виявляється її син поступив в лікарню з болями голови, втратою свідомості. Лікарня інфекційна. Адках робиться спинномозкова пункція Підозра на менінгіт. Однак початок захворювання раптовий, тобто не типовий, для диференціальної діагностики в таких випадках робиться спинномозкова пункція, робиться голкою і слід від неї як від укола, ну ніяк не шириною в палець, там отримали кров – означає що це не менінгіт, а крововилив. Нажаль поступив він в лікарню не відразу після виникнення проблем, а через 5 днів (думали що так пройде). Відповідна це вже підгострий етап, і в ньому потрібен просто спокій 27 днів, тільки після цього можна хворого десь вести і щось робити.
А ви так голосно і впевнено заявляєте що смерті ці через недбалість лікарі, однак наскільки я розумію ви не медик, і не знаєте повної картини, і не хочете нічого розказувати. Трішки негарно получається.

Нормалайзер - 5-4-2006 у 18:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sagittarius
Десь в 2002 році маршрутка на Дрогобич потрапила в аварію, загинули практично всі, тому що вона була не пристосована до перевезення (переобладнана з грузової, крісла були неправильно закріпленні) нажаль дана жахлива звістка не викликала такої реакції в форумчан.


І правильно, що не викликала.
Не було такої аварії, не треба ля-ля...

Sagittarius - 6-4-2006 у 07:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Нормалайзер

І правильно, що не викликала.
Не було такої аварії, не треба ля-ля...


Нормалайзер ви очевидно підпрацьовуєте ДАЇшником на даній ділянці і за якісь провини вас заставили чергувати без вихідних цілий рік, раз ви так впевнено кажете...

В паралельній групі вчилась дівчина яка власне і потрапила в цю аварію, вижила вона тільки тому що сиділа на на останььому місці і передні спрацювали для неї як амортизатор. Однак це не помішало їй провести значний термін в лікарні. Крім цього вона отримала фобію на маршрутки (навіть на міські). Цікава картина - вся група їде маршруткова, а вона добирається або трамваєм, або бере таксі. Повірте це зовсім не смішно і на ля-ля не тягне.

Сергій Бєляєв - 6-4-2006 у 09:40

З метою припинення непродуктивної дискусії мушу виступити на захист Нормалайзера.

Даю офіційну довідку: таких аварій у 1998-2006 роках не було.
Подібна дорожньо-транспортна пригода на території Дрогобицького району сталася 7 лютого 2005 року. Травмовано 8 осіб з 10, які їххали у маршрутці, загиблих не було.

7 лютого о 10.35 на нерегульованому залізничному переїзді, що між містами Дрогобич і Стебник, сталося зіткнення маршрутного таксі „Мерседес-208” № 02467 ТН (Стебник - Дрогобич), яке належить КП “Транс-Галичина” з електропотягом № 814 (Трускавець - Львів). Внаслідок пригоди травмовано вісім пасажирів маршрутного таксі, із десяти, які знаходились у салоні. Після надання медичної допомоги п’ять осіб, які легко травмовані - відпущені додому, три особи, з травмами середнього ступеня важкості, госпіталізовані у міську лікарню м. Стебник і Дрогобицьку ЦРЛ ( 2 і 1 особа відповідно). Рух потягів відновлено о 12.05. Попередньо причина аварії – необачність водія маршрутного таксі.

Sagittarius - 6-4-2006 у 10:17

Сконтактуюсь з нею напишу все точно.

Олеся Козак - 6-4-2006 у 13:57

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Олесі:
Звичайно, і британська NHS має свої недоліки (зокрема черги, які є бідою в лікарнях багатьох країн), ба навіть їй пророкують крах за кілька років. Проте, як Ви самі зауважили, смертність зведена до мінімуму, а це і є показником ефективності системи охорони здоров'я, разом із середньою тривалістю життя. Зрештою, ситуація з медициною у Великій Британії чи решті Европи і так є непорівнянно кращою, ніж наприклад в такій розвинутій країні, як США, де 30 відсотків населення не має медичного страхування, тобто потенційно не має доступу до охорони здоров'я (третина населення!).

