Форум Рідного Міста

Проблема з комп`ютером

Юрій Сєров - 2-7-2006 у 04:18

Маю проблему. Може хтось допоможе вирішити.
Значить ознаки проблеми:
При натисканні кнопки "power" комп ніби вмикався (вентилятори всякі, але монітор залишався темним, кнопки на клавіатурі залишалися темними).
Шляхом складання/перескладання дійшов до попереднього висновку, що проблема з біосом. Якщо витягнути на деякий час батарейку, то потім комп включається, поправляю в біосі всі налаштування (ставлю дефолтні), перезавантажується, а вже після виключення знову не вмикається і історія повторюється.
Ще зауважив, що коли вдень залишив комп на деякий час, то він перейшов у якийсь шалений режим, годинник просто літав, тобто час йшов значно швидше ніж мав, і всі програми поводилися аналогічно.
Можливо це і не біос, а вся материнка, хоча вона є новою і купувалася для вирішення поломки компа. Кілька днів працювало все добре, потім знову почалося.
Може є на форумі якісь фахівці, які зможуть щось порадити.
Можливо треба налаштувати певним чином біос чи перешити його? Як це робиться і чи можливо це зробити в домашніх умовах?
Буду дуже вдячний за поради.

Demyan - 3-7-2006 у 09:36

Можилво відбувається перегрів, зараз теж спостерігаю неадекватну проблему поведінки компа. То він виключається і потім не включається то пищить. Розкривши корпус та направивши на нього вентилятор (такий великий що використовується для приміщень) - проблему рішив, однак тут є загроза попадання пороху і т.д.

ZT - 3-7-2006 у 10:09

Якщо це однозначно Біос, то можна попробувати перешити. Материнки деяких фірм можна перешити і самому. Наприклад, останні продукти Асус до цього надаються. Треба просто зайти на сайт виробника і скачати образ Біоса і програму, яка це робить...

Demyan - 3-7-2006 у 10:41

При перепрошивці, краще взяти в когось знайомого, хто вже перепрошивав таку материнку, одного разу сам нарвався, перепрошивав, взяв з сайту....наслідок - материнка валяється і відновленню (хіба заміна чіпа або перепрогамування на спеціальних програматорах) не підлягає:)

Макс Южаков - 3-7-2006 у 13:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Маю проблему. Може хтось допоможе вирішити.
Значить ознаки проблеми:
При натисканні кнопки "power" комп ніби вмикався (вентилятори всякі, але монітор залишався темним, кнопки на клавіатурі залишалися темними).
...
Як це робиться і чи можливо це зробити в домашніх умовах?
Буду дуже вдячний за поради.


Можливо винні контакти (video, RAM). Якщо так, то можливо після
розборки-зборки буде краще працювати.

Можливо блок живлення винен. Можна спробувати вимкнути
живлення на HDD, CD-ROM. Якщо зменшити навантаження на
блок живлення, можливо він впорається з живленням того, що
залишилося підключеним.

Все це, звісно, дуже емпірично.

Громов Сергій - 3-7-2006 у 14:57

Існують ще й віруси, що модифікують БІОС ..... перепрошивка - діло муторне, але нічого страшного. Все можна зробити.

А от описана ситуація (на мій погляд) - це або від перегріву флешка з БІОСом попсула прогу, або ж тваринка ... в любому випадку вартує перешити.

От для захисту від тварин не треба забувати про свіча на мамці, які по-дефолту дозволяють перепрошивку .......

2Demyan: можу порадити людину для відновлення материнки, але ... від 10 йожиків

Demyan - 3-7-2006 у 15:23

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Громов Сергій
Існують ще й віруси, що модифікують БІОС ..... перепрошивка - діло муторне, але нічого страшного. Все можна зробити.
2Demyan: можу порадити людину для відновлення материнки, але ... від 10 йожиків

Дякую, якби це було конче - сам би відновив, та й було це давно і мама старенька до 600 целерона.

Громов Сергій - 3-7-2006 у 15:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Громов Сергій
Існують ще й віруси, що модифікують БІОС ..... перепрошивка - діло муторне, але нічого страшного. Все можна зробити.
2Demyan: можу порадити людину для відновлення материнки, але ... від 10 йожиків

Дякую, якби це було конче - сам би відновив, та й було це давно і мама старенька до 600 целерона.


Ну то головне щоби мамка була в комплекті. А БІОС це фігня :cool:

Юрій Сєров - 3-7-2006 у 17:08

Вже перешивав. Ніби запрацювала. Але все одно при завантаженні дає повідомлення:
BIOS checksum error.
Годинник збивається.
Нині при включенні знову не хотів вантажися, після вимкнення кнопки на блоці живлення і витягненні кабеля - завантажився.
Але мене така ситуація дратує...

Sashko - 3-7-2006 у 17:26

Юрій Сєров

Спробуй поміняти батарейку (таблетку) Біоса, якщо годинник скидається, проблема скоріше з нею пов"язана...

Юрій Сєров - 3-7-2006 у 17:42

Цитата:
Спробуй поміняти батарейку (таблетку) Біоса, якщо годинник скидається, проблема скоріше з нею пов"язана...

Так мамка ніби нова... Та й годинник не збивається повністю, я не зовсім правильно сказав, збивається лише година, дата правильною залишається.
Крім того, часом ще біос дає помилку, що процесор був змінений, і треба зайти в setup.
Не знаю в чому проблема. Може вінду спробувати переставити?
До речі, ще здається не згадував, мамка Abit IS7, але не думаю, що це щось суттєво змінює...

Demyan - 4-7-2006 у 07:44

А купувалося готове чи збиралося самому? Який процесор стоїть?. Віндовс не поможе бо при завантаженні (включенні компютера) операціна система взагалі спочатку не активується. Проблема дійсно щось в біосі. А батарейку варто хоча б перевірити Вольтметром.

Павло Жежнич - 4-7-2006 у 10:51

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Так мамка ніби нова... Та й годинник не збивається повністю, я не зовсім правильно сказав, збивається лише година, дата правильною залишається.
Крім того, часом ще біос дає помилку, що процесор був змінений, і треба зайти в setup.
Не знаю в чому проблема. Може вінду спробувати переставити?

Вінда тут ні до чого. Я бачив подібні проблеми. Є ймовірність, що то батарейка бракована (якщо мамка нова).

Громов Сергій - 4-7-2006 у 11:00

батарейка тримає ЦМОС і годинник, якщо власне БІОС цілий то в ній проблема

Юрій Сєров - 4-7-2006 у 16:02

по дефолту комп вантажиться, тому думаю, що з біосом все гаразд. Спробую батарейку. Дякую за поради.

Юрій Сєров - 1-8-2006 у 17:38

Проблеми відновилися. :(
Характерним є те, що в процесі роботи (вірніше, якщо залишити комп на кілька хвилин, а потім продовжити роботу) процес "дуріє" і починає працювати з неправильною швидкістю. Годинник не йде, а біжить. Чи, можливо, це не процесор, а в БІОСі щось відбувається незрозуміле?

Громов Сергій - 2-8-2006 у 08:50

Діагностика можлива коли маєш таку саму мамку ..... а так - тіко здогадки