Форум Рідного Міста

Для дискусії – давайте поговоримо про ситуацію в Уанеті.

Андрій Пелещишин - 13-1-2003 у 17:11

По перше, взагалі треба визначитися – що таке українська частина Інтернету. Сам термін Уанет явно запозичений з російського Рунету. Логічно у наших роздумах спиратися та орієнтуватися на Рунет, як частину Інтернету, що близька нашій по походженню, розвитку, передісторії, проте є набагато успішнішим та маштабнішим, і, крім того, в значній мірі перетинається з Уанетом.
Проте на початку виникає взагалі питання – а чи існує Уанет? Звичайно, хотілося б дати ствердну відповідь, але чи буде це правильно?
Системною основою Рунету є ряд потужних сайтів (“мегапорталів”), які і утворють навколо себе спільноту (це в першу чергу Рамблер та Яндекс і їхні дочірні проекти). Особлівістю цих Інтернет-проектів є наявність потужних та добре формалізованих каталогу та системи пошуку. При організації БД каталогу та пошуковця власники цих сайтів визначили ряд чітких правил, які і є базовими при визначенні Рунету. Основна з них – це “або російська мова або домен .ru”. Саме ця позиція (з розширенням на домени СНГ) і стала відправною точкою при формуванні Рунету. Початкові обмеження потім сформували певну систему організації російських сайтів, які і стали відомими під назвою “Рунет”. Це зокрема: ефективна система пошуку інформації та визначення ваги сайту.
Другим фактором при формуванні Рунету були гроші – великі але російські, які дозволили (і продовжують дозволяюти) існувати багатьом потужним, але не самоокупним проектам (зокрема тим самим Рамблеру та Яндексу, які лише недавно заявили про вихід на самоокупність). Слід зауважити, що у цьому є найбільша уразливість Рунету на сьогодні.
Глянемо тепер на нас. В Україні також існують ряд “базових” сайтів (та ж Мета, Уапортал, Уапошук), створені, очевидно, на зразок російських. Проте вони не змогли сформувати правила, які б дозволяли б чітко виділити Уанет. По мовній ознаці свого часу очевидно структурувати свої БД пошуковці та каталоги так і не змогли, або не захотіли.
З доменом ua справи теж кепські. Тривала історія з зміною власників домена та скандалі погано вплинули на його репутацію. Сам домен був закритий для створення нових підоменів до недавніх пір, а тепер є фактично дуже дорогим та малодоступним. Піддомени типу com.ua взагалі важко назвати достойними та престижними. Який смисл брати com.ua якщо за такі ж гроші можна взяти com?
З грошима також трудно. Бажаючих в Україні тратити гроші на великі проекти мало. Існуючі проекти часто закриваються через брак фінансування (останній приклад – Парторг).
Крім того, через незамкнутість української економіки значна частина достойних сайтів (Інтернет-магазинів) взагалі не ідентифікуються як українські, а орієнтовані виключно на Захід.
Серйозні сайти, орієнтовані на Україну, постійно страждають через свою двомовність, яка породжує додаткові витрати на утримання та наповнення сайту. Також погіршується подання таких сайтів в Інтернеті (наприклад, мені як редактору ODP неодноразово доводилося відмовляти в реєстрації сайтам з невитриманим мовним середовищем).
Таким чином, на сьогодні поняття “Уанет” є дещо надуманим, проте все-таки дуже бажаним. Для того, щоб Уанет став реальністю потрібно ще багато чого:
- Повинні врешті-решт припинитися ігри навколо домену ua, він повинен стати доступнішим та демократичнішим.
- “Портали” Уанету повинні сформувати строгі правила відсіву сайтів до своїх БД. Ці правила у майбутньому повинні стати основою Уанету.
- Власники сайтів повинні зрозуміти, що в їхніх інтересах формування єдиного україномовного середовища Уанету.
- Українські бізнес-структури повинні серйозно підійти до Уанету – як середовища ведення бізнесу.


Усі на розбудову УАНЕТУ!!!

