Форум Рідного Міста

Водій та мобільник

Андрій Пелещишин - 1-7-2006 у 23:12

Цікавий матеріал щодо погіршення керування автомобілем під час розмови по мобільному (навіть з гарнітурою)
http://www.internet.ru/index.php?itemid=14741
Суть наступна - результат погіршується настільки, що по деяких параметрах його можна вважати навіть гіршим, ніж для п'яного водія.

Взагалі у мене є певне суб'єктивне враження, що коли людина розмовляє по мобільному, у неї очі "скляніють", вона ніби "бачить щось своє". Якщо це дійсно так, то не дивно що мобільний заважає за кермом.
Сам автомобіль не воджу, тому такого досвіду не маю.

Юрій Сєров - 1-7-2006 у 23:32

Також досвіду розмовляння за кермом не маю, але думаю відволікає суттєво. Інші емоції і т.п. Наскільки я знаю правила забороняють розмовляти за кермом, але хто зважає...
Дуже цікаво виглядає коли водій маршрутки їде, рахує гроші і ще й розмовляє по мобілці, інколи з матюками. Прямо Юлії Цезарі якісь :).

Ярема П. - 2-7-2006 у 10:47

Заважає однозначно! З досвіду. Навіть з "вільними руками" теж. Просто відволікає, а особливо коли дорога така, що постійно потребує уваги, це просто катастрофа.

vovka - 2-7-2006 у 12:21

З вільними руками не пробував , але звичайний мобільний заважає однозначно. Думаєш не про дорогу а про зовсім інше. Крім того мобільний в руці заважає крутити руль і переключати передачі, особливо по місту. Розмовляю тільки в пробці, або взагалі не беру трубки, якщо конче потрібно, то зупинюся і поговорю.

Чирка Олег - 3-7-2006 у 16:40

Думаю не один бачив як водії маршруток рухаючись по дорозі беруть гроші від пасажирів та щей розмовляють по телефону.

Громов Сергій - 4-7-2006 у 10:01

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Чирка Олег
Думаю не один бачив як водії маршруток рухаючись по дорозі беруть гроші від пасажирів та щей розмовляють по телефону.


Цікаво, якою частиною тіла він крутив кермо ?

Андрій Пелещишин - 4-7-2006 у 10:47

Я бачив, як колінами притримують (конфігурація місця водія дозволяла).

Чирка Олег - 4-7-2006 у 13:25

Це ще добре коли тримають колінами, а то взагалі можуть і не тримати кермо. Основне зібрати гроші з пасажирів.

Юрій Сєров - 8-7-2006 у 19:04

До речі:
Розмови по мобільному за кермом провокують ДТП
РІА "Новости"

08 Липня 2006, 17:43

Розмова по мобільному телефону при водінні автомобіля збільшує на 75% ризик виникнення дорожньо-транспортної пригоди.

Це встановлено в процесі спеціального дослідження, проведеного фахівцями з Католицького університету Левена (Бельгія).

Вони дійшли також до висновку, що при розмові за кермом по мобільному імовірність того, що водій не помітить небезпечну ситуацію або відреагує на неї з запізненням, зростає вдвічі.

При цьому водійський стаж, відповідно до твердження дослідників, значення не має.

Крім того, у ході дослідження було встановлено, що, розмовляючи по телефону, водій незмінно знижує швидкість руху транспортного засобу.

Горват Корнелія - 2-8-2006 у 16:59

Маю досвід водіння 26(!) років, але мобільним за кермом не користуюся. На мою думку, немає такої ситуації, щоб не було можливості зупинки на ті 2-3 хв. для розмови. Так, що це все індивідуальне. А ті, хто ризикує вести розмови - самовбивці.