Форум Рідного Міста

Музей коштовностей у Львові

Андрій Пелещишин - 25-6-2006 у 17:54

З почуттям сорому дізнався що на Площі Ринок є музей коштовностей.
Справді є. Відвідали експозицію, в принципі цікаво, хоча трохи замало експонатів.
Але я здивований - коли він зявився, до якої структури відноситься? Якось мимо мене пройшло ..

tysovska - 26-6-2006 у 11:28

Не по темі - але цікаво:
Цитата:
В Нью-Йорку (США) аукціонний дім Chrіstіe's на торги виставив унікальну круглу книжку за назвою "Історія книги". Один з найкоштовніших лотів датований 1590 роком. Це єдина у своєму роді кругла книга, видана в Німеччині.

Повністю (там і фото є).

Тарас Гулка - 4-7-2006 у 20:57

Я спочатку не зрозумів, про який ти музей. Думав і повз мене щось пройшло :)
Аж сьогодні догнав, що ти мав на увазі Палац Бандінеллі. Він відрився вже досить давно, і якщо чесно, то завдяки Буняку.

Сьогодні палац відкритий тільки частково. На експозиції побувати не вдалося, проте сьогодні мав нагоду побувати у частині яка ще не відкрилася і в службових приміщеннях.
Враження супер. Всюди прекрасний ремонт із дотриманням оригінальної архітектури , нові сучасні меблі в службових приміщеннях. А ще там є частина будівлі, яка не має перекриття між поверхами. Заходите на перший поверх і бачите похилий, скляний дах на рівні 4 поверху, в якому автоматика при потребі відриває вікна. Металеві красиві гвинові сходи ведуть на верхні поверхи, де є експозиція.
В тій частині приміщення планують зробити кафе :(

На останньому поверсі (в мансарді ) службові приміщення із вікнами в стелі, а також там буде невеличкий готель для гостей музею (за кордоном при кожному музеї є такі готельчики)
В підвальних приміщеннях зараз роблять експозицію виробів із скла.
А ще там зараз знаходяться в прекрасних умовах фонди фотонегативів початку минулого століття, які роками гнили в підвалах серед щурів.

Відноситься це все до Історичного музею.

Я прекрасно знаю становище наших музеїв, так от цей – це європейський рівень, що дуже приємно. Тішить, що хоч десь є суттєві зрушення в музейній справі.

В п’ятницю мені обіцяли дозволити трохи там пофотографувати. Обов’язково фотки покажу.

З.І. Єдине, що шокувало, це старий совіцький елктрощиток з написом «опасно. Высокое напряжение», який я надибав в одному куті. Щиток був навіть не закритий. Добре, хоч все втикано датчиками пожежної сигналізації.

Андрій Пелещишин - 6-9-2006 у 18:39

Власне сам будинок Музею Коштовностей (Дім Бандінеллі), вид з вікна та кілька два експонати музею є тут - http://lviv.ridne.net/node/264

Павло Жежнич - 6-9-2006 у 23:50

А цей музей приватний чи державний?

Андрій Пелещишин - 7-9-2006 у 06:25

У повідомленні Тараса Гулки все є. Це частина Львівського Історичного музею.
Наскільки я розумію, будинок відновлено до 750-ліття Львова.
До речі, будинок до ремонту можна бачити на рекламі пива Оболонь (там де різні міста України) - мимо цього будинку проїзджає дядько на велосипеді.

Тарас Гулка - 7-9-2006 у 09:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Наскільки я розумію, будинок відновлено до 750-ліття Львова.


Не зовсім так. Будинок відновлювали досить довго і там мала бути резиденція головного архітертора міста. Проте Буняк пришвидшив ремонт і добився, щоб його передали ЛІМу. Але так як свого часу пошта вклала багато коштів у ремонт, то на сьогодні перший поверх віддали Укрпошті і там скоро буде Музей пошти. У підвалі незабаром має відкритися експозиція виробів із скла.

DSC01688.jpg - 37kB

Тарас Гулка - 7-9-2006 у 09:14

Попереднє фото - красиві гвинтові сходи всередині.

А це фото - вигляд на пл. Ринок із службових приміщень в мансарді будинку

DSC01677.jpg - 68kB

Ярема П. - 8-9-2006 у 11:46

Шикарно!!! Обов'язково піду пооглядаю!