Форум Рідного Міста

Як позбутися "живності" в деревині

Юрій Сєров - 5-4-2006 у 18:32

Маю проблемку. Здається мені, що в рамі одних дверей поселилася яксь істота, яка їх потроху гризе.
Не стільки шкода дверей, як боюся, що розплодиться по всій хаті, ну і заважає трохи (особливо вночі коли лягаєш спати).
Ретельний огляд нчого не дав, жодних слідів життєдіяльності не видно.
Шкребе лише в одному місці.
Як позбутися? Хто має досвід/ідеї як позбутися без особливої руйнації конструкції дверей?
На думку спали такі варіанти:
1 - просверлити отвір запхати якусь труйку. Яку?
2 - якби існував якийсь пристрій типу мікрохвильовки, але направленої дії, щоб підсмажити шкідника... Але не чув, щоб таке існувало.

Буду вдячний за поради, навіть теоретичні.

Тарас Задорожний - 5-4-2006 у 18:41

Якшо чути, шо воно шкребе, то то не жук, а якийсь гризун... А де йому там влізти?

Юрій Сєров - 5-4-2006 у 18:56

Цитата:
А де йому там влізти?

от і я думаю...

Тарас Задорожний - 5-4-2006 у 19:00

Я не повірю, шоб шум від цього був... Можна спробувати зняти ту частину одвірка, яку в народі називають "налічніком" і подивитися, чи нічого не видно. Але сумніваюсь, шо ти там шось побачиш... Може причина шуму в іншому. А видно якесь руйнування деревини?

Юрій Сєров - 5-4-2006 у 19:20

Нічого не видно - жодного руйнування. Під лиштву дивився - ніц.

Sagittarius - 6-4-2006 у 07:40

В підлозі подібних шкідників виводив заливаючи її кипятком. Правда для одвірку таке не підходить.

Можливо це не жук який гризе дерево, а цвіркун - якщо не помиляюсь він такі звуки видає своїми крильми.

Яндрух - 6-4-2006 у 08:24

На сопілці тій "тварючці" заграти - нехай виходить (виходять?) !!! :lol::lol::lol:

Ну, але якщо серйозно, то зважитись (і матеріально, і морально - бо буде смердіти) на радикальні заходи: добре просочити деревину оліфою.

Схожу проблему малисьмо на Жучках: там в настельних кроквах, що на стриху, кинувся хробак і став несамовито підточувати бальки - аж стеля ся прогнула. Причина була в тому, що свого часу з тих бальок місцями не було здерто кору - тож тепличні умови для живності було створено ще на самім початку.
Зірвавши дощатий настил на стриху, дісталися до бальків, подовбали ретельно „кровоточиві” місця, видаляючи продукти життєдіяльності „істоти”, іменем якого Скрябін назвав свій альбом, відтак добре просочили їх оліфою.
А прогнуті бальки насамкінець підтягнули за допомоги конструкції з пари довгих двотаврів, прокладених вздовж усього стриху.
Таке от було.

Nazar - 6-4-2006 у 09:53

Якщо вже просочувати, то не оліфою, бо вона і не антисептик, і не проникає в деревину.
Я б рекомендував Pinotex Base, це хороший засіб проти всього.

dr.Trollin - 6-4-2006 у 10:32

а я би пропонував саме мікрохвильовкою.
я, загалом підбивав давненько будівельників, щоби вонитакий пристрій притягнули у місто...

Пристрій ВЕЛЬМИ цікавий, позаяк заточенний під _Сушку Стін_
(тобто потужність...)
так що якимось нещасним комашкам би було...

Юрій Сєров - 6-4-2006 у 13:58

Цитата:
Можливо це не жук який гризе дерево, а цвіркун - якщо не помиляюсь він такі звуки видає своїми крильми.

Цілком може бути! Слідів не видно, зимою було тихо, а тепер ожив... Чи він також гризе?
Тільки як він туди потрапив? І як його викурити?