Щодо лікування, яке призначають, воно може видатися дивним пацієнтові з досвідом відвідування лікарів радянської (застарілої) школи. Насправді прийняті в світі схеми лікування є дійсно набагато ефективнішими і раціональнішими. Це стосується і призначення антибіотиків, і незберігання вагітності до 4 місяців. Якщо буде цікавити, можу надати детальнішу інформацію.

Щодо висновку без огляду, просто зі слів - так, це теж здається дивним після того, як в радянській поліклініці пацієнта обов'язково пішлють на загальний аналіз крові і сечі, ще якісь обстеження. Тільки справа в тому, що єдиним важливим показником і є власне самопочуття пацієнта, його скарги. Все решта - тільки допомагає знайти причину. Тобто людина хвора, якщо погано чується навіть при бездоганних аналізах, і навпаки, самотнє відхилення в параклінічних дослідженнях ще не означає, що треба кидатися лікувати пацієнта.

Чим більше Вас читаю, тим більше знаходжу відповідей на свої запитання! Так просто і так влучно написали! Низький показник смертності - дійсно абсолютне доведення ефективності охорони здоров"я будь-якої країни, тому і методи себе виправдовують. Я так розумію, Ви працюєте в сфері медицини за кордоном? Поділіться, будь-ласка, інформацією про схеми лікування щодо тих же антибіотиків без огляду і незбереження вагітності до 4-ох міс.?

Олеся Козак - 6-4-2006 у 14:19

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sagittarius
Я не прошу вказувати конкретні прізвища і місце події. Вистарчить загально обмалювати ситуацію. Десь в 2002 році маршрутка на Дрогобич потрапила в аварію, загинули практично всі, тому що вона була не пристосована до перевезення (переобладнана з грузової, крісла були неправильно закріпленні) нажаль дана жахлива звістка не викликала такої реакції в форумчан. Більша половина маршруток що їздять тепер являють собою аналогічні. Винним тоді визнали шофера (який звичайно загинув) а не власника перевізної фірми, чи скажем станцію техогляду яка дозволила використовувати даний транспортний засіб. Ще один приклад – їду на пару, поруч сидять дві жінки і одна з них розказує іншій що лікарі зробили її синові «диру» шириною в палець, в хребті і викачували з нього «спинномозковий сік», а тепер просто положили і нічого з ним не роблять. Інша охає і ахає і обоє сходяться що ці лікарі сволоті, їм би тільки гроші інакше не поможуть. Виходим разом. Починається пара, ведуть до хворих і тут бачу свою недавну знайому з маршрутки. Виявляється її син поступив в лікарню з болями голови, втратою свідомості. Лікарня інфекційна. Адках робиться спинномозкова пункція Підозра на менінгіт. Однак початок захворювання раптовий, тобто не типовий, для диференціальної діагностики в таких випадках робиться спинномозкова пункція, робиться голкою і слід від неї як від укола, ну ніяк не шириною в палець, там отримали кров – означає що це не менінгіт, а крововилив. Нажаль поступив він в лікарню не відразу після виникнення проблем, а через 5 днів (думали що так пройде). Відповідна це вже підгострий етап, і в ньому потрібен просто спокій 27 днів, тільки після цього можна хворого десь вести і щось робити.
А ви так голосно і впевнено заявляєте що смерті ці через недбалість лікарі, однак наскільки я розумію ви не медик, і не знаєте повної картини, і не хочете нічого розказувати. Трішки негарно получається.

Якщо Ви вважаєте, що "трішки негарно получається" - це Ваша думка і я її поважаю, але прошу і Вас поважати моє рішення і мою думку щодо нерозголошення (навіть загального опису) хоча б через те, щоб не складалося враження "послухай лікаря - зроби навпаки". Я ж розумію, що не всі лікарі погані; є багато хороших добрих медиків, які на всі 100 дотримуються присяги Гіпократа! Як я розумію, Ви - майбутній медик, тому хочу побажати Вам ніколи не стикатися з недбалістю своїх колег.

