Форум Рідного Міста

Львів у фотографіях. Фотоблог Львова http://lviv.ridne.net

Павло Жежнич - 10-7-2006 у 13:58

Презентую новий проект "Львів у фотографіях".
Основна ідея сайту - не офіційна презентація Львова, а показ Львова таким, яким він є. Тобто показ нашого міста очима звичайного мешканця Львова, а не професійного фотографа.
Поки-що на сайті розміщуються мої знимки та моїх колег. Надалі запрошуються до співпраці усі бажаючі.

Книга Івана Крип'якевича "Історичні проходи по Львові"

Павло Жежнич - 7-5-2007 у 11:11

На сайті lviv.ridne.net започатковано публікацію історичних мандрівок за книгою Івана Крип'якевича "Історичні проходи по Львові".
"Історичні проходи по Львові" - це історико-краєзнавча праця видатного українського вченого, вперше видана у 1932 р. Вона знайомить з цікавими сторінками давнього минулого Львова, з найважливішими подіями, які відбувалися в місті протягом XIII-XIX ст. і першої третини XX ст.
"Історичні проходи по Львові" - це один з найкращих путівників по Львову з неповторним стилем авторського тексту, який робить її надзвичайно цікавою і захоплюючою. Історико-кравзнавчі нариси І. Крип'якевича є водночас пам'яткою української мови Галичини 20—30-х рр. минулого століття, а тому містить багато старих термінів.

Книга складається з наступник розділів:
1. Княжий город
2. Високий Замок
3. Ринок
4. Руська вулиця
5. Середмістя
6. Довкола середмістя
7. Личаків
8. Галицьке передмістя
9. Від Полтви до Єзуїтського парку
10. Св.Юра, Городецька й Янівська вулиці
11. Церкви княжого Львова
12. Замарстинів, Клепарів, Голоско, Брюховичі
13. Список пояснень

kryp002_title_small.jpg - 31kB

Книга Івана Крип'якевича "Історичні проходи по Львові"

Павло Жежнич - 7-5-2007 у 11:18

Опубліковано розділ Княжий город:
  1. Початки Львова
  2. Княжий замок
  3. Старий замок
  4. Чужі оселі
  5. Українське міщанство на жовківськім передмісті

Уляна Дідич - 7-5-2007 у 19:25

Мо, й не зовсім до місця, але дозволю собі пропіарити сайт свого братика: http://leopoli.ho.com.ua/

Це теж фотографії, але вузького профілю: латинські написи на львівських каменицях

Ярема П. - 7-5-2007 у 23:00

А можна десь отримати скан цієї книжки "Історичні проходи по Львові"? Я так розумію, що на сайті виставлені вже переписаний з книжки текст.

Павло Жежнич - 8-5-2007 у 11:18

На сайті ще не виставлений повний текст книжки, а тільки перший розділ (зараз готується другий розділ).
Скану оригіналу книжки я не маю, оскільки точно не знаю, де оригінал(и) зараз можна знайти. З великою ймовірністю видання 1932 року може зберігатися в бібліотеці Стефаника, але напевно до нього є обмежений доступ.

Ярема П. - 8-5-2007 у 13:23

А звідки матеріали тоді берете? Це хіба не оригінальні матеріали?

Павло Жежнич - 9-5-2007 у 10:04

З перевиданого.

Книга Івана Крип'якевича "Історичні проходи по Львові"

Павло Жежнич - 14-5-2007 у 15:08

Опубліковано розділ Високий замок:
  1. Княжі укріплення
  2. Польський замок
  3. Облога й здобуття замку 1648 р.
  4. Могила люблінської унії
  5. Нові спогади

Андрій Пелещишин - 23-7-2007 у 19:56

В мене малий полюбив цей сайт. Там є "випадкова картинка", і він сідає за комп'ютер і хвилин 10-20 проклацує фотки міста :)

Олексій Мачехін - 23-7-2007 у 20:13

Сайт і справді непоганий. Є тільки пара побажань:
1. Трішечки вдосконалити дизайн. Особливо заголовок.
2. Додати зручний зворотній зв'язок для виправлення помилок.

Ось, наприклад, з першого разу відкрилося: «Вул.Шпитальна. Вигляд з перехрестку вул.Шпитальної, Шолом-Алейхема, Базарної та Джерельної.»

Юрій Сєров - 23-7-2007 у 22:28

З надсиланням знимків там справді не все так просто і очевидно. Тре трохи помучитися :)
Цитата:
і він сідає за комп'ютер і хвилин 10-20 проклацує фотки міста

Також таким страждаю іноді :)