Цитата:

Я б рекомендував Pinotex Base, це хороший засіб проти всього.

Назаре, а як просочувати, якщо воно полаковане?

Nazar - 6-4-2006 у 14:50

Ніяк...

Юрій Сєров - 6-4-2006 у 15:20

Цитата:
Ніяк...
:(
А шось таке, щоб допомогло?

Тарас Задорожний - 6-4-2006 у 15:44

Коротше так Юрку, спочатку зав"яжи з усіма алкогольними напоями на 3-4 дні і послухай ті двері знов. Якшо гризтиме далі, то треба дочекатись поки згризе і вставити нові... А якшо ні, ну то далі не пити. :D:D:D

А нині вночі гризло?

Яндрух - 7-4-2006 у 08:11

Ов, сорі, чуваки! То була не оліфа!..
(Ну, во такий з мене гусподар!..)

Одно слово, Юрку, візьми-си клаптик паперу і запиши: т.зв. "переробку" розбавляють солярою!!
Ось він - засіб проти деревоточців!
Отак помастити, воно там втягне в себе і гаплик прийде всьому тому, що порушує нічний спокій та тишу!

(Ну, замість "переробки" можна взяти автомобільну оливу: напр., синтетику Shell...) :lol::lol::lol:

Тарас Задорожний - 7-4-2006 у 09:57

Але і запах у нього стоятиме в квартирі парру днів... Шо все здохне... З сусідськими котами включно

Юрій Сєров - 7-4-2006 у 14:14

Цитата:
Коротше так Юрку, спочатку зав"яжи з усіма алкогольними напоями на 3-4 дні і послухай ті двері знов. Якшо гризтиме далі, то треба дочекатись поки згризе і вставити нові... А якшо ні, ну то далі не пити. :D:D:D

Це не алкоголь, на жаль чи, швидше, на щастя! :saint:
Цитата:
Одно слово, Юрку, візьми-си клаптик паперу і запиши: т.зв. "переробку" розбавляють солярою!!

Це серйозно? 1 квітня вже пройшло. :)

В принципі, можна спробувати, але десь ближче до літа, коли можна на кілька днів з хати зникнути, бо сморід буде, це точно
"Переробка" - це відпрацьоване масло з двигуна авта?
Дякую за пораду, може є ще якісь? Чи може спробувати мікрохвильовку? :rolleyes: :)

Павло Жежнич - 7-4-2006 у 15:36

Юрко - не хвилюйся. через деякий час (може рік, може два, може п'ять) ця живність сама здохне і не треба буде її травити :D

Павло Жежнич - 24-3-2007 у 10:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Маю проблемку. Здається мені, що в рамі одних дверей поселилася яксь істота, яка їх потроху гризе.
Не стільки шкода дверей, як боюся, що розплодиться по всій хаті, ну і заважає трохи (особливо вночі коли лягаєш спати).
Ретельний огляд нчого не дав, жодних слідів життєдіяльності не видно.
Шкребе лише в одному місці.
Як позбутися? Хто має досвід/ідеї як позбутися без особливої руйнації конструкції дверей?
На думку спали такі варіанти:
1 - просверлити отвір запхати якусь труйку. Яку?
2 - якби існував якийсь пристрій типу мікрохвильовки, але направленої дії, щоб підсмажити шкідника... Але не чув, щоб таке існувало.

Буду вдячний за поради, навіть теоретичні.

Юрко! Вже пройшов майже рік. І як ти позбувся тієї істоти, чи вона сама вимерла?

Юрій Сєров - 24-3-2007 у 12:21

Позбувся. Здається. Думаю, що то був терміт.
Вливання бензину, в ним зроблений отвір, заспокоїло. :)

dr.Trollin - 25-3-2007 у 18:26

мікрохвильовка скерована таки є.
вживають для сушіння стін.

ну, правда, то таки "монстрик"...

але втім, то нетак вже важко зробити (ні ну ну так і легко... але в принципі...)

от як би хро зробив і здавав у аренду...