Роман Голощук - 20-1-2003 у 23:13

Цілком згоден з Андрієм – нині поняття „УАНЕТ” досить розмите і аморфне. Нажаль :(
Необхідно витрати ще багато часу і зусиль для розвитку (розширення і поширення) УАНЕТу в просторі-часі і свідомості співвітчизників. Тут під розвитком УАНЕТУ розуміється перманентний процес кількісного і якісного його зростання, що виявляється у збільшенні впливу на свідомість окремої особи і народу загалом, створенні передумов становлення нового (демократичного та інтелектуального) суспільства. Експансія має проявитися як в зростанні кількості інтернет-користувачів і сайтів УАНЕТУ, так і в поліпшенні рівня їх професійності, підготовленості, а також підвищення якості контенту і сервісів українських ресурсів.
Результатом становлення та розвитку УАНЕТУ повинно бути створення якісно наповненого інформаційного середовища - доступного, зручного і дружнього користувачу, що сприяє підвищенню якості і рівня життя нашого народу.

Djin - 5-2-2003 у 02:40

Цитата:
Першим відправив користувач Роман Голощук
Результатом становлення та розвитку УАНЕТУ повинно бути створення якісно наповненого інформаційного середовища - доступного, зручного і дружнього користувачу, що сприяє підвищенню якості і рівня життя нашого народу.

хм... і ви думаєте таке взагалі можливо в найближчі 10-15 років?..:)

Павло Жежнич - 21-2-2003 у 02:00

Уанет буде мати проблеми доти, доки потенційні його учасники не будуть мати саморозуміння. Дуже часто на ODP українські фірми реєструють абсолютно російськомовні сайти, але описи в каталозі дають українською. Зрозуміло, що такий сайт зразу відправляється в російську частину ODP. А фірма ображається, що її не зараєстрували там де треба.
Так потрібно нарешті визначитися чого треба досягти: чи конкурувати з російськими достатньо фінансованими проектами, чи заповнювати власний ринок?
До прикладу в ODP зареєстровано:

Коментарі думаю не потрібні.:(

Користувач Олесь - 21-2-2003 у 11:10

Напевно тут є окремо питання україномовних ресурсів взагалі, і не тільки в Інтернеті, але і друкованих видань, книжок, радіо, і окремо питання доцільності використання домени .ua і відповідних домен наступного рівня. Хто зараз контролює згадану домену? Бо давніше були якісь повідомлення в новинах, що Гарант проявляв зацікавлення даним питанням і щось говорив про необхідність чи то встановлення державного нагляду за доменою .ua, чи то її перехід під опіку СБУ. Якщо хтось має про то якусь інформацію, прошу поділитися.

Panda - 21-2-2003 у 22:23

Пролунало порівняння кількості сайтів на російській,польській, німецькій та українській мові в Open Directory.

Порівняння гнітюче, але воно відображає ситуацію, що українська мова залишається рідною мовою для порівняно невиликої частини людей.

Звичайно і держава мало що робить для популяризації чи навязування української мови російськомовному населенню.

Впливає і те. що Західний регіон в інформаційних технологіях пасе задніх порівняно з рештою України. Тому Західний регіон має малевідчутне слово в інформаційній мережі України.

Також впливає те, так як всі ми розуміємо російську, то необхідну інфорацію, при незнанні ангійської чи інших можна черпати на російських сайтах.

Також робити проект виключно на українській мові, це автоматично означає втратити велику аудиторію українських відвідувачів.

Тому або проект має бути особливий по суті (як от роздача розових слонів :) ), або дуже локальний, як от http://www.ski.lviv.ua/ (перше що в голову прийшло)

Вважаю, що просто чим більше буде більше користувачів в Україні інтернету, тим світліше в нього майбутнє.

Уже існує багато хороших і правильних веб сайтів, і їх кількість тільки збільшується. А мова подання, це не означає відразу що сайт належить Рунету. Це просто рідна мова людей, які його зробили і відвідують.

Це і новини, спорт, мобільний звязок, покупки через інтернет з використанням інтернет способів оплати.

І цей форум завдяки темам, які піднімаються тут, має шанси на розвиток.

Павло Жежнич - 28-2-2003 у 17:26

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
Напевно тут є окремо питання україномовних ресурсів взагалі, і не тільки в Інтернеті, але і друкованих видань, книжок, радіо, і окремо питання доцільності використання домени .ua і відповідних домен наступного рівня. Хто зараз контролює згадану домену? Бо давніше були якісь повідомлення в новинах, що Гарант проявляв зацікавлення даним питанням і щось говорив про необхідність чи то встановлення державного нагляду за доменою .ua, чи то її перехід під опіку СБУ. Якщо хтось має про то якусь інформацію, прошу поділитися.