Sagittarius - 6-4-2006 у 14:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олеся Козак
хочу побажати Вам ніколи не стикатися з недбалістю своїх колег.


Дякую, але я вже стикався http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=4106

Василь Яворський - 6-4-2006 у 17:13

З лікарями стикаюся нажаль не рідко. Не скажу, що загалом задоволений рівнем сервісу, чи ціною умовно безкоштовного лікування. Але є беззаперечний факт - звертання до лікаря дає значно більше шансів на одужання аніж звертання до ворожок, екстрасенсів та інших навколомедичних спеціалістів (доречі по ціні виходить те саме, а деколи й більше), хоча сервіс там і на найвищому рівні. Щодо професіоналізму: наразі я не зустрічав у лікарнях лікарів, котрі самі не знають що говорять. У поліклініках є такі, не сперечаюся, але тут також явище швидше одиничне ніж масове. Просто ми є галичани, а кожен галичанин є найкращий у світі політик, медик, науковець і ще будь-хто. Це земля геніїв-універсалів. Ми краще знаємо як лікувати хвороби ніж лікарі, хоча закінчували технічні ВУЗи (а дехто і не ВУЗи). Саме з цієї причини в нас всі лікарі недбалі і непрофесійні.
Я не хочу когось вигородити чи когось просвітити. Просто кожна ситуація є різна. Деколи рішення лікарів викликають щирий подив і за ним обурення їх видимою некомпетентністю, а насправді це рішення є правильним і дуже компетентним. Інша річ недбаліть. Минулого року моїй дитині робили незначну операцію, анастезіолог переборщив з наркозом, як результат дитина майже три доби марила, дуже довго не сходила посинілість губ, майже тиждень мала певні розлади в орієнтації... Нажаль винного не покарали, більше того на наші скарги ніхто не відреагував, пояснюючи, що кожна людина по різному переносить наркоз, нам просто брехали в очі з метою вигородження лікаря, щоправда медсестри бігали коло нас як біля найдорожчих пацієнтів найдорожчої американської клініки. Через півроку в ту ж лікарню ми лягли з апендецитом, на операції був той самий анастезіолог, помилка не повторилася. Дитина відійшла від наркозу за декілька годин. Кому цікаво - це лікарня на Орлика. З недбалістю потрібно боротися, хоча це надзвичайно важко, особливо якщо Ви не є медиком. Тому консультуйтеся з людьми, котрі є більш компетентні за Вас у цих справах, котрі зможуть відрізнити недбалість чи непрофесіоналізм лікаря від неправильного розуміння дій того ж лікаря. Якщо подробиці є надто інтимні і писати у відкритому форумі їх неможна, напишіть в у2у, хоча б тому ж Sagittariusу, котрого я добре знаю особисто і котрий є дуже порядною і доброю людиною (свого часу він мене навіть швидко, ефективно і без побічних ефектів вилікував :), за що я йому дуже вдячний)

Sagittarius - 7-4-2006 у 13:50

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
З метою припинення непродуктивної дискусії мушу виступити на захист Нормалайзера.

Даю офіційну довідку: таких аварій у 1998-2006 роках не було.


Сконтактувався з нею, це було 13 вересня 1999 року. Маршрут Львів-Дрогобич.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський

Дякую, Василь, за підтримку. Боюсь тепер від бажаючих не відіб'юся :)

Олеся Козак - 7-4-2006 у 15:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Василь Яворський
З недбалістю потрібно боротися, хоча це надзвичайно важко, особливо якщо Ви не є медиком. Тому консультуйтеся з людьми, котрі є більш компетентні за Вас у цих справах, котрі зможуть відрізнити недбалість чи непрофесіоналізм лікаря від неправильного розуміння дій того ж лікаря. Якщо подробиці є надто інтимні і писати у відкритому форумі їх неможна, напишіть в у2у, хоча б тому ж Sagittariusу, котрого я добре знаю особисто і котрий є дуже порядною і доброю людиною (свого часу він мене навіть швидко, ефективно і без побічних ефектів вилікував :), за що я йому дуже вдячний)

