Форум Рідного Міста

Благочинність. Як ви її бачите?

Андрій Пелещишин - 23-4-2006 у 19:28

На Форумі тема благочинності чомусь не так і часто обговорюється.
Можу лише пригадати тему про жебраків http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=414
(до речі, колись одна популярна газета повністю передрукувала дискусію в себе).

Світле свято Великодня є гарним приводом почати обговорення такої теми.
Зокрема:
Чи вважаєте ви за доцільну благочинну діяльність? Вона йде на користь суспільству чи розбещує його?
Чи займаєтеся ви благочинністю? У яких формах та обсягах?
Які мотиви ваших вчинків?
Як міряти грошима - яка частка прибутків витрачається на благочинність?
Хто є об'єктом вашої благочинності - близькі, знайомі, незнайомі, випадкові люди, фонди, храми, організації?

Марина Сай - 28-11-2006 у 18:10

Щось ця тема нікого не зачипила чи що...дивлюся давно її завели, я тіки що наштовхнулася.
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=4735&page=7

Ната Толмачова - 16-4-2007 у 01:32

Можу поділитися чим маю лише з дітьми- сиротами - вони єдині не можуть про себе самі подбати і не можна дати їм вирости в нестачі всього, бо виростуть не такими добрими як би хотілося. Є і інші люди про яких варто подбати, але про дітей в першу чергу, бо як виростуть в холоді і в голоді то пізно буде допомагати. В храми і організації часом даю гроші, але сумніваюся що йдуть вони на доброчинність.
Ще не займалася іншою благочинністю, бо не маю можливості, але маю таку ціль. Хочу особисто відвідати будинки для дітей-сиріт. Мотив? Є мотив. А частка - десятина, так склалося, що віддають десятину.

Viktor Tkachenko - 19-1-2009 у 12:05

Важлива тема. Дивно, що не розвивається.
Особисто я переконаний, що всі ті особи, які стоять по місту з "протягнутою" рукою - просто шахраї.
Якщо є бажання і змога допомогти, то краще переказати певну суму на рахунок лікарні, будинку пристарілих, спеціалізованого інтернату. (Це суто ІМХО)
Відносно того, яка частина повинна йти на благочинність - максимально можлива. У всіх можливості різні.

Ірина Назарова - 23-4-2009 у 09:30

Подавати чи не подавати - головне, не хвалитися цим, і не думати "От який я молодець!", а там вже потім Бог вирішить, доцільно було чи ні...

Євген Седько - 12-9-2009 у 19:45

Особисто я на вулиці або в транспорті майже ні з ким грошима не ділюся, тільки з музикантами - вони хоч щось корисне роблять, а не ходять з протягнутою рукою та поставленим жебрацьким голосом. Подавати таким - значить заохочувати представників такої професії. Але ж такі жебраки виконують також функцію, яка не є дуже помітною: вони дають можливість багатьом людям, хто таки подав, відчути себе справжнім добродієм, але ж який подає не для того, щоб жебрак відчув себе краще, купивши шмат хліба, а для того, щоб самому собі здаватися кращим - цеж він йому допоміг!..

Ганна Каптур - 24-12-2009 у 10:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Євген Седько
Особисто я на вулиці або в транспорті майже ні з ким грошима не ділюся, тільки з музикантами - вони хоч щось корисне роблять, а не ходять з протягнутою рукою та поставленим жебрацьким голосом. Подавати таким - значить заохочувати представників такої професії. Але ж такі жебраки виконують також функцію, яка не є дуже помітною: вони дають можливість багатьом людям, хто таки подав, відчути себе справжнім добродієм, але ж який подає не для того, щоб жебрак відчув себе краще, купивши шмат хліба, а для того, щоб самому собі здаватися кращим - цеж він йому допоміг!..