З лютого 2001 року український домен першого рівня - UA адмініструється ТзОВ "Хостмайстер". Існує 82 фірми, які можуть зареєструвати у домені UA. Ціни чесно кажучи не вражають. Наприклад, iname.com.ua пропонує наступне:

Але реєстрація імені в домені UA має ще й обмеження:

Український Інтернет щомісяця зростає на 10%

Роман Голощук - 8-3-2003 у 11:35

Цікаві дані були представлені Верховній Раді України в рамках Державної програми економічного і соціального розвитку країни на 2003 рік.

Так, за відомостями українських чиновників, Інтернетом активно користується 2,5% населення країни, загальна чисельність якого становить 48,4 млн. чоловік. Що означає, що «уанетчиків» нараховується усього близько 1 млн. 200 тис. чоловік. Щомісячний приріст користувачів становить приблизно 10%, за рік їх кількість збільшується в 2,7 рази, - повідомляє видання «Вісті On-Line».

Однак ще більш цікаві дані представлені для порівняння по інших країнах. Згідно з документом, в Росії, наприклад, активно користуються Інтернетом всього 2% населення, що становить менше 3 млн. чоловік. Активних користувачів в Німеччині українці нарахували 18% від населення, США - 36,6%, Канаді - 28%, Японії - 16,6%.

Кабінет міністрів, що також цікаво, не обізнаний про точне число великих інтернет-провайдерів України. Зазначається, що в країні їх працює «близько 10».

Джерело - [url= http://it.for-ua.com/ukr/news/2003/03/06/115050.html]
http://it.for-ua.com [/url]

Україна позбавилася безкоштовного хостингу

Роман Голощук - 8-3-2003 у 13:42

З 1 березня 2003 року найбільший український портал Bigmir.Net припинив надавати сервіс безкоштовного хостингу. У власників безкоштовних сторінок на Bigmir.Net буде можливість до 1 квітня забрати свої файли з сервера, після закінчення цього терміну доступ до цієї частини порталу буде закрито, а всю інформацію знищено.

На сервісі Бігміра було розміщено майже 50 тис. домашніх сторінок користувачів, кількість активних сайтів серед них - порядку 20-25%.

Протягом останніх двох років в Україні з певною періодичністю з’являлися різні сервіси безкоштовного хостингу, які згодом припиняли своє існування. Останнім подібний сервіс закрив Бігмір, і тепер в Україні немає можливості анонімно і безкоштовно розмістити власні веб- сторінки.

Джерело - [url= http://it.for-ua.com/ukr/news/2003/03/03/130124.html] http://it.for-ua.com [/url]

Андрій Пелещишин - 9-3-2003 у 22:31

Для мене є загадкою прибутковість безкоштовних хостингів. Особливо на теренах СНГ. Напевно при черговій перетрусці Інтернет-фірми її власниками і прибиваються явно збиткові проекти, якими можливо є безкоштовні хостинги.
Хоча для розвитку ВВВ безкоштовні хостинги мають величезне значення, хоча і не завжди однозначно позитивне.

Panda - 10-3-2003 у 03:42

як на мене безкоштовні хоістнги мають на меті тільки одне - підсадити користувачів на голку необхідності мати свій власний сайт.. І коли зміняться умови і провайдер почне знімати гроші, частина користувачів погодиться і залишиться з ним.

Подібно на повнофункціональні пробні версії в ПЗ.

vovka - 10-3-2003 у 18:38

Згоден з Panda . Як неважко помітити, всі відомі російськ безоплатні хостінги навязливо прпонують свої послуги в сфері платних хостінгів.
Wallst.ru є типа як дочірня структура centre.ru. На всіх сайтах wals.ru крутяться банери платного centre.ru.
На h1.ru свої баннери крутить Агава. Також платні послуги хостінга. На hut.ru пропонуються послуги peterhost. І т.д.Тобто своїм безплатним хостінгом компанії садять клієнта на гачок, з якого потім важко втекти.

