Форум Рідного Міста

VCDHD альтернатива DVD?

Тарас Задорожний - 5-4-2006 у 12:40

Копаючись у Інтернеті щойно знайшов цікаву, як на мене, інформацію:
"Українцi знову вразили цiлий свiт. Цього разу - в галузi високих технологiй.
Новий український диск формату VCDHD удвiчi тонший вiд всесвiтньо визнаного DVD, значно якiснiший, неймовiрно гнучкий і може зберiгати iнформацiю близько 200 рокiв.
Мало того, українцi не лише винайшли такий диск, але й уже запустили його в серiйне виробництво. Попри всi переваги, цiна лiцензiйного вiдео, записаного на VCDHD, -- усього лише 25 гривень."
Повну версію статті Мирослава ГАНУЩАКА можна прочитати тут

Андрій Моравський - 6-4-2006 у 09:40

а так між іншим.... чув, що засади лазерного запису були винайдені десь у Київському інституті... правда чув що то був вличозний диск..щось як з метр діаметром... і лазер був на півкімнати...

хто що знає про винайдення лазерного запису. поділіться. :-)

Тарас Задорожний - 6-4-2006 у 11:06

Та, а ше один викладач у політесі розказує, шо він винайшов пишучий CD-ROM.... А може правда...

Ярема П. - 6-4-2006 у 15:51

О, аж приємно з почуттям гордості читати!

Тарас Задорожний - 6-4-2006 у 17:17

Ярко, ти про диски, чи про винахідника пишучого сі-ді-рому?

Ярема П. - 6-4-2006 у 18:56

Винахідника само собою, та і диск теж - просто якось завжди шляк трафляє, читаючи що от десь щось та зробили, а за Україну ніц. Та і чесно кажучи, майже все залізо, яким ми користуємося, мейд ін чорт зна де, але не в Україні, а якщо і в нас, то на закуплених лініях і технологіях. Надоїло пасти задніх. А тут щось своє є, ще і багатообіцяюче.

Тарас Задорожний - 7-4-2006 у 09:59

Наскільки я зрозумів, винахід сам зробили в нас. Але от виготовляють серійно ці диски в Ростоці в Німеччині.

Тарас Сокальський - 7-4-2006 у 11:49

(майже офтопічно)
Хто скаже пару слів про принцип запису/стирання/перезапису CD-RW (або пошле мене за відповідною адресою)

Андрій Пелещишин - 7-4-2006 у 12:18

Цитата:
Наскільки я зрозумів, винахід сам зробили в нас. Але от виготовляють серійно ці диски в Ростоці в Німеччині.

А от тут постає одне питання, яке я колись уже піднімав на форумі ..
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=4047

Тарас Сокальський - 9-4-2006 у 20:53

Здається мені, "Росток Рекордз" -- російська фірма з українською філією, і до німецького Ростока не має ніякого стосунку. А наведений матеріал дуже схожий на першоквітневий жарт:lol:, хоча й датований двома днями раніше (є відповідний комент на форумі-першоджерелі):D

Hanor Narasson - 9-4-2006 у 21:09

Цікаво, що березневий "Чип" вийшов саме з таким диском - він тонший і гнеться.

Тарас Гулка - 9-4-2006 у 21:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
(майже офтопічно)
Хто скаже пару слів про принцип запису/стирання/перезапису CD-RW (або пошле мене за відповідною адресою)


Якщо в двох словах.
Якщо звичайний (заводський) диск має "царапини" і "горбики" від яких відповідним чином відбивається промінь, то тут ці штуки імітуються фарбою. CD-RW має спеціальну фарбу-покриття, яка змінює свої відбиваючі властивості взалежності від прикладеної до неї температури. У CD-R властивості фарби можна змінити тільки один раз, а у CD-RW безліч.

Тарас Сокальський - 9-4-2006 у 21:44

Дякую.