Пане Василю, про які консультації йдеться?? Дякую, звичайно, але, по-моєму, консультації я не просила. Якщо потрібно буде, звернуся до мами - досить-таки відомого лікаря!
Щодо "якщо подробиці є надто інтимними і писати у відкритому форумі їх не можна, напишіть в у2у, хоча б тому ж Sagittariusy" - дякую, повеселили Ви мене! Таке враження, що я шукаю методів опису ситуацій, а Ви пропонуєте куди б краще звернутися! Зрештою, у відкритому форумі можна описати будь-які інтимні подробиці (в межах розумного, звичайно), БУЛО Б БАЖАННЯ!!!

Також хочу звернутися до Вас і пана Sagittarius разом: ні в якому разі не хочу нікого образити, але ніяк не розумію вашої позиції! Це називається "притисли до стіни і вимагають опису ситуацій". Так виглядає, що мені дорікають за те, що, не будучи медиком, я відкрила тему недбалості лікарів і незахищеності людей, та ще й відмовилася від опису самих фактів (що, підкреслюю, є моїм беззаперечним правом)! Та що з вами?? Мені набридло 100 разів відстоювати своє рішення. Ви ж дорослі люди! Невже щось незрозуміло? Якщо я щось незрозуміло написала, напишу ще раз: дуже прошу поважати моє право на власну думку і власне рішення щодо "писати-не писати"! Наголошуєте, що я не медик? - таке враження, що всі дописувачі п/розділу "Кіно" - режисери, "Політика" - політики, а "Спорт" - спортсмени!

Павло Жежнич - 7-4-2006 у 16:26

Нажаль ситуація така, що хочеш-не-хочеш, але мусиш бути трохи медиком. Бо здоров'я моє, моєї сім'ї чи родини - це може життя, а для лікаря - це всього лише робота.

З недбалістю чи некваліфікованістю лікарів зустрічався часто, але й бачив як лікарі душу вкладають у виздоровлення хворого. Нажаль всі лікарі не можуть бути хорошими, і не можна на 100% надіятися на лікаря.

Василь Яворський - 7-4-2006 у 17:20

До Олесі Козак: перепрошую, якщо Вас образив. Я в жодному разі не вимагаю від Вас ніяких подробиць чи ще чого такого. Я поважаю Ваше рішення, що лікарі у нас недбалі і непрофесійні, це Ваше рішення. Тим не менше це доволі серйозне звинувачення, котре в першу чергу заплямовує репутацію багатьох людей. Я до них не належу, але маю родичів, друзів та знайомих лікарів. Однокласник моєї мами, добрий друг нашої сім"ї, сам себе знищив (покинув улюблену роботу і тривалий час перебував в глибокій дипресії) власне через подібне звинувачення. Колись він був доволі знаний у місті дитячий хірург, до нього черги стояли... Але одного разу в нього на столі померла дитина... Вже потім довели, що він винним не був, що винна галицька ментальність батьків, котрі самі були "лікарями"... Поза тим людина пропала, тривалий час запоїв, знищена кар"єра, знищена власна сім"я... В результаті самогубство у віці трохи біше ніж 40 років... І все через те, що декілька "борців за справедливість" вирішили добитися, аби "винного" у смерті дитини лікаря покарали... От-така ось історія...
Я в жодному разі не намагаюся Вас чимось образити, можливо відкриття цієї теми з Вашого боку було лише криком душі, я це сприйняв просто трохи інакше... Такі ми є люди, ми розуміємо все по-своєму... Але звинувачення когось (кого завгодно, навіть просто гіпотетичну особу) у смерті людини, таки серйозне звинувачення.