Ще трохи статистики

Роман Голощук - 18-3-2003 у 21:11

40,84% опитаних жителів України не мають домашнього телефону. 53,24% - ніколи не користувалися комп’ютером, 24,92% - не знають, що таке Інтернет, 65,69% - ніколи не користувалися Інтернетом. Такі невтішні результати досліджень оприлюднили експерти Програми розвитку ООН в Україні.


Експерти свідомо не проводили дослідження в київському регіоні, оскільки там, як відомо, сконцентрована основна маса користувачів Інтернету. Таким чином дослідники отримали найбільш достовірні загальноукраїнські результати. А вони теж не дуже втішні. З тих українців, хто вміє користуватися Інтернетом, щодня підключається до мережі лише 8,85%. Декілька разів на тиждень користується Інтернетом 16,22% респондентів, а раз на місяць - 21,53% опитаних. Більшість користувачів - 53,39% - підключається до Всесвітньої мережі лише час від часу.

Що шукають українці в Інтернеті? Основна мета - пошук навчальних матеріалів - 54,65%. Відстежування новин, пошук роботи й бізнесу на другій позиції - 29,43%. Далі йдуть: розваги - 28,83%, ігри - 24,62%, пошук і купівля товарів і послуг - 9,31% користувачів.

Українські жінки менше, ніж чоловіки, ознайомлені з інформаційними технологіями: лише 73,23% представниць слабкої статі знають, що таке Інтернет. Серед чоловіків цей показник становить 77,49%. Лише 44,97% жінок хоча б один раз у житті користувалися комп’ютером (чоловіків - 49,12%).

Спостерігається також “комп’ютерна нерівність” і серед різних вікових категорій користувачів. Найбільше їх у віковій групі від 20 до 40 років - 86,24%. Однак їм “наступає на п’яти” молоде покоління - 81,02% українців, яким від 8 до 19 років. Вони також знають, що таке Інтернет. Найнижчий рівень знань про Інтернет у пенсіонерів - 44%.

Найменше знають про Інтернет фермери та працівники сільського господарства - 26,83%. Однаковими є знання про Інтернет у студентів і бізнесменів – по 93,66%. За ними йдуть державні службовці - 85,8%. Згідно із дослідженням, досить велика кількість користувачів Інтернету в Україні є матеріально забезпеченими - 43%, а 16% вважають себе багатими.

Джерело - [url= http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=17936] http://www.wz.lviv.ua [/url]

Андрій Пелещишин - 18-3-2003 у 22:14

Цитата:

53,24% - ніколи не користувалися комп’ютером,
65,69% - ніколи не користувалися Інтернетом
Такі невтішні результати

Виходить що 35% населення України хоч раз користувалося Інтернетом? Кожен другий інколи користується комп'ютером?

Мені здається що при нашій бідосі це далеко не невтішні результати, а навпаки привід бізнесменам, політикам і тп задуматися над необхідністю приділяти більшу увагу свому представленню в Інтернет

Але чесно кажучи результати мені видаються явно завищеними :(

Panda - 5-7-2003 у 16:58

привіт Павло, ти сьогодні ввірвався в розмірене життя цього форуму як тайфун і відразу привернув до себе увагу не кислими знаннями інтернет технологій.

Ми не встигигаємо(я по крайній мірі) за рівнем твоїх знань :rolleyes:

В цьому пості, де ти навів хопи (hops - прижки) до сайту earth.vosn.net ти хотів цим показати, що цей форум хоститться не в Україні і пакети до нього ходять чорт зна як довго?

Так?

Ну так це правда, що хостингу в Україні який тримає PHP майже не знайти дешево, а організатори керувались на сам перед ціною, а не тим чи зручно для україньких користувачів ходити на ресурси за межами точок обміну трафіком "UA-IX" або "Укретелекому"

Panda - 5-7-2003 у 17:29

так що ти мав на увазі?

Ви, гуру, всі такі, тільки нам туману в обличчя напустити
:P

Panda - 5-7-2003 у 19:22

Привіт ще раз,

я так бачу в рамках саме цієї теми ми не втримаємось, тому я що я запитуюсь про одні речі, а ти відповідаєш про інакші :D

Я питався, ті хопи які ти навів вище, що вони мали значити? Їх зміст мені далі не зрозумілий.