заходила в тему, думала написати все теж саме. Але залишається тільки погодитися з вами

Катерина Слобода - 24-12-2009 у 20:58

Дуже мені подобається акція "Миколай про тебе не забуде!"; волонтери вже кілька років поспіль збирають подарунки для дітей з малозабезпечених сімей. Мені розказували, що дітки просто світяться від щастя, коли отримують подарунок з рук "помічників Миколая"...

Лінда Коваль - 25-12-2009 у 00:04

Часто буваю на сайті “Жити завтра” – це відкрита асоціація груп, організацій та осіб, що працюють з онкохворими дітьми. За найменшої можливості допомагаю матеріально, можу навіть п’ять чи десять гривень через I-BOX в Києві кинути, якщо більше немає... Ще, буває, відмовляюся від якоїсь дурнички, що здавалася мені конче необхідною - тоді виходить більше. І ще молюся за дітлахів. Порахувала – десь так і виходить, десятина від доходів... Бо то страшне, що робиться в державі, ліків немає, грошей на них немає, те, через що проходять дітлахи і їхні батьки, інакше, як пеклом, і не назвеш...

Юрій Сєров - 19-4-2011 у 13:35

Благочинність по-українськи:
Ахметов дасть $1 млн на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС
і
FT:Покупателем самой дорогой квартиры в Великобритании стал Ахметов
"По данным СМИ, он приобрел пентхаус в Лондоне стоимостью 136 млн фунтов стерлингов....
новый собственник апартаментов планирует потратить около 60 миллионов фунтов на обустройство квартиры, так как приобрел квартиру без мебели."


Оксана Пилипей - 3-5-2012 у 22:43

Це так страшно, коли дитині на операцію з пересадки кісткового мозку не вистачає 50, 70, 100 тисяч, а хтось може пить шампанське за 2,5 тисячі доларів і купувать Мазераті...

Andreas - 4-5-2012 у 00:46

Цитата: Початково розміщене учасником Оксана Пилипей  
Це так страшно, коли дитині на операцію з пересадки кісткового мозку не вистачає 50, 70, 100 тисяч, а хтось може пить шампанське за 2,5 тисячі доларів і купувать Мазераті...


А от особисто Ви готові платити по 250 євро в місяць (3000 на рік) внесків на медичне страхування, як то роблю я і решта населення Німеччини? На всі операціі тих грошей вистарчає, і дітям, і дорослим, ще й кранкенкасівськи жлоби в прибутку лишаються.
І ніякоі благочинності.

Якою я бачу благочинність? Перш за все - анонімною. У власних інтересах... Три ріки тому зайшли ми з знайомим випадково на концерт, що давали діти якогось там музичного союзу (неточний переклад німецького "ферайн"). Білетів не було, а була скринька для благочинних внесків. Поклали ми по 5 євро. Підскочила дівчина - "...а хто ви, а звідки ви?..." Я помахав руками і пішов собі, а колега назвав прізвище і адресу. І вже три роки його поштова скринька повна настирливими пропозиціями зробити ще і ще благочинні внескі.

Юрій Сєров - 4-5-2012 у 11:38

Цитата:

А от особисто Ви готові платити по 250 євро в місяць (3000 на рік) внесків на медичне страхування, як то роблю я і решта населення Німеччини?

Мабуть коректнішим з Вашого боку було б написати "Чи готові Ви платити по 10 (а мо й менше)% місячного прибутку на медичне страхування..."

Думаю, що більшість була б готова.

Andreas - 5-5-2012 у 00:31

Ха! 14,4% не хочете? Правда, з зарплати-брутто спочатку щось мінусують, 400евро, здається, українською - "неоподатковуємий мінімум".
Платити щомісяця - і не лікуватися. Роками. Більшість - вона ж здорова, хворих - меншість.
А тепер уявіть собі, що буде, коли скажуть "Шановні, з 1-го червня всі платять 200-300-500 гривень щомісячно на охорону здоров*я. В обов*язковому порядку, пільг і виключень нема."