Це дуже добре, що ти тримав український львівський проект на чистому ентузіазмі. Тепер прийшов час думати як можна в Інтернеті заробляти гроші.

І тому тема українського хостингу актуальна. Як ти думаєш чому українського хостингу майже не існує? Конкуренти цінами давлять? Українські люди привикли шукати халяву в інтернеті? Мене наприклад цікавить хостинг в Україні, який би був підключений до зони обміну трафіком UA-IX
Я згодний навіть платити додатково за закордонний траф, або поставити обмеженян до доступ лише з української зони.. Де таке можна зробити? І лише ехо я чую у відповідь.....

На рахунок мови. Я тобі раджу українську мову все таки використовувати. Модератори тут російську мову не толерують, цей форум це заповідник україномовних людей, ти його не бунтуй Ж).

А твоя присутність оживила цей форум, принаймні сьогодні.

Я ще тобі конкретне питання в треді про домашні сітки у Львові задав.

marco - 6-7-2003 у 00:27

Цитата:
Модератори тут російську мову не толерують, цей форум це заповідник україномовних людей, ти його не бунтуй Ж).


Ти б ще сказав резервація :baddevil:
Визначення властиво унікальне, певно генетична пам'ять молодшого брата пробуджується?

Цитата:

А твоя присутність оживила цей форум, принаймні сьогодні.

Оживити - оживила. Але чи була корисною...

А за заклик перейти на українську - дякую. Хоча навряд чи це поможе, зі всього видно, - хлоп принциповий. Він і в Англії з правого боку буде їздити. А так, щоб знали...

Павло Жежнич - 6-7-2003 у 08:10

Цитата:
Першим відправив користувач marco
Модератори тут російську мову не толерують, цей форум це заповідник україномовних людей, ти його не бунтуй Ж).

Ми нічого не маємо проти російської мови, але й не пропагуємо на Форумі.

Павло Жежнич - 6-7-2003 у 08:15

Цитата:
Першим відправив користувач Павел Масько
просто когда идет разговор насчет развития, подъема Уанета, всетаки начинать менять что либо (да впрочем как всегда) надо с себя

Який толк з того, що ти тримав "круту" галерею на львіському хостінгу? Це означає, що значна (а може й більша) частина користувачів Львова не могла навіть завантажити твою галерею. Я маю на увазі те, що коли під'єднуєшся до Нету через dial-up до одного провайдера, то сайти іншого іноді просто не вантажаться.
Цей Форум розміщений не в Україні з багатьох причин, одна з яких - це однакова можливість брати в ньому участь як зі Львова, Києва чи інших міст України, так і з-за кордону. Бо таких користувачів є достатньо, щоб на них зважати.

Павло Жежнич - 6-7-2003 у 08:21

Цитата:
Першим відправив користувач Павел Масько
тем не менние долгое время своими силами (нас было 3 чел) мы держали сайт с лучшей галереей Львова. (за траф платили из своего кармана.....)
вот что я имею ввиду под словами начинать надо с себя

Якщо хочеш знати, то цей Форум також підтримується своїми силами і зі своєї кишені.
Відносно кращої галереї, то є ще найкраща - http://art.ridne.net
А взагалі, не зовсім зрозуміло, що мається на увазі "починати з самого себе"?
І чи автори цього Форуму почали з самих себе?

Павло Жежнич - 6-7-2003 у 09:35

Павел Масько
Будь-ласка перейди на українську мову. Для тебе це не повинно бути принциповим, а для користувачів цього Форуму -так.

Panda - 6-7-2003 у 16:51

Марку:

Ага, Павло Мисько мінятись в своїх переконаннях щодо укр. мови не бажає.

Шкода, що живучи у Львові і маючи бажання відвідувати цей форум, він не володіє
вільно українською.

Нехай це буде для нього мотивація - вивчити українську мову, аби дописувати на цей форум. Ж)

На мої питання Павло Мисько в цій вітці форума так прямо і не відповів, я уже і не знаю чи не дарма я стільки всього тут понаписував вчора. Хммм, Павло Мисько також помилок в російській мові допускається силу - силенну, для мене рівень володіння мовою щось та означає.

Як я розумію, Павло Мисько дорікає засновникам форуму, що форум хоститься десь в штаті Арізона, і своїми хопами хоче показати як довго ходять пакети від нього до форума.
Але я ж задав йому запитання, де можна в Україні цей форум захостити і за скільки. В відповідь тишина....


Павлу Жемничу:

То що форум розміщений в Штатах фізично, це ускладнює доступ до нього користувачам в Україні. Обєктивно. Таким користувачем
буду я. Павло Мисько правильно каже, що є різниця між українським трафіком та закордонним. Чи потрібно цю думку продовжувати?

Я так розумію критерій розмішення форума в Штатах була фінансова, а не зручність і доступність для користувачів Ж) Але я ж бо не нарікаю, боронь Боже, проект тримається на ентузіазмі і тому нехай все залишається так як є, аби не гірше.

І останнє. (.....), моя галерея краща, твоя галерея краща.

Тільки користувачі можуть вирішити яка галерея є найкраща. Я особисто ні першу, ні другу галерею не бачив і заходити на них поки що не збираюсь.

Мої шанування.

Павло Жежнич - 7-7-2003 у 13:14

До Panda

Мотивація розміщення Форуму в Канаді (не в Штатах, хоча це не принципово) полягала не тільки в грошах, але й в якості та найменуванні послуг, які надаються за ці гроші.
Якщо б в Україні якість та перелік послуг гостінгу разом з їх вартістю були такими ж, як в буржуїв, то автори Форуму вибрали б український гостінг.
2 роки тому, коли відбувався вибір готсера, варіантів розмістити Форум в Україні просто не було (та й тепер, напевно, також).
За цей час з'явилося достатньо багато нових гостерів, умови яких є набагато кращі, ніж наш. Але наш нормально!!! працює (незалежно від того чи користувач в Україні, чи в Німеччині, чи в Штатах), бо це головне для Форуму. І дасть Бог з ним нічого не станеться.
Теоретично ми можемо перейти на іншого гостера (в т.ч. українського), але його умови і надійність мають переважати нашого гостера.

Відносно галереї, то я абсолютно згоден, бо вони робляться для користувачів, для певної аудиторії. Але цю розмову почав не я. На кожну кращу галерею знайдеться ще краща.

Ворота до інтернету

Роман Голощук - 16-8-2003 у 09:06

Послуги комп'ютерного зв'язку є найбільш динамічним сегментом ринку послуг зв'язку. За даними Держкомітету зв'язку й інформатизації України кількість користувачів інтернету в Україні у 2002 році зросла до 2,5 млн. осіб (близько 5% населення). Кількість активних користувачів інтернету зросла до 900 тис. осіб. В Україні послуги доступу до інтернету надають близько 300 компаній. За оцінками експертів, близько 80% цього сегмента ринку припадає на 10 найбільших провайдерів. У 2002 році, за даними Держкомстату, від надання послуг передачі даних і інтернет було зароблено 360 млн. грн. -- на 63,6% більше, ніж у попередньому році. Незважаючи на те, що за темпами зростання послуги комп'ютерного зв'язку значно випереджають усі інші послуги зв'язку, їх частка в загальному доході галузі залишається незначною -- 3,36%.

У Львові працює близько 18 інтернет-провайдерів. Серед них можна виділити 4 компанії, які обслуговують основний масив користувачів інтернету -- Укртелеком, Фарлеп, Інтернет-Україна та Уарнет. Ці компанії працюють на ринку досить давно, що дає їм значні переваги перед іншими провайдерами. Крім цього, Укртелеком і Фарлеп є телекомунікаційними компаніями, що значно спрощує їм роботу на ринку послуг комп'ютерного зв'язку.

До базового пакету послуг, які пропонують львівські провайдери, входять послуги під'єднання до ітернету за допомогою комутованих (dial up) та виділених (leased) каналів зв'язку, створення поштових скриньок на сервері провайдера, веб-хостинг (тобто розміщення сайтів клієнта на сервері провайдера), послуги веб-дизайну та продаж ІР-адрес. Укртелеком і Фарлеп пропонують ще й xDSL-з'єднання. Ця технологія дозволяє використовувати одну лінію і для телефонних розмов, і для з'єднання з інтернетом. Фактично можна одночасно розмовляти по телефону з другом і переглядати свою електронну пошту на швидкості 64 Кб за секунду. Єдиним недоліком такого способу з'єднання є його вартість. Уарнет же пропонує своїм клієнтам радіодоступ до інтернету. Такий спосіб з'єднання з інтернетом забезпечує користувачам цілковиту незалежність від телефонних ліній.

Львівський ринок послуг доступу до інтернету характеризується практично цілковитою відсутністю конкурентної боротьби між його учасниками, що можна пояснити кількома причинами. По-перше, переважна більшість львівських провайдерів (за винятком вже згадуваних телекомунікаційних компаній) не має власної телекомунікаційної мережі, а отже, вимушена користуватися мережами Укртелекому або Фарлепу. А ці компанії також дуже неохоче надають свої мережі в користування конкурентам. Причому роблять це досить вишукано: вартість високотехнологічних ліній (на зразок підключення до ISDN-станцій) така висока, що її використання стає економічно невигідним для пересічного інтернет-провайдера. По-друге, кількість користувачів зростає набагато швидше, ніж кількість провайдерів на ринку, а отже, наразі немає необхідності боротися за кожного клієнта. По-третє, великі загальноукраїнські провайдери не вважають львівський ринок перспективним для свого бізнесу. За останній рік до Львова прийшла лише одна велика компанія - LuckyNet, інтереси якої представляє WestLuckyNet.

Крім відсутності конкуренції, на ринку існує ще одна проблема -- невисока якість обслуговування. Якщо з відсутністю супутникового і кабельного ітернету можна ще якось можна погодитися, то поширена в львівських провайдерів практика обмеження швидкості доступу викликає у абонентів лише роздратування. Ще одна особливість ринку -- це велика кількість тарифних планів операторів. Особливо цим грішить Укртелеком. Його тарифні плани настільки заплутані, що виникає враження, ніби їх складали спеціально для того, щоб відштовхнути потенційних клієнтів.

Загалом на ринку ітернет-послуг Львова спостерігається штиль. Нові оператори послуг доступу якщо і з'являються, то намагаються не створювати навколо себе надмірного ажіотажу, а аксакали ринку мовчки спостерігають за ситуацією, знаючи, що їхнє місце все одно ніхто не займе. А й справді, навіщо щось змінювати, якщо всіх все влаштовує...

Довідка
Використання мережі інтернет в Україні почалося у 1988 році. ПРООН була першою організацією, яка почала надавати в нашій країні безплатні інтернет-послуги. Комерціалізація інтернету почалася з 1991 року. Після 1997 року ринок постачальників інтернет-послуг перестав бути ліцензованим і почав бурхливо розвиватися. Сьогодні на ринку України працює більше триста провайдерів, у порівнянні зі ста в 1997 році.

Ірина СМЕРТИГА
Джерело - Поступ

У розвиток теми

Андрій Пелещишин - 6-10-2003 у 11:31

Продовжується багаторічне вовтуження усіх бажаючих навколо домена ua. дещо можна прочитати тут
http://pravda.com.ua/archive/2003/october/6/news/3.shtml

хоча автори дещо як на мене "зациклилися" на опозиційності до рішень влади.
Нинішні розпорядники домену (на мою думку) зробили усе що могли, що б домен ua був пустим місцем в Інтернеті

Андрій Пелещишин - 30-10-2003 у 17:06

Держава вже створила відповідний орган для керування доменом UA
http://pravda.com.ua/archive/2003/october/30/news/10.shtml

8 % мешканців України є користувачами Інтернет

Роман Голощук - 24-1-2004 у 15:23

Згідно даних Держкомзв’язку України, національний сегмент мережі Інтернет розвивається – кількість користувачів Інтернет в Україні в 2003 році досягла 80 чоловік на 1000 жителів.
Кількість хостів у національному сегменті мережі Інтернет збільшилася на 24,2% і становить 88,2 тис.
Кількість Веб-сайтів збільшилася на 4,2% – до 28,8 тис.
За станом на 1 січня 2004 року ємність зовнішніх Інтернет-каналів ВАТ “Укртелеком” складає 344 мбіт/с.

Джерело: ForUm